PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2010 o 16:56, Grinczar napisał:

Włącznik jest dobry, czyli albo płyta albo zasilacz. Tyle, że jak zewrzeć zielony kabel
z czarnym? Wyjąć je z wtyczki czy może włożyć jakiś przewodnik w odpowiednie miejsca
we wtyczce?


Włożyć coś metalowego we wtyczkę jak napisałem może być spinacz do papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 14:05, KamyK_84 napisał:

Chodzi o to, że pokazuje mi, że mam niby pirackiego windowsa. Nie wiem czy z tej płyty
(oryginał, klucz jest) co mam instalowałem czy faktycznie mam zainstalowanego pirata.
I czy taka instalacja naprawcza, pozwoli mi wpisać klucz?


Hmmm...system masz w wersji OEM, czy Box? Bo jeśli to pierwsze i zmieniałeś płytę główną (bądź kupowałeś używanego Windowsa), to rzeczywiście masz piracki system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 17:02, ziptofaf napisał:

Hmmm...system masz w wersji OEM, czy Box? Bo jeśli to pierwsze i zmieniałeś płytę główną
(bądź kupowałeś używanego Windowsa), to rzeczywiście masz piracki system.


OEM. Płyta główna była zmieniana bo się popsuła (jakaś feralna seria) i mam nową. No dobra to mam piracki system, i pytanie, mogę na nowo zainstalować oryginalny bez tracenia plików? I jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 17:13, KamyK_84 napisał:

OEM. Płyta główna była zmieniana bo się popsuła (jakaś feralna seria) i mam nową. No
dobra to mam piracki system mogę na nowo zainstalować oryginalny bez tracenia plików?


Nie wiem skąd (poza półką sklepową rzecz jasna) weźmiesz ten oryginalny system, ale nie musisz nawet reinstalować Windowsa, żeby wpisać inny, legalny klucz (a chyba o to ci głównie chodzi). Wystarczy wpisać w google "Windows [tu wstaw wersję systemu] zmiana klucza". Sam nie podam nazw programów ani metod, bo to chyba "szara" strefa pod kątem legalności.

A systemu, bez tracenia plików, się chyba nie da przeinstalować. Można co najwyżej obejść się bez formatowania danej partycji, ale sterowniki/programy i tak musisz zainstalować od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 17:18, ziptofaf napisał:

Nie wiem skąd (poza półką sklepową rzecz jasna) weźmiesz ten oryginalny system, ale nie
musisz nawet reinstalować Windowsa, żeby wpisać inny, legalny klucz (a chyba o to ci
głównie chodzi). Wystarczy wpisać w google "Windows [tu wstaw wersję systemu] zmiana
klucza". Sam nie podam nazw programów ani metod, bo to chyba "szara" strefa pod kątem
legalności.


System mam oryginalny leży obok mnie kupować nie mam po co ;p.
Chodzi o to, że nie długo będę miał upgrade''a z xp do windows''a 7 i nie chce żeby wystąpiły jakieś komplikacje.

Zresztą jakby to nie podziałało to instaluje od nowa i tak przy upgradzie stracę wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 17:29, KamyK_84 napisał:

> Nie wiem skąd (poza półką sklepową rzecz jasna) weźmiesz ten oryginalny system,
ale nie
> musisz nawet reinstalować Windowsa, żeby wpisać inny, legalny klucz (a chyba o to
ci
> głównie chodzi). Wystarczy wpisać w google "Windows [tu wstaw wersję systemu] zmiana

> klucza". Sam nie podam nazw programów ani metod, bo to chyba "szara" strefa pod
kątem
> legalności.

System mam oryginalny leży obok mnie kupować nie mam po co ;p.
Chodzi o to, że nie długo będę miał upgrade''a z xp do windows''a 7 i nie chce żeby wystąpiły
jakieś komplikacje.

Zresztą jakby to nie podziałało to instaluje od nowa i tak przy upgradzie stracę wszystko.



Jeśli chcesz zmienić klucz to skorzystaj z Rock XP. Ostatnio jak w szkole na komputerach stawialiśmy system nauczyciel przez przypadek wpisałe nie tego key co trzeba(swoja strona dziwna sprawa bo na obódowach nie było naklekek, chyba im sie nie chciało naklejaćxD).Z tym programem zmienisz keya w 5 kliknięc:)

BTW. uważam że to nie ,,ciemna" strefa, a tylko oszczedność czasu. Jeśli się mylę błagam administratorów o przebaczenie. wiecej takich postów nie będzie. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 19:31, Marekvader napisał:

Jeśli chcesz zmienić klucz to skorzystaj z Rock XP. Ostatnio jak w szkole na komputerach
stawialiśmy system nauczyciel przez przypadek wpisałe nie tego key co trzeba(swoja strona
dziwna sprawa bo na obódowach nie było naklekek, chyba im sie nie chciało naklejaćxD).Z
tym programem zmienisz keya w 5 kliknięc:)


Ściągnąłem ten program wszedłem w zakładkę Windows Key, wybrałem scan i Microsoft Windows XP, wpisałem w change your key klucz mój, kliknąłem modify i .... nic. W Produck key jest dalej to samo klucza nie zmieniło. Robię coś źle czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 22:11, KamyK_84 napisał:

> Jeśli chcesz zmienić klucz to skorzystaj z Rock XP. Ostatnio jak w szkole na komputerach

> stawialiśmy system nauczyciel przez przypadek wpisałe nie tego key co trzeba(swoja
strona
> dziwna sprawa bo na obódowach nie było naklekek, chyba im sie nie chciało naklejaćxD).Z

> tym programem zmienisz keya w 5 kliknięc:)

Ściągnąłem ten program wszedłem w zakładkę Windows Key, wybrałem scan i Microsoft Windows
XP, wpisałem w change your key klucz mój, kliknąłem modify i .... nic. W Produck key
jest dalej to samo klucza nie zmieniło. Robię coś źle czy co?

A zrestarowałes komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, więc taka sytuacja! W zasadzie to tak jak zostało powiedziane - w tej chwili użytkowanie przez Ciebie systemu jest nielegalne, bo nie masz licencji. Sprawa oczywista. Nie ma tu nic do kombinowania. Nie zrobisz uprade''u do 7 z pirata - u Ciebie pojęcie "oryginalny system, trzymam go w rękach" nie działa, bo to nie nośnik definiuje to, czy system jest oryginalny. Nie możesz zmienić klucza, bo nie możesz zmienić czegoś, czego już nie masz.
Jeżeli właśnie to jest u Ciebie problemem - system OEM i nowa płyta główna - to Stary, dlaczego utrudniasz sobie życie szukając podejrzanych sposobów? Dzwonisz na infolinię M$, przedstawiasz sytuację, mówisz, że masz system OEM, że była wymiana płyty głównej i już. Masz nowy legalny klucz.

A co reinstalacji. Dlaczego obawiasz się o swoje pliki? Przecież z reguły formatuje się tylko partycję systemową przy instalacji systemu. A na partycji systemowej nie ma z reguły prawie nic oprócz systemu. W czym więc byłby problem? Chyba, że chodzi o programy, na przeinstalowanie których nie możesz sobie pozwolić. Wtedy wymagana byłaby instalacja naprawcza, która nie narusza programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że to P5B jest winowajcą, ale nadal mnie coś zastanawia i sprawia, że do końca nie jestem pewien. Dlaczego, jak podłączę wszystkie podzespoły prócz karty graficznej, to wszystko rusza, a "Speaker" woła o GPU. Jak już podłącze kartę graficzną, to już nic nie rusza, nawet zasilacz, tylko świeci się dioda na zielono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztab Antypiracki informuje, że osoba posiadająca, przechowująca lub wykorzystująca urządzenia lub ich komponenty, służące do usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów (muzyki, filmów lub oprogramowania, w tym gier komputerowych) podlega odpowiedzialności karnej przewidzianej w art. 1181 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Podstawa prawna: art. 1181 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Ponadto osoba, która usuwa lub obchodzi techniczne zabezpieczenia przed dostępem, zwielokrotnianiem lub rozpowszechnianiem utworu (w tym: muzyka, film, program komputerowy, gra komputerowa) w celu bezprawnego korzystania z utworu musi się liczyć z odpowiedzialnością cywilną przewidzianą w art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. obowiązkiem zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej) – jeśli naruszenie ma charakter zawiniony – lub podwójnej wysokości, jeśli jest niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści.

Podstawa prawna: art. 79 ust. 1 w zw. z art. 79 ust. 6 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 07:55, Siriondel napisał:

Aha, więc taka sytuacja! W zasadzie to tak jak zostało powiedziane - w tej chwili użytkowanie
przez Ciebie systemu jest nielegalne, bo nie masz licencji. Sprawa oczywista. Nie ma
tu nic do kombinowania. Nie zrobisz uprade''u do 7 z pirata - u Ciebie pojęcie "oryginalny
system, trzymam go w rękach" nie działa, bo to nie nośnik definiuje to, czy system jest
oryginalny. Nie możesz zmienić klucza, bo nie możesz zmienić czegoś, czego już nie masz.
Jeżeli właśnie to jest u Ciebie problemem - system OEM i nowa płyta główna - to Stary,
dlaczego utrudniasz sobie życie szukając podejrzanych sposobów? Dzwonisz na infolinię
M$, przedstawiasz sytuację, mówisz, że masz system OEM, że była wymiana płyty głównej
i już. Masz nowy legalny klucz.


Czyli konieczny jest telefon na infolinię Microsoftu? Czyli mam powiedzieć, że była wymieniana płyta główna, mam oryginalny system windows XP OEM, a pokazuje, że system jest nielegalny i dają mi nowy klucz? Tyle, że co wtedy reinstalacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 16:34, KamyK_84 napisał:

Czyli konieczny jest telefon na infolinię Microsoftu? Czyli mam powiedzieć, że była wymieniana
płyta główna, mam oryginalny system windows XP OEM, a pokazuje, że system jest nielegalny
i dają mi nowy klucz? Tyle, że co wtedy reinstalacja?

Jeżeli pokazuje Ci, że zachodzi podejrzenie oszustwa, to tak - dzwonisz, mówisz, że w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia padła płyta główna, która musiała zostać wymieniona, a masz system OEM. M$ nie robi z tym z reguły problemów i podobno takie machlojki można stosować nawet gdy nic Ci nie padło, a np. zmieniasz kompa. Więc dzwoń i daj znać, jak Ci poszło.
Reinstalacja nie powinna być wtedy konieczna. Po prostu wpisujesz klucz, system się aktywuje przez internet i ciach - znów jesteś legalny, możesz śmiało migrować do Sevena, co osobiście bardzo polecam, bo sam jestem po takiej migracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odinstalowaniem Windows 7 32 bit RTM .Nie da się sformatować HDD ,nie botuje się z XP ani Visty.Proszę o poradę jak się pozbyć W7 definitywnie z dysku.Chcę wrócić do XP,a to "cudo" jest tak zabezpieczone że nie da się ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem z kompem.. właściwie z myszką. Jakiejkolwiek myszki bym nie podłączył to zaczyna ona tak lekko "przerywać". Niezależnie w którą stronę "pojadę" to zaczyna ona np. skręcać w drugą stronę. Podłączałem już taką na kabel i bezprzewodową i problem jest ten sam. Podłoże jest dobre, bo komputer stoi tam od 15 lat, więc to nie wina biurka ; ) Czekam na rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 18:37, Maximo napisał:

Mam problem z odinstalowaniem Windows 7 32 bit RTM .Nie da się sformatować HDD ,nie botuje
się z XP ani Visty.Proszę o poradę jak się pozbyć W7 definitywnie z dysku.Chcę wrócić
do XP,a to "cudo" jest tak zabezpieczone że nie da się ruszyć.


Wkładasz płytę z Vistą do napędu odpalasz kompa wchodzisz w BIOS i w zakładce BOOT ustawiasz kolejność urządzeń jak mają być odczytywane i na pierwszym miejscu ustawiasz napęd DVD i nie ma siły by windows blokował możliwość bootowania z płyty bo to wykonuje płyta główna zanim załaduje system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 10:30, Grinczar napisał:

Pisałem, że to P5B jest winowajcą, ale nadal mnie coś zastanawia i sprawia, że do końca
nie jestem pewien. Dlaczego, jak podłączę wszystkie podzespoły prócz karty graficznej,
to wszystko rusza, a "Speaker" woła o GPU. Jak już podłącze kartę graficzną, to już nic
nie rusza, nawet zasilacz, tylko świeci się dioda na zielono.


Najszybciej sprawdzić to pożycz od kogoś grafę i podłącz i sprawdź czy wtedy komp Ci wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 16:47, Siriondel napisał:

Jeżeli pokazuje Ci, że zachodzi podejrzenie oszustwa, to tak - dzwonisz, mówisz, że w
wyniku nieodwracalnego uszkodzenia padła płyta główna, która musiała zostać wymieniona,
a masz system OEM. M$ nie robi z tym z reguły problemów i podobno takie machlojki można
stosować nawet gdy nic Ci nie padło, a np. zmieniasz kompa. Więc dzwoń i daj znać, jak
Ci poszło.


No i kolejny problem : nie mogę się dodzwonić na tą infolinie (801308801) "Z tego obszaru numer jest nieosiągalny". Inne telefony to jakieś automaty. Czy wszystko musi być tak utrudnione? :|
Czy zamiast dzwonić mogę wysłać e-maila do nich, przedstawić tą sprawę a oni udzielą mi pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się