PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Może mi ktoś powiedzieć co jest powodem takiego chwilowego, samoczynnego odświeżania ekranu? Dzieje się to raz na kilka minut i nawet szczególnie nie przeszkadza, ale daje do myślenia, czy wszystko ok.

Czy to monitor (ok. 8 letni CRT), czy karta graficzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej poradziłem sobie z problemem z odtwarzanie klipów z gametrailers - w GOMie wystarczyło odznaczyć używanie wewnętrznych kodeków, dodatkowo nakazałem mu korzystać z VM ASF Readera - wszystkie (wcześniej problematyczne) pliki odtwarzają się i we wszystkich mogę skakać po pasku postępu odtwarzania, choć czasem kilka sekund trwa przeskoczenie filmu do danego momentu. Ale... jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 18:10, Misquamaqus napisał:

Ani vista ani win 7 nie wymaga zadnych sterownikow do raidu. Ma to w sobie zaimplementowane.
Jak masz jakas dziwna plyte glowna, to moze trzeba cos wgrac ?.
Zobacz co chce system za sterownik, to sprobuje sie go sciagnac.


Może nie koniecznie chodzić o sterowniki do RAIDu. Nie ma tam napisane jakie konkretnie to mają być... Wybierałem chyba wszystkie z płyty od mobo i nic. Może pościągam wszystko ze strony GB dla mojej płyty i popróbuję... Ale najpierw muszę załatwić to z RAIDem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 19:43, S1G napisał:

Nie musi być dziwna, starczy że chipset/osobny kontroler będzie nowszy niż "bulid" instalki
i już sterowniki trzeba osobno doinstalować (bo ich nie było jak wzornik płyty robili).


Ale o to chodzi, że prośba o sterownik pojawia się już na samym początku przy instalacji. Naciskam "Install", potem przez jakieś 4-5 min jest napis "Setup is starting", a potem pojawia się "Select the drivers" Ale za cholerę nie wiem jakie mają być te sterowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 10:22, tomasz23 napisał:

> Ani vista ani win 7 nie wymaga zadnych sterownikow do raidu. Ma to w sobie zaimplementowane.

> Jak masz jakas dziwna plyte glowna, to moze trzeba cos wgrac ?.
> Zobacz co chce system za sterownik, to sprobuje sie go sciagnac.

Może nie koniecznie chodzić o sterowniki do RAIDu. Nie ma tam napisane jakie konkretnie
to mają być... Wybierałem chyba wszystkie z płyty od mobo i nic. Może pościągam wszystko
ze strony GB dla mojej płyty i popróbuję... Ale najpierw muszę załatwić to z RAIDem.


Tu masz sterowniki do raid. Ostatni plik jest nawet opisany, zeby przy instalacji systemu wcisnac F6 jak pisalem. Plik pobierz i zapisz go na dyskietce.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-ma770-ds3_10.html

Oczywiscie musi byc rozpakowany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem jest, specyfikacja kompa:

Procesor: AMD Duron 1,3 GHz
Płyta główna: MSI nie pamiętam modelu
Pamięć: DDR 256 Mb
Dysk: Segate 40 GB
Karta Graficzna: GeForce 2

A problem jest taki, że komputer nie chce się włączyć. Wciskam power i nic, monitor jest czarny - miga zielona lampka. Wiatraki się załączają i normalnie chodzą.
Nie podejrzewam dysku ponieważ kiedyś mi już dysk padł na innym kompie ale przynajmniej bios się załączył, a tu teraz nic się nie chce załączyć.
Jak napisałem jest czarny ekran i cały czas się palą czerwona i zielona lampka na kompie.
Myślę że albo to pamięć albo mobo......

Jak macie jakieś pomysły jak to sprawdzić to piszcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 13:34, DJ_Danielus napisał:

Do BIOSu możesz wejść? Jeśli nie to zrób Clear CMOS - skasuj ustawienia BIOSu.


Robiłem ale to nic nie daje bo ja nawet nie słyszę piknięcia na płycie głównej ze się bios załącza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 13:46, OgnistyElf napisał:

> Do BIOSu możesz wejść? Jeśli nie to zrób Clear CMOS - skasuj ustawienia BIOSu.

Robiłem ale to nic nie daje bo ja nawet nie słyszę piknięcia na płycie głównej ze się
bios załącza.....


Zmierz voltomierzem napiecia 12, 5 i 3.3 volta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 13:51, Misquamaqus napisał:

> > Do BIOSu możesz wejść? Jeśli nie to zrób Clear CMOS - skasuj ustawienia BIOSu.

>
> Robiłem ale to nic nie daje bo ja nawet nie słyszę piknięcia na płycie głównej ze
się
> bios załącza.....

Zmierz voltomierzem napiecia 12, 5 i 3.3 volta.



Hehehe trzeba mieć na chacie takie urządzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 13:54, OgnistyElf napisał:

> Zmierz voltomierzem napiecia 12, 5 i 3.3 volta.


Hehehe trzeba mieć na chacie takie urządzenie :P


Taki voltomierz kosztuje 20 zlotych.
Kup, bo przyda Ci sie na zas.
Teraz mozesz pozyczyc od sasiada :)).
Moze wlasnie zasilacz odmowil posluszenstwa i plyta nie startuje. Moze grafika umarla, a moze procesor lub plyta. Najpierw zacznij od zasilania. To podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 14:03, Misquamaqus napisał:

Moze wlasnie zasilacz odmowil posluszenstwa i plyta nie startuje. Moze grafika umarla,
a moze procesor lub plyta. Najpierw zacznij od zasilania. To podstawa.

Jakby zasilacz odmówił posłuszeństwa to wentylatory by się nie kręciły. Grafika i procek nie, bo byłyby piknięcia, prawdopodobnie problem dotyczy płyty, no chyba, że doszło do poważniejszej usterki i spaliło się więcej urządzeń (o ile doszło do spalenia podzespołów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 14:07, DJ_Danielus napisał:

> Moze wlasnie zasilacz odmowil posluszenstwa i plyta nie startuje. Moze grafika umarla,

> a moze procesor lub plyta. Najpierw zacznij od zasilania. To podstawa.
Jakby zasilacz odmówił posłuszeństwa to wentylatory by się nie kręciły. Grafika i procek
nie, bo byłyby piknięcia, prawdopodobnie problem dotyczy płyty, no chyba, że doszło do
poważniejszej usterki i spaliło się więcej urządzeń (o ile doszło do spalenia podzespołów).


Eeeee, wystarczy, ze braknie 5 volt albo 12 jest za niskie.Moze ktorys wtyk sie usmazyl (ja tak mialem w asusie i komputer nie wlanczal sie a wentylatorki pracowaly).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 14:07, DJ_Danielus napisał:

> Moze wlasnie zasilacz odmowil posluszenstwa i plyta nie startuje. Moze grafika umarla,

> a moze procesor lub plyta. Najpierw zacznij od zasilania. To podstawa.
Jakby zasilacz odmówił posłuszeństwa to wentylatory by się nie kręciły. Grafika i procek
nie, bo byłyby piknięcia, prawdopodobnie problem dotyczy płyty, no chyba, że doszło do
poważniejszej usterki i spaliło się więcej urządzeń (o ile doszło do spalenia podzespołów).


Tu muszę się zgodzić bo gdyby było coś z zasilaczem to by wogóle nie startowały wentylatory. Co do voltomierza to też przyznaje racje, jest potrzebny i dokonam takiego zakupu przy najbliższej okazji.
Po godzinie zabawy z tym rupieciem ( mam na myśli kompa ) stwierdzam że poszła albo mobo albo pamięć.

Za wszystkie rady wam dziękuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio prawie identyczną sytuację przy nowym komputerze i poszła u mnie płyta, ale u Ciebie nie koniecznie.
Dam Ci takie rady jakie ja dostałem ( i działają bo w ten sposób uruchomiłem starego kompa, a myślałem, że padł ).
1. Wypnij napęd i sprawdź czy odpali.
2. Zakładam, że masz jedną kość pamięci ? Jak tak to posprawdzaj wszystkie miejsca na nią, ja miałem w swoim starym kompie jeden slot uszkodzony i dlatego komputer nie chodził ( identyczna sytuacja do Twojej ). Jeżeli masz więcej kości posprawdzaj każdą z osobna w każdym slocie.
3. Może to głupie, ale dociśnij wszystkie kabelki ;)
4. Monitor na pewno sprawny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 18:21, TetraGramaton napisał:

Dlaczego pojawia mi się ten komunikat ? I co on oznacza ?


Jak skonfigurowałeś i jaka to dokładnie VM na której odpalasz instalator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 18:32, Narmo napisał:

> Dlaczego pojawia mi się ten komunikat ? I co on oznacza ?
>

Jak skonfigurowałeś i jaka to dokładnie VM na której odpalasz instalator?

To jest VM 2007 i skonfigurowałem na 128MB pamięci, mój komp ma fizycznie 512.
Nie wiem co sie dzieje, przecież mam dziesiątki razy więcej niż jest wymagana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się