PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2008 o 21:57, Crew 900 napisał:

Wracając do mojego problemu z dźwiękiem , uruchomiłem jakiś program i jak skończy test
w dxdiag to taką informację pokazuje :


Patrząc na komunikat:
Niektóre sterowniki na tej maszynie zachowują się źle i prawdopodobnie spowodują opóźnienia w odtwarzanym w czasie rzeczywistym dźwięku i/lub ścieżkach wideo. Aby odizolować źle działający sterownik użyj Menadżera urządzeń i wyłączaj/ ponownie uruchamiaj (o ile są wyłączone) różne urządzenia, jedno w danym czasie. Spróbuj kart sieciowych, WiFi, modemów, wewnętrznych urządzeń audio, kontrolerów USB itd.

Nie wiem, co to za program, ale to, co wyświetla nie jest pozbawione sensu. Spróbuj powyłączać zbędne urządzenia, bo może któreś z nich ma konflikt (np. jest na tym samym przerwaniu) z kartą dźwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 22:13, Crew 900 napisał:

Tzn. w Menadżerze zadań czy gdzie mam je wyłączać ?

W menadżerze urządzeń:
Mój komputer->Właściwości->Sprzęt->Menadżer Urządzeń
Tylko na procesorze nie klikałbym na "wyłącz" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 22:18, ziptofaf napisał:

> Tzn. w Menadżerze zadań czy gdzie mam je wyłączać ?
W menadżerze urządzeń:
Mój komputer->Właściwości->Sprzęt->Menadżer Urządzeń
Tylko na procesorze nie klikałbym na "wyłącz" :)


Kurde a może coś źle z zasilaniem karty ?
Jak mam rozpoznać że karta jest dobrze podpięta do zasilacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 22:33, Crew 900 napisał:

Kurde a może coś źle z zasilaniem karty ?

To wtedy by w ogóle nie działała. Poza tym, na zintegrowanej masz ten sam problem...

Dnia 28.08.2008 o 22:33, Crew 900 napisał:

Jak mam rozpoznać że karta jest dobrze podpięta do zasilacza ?

A to ona wymaga oddzielnego zasilania? Otwierasz obudowę, sprawdzasz, czy do karty jest podłączony kabelek od zasilacza. Jak jest, to znaczy, że jest dobrze podpięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problme. Otóż przy instalacji gier (jak na razie sprawdzałem Crysis oraz Fable:The lost Chapters) wyskakuje mi błąd:

Plik cabinet "Disk1C~1.cab" wymagany dla tej instalacji jest uszkodzony i nie można go użyć. Może to wskazywać błąd sieciowy, błąd odczytu ze stacji dysków CD-ROM lub problem z tym pakietem.

Czy ktoś wie jak można to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Skoro problem pojawia się w kilku grach, to obstawiam uszkodzony napęd...Użyj na nim płyty czyszczącej, a jak to nie pomoże, to czeka cię zakup nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem , ale jak instalowałem stery to pisało żebym najpierw sprawdził czy karta jest prawidłowo podłączona bo jak nie to może nieprawidłowo funkcjonować .
Płyta główna nie może być winna bo jest nowa , grafika też bo nowa jest ramy też nie kurde no to co jest ? Musi być na to jakiś powód , po prostu musi , niemożliwe żebym miał taki sam dźwięk jak zintegrowany . A może to wina sterowników ? Jak wiadomo są to nowe karty dźwiękowe . A patrząc na Creative do tej pory ma problemy z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 23:01, Crew 900 napisał:

No wiem , ale jak instalowałem stery to pisało żebym najpierw sprawdził czy karta jest
prawidłowo podłączona bo jak nie to może nieprawidłowo funkcjonować .

Czy problem pojawił się od razu po wsadzeniu nowej karty dźwiękowej, czy też dopiero po jakimś czasie?

Dnia 28.08.2008 o 23:01, Crew 900 napisał:

Płyta główna nie może być winna bo jest nowa , grafika też bo nowa jest ramy też nie
kurde no to co jest ? Musi być na to jakiś powód , po prostu musi , niemożliwe żebym
miał taki sam dźwięk jak zintegrowany . A może to wina sterowników ? Jak wiadomo są
to nowe karty dźwiękowe . A patrząc na Creative do tej pory ma problemy z nimi


Ja mam X-Fi Xtreme Music i nie narzekam...
A co do problemu - skoro reinstalka systemu nie pomagała, to jest to wina sprzętu. Główni podejrzani:
a) Inna część w kompie - może twój Xonar po prostu nie lubi się np. z drukarką? Spróbuj tymczasowo wyłączyć wszystkie niepotrzebne śmieci w menadżerze urządzeń.
b) gniazdko do którego podłączasz głośniki. Niby nie ma prawa mieć to znaczenia, ale audiofile z jakiegoś powodu ciągną kabel do głośników prosto z elektrowni...Spróbuj je podłączyć do innego wtyczki. Na 90% nie pomoże, ale kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 10:53, Kawosz napisał:

Podczas stresu temp poszczególnych rdzeni rożni się o 5 - 6 st. C, mierzona w everest
- czy to normalne zjawisko???

jak najbardziej.... chodzi o to że oprogramowania potrafiącego wykorzystać 2 rdzenie jest mało, wiec zwykle system z przyległościami jest na jednym rdzeniu (ten chłodniejszy no chyba że chodzi o vistę ;) a wymagający program/gra na drugim. inna sprawa to wiarygodność everesta, sprawdziłbym w biosie po restarcie albo programie dołączonym do płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 12:06, sig. napisał:

> Podczas stresu temp poszczególnych rdzeni rożni się o 5 - 6 st. C, mierzona w everest

> - czy to normalne zjawisko???
jak najbardziej.... chodzi o to że oprogramowania potrafiącego wykorzystać 2 rdzenie
jest mało, wiec zwykle system z przyległościami jest na jednym rdzeniu (ten chłodniejszy
no chyba że chodzi o vistę ;) a wymagający program/gra na drugim. inna sprawa to wiarygodność
everesta, sprawdziłbym w biosie po restarcie albo programie dołączonym do płyty głównej


jak najbardziej chodzi o Vistę 64bit. obciążam komputer programem stressprime...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 12:35, Kawosz napisał:

jak najbardziej chodzi o Vistę 64bit. obciążam komputer programem stressprime...

O ile dobrze pamiętam to kiedy posiada się więcej niż jeden rdzeń powinno się uruchomić odpowiednią ilość programów "stresujących".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 12:38, DJ Danielus napisał:

O ile dobrze pamiętam to kiedy posiada się więcej niż jeden rdzeń powinno się uruchomić
odpowiednią ilość programów "stresujących".


Z tego co pamiętam, to dotyczy programu SuperPI.Uruchamiamy tyle okien programu ile mamy rdzeni procesora. Pozostałe programy wykorzystują jednocześnie wszystkie rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Piszę, bo mam frustrujący kłopot z moim PC. ;/
Otóż, gdy gram w CS:Source i używam w tle jakiejś aplikacji, typu X-Fire, lub TeamSpeak2, to po jakimś czasie, nie mogę jej uruchomić. Znaczy się, uruchomiona jest, ale znika mi z pulpitu. Ostatnio pamiętam, wyciągałem X-Fire już poza obręb tego, co widziałem na monitorze. :/
Nie rozumiem czemu coś takiego mi się dzieje i dlaczego tylko z Sourcem. Proszę o jakąś pomoc, bo TeamSpeaka nie udało mi się złowić. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:22, Probos napisał:

Witam.
Piszę, bo mam frustrujący kłopot z moim PC. ;/
Otóż, gdy gram w CS:Source i używam w tle jakiejś aplikacji, typu X-Fire, lub TeamSpeak2,
to po jakimś czasie, nie mogę jej uruchomić. Znaczy się, uruchomiona jest, ale znika
mi z pulpitu. Ostatnio pamiętam, wyciągałem X-Fire już poza obręb tego, co widziałem
na monitorze. :/
Nie rozumiem czemu coś takiego mi się dzieje i dlaczego tylko z Sourcem. Proszę o jakąś
pomoc, bo TeamSpeaka nie udało mi się złowić. :/


Może coś z rozdziałką, albo gre nie masz na fullscrenie. Ja w CSa za często nie gram, najwyżej 1.6. Zrób taką rozdzielczość jaką masz w windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się