PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam pytanie odnośnie programu jv16 powertools , co robi opcja kompaktor rejestru ? Ona tak jakby defragmentuje rejestr tak jak defragmentacja dysków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakims cudem wdarl sie wirus i nie moge zainstalowac zadnego programu antywirusowego:( ani uruchomic kompa w trybie awaryjnym... Pliz, jaki skaner online odnajdzie i usunie wirusy? Bo znalezc to potrafia ale z usunieciem to juz gorzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 21:15, Crew 900 napisał:

mam pytanie odnośnie programu jv16 powertools , co robi opcja kompaktor rejestru ?
Ona tak jakby defragmentuje rejestr tak jak defragmentacja dysków ??


Tak, tak ona właśnie działa. W zasadzie całkiem przydatna rzecz, ale nie warto używać częściej niż raz w miesiącu, bo wtedy nic nie zyskujemy, za to tracimy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem już od dłuższego czasu z występowanie w grach różnych rozmazanych tekstur itp... Przeinstalowałem stery od karty i zrobiłem formata i dalej mi to wystepuje. Posiadam karte HD3850. Moim zdaniem to nie wina karty poniewaz testowałem kompa na 2 kartach i dalej pojawiały się te rzeczy... Prosze o pomoc

20080830221737

20080830221817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mi wyglada tak samo kiedy karty byly rzeze mnie podkrecane. Mialem identyczne problemy takze wtedy kiedy karta sie przegrzewala. Sprawdz chlodzenie, wyczysc wiatraki z kurzu itd, jak dalej bedzie wystepowal blad, zareklamuj jesli jest na gwarancji. moze port PCI Express sie uszkodzil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wirusy usuniete ale cos naknocily... I zadnego nowo zainstalowanego programu nie mozna uruchomic:/bo wyskakuje komunikat, ze program taki a taki nie jest prawidlowa aplikacja systemu Win32... A musze zmienic rozmiar partycji! Czy ktos wie, jak mozna to zrobic spod windowsa??? Nie uzywajac zadnego programu? Prosze o pomoc. Instalator windows odpada bo musze najpierw przeniesc dane a potem reinstalke zrobic. Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , od kilku tygodni poważnie zaczyna mnie denerwować jeden problem. Otóż mój systemowy zegar oszalał. Ciąg le pokazuje całkiem inna godzinę niż jest w rzeczywistości np. teraz wg. mojego zegara jest godzina 21:11 o.O . Ręczne a zarazem biosowe ustawianie go nie pomogło... Czy ktoś miał już podobny problem ? Może ktoś wie jak mi pomóc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 10:54, napster6 napisał:

Witam , od kilku tygodni poważnie zaczyna mnie denerwować jeden problem. Otóż mój systemowy
zegar oszalał. Ciąg le pokazuje całkiem inna godzinę niż jest w rzeczywistości np. teraz
wg. mojego zegara jest godzina 21:11 o.O . Ręczne a zarazem biosowe ustawianie go nie
pomogło... Czy ktoś miał już podobny problem ? Może ktoś wie jak mi pomóc ...


Trzy możliwości:
a) Linux - u mnie po ustawieniu godziny na Linuxie ta na Windowsie wariuje i odwrotnie.
b) padnięta bateria od BIOS-u - pomoże tylko wymiana, koszt to jakieś 5-10 zł.
c) upierdliwy wirus - proponuję przeskanować komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux odpada bowiem jestem zwolennikiem Windowsa.bateria... hmm bardzo możliwe bowiem nie była ona wymieniana od początku zakupu sprzętu. Wirus , przeskanuję system jak mówiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma pewien problem i z poniższych przyczyn nie może zapytac się o poradę osobiście, toteż robię to za niego, a mianowicie:
Niedawno wymieniał sobie procesor i płytę główną na model Gigabyte GA-EP35-DS3, sformatował dysk, wszystko cacy, w porządku, ale po zainstalowaniu sterowników do płyty przestała mu działac myszka z klawiaturą,(tzn. w momencie kiedy mozna wejśc do biosu, jeszcze wszystko jest oki - da się nacisnąc klawisz i do niego wejśc jednak po zalogowaniu Windowsa robi się kicha) dośc głupi, ale poważny problem.

Jego konfiguracja pełna to:

Core 2 Duo E7200
2x1GB RAM Geil DDRII 800mh
płyta główna GIGABYTE GA-EP35-DS3
Ge Force 7900GS
Dysk Twardy Seagate Barracuda 400GB SATA

Ktoś wie czego to może byc wina i jaki sposób problem ten rozwiązac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 20:33, Crew 900 napisał:

Chyba coś mam nawalone w rejestrze xD

12MB?! Co Ty żeś za optymalizację zrobił?? XD U mnie jest 75MB (bez optymalizacji) i ok. 50MB (po optymalizacji)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli ewidentny problem ze sterami. Spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki od płyty głównej (z załączonej płyty rzecz jasna). Jeśli nie pomoże, ściągnijcie nowe sterowniki ze strony Gigabyte. Czasami zdarza się, że w zestawie jest płytka ze sterami od innej płyty niż powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 20:48, mrosi napisał:

/.../

Czyli ewidentny problem ze sterami. Spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki
od płyty głównej (z załączonej płyty rzecz jasna). Jeśli nie pomoże, ściągnijcie nowe
sterowniki ze strony Gigabyte. Czasami zdarza się, że w zestawie jest płytka ze sterami
od innej płyty niż powinna być.


Oks, spróbujemy, tylko z tym będzie trochę roboty, bo myszka z klawiaturą nie działają w windowsie kompletnie, więc chyba szykuje się kolejkny format :/

W każdym bądź razie thx i jeśli jest jeszcze jakiś pomysł co należy zrobic to słucham uważnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 20:58, Crew 900 napisał:

Ale kurde 47% na 100% to źle

To co to kurde za system jest?! Ja nawet po świeżej instalce tak nie miałem...

A i jeszcze jedno - ten program (jv16 tools) to masz z jakieś gazety? Prosiłbym jak coś to o namiary - zawsze go szukam i jakoś znaleźć nie mogę, a wiem, że właśnie w czasopismach komputerowych są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się