PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Vitam

jak ustawić większą ilość połączeń w viście ?

coś takiego mi w utorrencie widnieje:

connection closed by peer

nie zależnie czy to polskie BT czy zagraniczne.
przed formatem mialem XP i zostałem zmuszony zainstalowac vistę. przez tydzien vista spoko loko pelen wypas wszystko dobrze ale przez jakieś aktualizacje teraz mam problemy z utorkiem. mur beton cos jest zablokowane. router nie został przestawiany, provider równiez nic nie blokuje - wszystko po staremu. w XP to antiSPY i limit wywalony a w viście ??


Pozdrawiam

dejjjwid
2kWATT-Records

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 23:08, Probos napisał:

Załączam screena. Zobaczcie, ile ekranu jest, eee, za ekranem ? Nie rozumiem tego kompletnie.
:/

Panoramiczny monitor? Weź zobacz czy w ustawieniach monitora (nie w windowsie) masz opcje ,,auto". Chodzi o to żeby sam ustawił sie pod obraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 23:22, Mr X napisał:

Panoramiczny monitor? Weź zobacz czy w ustawieniach monitora (nie w windowsie) masz opcje
,,auto". Chodzi o to żeby sam ustawił sie pod obraz


Mój sprzęt to SyncMaster 931BW. Nie wiem czy jest panoramiczny. :P
Zauważyłem natomiast inną rzecz, otóż, gdy wchodzę w ustawienia od karty graficznej, wyświetla mi :
-Ekran Analogowy
-Ekran Cyfrowy
Im większa rozdzielczość tego pierwszego i im mniejsza tego drugiego, tym mniej obszaru znajduje się poza obrębem monitora. :P
Myślałem, żeby jakoś wyłączyć ten cyfrowy, ale nie mam pojęcia jak. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , która z tych opcji od temperatur z SpeedFana pokazuje temp. cpu ? są tam 2 opcje "Core" ale są też 3 pozycje o nazwie "Temp".A no i co oznacza pozycja "HD0" ? Kiedy minimalizuje Speedfana to na pasku pokazuje mi temp 35 stopni a taka temp jest tylko pod opcją "Temp1".

20080830103046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 23:06, fifomaniak napisał:

Jak masz procek Intela, to moze sie przegrzewac, one tak przy przegrzewaniu maja, zaczynaja
sie scinac. Przeczysc kompa troche z kurzu w srodku.


Mam procka AMD ale racja mocno zakurzony(Athlon XP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 11:46, fifomaniak napisał:

Przeczyscic zawsze mozna. Moze tez Ci siadac ram. Jak przeczyszczenie nie pomoze, sciagnij
memtest, wypadl na plytke (moze byc CD-RW) i bootuj z niej kompa.


Dzięki za rade.Najpierw spróbuje wyczyścić z wirusów.Jak to nie pomoże zrobie formata dysków i nowy system.Później przeczyszcze kompa tak jak mówisz.I sprawdze ram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc trzeba najpierw wyczyścić kompa.;)Ale problemy pojawiły się niedawno jak zacząłem ściagać MMo z neta.Wydaje mi się ,że to wyrusy a mam dobrego Antyvira na laptopie to przeniosę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 18:47, Vanmati napisał:

wejdz w tryb Awaryjny F8 podczas uruchamiania komputera,manualnie uruchom Nvidia control
panel w Panelu Sterowania,i ustaw by samo się nie uruchamiało podczas startu systemu.

Sry DJ Danielus ale nie popatrzylem co napisali inni. :)

Ok, jestem w trybie awaryjnym, ale nie mogę się dostać do nVidia Control Panel. Jest tylko nVidia Manager, czy coś takiego, ale nie mogę tego otworzyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zainstalowaniem sterownikow do karty graficznej geforce gtx260 gigabyte.Plyta glowna to EP45-DS4.Jezeli instaluje sterowniki z plyty dolaczonej do grafiki na koniec instalacji informuje ze system nie zostal zmodyfikowany i trzeba uruchomic ponownie komputer.Jezleli wchodze do menadrzera zadan uruchamiam wyszukiwanie nowych urzadzen system znajduje nowe urzadenie poczym rozpoczyna sie proces dodawania prosi mnie o plyte cd dolaczonej do grafiki i rozpoczyna sie proces instalacji,gdy sie konczy wyskakuje mi komunikat: instalator nie moze zainstalowac tego sprzetu odmowa dostepu.Na swiezo zainstalowanym windowsie nieraz podczas instalacji sterownikow wyskakuje czarny ekran z biala kreska u gory ekranu do wpisywania komend ale nic sie nie da zrobic,gdy resetuje kompa system winodows nie chce sie wczytac w trybie normalnym jedynie moge go uruchomic ostatnimi dzialajacymi ustawieniami z przed instalacji grafiki.Komputer odebralem ze sklepu w czwartek i jest calkowicie nowy.Wersje sterownikow jakie posiadam pod windows 32bit XP to wersja 177.26 prosze o jak najszybsza odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:08, DJ Danielus napisał:

Spróbuj w ogóle usunąć sterowniki.

Ale to nie wina sterów, bo instalowałem je jakieś 2-3 tygodnie temu i wszystko było ok. To na pewno przez moje nieumiejętne podkręcanie grafy :/ Muszę tylko przywrócić ją do stanu sprzed podkręcania i wszystko będzie ok (tak myślę). Tylko jak to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podkręcałeś za pomocą jakiegoś programu to po prostu do niego wejdź i zmniejsz zegary, jeśli go nie masz lub masz problem z jego otwarciem to spróbuj zainstalować program Riva Tuner dla kart nVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:48, DJ Danielus napisał:

Jeżeli podkręcałeś za pomocą jakiegoś programu to po prostu do niego wejdź i zmniejsz
zegary, jeśli go nie masz lub masz problem z jego otwarciem to spróbuj zainstalować program
Riva Tuner dla kart nVidii.

Używałem właśnie programu RivaTuner, ale w trybie awaryjnym nie widzi w ogóle karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się