PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Chodzi ci o sam montaż kości? W instrukcji napisane jest, że kanał to blok slotów, a wydawało mi się, że kanał to sloty o takim samym kolorze i w ten sposób pamięci były zamontowane do tej pory i działały w dual channel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Robilem cos w kompie zeby odpalic Netie i teraz zamiast tak jak wczesniej normlanego uruchomiania np. menadzera zadan mam kilka opcji np. Zablokuj komputer , zmien haslo , zamknij system , wyloguj sie itp.Czy jest mozliwosc powrotu do starcyh ustawien bo teraz jest to strasznie uciazliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 09:59, adrian_b1 napisał:

Witam.Robilem cos w kompie zeby odpalic Netie i teraz zamiast tak jak wczesniej normlanego
uruchomiania np. menadzera zadan mam kilka opcji np. Zablokuj komputer , zmien haslo
, zamknij system , wyloguj sie itp.Czy jest mozliwosc powrotu do starcyh ustawien bo
teraz jest to strasznie uciazliwe


Mozesz zrobic przywracanie systemu do ostataniego punktu kontrolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc takie problemy mam :D

1) Gdy mam włączonego kompa to od pewnego czasu strasznie śmierdzi spalonym ebonitem. Wyczułem że to chyba zasilacz. Czy może on sie popsuć po 2 latach użytkowania?

2) Mam grę(dokładniej CoD)i jest to an 2 CD. 1 cd instaluje sie ok ale gdy wkładam do napędu CD2 to komp mówi mi że na płycie są pliki muzyczne a dokładniej Track01. Tak samo mam z patchem z innej gry(który jest na CD dod.).Moje pytanie: Co sie dzieje z napędem? Kupic nowy czy może cos innego?(facet w MM powiedział, że to może byc cos w systemie i mam ściągnąć Ubuntu i coś sprawdzić. W tych sprawach to ja juz jestem kompletnie zielony. Jakas pomoc?(dod. sprawdzałem te płyty w laptopie i lapek pokazywał zawartosc tych płyt, a nie jakies pliki muzyczne ;s)
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką płytę główną (obrazek) i mógłby mi ktoś pozaznaczać np w paincie co gdzie mam wpiąć? Te rzeczy, które wiem to wpiąłem. Jeszcze muszę wpiąć następujące elementy:
- SATA (ale to chyba wiem gdzie - w te pomarańczowe gniazda, tak?)
- Reset SW
- Power SW
- H.D.D LED
- SPK/MIC
- USB
Jeśli o czymś zapomniałem, to też to narysujcie.

20091219134800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Widzisz tutaj większość płyt głównych się od siebie mniej lub więcej różni, dlatego nikt ci nie powie gdzie masz co wpiąć, bo musielibyśmy mieć do tego instrukcje do twojej płyty.
Jak już sam zauważyłeś, w te małe piny musisz włożyć te kable które wychodzą od obudowy, a jak je włożyć to masz napisane w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć bo najlepiej podać na tacy rozwiązanie, choć masz to przed oczyma w instrukcji i na stronie producenta, masz problem z czytaniem sorry a to już nie mój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania komputera na Biosie pokazuje mi się taki komunikat:
Nieprawidłowy plik BOOT.INI
Rozruch z C:\windows\
Co to za problem, co jest nie tak?
Proszę o Waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 17:13, Lukas813 napisał:

Podczas uruchamiania komputera na Biosie pokazuje mi się taki komunikat:
Nieprawidłowy plik BOOT.INI
Rozruch z C:\windows\
Co to za problem, co jest nie tak?
Proszę o Waszą pomoc.


Komputer mozna uruchomic z tym bledem czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z pewnym uciążliwym wirusem / spamem. Od kilku godzin Avast ( wersja Home ) co chwila pokazuje mi takie komunikaty [ patrz obrazek ] z komentarzem "uwaga, wykryto potencjalną infekcję". Co można z tym zrobić, bo klikanie "nie wysyłaj" jest strasznie uciążliwe. Czy jest jakaś możliwość zablokowania przychodzącej poczty?

Pozdrawiam

20091219215115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 21:51, xDeuSx napisał:

Witam,

mam problem z pewnym uciążliwym wirusem / spamem. Od kilku godzin Avast ( wersja Home
) co chwila pokazuje mi takie komunikaty [ patrz obrazek ] z komentarzem "uwaga, wykryto
potencjalną infekcję". Co można z tym zrobić, bo klikanie "nie wysyłaj" jest strasznie
uciążliwe. Czy jest jakaś możliwość zablokowania przychodzącej poczty?

Pozdrawiam


Jak dobrze rozumiem masz jakiegoś wirusa, który próbuje z twojego kompa wysyłać wiadomość. Wystarczy machnąć gruntowne skanowanie komputera najlepiej w trybie rozruchu. Jak Avast niczego nie wykryje polecam sprawdzić jakimś innym programem antywirusowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:04, Nufiko napisał:

Jak dobrze rozumiem masz jakiegoś wirusa, który próbuje z twojego kompa wysyłać wiadomość.
Wystarczy machnąć gruntowne skanowanie komputera najlepiej w trybie rozruchu. Jak Avast
niczego nie wykryje polecam sprawdzić jakimś innym programem antywirusowym.


Już to zrobiłem, avast przemielił cały system i znalazł bodajże 3 wirusy. Usunąłem je, ale problem się powtórzył. Przez ostatnią godzinę chyba ze 100 razy ( lekko licząc ) musiałem zamykać takie okienko, jak powyżej. Jakiego antywira mógłbyś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:40, xDeuSx napisał:

Już to zrobiłem, avast przemielił cały system i znalazł bodajże 3 wirusy. Usunąłem je,
ale problem się powtórzył. Przez ostatnią godzinę chyba ze 100 razy ( lekko licząc )
musiałem zamykać takie okienko, jak powyżej. Jakiego antywira mógłbyś polecić?


Proponuję wykorzystać triala Kaspersky''iego (cechuje się chyba najwyższą skutecznością), bądź AVG (najlepszy z darmowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się