PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wiem, że można zwyczajnie wyłączyć raportowanie błędów. Ciekawi mnie tylko na czym ten błąd polega. Poza tym nie chcę wyłączać raportowania błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie, bo chyba niezbyt jasno ostatnio napisałem: czy przy kompie 1,5 GBRAM, karte graf.
> Radeon 9550 i procek Sempron 2800+ kiedy podczas granie w Wiedźmina gra na dużych terenach, np. bagna, tnie się coraz bardziej w miarę trwania rozgrywki, czy w takie przypadku dobicie do granicy 2gb ram rozwiąże mój problem?? a jeżeli nie to w co zainwestować, procka czy grafe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że RAM niewiele tu pomoże, zwłaszcza jeżeli masz różnych firm i różnej prędkości(chyba dobrze określiłem). Najważniejsza jest teraz karta graficzna, tanio możesz kupić GeForca 7600 nawet za 250zł. Jak masz więcej kasy to 9600 za ok. 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. mam najnowszy program jv16 powertools i cholera nie pokazuje mi jakie programy są uruchamiane na starcie windowsa , to jakiś błąd tego prgoramu czy co ?
2. Pieprzony komp mi się zacina co jakiś czas nawet jeśli nic przy nim nie robię , np . uruchomię i od razu się zacina lub po jakimś czasie nie robienia przy nim nic , lub teraz jak pisałem mi się zaciął , co jest ?!

20080323094936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... :( A już nie wracając do problemu z dźwiękiem to wie ktoś czemu przy włączeniu kompa ale to sie zdaża czasami resetuje mi sie raz albo dwa to sie zdaża tak 1 raz na dzień i do tego jeszcze bardzo częśto i sam uruchamia mi sie tryb awaryjny a nic sie z kompem nie dzieje co sie mogło stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem.
Czasem gdy uzywam GG badz Gimpa komp mi sie wiesza i bez reseta nie ujdzie ;/
Jest czysciutko po formacie.
Win oryginalny :)
Dlaczego ?? Komp jest w miare dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej grafika może niedomagać już, gra z nowszych ale sprzęt już nie
Szukaj na aledrogo GF7300GT DDR3 koło 200 zł, GF7600GS DDR3 lub 7600GT DDR3 w cenie 300 zł


143872

Żeś dowalił GF9600GT na AGP??I to do Semprona bądź poważny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 09:49, Virus 500 napisał:

1. mam najnowszy program jv16 powertools i cholera nie pokazuje mi jakie programy są
uruchamiane na starcie windowsa , to jakiś błąd tego prgoramu czy co ?
2. Pieprzony komp mi się zacina co jakiś czas nawet jeśli nic przy nim nie robię , np
. uruchomię i od razu się zacina lub po jakimś czasie nie robienia przy nim nic , lub
teraz jak pisałem mi się zaciął , co jest ?!


A co pokazuje menadger zadan w zakladce "procesy" ?.
Czy proces bezczynnosci (na dole tabelki) wynosi 97/99 % ?.
Programy autostartu mozesz rowniez sprawdzic w programiku CCleaner.
Uzywam go od dawna i jest bardzo przyjazny i prosty:

http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_systemowe/CCleaner.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Testowałem ostatnio mojego kompa programem 3DMark 05 (full) i mój wynik to niecałe 2,500 marków! ;/

Oto parametry mojego kompa:

CPU: Intel Celeron 2.60GHz
GFX: NVIDIA GeForce 7600 GS
RAM: 1024 MB
OS: Microsoft Windows XP Professional

Czy to jest normalny wynik? Czy powinien być większy/mniejszy? Dodam jeszcze, że bardzo dużo gier na tej karcie graficznej się tnie nawet na najniższych detalach. Na przykład FIFA 07, albo GOTHIC 3 - w niego to już wogóle grać się nie da, a jak widzę mam prawie zalecane wymagania spełniane... (Kumpel ma podobnego kompa i jemu chodzi na Średnich detalach prawie bez przycinki - wiem, bo sam widziałem) Crysis też się tnie bardzo na najniższych detalach (a mam komputer zapewniający grę na najniższych bez przycinki - przeczytałem w Internecie :P ) Próbowałem zrobić test w Trybie Czystego Bootowania i z marnym skutkiem, bo w rezultacie odtrzymałem 2-3 Marki więcej ;/ Aha, jeśli chodzi o podkręcanie - to niczego w tym zestawie nie podkręcałem ;)

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wg mnie wynik jak na tę konfigurację zwyczajny. Nie dopatrywałbym się żadnych błędów. Co zaś do Crysisa, zapewniam Cię, że mój komputer o niebo przewyższa w konfiguracji Twojego a w nie mogę pograć "na full". Crysi ma to do siebie, że wymaga bardzo, bardzo mocnego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 10:58, burczynski napisał:

Sluchajcie mam problem.
Czasem gdy uzywam GG badz Gimpa komp mi sie wiesza i bez reseta nie ujdzie ;/
Jest czysciutko po formacie.
Win oryginalny :)
Dlaczego ?? Komp jest w miare dobry.


Tylko przy gg/gimp ? a przy innych aplikacjach ,może to wirus ,skanowałes ?,albo sprubuj przeinstalowac te programy (albo inne wersje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wytłumaczysz to, że u kumpla te gry chodzą płynnie? (Ma prawie takiego samego kompa, tylko Celerona 2.8GHz) Nie mówię, że na najwyższych detalach, ale przynajmniej nie tną się tak jak u mnie... a co do Crysis''a to oczywistym jest, że nie chce w niego "na full" grać, a przynajmniej na "minimal" ;)

Do sig.: wszystko jest zainstalowane...


P.S.
Kiedyś miałem Celerona 1.1GHz; GF6200; 512RAM i te gry praktycznie tak samo chodziły... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:38, DoMiNo1992 napisał:

Do sig.: wszystko jest zainstalowane...

a jak tam z programami działającymi w tle? np antywirus nortona jest mocno zasobożerny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukarką .Chcę wydrukować sobie to jajo wielkanocne do konkursu ,ale jakbym nie próbował jaja wydrukować ,to ciągle drukuje tylko sam napis GRAM ,kropkę i tą obwódkę ,i nic poza tym .Dodam ,że mam zainstalwoany pełen pojemnik z tuszem kolorowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 22:11, sig. napisał:

a jak tam z programami działającymi w tle? np antywirus nortona jest mocno zasobożerny


Miałem Avasta, ale dziś rano go usunąłem i przeprowadziłem test ponownie - rezultat jak dawniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytani: ograniczyłem tworzenie punktow przywracania do 10% dysku c; po zapełnieniu określonego miejsca logiczne jest, że najstarsze punkty zostają skasowane i w ich miejsce pojawiają się nowsze. Teraz - czy jest możliwośc usuwania punktów przywracania (ale nie za pomocą porządkowania dysku- tam pozostaje tylko najnowszy) ale wybiórczo. Tzn. ja okreslam, który ma zostac a który usówam.

czy jakiś specjalny soft do tego jest, czy to jakas funkcja zaawansowana w win xp, o której nie wiem?

przydałoby się mi to czasem.


Pozdrawaim.Wesołego i mokrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się