PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2010 o 23:13, kuba9876543210 napisał:

Jedna partycje usun z poziomu systemu, systemowa usuniesz instalujac na nowo XP.

Tak zrobiłem, ale po wejściu w mój komputer nadal mam stare pliki na partycji systemowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowity format dysku nie robi się z poziomu systemu, tylko menedżera partycji instalatora. By sformatować ładnie cały dysk, normalnie zacznij instalować system, a w menedżerze partycji po prostu usuń wszystkie partycje i stwórz nowe. Systemowa sformatuje się przed instalacją systemu, druga, kiedy już uruchomisz kompa i będziesz chciał uzyskać do niej dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 00:21, Siriondel napisał:

Całkowity format dysku nie robi się z poziomu systemu, tylko menedżera partycji instalatora.
By sformatować ładnie cały dysk, normalnie zacznij instalować system, a w menedżerze
partycji po prostu usuń wszystkie partycje i stwórz nowe. Systemowa sformatuje się przed
instalacją systemu, druga, kiedy już uruchomisz kompa i będziesz chciał uzyskać do niej
dostęp.


Jak już w Biosie wchodzę w te partycje, to pokazuje mi, że XP-ka mam zainstalowanego na dwóch dyskach - C i D... Jak się tego pozbyć? Jak zrobić w ten pełny format, żeby te oba windowsy i cała zawartość obu dysków została skasowana? I jeszcze, żeby tego było mało, nie mogę nic zrobić, bo od razu przechodzi mi do KOLEJNEJ instalacji całego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Ci właśnie mówię, jak się pozbyć. Wrzuć płytę, bootuj i zacznij instalować system. Wiesz, niebieski ekran. Dojdziesz do miejsca, kiedy będziesz musiał wybrać, an której partycji chcesz zainstalować system - instalator pokaże Ci cały dysk, partycje oraz ich rozmiar. I właśnie w tym miejscu wskaż za pomocą strzałek na klawiaturze partycję i zobacz na legendę na dole ekranu, którym klawiszem się ją usuwa. Usuń i zrób to samo ze wszystkimi partycjami, aż będziesz miał jedną wielką wolną przestrzeń. Wtedy podziel dysk na partycje jeszcze raz i dopiero wskaż, gdzie zainstalować system. Wskazana partycja się sformatuje i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam sformatowałem całkowicie partycje systemową bez problemowo lecz mam problem już ze sterownikami. Zupełnie nie mam pojęcia w jaki sposób zainstalować ethernet z dyskietki.

Dobija mnie jeszcze fakt że nie mam sterowników do kilku innych rzeczy.

Tu znalazłem stronkę z tym ale też nie wiem jak je instalować i nie wiem nawet które wybierać

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-k8n_ultra-9.html?os=winxp32

W menadżerze urządzeń znaki zapytania mam przy kontroler Ethernet, kontroler magistrali zarządzania systemem, kontroler multimediów wideo, kontroler pamięci PCI, kontroler sieci, PCI Devicce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest ale nie mam opcji edycji 0.o

po zainstalowaniu chipsetu z tamtej stronyniektóre znaki zapytania zniknęły a dalej został ten nieszczęsny ethernet kontroler ehternet i kontroler sieci


dziwne tu już moge edytować xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 17:12, Ryciuu napisał:

po zainstalowaniu chipsetu z tamtej strony niektóre znaki zapytania zniknęły a dalej został
ten nieszczęsny ethernet kontroler ehternet i kontroler sieci

Ethernet = LAN. Sterowniki są na podanej przez ciebie stronie.

Dnia 23.06.2010 o 17:12, Ryciuu napisał:

dziwne tu już moge edytować xd

Bo masz 5 minut na edycję posta po jego zamieszczeniu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam dość nietypowy problem :(
Zaczęło się od tego, że mysz i klawiatura (bezprzewodowa) przestały działać. Więc zresetowałem. Odwróciłem się na moment by uruchomić hibernację w 2 komputerze. Gdy spoglądam na ekran pierwszego komputera, on nie reaguje, tak jakby karty graficznej nie było, ale nie tak, że nie ma podłączonego sprzętu. Po chwili resetuje komputer, próbuje włączyć, ale nagle sam się wyłącza i nie mogę go w ogóle uruchomić. Dodam jeszcze, że mam windows XP, procesor AMD atheon 1,6 GHZ, ok. 700 mb ramu, dysk twardy 160 gb. Nie wiem co mam robić. Moje przeczucie sądzi, że to wina procka, lub płyty głównej. Ogólnie przy podłączeniu do prądu świeci się 1 dioda ;D.
Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 17:15, ziptofaf napisał:

> po zainstalowaniu chipsetu z tamtej strony niektóre znaki zapytania zniknęły a dalej
został
> ten nieszczęsny ethernet kontroler ehternet i kontroler sieci
Ethernet = LAN. Sterowniki są na podanej przez ciebie stronie.
> dziwne tu już moge edytować xd
Bo masz 5 minut na edycję posta po jego zamieszczeniu ^^



dobra tylko nigdzie już nie moge znaleźć trzech pozostałych konttroler multimediów wideo, kontroler pamięci PCI, kontroler sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 18:31, Ryciuu napisał:

dobra tylko nigdzie już nie moge znaleźć trzech pozostałych konttroler multimediów wideo,
kontroler pamięci PCI, kontroler sieci


Pokaz menadzera urzadzen.
Zobaczymy co brakuje.

Machnij te sterowniki:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_chipset_nvidia_ck804_2kxp.exe

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_audio_realtek_whql.exe

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_lan_marvell.exe

Sterownik video bedzie dostepny na stronce ati lub nvidi w zaleznosci od karty jaka masz w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeinstalowaniu systemu, nagle gry zaczęły dziwnie się ''''zachowywać'''', tzn każdą grę jaką uruchomię, np: Jedi Academy, DoD, itp, oprócz starszych takich jak Fallout, to występuje ten sam problem, daję screena:

20100624105436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 10:54, HareQ napisał:

Po przeinstalowaniu systemu, nagle gry zaczęły dziwnie się ''''zachowywać'''', tzn każdą
grę jaką uruchomię, np: Jedi Academy, DoD, itp, oprócz starszych takich jak Fallout,
to występuje ten sam problem, daję screena:


Zmien sterowniki do karty grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystkie stery po formacie dysku i sprawdziłem w menadżerze urządzeń, czy nie mam żółtych znaków zapytania. Pokazują mi się 3, które umieściłem w screenie poniżej. Czy instalowanie ich jest konieczne?

20100624143642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 14:36, Hommicide napisał:

Zainstalowałem wszystkie stery po formacie dysku i sprawdziłem w menadżerze urządzeń,
czy nie mam żółtych znaków zapytania. Pokazują mi się 3, które umieściłem w screenie
poniżej. Czy instalowanie ich jest konieczne?


No pewnie, ze trzeba zaktualizowac sterownik do urzadzen zaznaczonych zapytajnikiem.
Kliknij ppm na urzadzenie przy zoltym znaku zapytania i zaktualizuj sterownik.
Nieznane urzadzenie moze byc ciezkie do zlokalizowania dla tego musisz przejrzec bios plyty czy nie masz tam czegos nie potrzebnie wlaczonego np. wirtualizacja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 14:42, Misquamaqus napisał:

> Zainstalowałem wszystkie stery po formacie dysku i sprawdziłem w menadżerze urządzeń,

> czy nie mam żółtych znaków zapytania. Pokazują mi się 3, które umieściłem w screenie

> poniżej. Czy instalowanie ich jest konieczne?

No pewnie, ze trzeba zaktualizowac sterownik do urzadzen zaznaczonych zapytajnikiem.
Kliknij ppm na urzadzenie przy zoltym znaku zapytania i zaktualizuj sterownik.
Nieznane urzadzenie moze byc ciezkie do zlokalizowania dla tego musisz przejrzec bios
plyty czy nie masz tam czegos nie potrzebnie wlaczonego np. wirtualizacja itp.


Na tym komputerze nie mam internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Już kiedyś pisałem o moim problemie,ale nikt za bardzo nie pomógł. Postanowiłem napisać jeszcze raz ze względu na nowe okoliczności.

Wyjściowy set:
Karta graficzna: ATI Radeon 9800 SE 128MB
Procesor: Sempron 2600+
Płyta główna: Abit NF7
Zasilacz: Modecom Feel 300W

W skrócie: po odłączeniu listwy od gniazdka i ponownym podłączeniu jej na wyświetlanym obrazie pojawiły się artefakty (różowe kwadraciki, paseczki). Od razu wywnioskowałem, że może to być karta graficzna, ponieważ na print screenach były one (artefakty) widoczne, czyli problem był już przy generowaniu obrazu. Kupiłem nową kartę graficzną: GeForce 7600GS 256MB AGP. Po jej włożeniu artefakty nadal były widoczne. Postanowiłem kupić nową płytę główną: Abit NF7s. Okazało się, że to także nie płyta główna: artefakty są na obu kartach Radeon i GeForce. Ostatnim jak na razie zakupem był zasilacz Modecom Fell 3 350W - bez skutku, artefakty nadal widoczne. Monitor został sprawdzony, wszystko jest ok. Teraz kompletnie nie wiem co się dzieje z moim kompem. Praktycznie wszystkie podzespoły zostały wymienione (zostały tylko RAMy i procesor), które zostały sprawdzone we wszystkich możliwych kombinacjach i nadal nic. Czy jest ktoś w stanie coś poradzić?
Co najciekawsze, aktualnie komputer działa z włożoną kartą graficzną ATI Rage Pro 3D na gnieździe PCI. Działa na obu płytach głównych.
I jeszcze moje dwa pytania:
-czy może to być wina procesora/RAM-u
-czy jest możliwe żeby monitor nie odbierał prawidłowo sygnału z karty AGP, a z PCI i PCI express tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 14:52, Hommicide napisał:

Na tym komputerze nie mam internetu.



W takim razie sciagnij u kolegi sterownik ethernet do Twojej plyty glownej z uwzglednieniem systemu.
Nieznane urzadzenie sprawia klopoty ?
Wymusza instalacje sterownika ?
Jezeli nie to na razie (do czasu podlaczenia komputera do sieci) zostaw to jak nie wiesz co z tym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z artefaktami przy uszkodzonych/zle dzialajacych pamieciach ram.

Dodatkowe zasilanie karty podpiete odpowiednim przewodem (jezeli jest wymagane) ?
Gdybys mogl sprawdzic komputer na porzadnym zasilaczu a nie FEEL-u.
System nie powoduje problemow w wyswietlanej grafice ?
Sterowniki zmieniane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 19:06, Misquamaqus napisał:

Spotkalem sie z artefaktami przy uszkodzonych/zle dzialajacych pamieciach ram.


Ale na karcie PCI wszystko jest w porządku.

Dnia 24.06.2010 o 19:06, Misquamaqus napisał:

Dodatkowe zasilanie karty podpiete odpowiednim przewodem (jezeli jest wymagane) ?
Gdybys mogl sprawdzic komputer na porzadnym zasilaczu a nie FEEL-u.
System nie powoduje problemow w wyswietlanej grafice ?
Sterowniki zmieniane ?


Karta graficzna podpięta odpowiednio bez żadnych dodatkowych wymagań.
Sprawdzeni na innym zasilaczu nie mam możliwości.
System raczej nie jest winien, ponieważ tak jak pisałem, na karcie PCI jest ok.
Odpowiednie stery były instalowane do poszczególnych kart i nic to nie dawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zasilacz.
Karta na pci wezmie z 10 wat za to na pci-e o wiele wiecej.
Dla tego przydaloby sie sprawdzic karte/y z innym mocnym zasilaczem.
Z drugiej strony karta na pci ma inne odwolania do pamieci ram i procesora niz karta z innego slotu.

Czasem bios plyty glownej nie zgadza sie karta grafiki.
Wlasnbie o przydzia (port pci, agp czy pci-e) l i wspolprace chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się