PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam problem z kompem część gier instaluje się bez problemu ale niektóre nie chcą się wgrać w dodatku czasami gdy komp długo chodzi i odpalam jakąś to grafika robi się dziwna (rozmazany ekran itp)
Mój Komputer (tak na wszelki wypadek):
Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 @ 2,66 GHz
Pamięc RAM: 2.00 GB 667 Mhz
Karta Grafiki: Geforce 8600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 17:22, gitarka napisał:

Mam pytanie i chyba w dobrym temacie to piszę :)
Otóż czy WinXP 32-bit Pro z Service Pack 2 obsłuży 4 GB ramu??

teoretycznie powinien. ale trochę zabierze karta graficzna na swoją pamięć dostępną dla systemu) w praktyce powinien "widzieć" ok 3,5 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 18:25, Szympek napisał:

Hmm, mam pytanko. Czy można zmienić ,,literki dysków"? Tzn, Aby np. F zamienić na C, a C na
D?

Na pewno da się napędu optycznego (pod 98 w menagerze urządzeń, nie pamiętam gdzie w xp), ale z dyskami może być problem (nawet jak ci się uda to programy mogą się pogubić jak się okaże że nie ma ich plików tam gdzie były przed tą zmianą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 16:08, DJ Danielus napisał:

Spróbuj zmienić napięcie na nieco wyższe (max. 15%). Możliwe, że jest to też sprawa związana
z RAMem.

PS. A jak miałeś na początku (zaraz po kupnie)?



Tak ramu mam 768 DDR ,a od razu po kupnie mialem 1.53 (kupiłem Ahlon 1.8+ ). Teraz wogole jak chce włączyć kompa nawet przy taktwaniu magistrali 100 to po ladwaniu windows resetuje sie i wszystko zalezy od szczescia kiedy sie włączy czsasami po 2 resetowaniach a czasami nawet po 10 =/ co sie stalo z tym biosem po resecie.
Moja płyta głowna to MSI K7T266.Czy cos mogło sie uszkodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam bardzo wkurzający problem, podczas gry, ilość fps drastycznie spada (8-12), i nie da się grać, potem po jakimś czasie ustaje, a potem znów wracają te spadki i tak w kółko, problem występuje z większością gier, reinstal systemu nie pomógł ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś proces cyklicznie obciążą procesor. Uruchom Menadżer Zadań, ustaw sortowanie po % zużycia CPU i czekaj na pojawienie się "intruza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh mam problem :/
mam TV tuner leadtek tv200 expert....
sciągnełem z oficjanlnej strony producenta drivery + najnowszy program TV + pliczek uninstall drivers.. wpierw usunełem stare programy sterowniki itd i wgrałem nowe... i nic sie nie zmieniło nadal nie mam dzwięku !
stało sie to juz kilka tyg temu .. jednego pięknego dnia po prostu wł kompa i nie mam dzwięku !

mam xp sp 2 + auto patchera :/
wgrywałem jeszcze raz stery od creativa sb 5.1 i TV i na nic... wszędzie mam dzwięk w grach, winampie... ale w TV nie... patrzyłem na konfiguracje w TV i wszystko niby jest... widze ze mam SB 5.1 w menedzeże sprzetu tez nie ma zadnych errorów i wszystko jest ok... ehhh


//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

jeszcze jedna sprawa... ta karta TV jest znana ze wyświetla ładny obraz TV który jest ostry i wyraźisty... no ale nie u mnie w domu gdzie prawie na kazdym programie jest po prostu kaszka a kolory są... jakie są próbowalem dostrajac programy do najlepszej częstotliwości ale nic z tego jest jak jest...
co moge zrobic aby dostac łądny obraz z tunera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 09:03, Treant napisał:

Chyba jakiś proces cyklicznie obciążą procesor. Uruchom Menadżer Zadań, ustaw sortowanie po
% zużycia CPU i czekaj na pojawienie się "intruza".

Hmmm, jak to sortowanie ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

upadate

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

udało mi sie zrobic dzwiek w TV tunerze, po prostu przestawiłem kabelek z Tunera do obok slotra w SB... no i dzwięk jest.. tylko jest jedno ALE...
jak przełączam stacje... to słysze straszne szumy.. a gdy zrobie lekko głosniej w jakims programie to znowu te szumy są... przedtem tego nie było ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 09:30, Szympek napisał:

Hmmm, jak to sortowanie ustawić?

Klikając na nagłówku kolumny CPU. Za drugim razem kolejność będzie malejąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zaczynam mieć problemy z grafiką ( zamieszczone zdjęcie). W windowsie pojawiają się od czasu do czasu w różnych miejscach. Błędy wyskakują też w niektórych grach, w NWN2 na niektórych elementach(portrety, ekwipunek, kursor zaznaczenia miejsca), w Sniper Elite w ogóle nie ma takiego problemu.
Komputer był już formatowany, sprawdzałem 3 rodzaje sterowników.
Moja karta to GF 7300 GS, problemy ogólnie zaczęły się pokazywać po zainstalowaniu Fear-a
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

20080128135344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 13:54, darkwind21 napisał:

Od jakiegoś czasu zaczynam mieć problemy z grafiką ( zamieszczone zdjęcie). W windowsie pojawiają
się od czasu do czasu w różnych miejscach. Błędy wyskakują też w niektórych grach, w NWN2 na
niektórych elementach(portrety, ekwipunek, kursor zaznaczenia miejsca), w Sniper Elite w ogóle
nie ma takiego problemu.
Komputer był już formatowany, sprawdzałem 3 rodzaje sterowników.
Moja karta to GF 7300 GS, problemy ogólnie zaczęły się pokazywać po zainstalowaniu Fear-a
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?


Ewidentnie masz przegrzana karte grafiki. Jak możesz to zdemontuj radiator z grafy i zmien paste. Zaloz i posc feara. Jak karta "przyklei" Ci sie do palcow to znaczy, ze wymaga lepszego chlodzenia lub nalezy zmniejszyc zegary karty co jest ostatecznym rozwiazaniem. Jak to nie pomoze a sterowniki juz zmieniales to oznaczac bedzie uszkodzenie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 12:21, Treant napisał:

> Hmmm, jak to sortowanie ustawić?
Klikając na nagłówku kolumny CPU. Za drugim razem kolejność będzie malejąca.

Mam proces bezczyności czy jakoś tak 99 czy cos kolo tego, i to wszystko reszta jest po 00 czy cos kolo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 16:30, Szympek napisał:

> > Hmmm, jak to sortowanie ustawić?
> Klikając na nagłówku kolumny CPU. Za drugim razem kolejność będzie malejąca.
Mam proces bezczyności czy jakoś tak 99 czy cos kolo tego, i to wszystko reszta jest po 00
czy cos kolo tego.

proces bezczynności służy do tego żeby się ładnie procenty do 100 sumowały, więc to nie on jest problemem. Pasowało by sprawdzić zużycie jak gra ci spowalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego kompa , od jakiegoś czasu ja włączam jaka grę pokazuje mi się czarne tło i nie wiem co mam robić .
Jak ktoś wie co to może być proszę napisać i powiedzieć co zrobić
z góry dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, hm. Muszę wymienić procesor w kompie, ale że koszty ciąć muszę, bo to tymczasowo tylko, to bez chłodzenia chciałbym. I pytanko mam - czy do durona 1200 wystarczy chłodzenie z durona 900?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się