PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

To ja mam takie pytanko... od praktycznie roku zacząłem mieć problemy z DVD w lapku. Na początku miałem lekkie błędy w czytaniu płyt DVD9, np. przy wkładaniu płyty z GTA IV po prostu trochę mieliło w napędzie, potem ucichło- płyty nie czytało. Włożyłem jeszcze raz i zaskoczyło... jednak parę miesięcy po tym (tak gdzieś od sierpnia mam ten problem, bo pamiętam jak instalowałem DA: Początek bocznym sposobem tylko po to żeby grać na płycie od Przebudzenia) po prostu przestało czytać płyty te o większym kalibrze... te mniejsze, 4,7 GB czyta bez problemu... tylko tych większych nie.

Pytanie takie jest: czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mysz Razer Lachesis, około roku. Przestała na stacjonarnym kompie działać, ruch nie jest płynny a skokowy i nieprecyzyjny. Jest to na tyle uciążliwe, że nie tylko nie da się grać, ale prawie że robić cokolwiek. Jednakże na laptopie, bez sterowników (a na stacjonarnym są) działa dobrze... Oba systemy Win 7, na lapie 64, na drugim 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 23:34, tomoliop napisał:

Mam mysz Razer Lachesis, około roku. Przestała na stacjonarnym kompie działać, ruch nie
jest płynny a skokowy i nieprecyzyjny. Jest to na tyle uciążliwe, że nie tylko nie da
się grać, ale prawie że robić cokolwiek. Jednakże na laptopie, bez sterowników (a na
stacjonarnym są) działa dobrze... Oba systemy Win 7, na lapie 64, na drugim 32.


To odinstaluj sterownik do myszki z pc i zrestartuj komputer.
Podlacz myszke i napisz co jest grane.

U mnie razer lycosa (klawicha) dziala lepiej bez sterownika oryginalnego, niz ze sterownikiem.
Nie pytaj dla czego, bo nie mam zielonego pojecia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
w zwiazku z tym, zeby nowy procesor u mnie zadzialal jak powinien, powinienem zrobic update bios. I wszystko pieknie (uzywam EZ Flash) gdyby nie to, ze ten program wywala mi komunikat o tresci ze... plik rom nie ma sygnatury Asusa (plyta glowna Asus P5KC) i nie moge zrobic update biosu.... nie ma nowszego a starszego bios nie moge sciagnac bo tylko ten jeden jedyny powinien go "rozpoznac". BIOS sciagany ze strony proucenta czyli Asusa... noz *&%^% rece opadaja i ja nie moge juz wpasc na zadne rozwiazanie. Ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 01:11, Misquamaqus napisał:

> Mam mysz Razer Lachesis, około roku. Przestała na stacjonarnym kompie działać, ruch
nie
> jest płynny a skokowy i nieprecyzyjny. Jest to na tyle uciążliwe, że nie tylko nie
da
> się grać, ale prawie że robić cokolwiek. Jednakże na laptopie, bez sterowników (a
na
> stacjonarnym są) działa dobrze... Oba systemy Win 7, na lapie 64, na drugim 32.


To odinstaluj sterownik do myszki z pc i zrestartuj komputer.
Podlacz myszke i napisz co jest grane.

U mnie razer lycosa (klawicha) dziala lepiej bez sterownika oryginalnego, niz ze sterownikiem.
Nie pytaj dla czego, bo nie mam zielonego pojecia :)))


Co prawda jeszcze tego nie zrobiłem, ale dlatego, że działa bez zarzutu tak jak było przez około rok... ale spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 01:26, Ichvander napisał:

Witam
w zwiazku z tym, zeby nowy procesor u mnie zadzialal jak powinien, powinienem zrobic
update bios. I wszystko pieknie (uzywam EZ Flash) gdyby nie to, ze ten program wywala
mi komunikat o tresci ze... plik rom nie ma sygnatury Asusa (plyta glowna Asus P5KC)
i nie moge zrobic update biosu.... nie ma nowszego a starszego bios nie moge sciagnac
bo tylko ten jeden jedyny powinien go "rozpoznac". BIOS sciagany ze strony proucenta
czyli Asusa... noz *&%^% rece opadaja i ja nie moge juz wpasc na zadne rozwiazanie. Ktos
ma jakis pomysl?


Podaj rewizje plyty glownej, moze sciagasz niewlasciwy bios i program flashujacy go odrzuca ?
I podaj system operacyjny np. - win 7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem nie wiem czy to odpowiedni temat ale może ktoś mi tu pomoże.
Ostatnio gdy próbowałem zalogować się na [m-I] wyskoczył mi komunikat że jest nieprawidłowy login lub hasło kombinowałem chwile z hasłem myśląc że go zapomniałem ale nie udało się dałem więc opcję przypominania hasła ale nadal nic bo było napisane że nieprawidłowy login lub adres e-mail. Bardzo tym sfrustrowany wysłałem smsa i założyłem nowe konto po założeniu pierwszy raz mnie zalogowało i wszystko było ok do puki system mnie pamiętał i nie musiałem się logować ponownie. Jednak ostatnio znowu musiałem się logować więc wpisuję login hasło a tu lipa "nie prawidłowy login lub hasło" a to niemożliwe gdyż nowe dane zapisałem w notesie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić a oni zajumali mi kolejne konto za które zapłaciłem. na forum torrentów jest post który mówi jakie są najczęstsze błędy przy logowaniu, macie link [m-I] próbowałem wyczyścić historię itp. ale nic, antywirusa wyłączyłem i też nic tyle że to nie przez niego bo od dawna go mam i nie było żadnych problemów a co do tych pozostałych podpunktów to nie wiem jak to zrobić więc jak ktoś wie to niech pomoże.
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 12:27, LosRospos napisał:

siema mam problem nie wiem czy to odpowiedni temat ale może ktoś mi tu pomoże. Ostatnio gdy
próbowałem zalogować się na [m-I] wyskoczył mi komunikat że jest nieprawidłowy login lub hasło
kombinowałem chwile z hasłem myśląc że go zapomniałem ale nie udało się dałem więc opcję
przypominania hasła ale nadal nic bo było napisane że nieprawidłowy login lub adres e-mail. Bardzo tym
sfrustrowany wysłałem smsa i założyłem nowe konto po założeniu pierwszy raz mnie zalogowało i wszystko > było ok do puki system mnie pamiętał i nie musiałem się logować ponownie. Jednak ostatnio znowu
musiałem się logować więc wpisuję login hasło a tu lipa "nie prawidłowy login lub hasło" a to niemożliwe
gdyż nowe dane zapisałem w notesie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić a oni zajumali mi kolejne konto za
które zapłaciłem. na forum torrentów jest post który mówi jakie są najczęstsze błędy przy logowaniu, macie > link [m-I] próbowałem wyczyścić historię itp. ale nic, antywirusa wyłączyłem i też nic tyle że to nie przez
niego bo od dawna go mam i nie było żadnych problemów a co do tych pozostałych podpunktów to nie
wiem jak to zrobić więc jak ktoś wie to niech pomoże. z góry dzięki


Wiesz, że z tej strony można pobrać pirackie gry, filmy, programy, muzykę itp? Regulamin tego serwisu wyraźnie mówi, co grozi za podawanie linków do stron, z których można pobrać nielegalne pliki. BAN za propagowanie piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewizja plyty- 1.03g
System- Win 7 64bit (Ultimate)

I sorry za taki chaotyczny post (poprzedni), dzis sam mam trudnosci ze zrozumieniem o co mi chodzilo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczorajszego wieczoru mam kłopoty z netem:
wczoraj nie było nic,nie dało się wejść na żadną stronę,chyba że w trybie offline,jednak działał skype - dzisiaj część stron działa,część nadal nie,nie działa steam / tylko w trybie offline /,te strony które działają na ff działają też na ie i w operze / za wyjątkiem onetu,który działa tylko na ff i ie /,gdy w wierszu polecenia wpisuję adres danej nie działającej strony to wychodzi mi ze nie można znaleźć hosta danej strony,więc ktoś mi zasugerował że to wina dostawcy internetu / problem z jakimiś dns-ami /,czy to rzeczywiście może być problem ze strony dostawcy neta?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi nie znam i pewnie nikt nie zna, bo skąd, ale przed 10 minutami, wyskoczyla mi informacja o nowej wersji FF.
Jak masz liska Lisku :))), to zaktualizuj przegladarke.
Moze akurat w tym lezy problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 13:27, Misquamaqus napisał:

Odpowiedzi nie znam i pewnie nikt nie zna, bo skąd, ale przed 10 minutami, wyskoczyla
mi informacja o nowej wersji FF.
Jak masz liska Lisku :))), to zaktualizuj przegladarke.
Moze akurat w tym lezy problem ?


Gdyby to był tylko i wyłącznie problem z firefoxem to dane strony działały by w innych przeglądarkach,a nie działają,steam też nie działa online i jego hosta też nie można odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 13:37, lis_23 napisał:

> Odpowiedzi nie znam i pewnie nikt nie zna, bo skąd, ale przed 10 minutami, wyskoczyla

> mi informacja o nowej wersji FF.
> Jak masz liska Lisku :))), to zaktualizuj przegladarke.
> Moze akurat w tym lezy problem ?

Gdyby to był tylko i wyłącznie problem z firefoxem to dane strony działały by w innych
przeglądarkach,a nie działają,steam też nie działa online i jego hosta też nie można
odnaleźć.

Myślę, że powinieneś zadzwonić do dostawcy neta i porozmawiać czy z ich strony wygląda wszystko wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2011 o 13:37, lis_23 napisał:

Gdyby to był tylko i wyłącznie problem z firefoxem to dane strony działały by w innych
przeglądarkach,a nie działają,steam też nie działa online i jego hosta też nie można
odnaleźć.


A czy czasem przegladarka nie decyduje, co ma byc otwierane itd.
To z niej sa brane dodatki, pluginy i inne duperele.

Wyszedl FF 7 beta.
Sciagnij i zainstaluj.
U mnie dziala OK.
Moze akurat bedzie poprawa ?

3 minuty roboty.

http://www.dobreprogramy.pl/Firefox-7-Beta-z-ulepszonym-zarzadzaniem-pamiecia,Aktualnosc,27291.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2011 o 15:56, Misquamaqus napisał:


A czy czasem przegladarka nie decyduje, co ma byc otwierane itd.
To z niej sa brane dodatki, pluginy i inne duperele.

Wyszedl FF 7 beta.
Sciagnij i zainstaluj.
U mnie dziala OK.
Moze akurat bedzie poprawa ?

3 minuty roboty.

http://www.dobreprogramy.pl/Firefox-7-Beta-z-ulepszonym-zarzadzaniem-pamiecia,Aktualnosc,27291.html


Już wszystko działa,wina dostawcy neta
firefox 7? ... ja cały czas jadę na 3 coś tam bo czwórka nie przypadła mi do gustu ...
dokładnie mam firefox 3.6.18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2011 o 16:05, lis_23 napisał:

Już wszystko działa,wina dostawcy neta
firefox 7? ... ja cały czas jadę na 3 coś tam bo czwórka nie przypadła mi do gustu ...

dokładnie mam firefox 3.6.18


Aha, czyli pobladzilem :))

Firefox 7 jest opisany w linku.
Nie warto siedziec na starociach, bo nowsza wersja jest szybsza i mniej zasobozerna.
Ale, kazdy sobie zepke skrobie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A ja cały czas siedzę na FF 4
Mam konto w banku, w którym jeszcze nie wydali klucza elektronicznego na nowe wersje "Liska". I nie narzekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 18:26, Alehor napisał:

zainstalowałem serowniki, po ustawieniu rozdzielczości i resecie kompa grafika
się uwydatnia jednak po chwili komputer się zawiesza


chyba wiem w czym leży problem - kiedy brat wyjmował kartę graficzną twierdził że jest ona bardzo gorąca - zdjąłem obudowe, odpaliłem komputer i zobaczyłem że wiatraczek kręci się strasznie powoli, wyjąłem kartę i manualnie palcem spróbowałem nim zakręcić - stawiał ogromne(na dmuchanie weń nawet nie drgnie) opory jakby był zalany czymś lepkim od spodu

teraz moje pytanie - tak ma być z tym oporem czy coś jest nie tak?

karta GF 8500gt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się