PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2008 o 17:01, Aikuh napisał:

a gdzie na plycie jest gniazdo zeby podpiac to zlacze>??

jakie złącze, jakie gniazdo?
masz taśmę (TAŚMĘ... wygląda na... taśmę) zakończoną podłużnym wtykiem z bolcami. to jest IDE - do jednej taśmy możesz podpiąć dwa urządzenia (taśma ma trzy złącza - jedno na płytę główną, dwa na urządzenia)
masz kabel sata (no kabel po prostu xP) zakończony takimi... zatrzaskami. to jest SATA

20080123170743

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 17:06, DJ Danielus napisał:

W Twojej płycie są to pomarańczowe gniazda.

szypek26
Poszukaj Legacy Diskette i ustaw na none (jeśli chcesz aby jej nie było), rozwiń o jakie sprawdzanie
chodzi.


no bo przy starcie systemu bios wykrywa podpięte pod system urządzenia, prawda? jako że
1) wkurza mnie dźwięk stacji dyskietek
2) mam ją na stałe zamontowaną
chcę ustawić "zamontowane na stałe" żeby za każdym razem nie sprawdzało albo coś w tym stylu. łapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:09, Berooman napisał:

Czemu jak oglądam filmy w necie np. na YouTube, to filmiki mi się tną???
Normalnie w szoku jestem bo neta mam 1Mb z Multimedii, przeglądarkę Operę i mam Wszystkie wtyczki.
A użycie procka podczas odtwarzania filmów wynosi ok. 40%
Co jest nie tak???


pomoże mi ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem Windowsa, wyświetla się komunikat ** STOP i informacja o przerwaniu instalacji, możliwości obecności wirusów (w to wątpię) lub też rada o zeskanowania dysku twardego za pomocą CHKDSK /F. Proszę o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dlaczego wątpisz w obecność wirusów? Wszystko może się zdarzyć. Pytanie następujące: masz "dziewiczy" dysk, czy instalowałeś już wcześniej na nim system? Jeśli instalowałeś to czy teraz zmieniałeś partycje? Jeśli nie, to spróbuj zlikwidować partycje i na nowo je stworzyć. Tylko pamiętaj, że wówczas stracisz wszystkie dane ze zlikwidowanych partycji. Jeśli nie pomoże odezwij się ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest problem ale wydaje mi się że jest to najodpowiedniejszy temat. Zamierzam kupić nowy komputer, wybrałem wstępnie komponęty:

Procesor- Intel Core 2 DuoE4500 (2.2 Ghz) -ok 425 zł
Grafika- XFX GeForce 8800GT 512MB -ok 1100 zł
Płyta główna- Gigabyte GA-633-DS3R -ok 350 zł
Pamięć- Gell Dual Ultra 2x1GB DDR 2 800MHz -ok 180 zł

i do tego zasilacz 450 W za 160 zł.

Prosze teraz o poradę, czy dobrze wybrałem? Jeśli któraś część nie jest zbyt dobra/opłacalna proszę o podanie zastępczej z podobnego przedziału cenowego. Komp ma służyć do grania, mam nadzieję że znajdzie się ktoś obeznany w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 19:41, pawlo131 napisał:

Procesor- Intel Core 2 DuoE4500 (2.2 Ghz) -ok 425 zł
Grafika- XFX GeForce 8800GT 512MB -ok 1100 zł

OK, choć rozejrzałbym się za Zotacem.

Dnia 23.01.2008 o 19:41, pawlo131 napisał:

Płyta główna- Gigabyte GA-633-DS3R -ok 350 zł

Foxconn P35A-S

Dnia 23.01.2008 o 19:41, pawlo131 napisał:

Pamięć- Gell Dual Ultra 2x1GB DDR 2 800MHz -ok 180 zł

Brałbym tu Patrioty, OCZ, Transcend - GieLe wg. niektórych sprawiają problemy

Dnia 23.01.2008 o 19:41, pawlo131 napisał:


i do tego zasilacz 450 W za 160 zł.

Ale jaki dokładnie?

PS. Drogi sklep....

Tu jest odpowiedni temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92#u_24686

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 17:35, DJ Danielus napisał:

Jak nie korzystasz to zrób jak pisałem. Wejdź jeszcze do BOOT i ustaw by komp startował z dysku
(jako pierwszy).


hm.. ale ja używam stacji dyskietek xP da się tak zrobić, żeby nie "brzęczało" przy każdym starcie/restarcie kompa? tylko o ten dźwięk mi chodzi. wkurzający jest

I JESZCZE TO:
pytałem już kilkakrotnie o to, ale że nikt mi nie odpowiedział, proszę o to raz jeszcze. to napradę dla mnie ważne. i nie oczekuję super-dokładnej wyceny. tylko orientacyjnie. chcę sprzedać na allegro częsci i nie wiem ile żądać. każdy myślnik osobno, jeśli można :)
-gigabyte ga-7vax kt400 + amd athlon xp (palomino)1700+ ~1,47ghz
-gigabyte radeon r9000 64mb 128bit
-256 mb ram ddr pc3200 [200mhz] + 256 mb ram ddr pc2700 [166mhz]
-megabajt mgb 300atx
-modem pentagram diablo 56i

i teraz moje problemy ;|
1) mam problem z wygaszaczem ekranu (www.bloodrayne2.ru/en/resources/files/screensavers.htm) - instaluję i nie chce działać. pobrałem javę, dalej nie działa. pobrałem z innego serwera - dalej nie działa. przed formatem działało, więc czegoś nie mam. czego?
2) mam pada speed link. przy graniu w nfs-y (i pewnie nie tylko, ale nie sprawdzałem) pad ściąga w prawo. kalibracja nic nie daje, reinstal tez nie. można jakiegoś sposobu jeszcze spróbować, czy trzeba iśc reklamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 20:01, blacklio2 napisał:

Tylko allegro może tutaj pomóc nikt więcej

czyli co, mam po prostu wystawić aukcję na allegro za cenę wziętą z kapelusza? ech, bez jaj. ile byś żądał za takie części, gdyby był mną?
-gigabyte ga-7vax kt400 + amd athlon xp (palomino)1700+ ~1,47ghz -100zł
-gigabyte radeon r9000 64mb 128bit - 45zł
-256 mb ram ddr pc3200 [200mhz] + 256 mb ram ddr pc2700 [166mhz] - 30zł
-megabajt mgb 300atx -40zł
-modem pentagram diablo 56i -25zł

co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po powrocie z uczelni uruchamiam sobie komputer i... nie ma dźwięku no to sprawdzam podłączenia itp patrze w RealTek Sound Manager i... nie wykrywa mi ani głośników ani mikrofonu :/ No to co reinstal sterowników (po usunięciu poprzednich) nic nie pomogło... przywrócenie partycji nie pomogło... Co dziwne karta dźwiękowa jest normalnie wykrywana przez system i nie ma żadnych problemów z sterownikami. Mam płytę główną Gigabyte 8IPE1000G (4.x).


PS. Mowa oczywiście o zintegrowanej karcie dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz, nie pomyślałem o tym. dziękuję :)
___

1) mam problem z wygaszaczem ekranu (www.bloodrayne2.ru/en/resources/files/screensavers.htm) - instaluję i nie chce działać. pobrałem javę, dalej nie działa. pobrałem z innego serwera - dalej nie działa. przed formatem działało, więc czegoś nie mam. czego?
2) mam pada speed link. przy graniu w nfs-y (i pewnie nie tylko, ale nie sprawdzałem) pad ściąga w prawo. kalibracja nic nie daje, reinstal tez nie. można jakiegoś sposobu jeszcze spróbować, czy trzeba iśc reklamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się