PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2007 o 22:51, sig. napisał:

c-media to owszem producent prostych układów dźwiękowych, ale potrzebujesz jeszcze modelu.
Żeby stwierdzić jaki to proponuje skorzystać z aida 32.

A co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 21:46, Vaxinar napisał:

Czym może byc spowodowane to, że nie mogę robi nagle na klawiaturze polskiej litery "c" z kreską.
Wiadomo o co chodzi. Ź, ż, ó mogę robic, a tej jednej nie. :/


Ja tak miałem jak zainstalowałem Catalysty do ATI. Musisz w takim wypadku wejść do Catalyst Control Center i tam w menu hotkeys odznaczyć opcję enable i jeszcze dobrze jest zmienić ustawienia tak żeby nie było przypisanego ctr+alt+c tylko np ctr+alt+g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 23:33, Nufiko napisał:

Ja tak miałem jak zainstalowałem Catalysty do ATI. Musisz w takim wypadku wejść do Catalyst
Control Center i tam w menu hotkeys odznaczyć opcję enable i jeszcze dobrze jest zmienić ustawienia
tak żeby nie było przypisanego ctr+alt+c tylko np ctr+alt+g


Dzięki wielkie, dokładnie na tym polegał problem. :D
Jeszcze jedno mam pytanie, jako że po raz pierwszy mam Radeona, to trzeba się tam coś bawić w tym Catalystry czy nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 23:50, Vaxinar napisał:

Dzięki wielkie, dokładnie na tym polegał problem. :D
Jeszcze jedno mam pytanie, jako że po raz pierwszy mam Radeona, to trzeba się tam coś bawić
w tym Catalystry czy nie trzeba?


Ja się nie bawię bo nie mam takiej potrzeby ale czasem można trafić na grę, która jest przykładowo za ciemna nawet przy maksymalnym rozjaśnieniu za pomocą opcji gry to wtedy ustawiasz sobie kolory tak jak Ci odpowiada. A czasem jak nie masz co robić możesz się zawsze pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 17:58, pendejo napisał:

RivaTuner, ATItool są to programy do podkręcania ale temperaturę też pokazują wg. mnie ATItool
jest lepszy a przynajmniej przystępniejszy i jak nie chcesz grzebać to nie kręć kartą tylko
temperaturę zobacz

To ja chyba niedowidzę, bo w ATItool nie widzę nigdzie temperatury. Jak wspomniałem Cataliyst się na mnie obraził i co go chcę zainstalować pojawiają się jakieś błędy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na format ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 10:22, gaax napisał:

To ja chyba niedowidzę, bo w ATItool nie widzę nigdzie temperatury. Jak wspomniałem Cataliyst
się na mnie obraził i co go chcę zainstalować pojawiają się jakieś błędy. Wszystkie znaki na
niebie i ziemi wskazują na format ;)


tu masz zrzut z ekranu i ja widzę temperaturę, ale fakt mam okulary

20070311111051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz zadanie z rodzaju "znajdź szczegół różniący obrazki":p Ale koniec złośliwości i jak już mówiłem będę się ratować formatem, bo pojawiło się trochę innych komplikacji i bez tego ani rusz:)

20070311112440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 23:12, Virus 500 napisał:

A co to jest ?

program do rozpoznawania sprzętu. Od razu powinien też dać link do strony producenta, a tam znajdziesz sterowniki (osobiście używam go gdy coś jest ale nie wiem co a więc również jakie sterowniki instalować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 11:25, gaax napisał:

To teraz zadanie z rodzaju "znajdź szczegół różniący obrazki":p Ale koniec złośliwości i jak
już mówiłem będę się ratować formatem, bo pojawiło się trochę innych komplikacji i bez tego
ani rusz:)


ok skoro tak, ale wątpię by formata pomogła jeśli to przegrzewanie, a może otwórz obudowę i ręcznie sprawdź czy karta się grzeje podczas gry, prymitywne ale skuteczne czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z NOD32 :/
Miałem reinstall systemu, zainstalowałem stery itd. Połączenie sieciowe sprawne - dostęp do internetu jest.
Zainstalowałem NOD32, uruchomiłem kompa ponownie i połączenie zniknęło, a dokładniej pojawił się komunikat: Ograniczenie połączenia :/ I netu nie ma....
Jak odinstalowałem NOD32 to wszystko wróciło do normy. Co muszę zmienić w jego ustawieniach żeby po zainstalowaniu NOD32 nadal był net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 12:43, pendejo napisał:

ok skoro tak, ale wątpię by formata pomogła jeśli to przegrzewanie, a może otwórz obudowę i
ręcznie sprawdź czy karta się grzeje podczas gry, prymitywne ale skuteczne czasem

Format to lekarstwo na inne dolegliwości oczywiście :) Ale ze skopanym systemem nic nie mogę zrobić, chociażby z Catalysta skorzystać. Prymitywnie już sprawdzałem, karta gorąca, ale nie mam porównania żadnego. Możliwe jest też że zasilacz nie domaga. Tak czy siak czeka mnie kupa zabawy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:38, S4jm0n napisał:

Problem z NOD32 :/
Miałem reinstall systemu, zainstalowałem stery itd. Połączenie sieciowe sprawne - dostęp do
internetu jest.
Zainstalowałem NOD32, uruchomiłem kompa ponownie i połączenie zniknęło, a dokładniej pojawił
się komunikat: Ograniczenie połączenia :/ I netu nie ma....
Jak odinstalowałem NOD32 to wszystko wróciło do normy. Co muszę zmienić w jego ustawieniach
żeby po zainstalowaniu NOD32 nadal był net?


OK, po problemie... gdyby ktoś miał taki problem to na przyszłość:
Wersja NOD32 2.0 nie jest kompatybilna z Service Pack 2 ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktoś wie co odpowiada za następujący błąd, który znalazłem w podglądzie zdarzeń (zaznaczam: nie jest to problem z wyskakującym errorem, po prostu znalazłem to w podglądzie zdarzeń w dziale "Aplikacje")? Dziwnym zbiegiem okoliczności daty tego typu errorów pokrywają się z czasem, kiedy to właśnie siada mi łącze internetowe (mam DSL 1 Mbit/s u lokalnego dostawcy, kablem ale sam sygnał jest chyba rozsyłany przez nadajnik do odbiorników na osiedlach i stamtąd idzie chyba kabelek do kompa - to tylko moja teoria;). Muszę wiedzieć co to, bo chcę mieć konkretne dowody na to, że dostawca internetu daje dupy - póki co dostaje tylko bezużyteczne rady typu "przeskanuj system/wyłacz antyvira/przywróc system", typowe do spławienia klienta :/

20070311172906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 17:42, hito_kun napisał:

Rozumiem, że masz Service Pack 2. Zwiększyłeś w nim (np.XP Antispy) maksymalna liczbę połączeń?


Owszem mam. Możesz to jakoś rozwinąć, bo nie bardzo kumam o ćo chodzi jakby? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Service Pack ogranicza liczbe połączeń przez TCP/IP do 10. Jest ,,super" zabezpieczenie Microsoftu przed rozsyłaniem przez zainfekowane komputery wirusów. Prawdopodobnie przez to masz problemy z netem. Ściągnij sobie XP Antispy stąd
http://www.programosy.pl/program,xp-antispy.html
i kliknij w nim Opcje Specjalne/Limit połączeń po czym ustaw sobie maksymalną ich liczbę. Powinno pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam problem z długością ładowania systemu. dochodzi do paska ładowania z logo windows ten pasek przleatuje 13 razy i uruchomienie dalej trwa niecałe 10 sekund. jak przyspieszyc aby ekran ładowania z paskiem szybciej przechodzil?

prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się