PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam
chcialem podlaczyc nowy dysk do kompa
mam taki WD CAVIAR 80GB pod ATA
i kupilem WD Caviar 320GB pod SATA
na 80 GB mam WIN XP
podłączyłem dysk do kompa ale mi go nie odczytuje
moja plytka to Gygabyte GA-K8NE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozdzielczośc na 800 x 600 pikseli.To się zrobiło jak wyłączyłem C&C Red Alert 3.Ikony są powiększone i to mocno, a pulpit jest wielki i strasznie rozciągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:09, Yaquza napisał:

ja mam rozdzielczośc na 800 x 600 pikseli.To się zrobiło jak wyłączyłem C&C Red Alert
3.Ikony są powiększone i to mocno, a pulpit jest wielki i strasznie rozciągnięty.

na poprzedniej stronie napisałem ci gdzie jest suwak do ustawiana takowej... jeśli masz tzw przesuwany pulpit (czyli dojedziesz do krawędzi ekranu i się wtedy "przwija" to ustaw dowolną inną, zatwierdź i wtedy znowu wejdź do tego okienka tym razem ustawiając właściwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem dysk dziala ale pojawił sie nastepny problem
Zamiast 289 Gb po sformatowaniu mam tylko 127 :/
czym jest to spowodowane ??
Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam problem z napędem...
otóż od jakegoś czasu, nie jest on jakby sobą. Wyczytuje płyty itp, to nie ma problemu, ale chodzi o to, że w moim komputerze, nie ma wogole Etykiety woluminu, nic, jakbym miał pusty napęd. Nie mam ikony jak np wkładam FC2, nie mam nazwy plyty FC2 Ani FARCRY2 ( nie wiem jak sie powinno nazywac bo nie moge sprawdzic ), jest tylko normalne "STACJA DYSKÓW DVD-RM"... nie tylko przy FC2 tak jest, przy wszystkim. Nie działa autorun, nie działa nic. Daje Screena jak to wygląda. Pomóżcie prosze
Edit: Dodam może ze instalowałem Nero kolegi, on miał to z napędem, moze mial jakies sterowniki tam, ale wywalilem już je. przed wywaleniem nazwa woluminu była zapamietywana(napęd np pokazywal mi GEARSOFWAR jak wkladalem FC2, czy cos takiego...), ale ikony nie było, jak i Autorunu. czyli jedyne co sie zmienilo to to ze teraz nie ma nic. HELP!
Edit nr2: Na tym screenie do napedu mam wlozona plyte Making Of Far Cry 2... jak widzicie nie ma nic :(

20081109231413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:32, TROLL1216 napisał:

podłączyłem dysk dziala ale pojawił sie nastepny problem
Zamiast 289 Gb po sformatowaniu mam tylko 127 :/
czym jest to spowodowane ??
Prosze o pomoc

Kilka możliwości:
- stara płyta główna (może pomoże update BIOS-u)
- nie masz Service Pack do Windowsa XP. Jego instalacja powinna pomóc. Wtedy będziesz mógł stworzyć dodatkowe partycje z reszty wolnego miejsca.
- partycję sformatowałeś jako FAT zamiast NTFS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:32, TROLL1216 napisał:

podłączyłem dysk dziala ale pojawił sie nastepny problem
Zamiast 289 Gb po sformatowaniu mam tylko 127 :/
czym jest to spowodowane ??
Prosze o pomoc

to ja jeszcze dopiszę do listy poprzednika że niektóre dyski twarde mają zworki ograniczające pojemność, celem lepszej współpracy z kontrolerami/płytami głównymi nieobsługującymi dysków twardych powyżej 132? (nie pamiętam dokładnej liczby) gigabajtów. brakujących kilka może wynikać z innego sposobu liczenia ( dla systemu kilobajt to 1024 bajty itd a dla producentów dysków tylko tysiąc bo tak im większe pojemności wychodzą chociaż z informatycznego punktu widzenia nie jest to właściwe) a także podziału dysku na partycje (stworzenie każdej ''zabiera" kawałek, np na informację co w którym miejscu się znajduje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 23:14, Pernia napisał:

Witam... mam problem z napędem...
otóż od jakegoś czasu, nie jest on jakby sobą. Wyczytuje płyty itp, to nie ma problemu,
ale chodzi o to, że w moim komputerze, nie ma wogole Etykiety woluminu, nic, jakbym miał
pusty napęd. Nie mam ikony jak np wkładam FC2, nie mam nazwy plyty FC2 Ani FARCRY2 (
nie wiem jak sie powinno nazywac bo nie moge sprawdzic ), jest tylko normalne "STACJA
DYSKÓW DVD-RM"... nie tylko przy FC2 tak jest, przy wszystkim. Nie działa autorun, nie
działa nic. Daje Screena jak to wygląda. Pomóżcie prosze
Edit: Dodam może ze instalowałem Nero kolegi, on miał to z napędem, moze mial jakies
sterowniki tam, ale wywalilem już je. przed wywaleniem nazwa woluminu była zapamietywana(napęd
np pokazywal mi GEARSOFWAR jak wkladalem FC2, czy cos takiego...), ale ikony nie było,
jak i Autorunu. czyli jedyne co sie zmienilo to to ze teraz nie ma nic. HELP!
Edit nr2: Na tym screenie do napedu mam wlozona plyte Making Of Far Cry 2... jak widzicie
nie ma nic :(


Ktokolwiek pomoże? :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 14:24, ziptofaf napisał:

> Jaki polecacie darmowy program antywirusowy?
AVG - bardzo przyzwoity, na pewno lepszy niż taki Avast.

Dzięki tobie właśnie wywalam avasta i sciagam AVG Free.. zobaczymy co z tego będzie. :D
Jednoczesnie ponawiam pytanie co do napędu... irytujące to jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, ostanio jak włączam kompa co słychać taki pykniecie podczas rozruchu komputera potem jeszcze kilka razy pyknie, co się może dziać, no mój komputer już trochę lat ma. Mam nadzieje że to nic poważnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem zaginął więc pozwolę sobie powtórzyć posta pierwszy i ostatni raz... Może tym razem ktoś się odezwie...

Chciałem sobie odpalić kompa i pokazał się tekst że występuje problem ze znalezieniem jakiegoś pliku systemowego. po różnych akcjach typu naprawa systemu itp (wszystkie nieudane) okazało się że nawet reinstalki nie moge zrobić bo mi się zatrzymuje instalator po tym jak wybieram opcje instalacji. Podpiąłem inny dysk i zaistalowałem na nim system. Odpaliłem kompa i okazało się że stary dysk wogóle nie zostaje wykryty. Oblookałem całego neta i żaden ze sposobów na moj problem nie zadziałał więc dałem sobie spokój i pomyślałem że oddam go do naprawy. Ale żeby było śmiesznie i ciekawie odpiąlem ten dysk co wrzuciłem na niego system zostawiając ten stary w kompie. Moja siostra która nie wiedziała o awarii odpaliła kompa i okazało się że działa tak jakby ten drugi dysk był ciągle podłączony. Nie mam wogóle dostępu do starego dysku a przeciez innego nie mam w kompie (wiem że wydaje się niemożliwe ale właśnie pisze z tego kompa...). Czy może mi ktoś poradzić jak odzyskać dostęp do danych z tego starego dysku? Bardzo proszę...
bardzo proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Proste pytanie na początek - jaki masz zasilacz i sprzęt? Bo objawy jakie opisujesz często biorą się z wadliwego zasilacza, który od czasu do czasu "przywali" za niskie, bądź za wysokie napięcia dla dysku. I się robią jaja wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk: Seagate Barracuda 7200.7 80 GB, model:ST380011A
Zasilacz: CODEGEN 300X o mocy 300 W ale dodam że komputer działa z tym zasilaczem od 3 lat i wszystko było ok... Jak mógłbym temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i też jak wyłacze np. wszystkie progamy i uruchamiam gg czy jakis program to tak słychac jak pyknie i sie dopiero ładuje...więcej kilka postó wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:16, liwuniek14 napisał:

Zasilacz: CODEGEN 300X o mocy 300 W ale dodam że komputer działa z tym zasilaczem od
3 lat i wszystko było ok... Jak mógłbym temu zaradzić?


Spróbuj zdobyć skądś (np. od znajomego) przyzwoity zasilacz, choćby Chieftec 360W. Codegen jest bardzo awaryjny i może powodować problemy z każdą możliwą częścią w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś ma jakiś program lub zna nazwę który przez dobę byłby wstanie monitorować mi moje łącze internetowe z kilkoma serwerami (ping, prędkość- ogólnie stabilność)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się