PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Tamten problem jakoś przeszedł ale teraz to problem polega na tym że jak włączam CS-a steama to pojawia mi się czarny ekran i po chwili wywala mnie do pulpitu co to jest ?? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:18, kuba9876543210 napisał:

Wszystko dobrze podlaczone, masz HDD w BIOSie ustawiony jako pierwszy co sie bootuje?


Skoro stoi na "detecting IDE drivers", to nie ma znaczenia co się pierwsze bootuje, bo do bootowania jeszcze nie dochodzi.

---

@wychoniu - jak możesz podaj ustawienia zworek na cd-romie i hdd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!! po włączeniu i po ekranie bootowania wyskakuje mi niebieski ekran z napisem:
STOP: c000021 Unknown Hard Error
\SystemRoot\SYSTEM32\ntdll.dll

W necie piszą że to prawdopodobnie ten plik jest uszkodzony i żeby go podmienić. ale jak mam to zrobić, jeżeli nie mogę nawet się zalogować, nawet w trybie awaryjnym????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, teraz jest jeszcze gorzej!!! teraz wyskakuje:
STOP: C0000221 - Nieodpowiednia suma kontrolna obrazu. Plik wow32.dll jest prawdopodobnie uszkodzony. Suma kontrolna nagłówka nie odpowiada obliczonej sumie kontrolnej.
nie mam plytki instalacyjnej XP... więc nie mogę preinstalowac.. CO ROBIĆ??? błagam pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tak za kazdym razem? Nie masz mozliwosci zalogowac sie? Jakby Ci sie udalo, albo jakbys podlaczyl dysk w innym komputerze (np. z pomoca czegos w tym stylu: http://allegro.pl/item957485671_adapter_usb_2_5_3_5_sata_sosnowiec.html ; najlepiej jakby byly 2 x USB, bedzie szybciej) i podmienil te dwa pliki na nowe (z pewnoscia znajdziesz z pomoca google), to moze pomoze.
I jest jeszcze komenda sfc /scannow, sprawdza poprawnosc plikow systemowych.
Czemu nie masz plytki instalacyjnej? kupowales komputer z systemem?

@Wychoniu

niestety nie wiem, co jest u Ciebie nie tak, poczekaj moze az ktos obeznany sie zjawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeprzaszam za offtop, ale moja pytanie należało do mało uczęszczanego wątku i pytając tu mam większą szansę, że ktoś odpowie(proszę nie wylewać gniewu z tego powodu:). oto treść mojego pytania z wątku o pakiecie office:
"Mam mały problem. Ostatnio zatrzymałem się na takiej małej pracy z informatyki.
W każdym razie problemem jest to, że nie wiem jak wypełnić załóżmy kilka komórek w kolumnie AUTOMATYCZNIE liczbami, tylko, że nie po kolei. Nie jest tajemnicą jak to zrobić, aby liczby rosły w zwykły sposób lub wg. ustalonego schematu.
Ja jednak potrzebuję aby excel automatycznie wypełnił mi komórki liczbami o dowolnej kolejności np. 1, -5, 4 itd. Wiem jak to się robi w OpenOffice, ale w Excelu nie moge tego zrobić. Będę wdzięczny za szybką pomoc ;)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy format komputera można zrobić poprzez włożenie płyty gdy komputer jest włączony i poprzez instalator wybrać "Zainstaluj system windows XP" -----> nowa instalacja? Ponieważ klawiatura jak i myszka zaczynają działać dopiero po wyświetleniu się ekranu zapraszamy przez co nie mogę nacisnąć dowolnego klawisze gdy pokazuje się napis "naciśnij dowolny przycisk aby rozpocząć bootowanie z płyty CD".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 10:35, Mange napisał:

Czy format komputera można zrobić poprzez włożenie płyty gdy komputer jest włączony i
poprzez instalator wybrać "Zainstaluj system windows XP" -----> nowa instalacja? Ponieważ
klawiatura jak i myszka zaczynają działać dopiero po wyświetleniu się ekranu zapraszamy
przez co nie mogę nacisnąć dowolnego klawisze gdy pokazuje się napis "naciśnij dowolny
przycisk aby rozpocząć bootowanie z płyty CD".


Wejdz do biosu i ustaw porty usb na enabled. Przecierz klawiatura musi byc czynna bez systemu.
Najwyzej zastosuj klawiature na ps/2. Myszka nie pracuje bez systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 13:54, Mange napisał:

[<----Ciach---->]
A ten sposób który opisałem w drugiej części posta też jest dobry.


Mozesz sobie zainstalowac system jak opisales, ale to nie rozwiazuje problemu nie dzialajacej klawiatury pod dosem.
Jak chcesz sie poruszac w biosie skoro klawicha nie dziala ?
Najpierw zresetuj bios zworka cmos i sprawdz czy klawiatura dziala (czy mozna wejsc do biosu).
Jak mozna wejsc do biosu to wszystko jest ok i mozna instalowac system z bootowalnej plytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 04:07, ziptofaf napisał:

/.../
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Chcesz wypełnić ileśtam komórek losowymi liczbami?
Jeśli tak, to tutaj:
http://office.microsoft.com/pl-pl/excel/HP052092291045.aspx znajdziesz potrzebną ci funkcję.


Ale mam jeszcze jeden problem. Nie wiem czy się znasz mniej więcej na excelu ale zapytam :)
jak już wprowadzam tę funkcję w komórce i rozciągam ją na ileś tam komórek w kolumnie to jest ok.
Tylko, że jak w kolumnie obok wprowadzam podobną funkcję, tylko, że z innym zakresem liczb, które ma sobie wybrać i wciskam enter, to w tej pierszej kolumnie wszystkie wartości też się zmieniają.
Tzn. ważna uwaga. Zmieniają się, ale zachowują swój zakres, tzn. w jednej kolumnie daję, że ma być losowo od -15 do 5, a kolumnie po prawej od np. od -5 do 20 to tak jest. Tylko czemu za każdym razem jak obok wprowadzam nową funkcję to w poprzedniej kolumie wyszukuje sobie inne cyfry? Taka jakaś automatyka, specjalnie nie przeszkadza, ale wolałbym żeby jak już raz sobie "wylosuje" cyfry to później ich nie zmieniał. Wiesz jak to wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 16:23, KloniskO napisał:

Tzn. ważna uwaga. Zmieniają się, ale zachowują swój zakres, tzn. w jednej kolumnie daję,
że ma być losowo od -15 do 5, a kolumnie po prawej od np. od -5 do 20 to tak jest.
Tylko czemu za każdym razem jak obok wprowadzam nową funkcję to w poprzedniej kolumie
wyszukuje sobie inne cyfry? Taka jakaś automatyka, specjalnie nie przeszkadza, ale wolałbym
żeby jak już raz sobie "wylosuje" cyfry to później ich nie zmieniał. Wiesz jak to wyłączyć?


Nie jestem pewny, czy to da się wyłączyć. Bo to w sumie tak ma działać, że za każdym razem losuje nowy zestaw liczb.
Podejrzewam, że da się to zrobić, ale już za pomocą visual basic script w Excelu (trzeba by skonstruować coś w rodzaju mini bazy danych, która pamięta jakie liczby zostały wylosowane). A to całkiem sporo mozolnej i chyba nikomu niepotrzebnej roboty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest automatyczne przeliczanie arkusza. Można to wyłączyć (Narzędzia -> Opcje -> Przeliczanie) i wówczas będzie ono zachodzić dopiero po wciśnięciu F9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 20:55, ziptofaf napisał:

Nie jestem pewny, czy to da się wyłączyć. Bo to w sumie tak ma działać, że za każdym
razem losuje nowy zestaw liczb.
Podejrzewam, że da się to zrobić, ale już za pomocą visual basic script w Excelu (trzeba
by skonstruować coś w rodzaju mini bazy danych, która pamięta jakie liczby zostały wylosowane).
A to całkiem sporo mozolnej i chyba nikomu niepotrzebnej roboty ;P


Tak, właśnie szukałem na forach i znalazłem coś o skryptach i raczej zaawansowanym grzebaniu w nich. Aż takich rzeczy nie potrzebuję. Wprawdzie odkryłem, że przez wejscie w opcje programu excel i i formuła, przy zaznaczeniu ręcznego obliczania można to wyłączyć, ale to co mam do zrobienia z informatyki jest o tyle specyficzne, że później muszę to włączyć, a to psuje średnią jaką wyliczyłem z z liczb z danej kolumny, bo liczby się losują od nowa i średnia już nie pasuje. A tą średnią później jeszcze wykorzystuje właśnie do zrobienia funkcji jeżeli, w której aby "zakminiło" muszę włączyć opcję automatycznego obliczania z powrotem. Zawile, ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi. Takie zamknięte koło.

@Treant

No właśnie to przed chwilą odkryłem, ale dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 14:18, Misquamaqus napisał:

Mozesz sobie zainstalowac system jak opisales, ale to nie rozwiazuje problemu nie dzialajacej
klawiatury pod dosem.
Jak chcesz sie poruszac w biosie skoro klawicha nie dziala ?
Najpierw zresetuj bios zworka cmos i sprawdz czy klawiatura dziala (czy mozna wejsc do
biosu).
Jak mozna wejsc do biosu to wszystko jest ok i mozna instalowac system z bootowalnej
plytki.

To, że nie będę mógł poruszać się po BIOSie to mnie nie martwi, bo na razie w to nie bede się bawił. Ważne jest to czy będę mógł sformatować komputer tak jak napisałem wcześniej. Czy będzie to tak samo efektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2010 o 07:52, Mange napisał:

To, że nie będę mógł poruszać się po BIOSie to mnie nie martwi, bo na razie w to nie
bede się bawił. Ważne jest to czy będę mógł sformatować komputer tak jak napisałem wcześniej.
Czy będzie to tak samo efektywne.


Zaraz, zaraz.
Zalozmy, ze instalujesz system z plytki ale masz boot loader w biosie na hdd i nie mozesz gop zmienic bo sie nie da. Przy instalacji komputer pare razy sie resetuje i startuje z przydzielonego urzadzenia. Jesli to bedzie hdd to jak chcesz dalej kontynuowac instalke ?
Jesli cos zle interpretuje to mnie poprawic nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się