PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2011 o 13:57, Sipso2008 napisał:

Okej. A gdy już zainstaluję system, to muszę ponownie instalować wszystkie sterowniki z tym, że w wersji
64bitowej?


Tak. Najlepiej najpierw je ściągnij ze strony producentów sprzętu i wrzuć na jakiegoś pendraka. Generalnie wypada zainstalować stery od dźwiękówki i od grafy (ewentualnie to co będzie brakować), bo resztę system sam sobie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 21:21, Sipso2008 napisał:

A do płyty głównej? Bo kartę dźwiękową mam wbudowaną w płytę.


Pytasz Mrosiego jako wyzszego wosjkowego, a gdzie "droga sluzbowa" ? :))
Kapral grzywa mowi, ze dzwiek, jak nie masz zewnetrznego, zostanie sam zainstalowany.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 21:21, Sipso2008 napisał:

A do płyty głównej? Bo kartę dźwiękową mam wbudowaną w płytę.

Od płyty głównej (chipsetu) instaluje się w pierwszej kolejności, bo inaczej na wskutek złej obsługi portów reszta sprzętu może zostać źle rozpoznana a co za tym idzie nieprawidłowo zainstalowane sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpaleniem komputera. Włączam go, wszystko jest ok, pokazuje mi się pasek ładowania Windows i nagle resetuje kompa. Przez ułamek sekundy widać jeszcze blue screen albo coś tego typu ;p Próbuję to teraz jakoś naprawić przez płyte dodaną do CDA ale za choinkę nie wiem co robić ;p Ma ktoś jakieś pomysły ? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 16:11, Bambadil napisał:

Mam problem z odpaleniem komputera. Włączam go, wszystko jest ok, pokazuje mi się pasek
ładowania Windows i nagle resetuje kompa. Przez ułamek sekundy widać jeszcze blue screen
albo coś tego typu ;p Próbuję to teraz jakoś naprawić przez płyte dodaną do CDA ale za
choinkę nie wiem co robić ;p Ma ktoś jakieś pomysły ? Prosiłbym o szybką odpowiedź.


Do biosu wejsc mozesz ?
Przydala by sie konfiguracja komptera panie Bambaldi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 16:17, Misquamaqus napisał:

Do biosu wejsc mozesz ?


Mogę.

Dnia 12.09.2011 o 16:17, Misquamaqus napisał:

Przydala by sie konfiguracja komptera panie Bambaldi :)



Core 2 Duo E7400 2.80GHz
Radeon HD 4850
GIGABYTE GA-EP45-DS3 - socket 775, chipset Intel P45+ICH10
4GB RAMu
zasilacz 550W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanko.
Wcześniej miałem Windows Vista 32bit i BF BC 2 na full detalach 1680x1050 szczegóły na wysokie , miałem 30fps.
Po przeinstalowaniu na Windows 7 32bit BF BC2 chodzi gorzej , spadek fps mam teraz 20 i nie da się grać , i na dodatek temperatura procka podskoczyła nie wiem czym to jest związane.
A to co mi wiadomo na win 7 gra powinna chodzić lepiej ( płynniej ) .
Mój sprzęt :
Intel Core 2 Duo 2.00Ghz 2.00Ghz
4 GB ram
Radeon HD 5670.
Wiecie może dlaczego tak się stało.
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 18:35, Jackal-pl napisał:

Całkowity format był?
Jaki model procka?
Jeżeli procek się grzeje, to też w grze jest spadek wydajności. Napisz dokładnie model
i temperatury.

Całkowity format był podczas przeinstalowywania systemu
Dokładny model procka to Intel Core 2 Duo E4400
Z tą temp. jest tak tzn. podczas chodzenia po necie itp to jest 39 stopni czyli stand. ale użycie procesora nie przekracza mniej niż 70% wcześniej było dużo mniej , dokładnie nie pamiętam , zaraz sprawdzę temp. podczas grania w BF BC2 na full. to podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 18:35, Jackal-pl napisał:

Całkowity format był?
Jaki model procka?
Jeżeli procek się grzeje, to też w grze jest spadek wydajności. Napisz dokładnie model
i temperatury.

A problem może tkwić w tym że , właśnie zauważyłem że mam na pc DXD 9.0c ? a nie DXD 11?
Bo zapomniałem zaktualizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w dzienniku systemowym, że mam dość często w ciągu dnia dziwny błąd w systemie.

WHEA-Logger
Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.

Składnik: mostek północny firmy AMD
Źródło błędu: Skorygowane sprawdzenie komputera
Typ błędu: 28
Identyfikator procesora: 0

Co to jest? Nic mi się nie wiesza w sumie komputer sprawny. Nic nie podkręcałem, napięcia i temperatury sprawne.. Zwłaszcza temperatury bardzo niskie.

O to screen temperatur --> http://vlep.pl/img/7oefab.png

Ramy są ok. W ogóle mam nową płytę główną bo poprzednia okazała się wadliwa. Serwisant mi złożył. Może coś źle w biosie jest ustawione? Tylko co ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tyle postów pisze pod rząd , ale nadal mam problem.
Jak wejdę w Dxdiag to napisane mam - Wersja programu DirectX : DirectX 11 czyli dobrze :D.
A gdy wejdę w Everest Home Edition , Podsumowanie to napisane jest DirectX 9.0c i nie mam co mówi prawdę.
Wiecie może dlaczego tak pokazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Everest Home jest bardzo starym programem i może nie wykrywać wszystkich nowinek technologicznych. Poprawne jest to co wypluwa DXdiag. Pokaż co masz w menadżerze zadań (CTRL+Shift+ESC) i klikasz pokaż procesy wszystkich użytkowników na zakładce procesy. Do pomiaru temperatury możesz użyć np programu HWmonitor, do wyciągnięcia informacji o procesorze i płycie głównej oraz pamięciach CPUZ, do dokładniejszych informacji odnośnie karty graficznej GPUz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 16:42, Nufiko napisał:

Everest Home jest bardzo starym programem i może nie wykrywać wszystkich nowinek technologicznych.
Poprawne jest to co wypluwa DXdiag. Pokaż co masz w menadżerze zadań (CTRL+Shift+ESC)
i klikasz pokaż procesy wszystkich użytkowników na zakładce procesy. Do pomiaru temperatury
możesz użyć np programu HWmonitor, do wyciągnięcia informacji o procesorze i płycie głównej
oraz pamięciach CPUZ, do dokładniejszych informacji odnośnie karty graficznej GPUz.


Ok czyli directX mam sprawnego .
O to ss.

20110913180844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć zapytam jeszcze raz ponieważ nie dostałem konkretnej odpowiedzi :D.
Wcześniej miałem viste 32 bit i BF BC2 na 1680x1050 detale wysokie miałem 30fps i powiem że gra działała płynnie.
Po przejściu na win 7 32 bit BF BC2 na 1680x1050 jak i 1024x768 bodajże działa w 20fps , spadek tych 10fps jet bardzoo odczuwalny , po prostu się nie da grać.
Użycie procesora na win 7 mam 70% , odpalę byle gówniany program i od razu mam użycie 85% , gdy już gram w BF BC2 to jak minimalizuję jest 98% to jest po prosu tragedia :(.
Nie wiem dlaczego tak się dzieje . Sterowniki do Karty graficznej zainstalowane z płyty , nawet ściągałem aktualizację , i to samo.
Rozumiem jak bym miał ten spadek fps przy najwyższych ustawieniach , ale nawet jak najniższe ustawiam to nic to nie daje tyle samo fps .
Dodam jeszcze że najmniej użycia procesora mam 69% gdy siedzę na pulpicie . :(
Proszę o pomoc dlaczego tak się dzieje , a nie pisze mi się znów przeinstalowywanie systemu na vista 32 bit.
>>??<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Kilka sugestii i pytań:
a) jak jest z oryginalnością tego Windows 7?
b) Zainstaluj antywirus, takie zużycie mocy procesora w samym Windowsie nie wygląda na normalne.
c) Wciśnij CTRL+Alt+Delete i zerknij na procesy, zobacz który z nich tak bardzo zżera moc obliczeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Co do tego zużycia procesora podczas nic nie robienia...otwórz menadżer zadań i sprawdź, który proces zużywa tyle mocy obliczeniowej. Czasem svchost.exe wariuje i zabiera astronomiczną część zasobów komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 17:40, ziptofaf napisał:

/.../
Kilka sugestii i pytań:
a) jak jest z oryginalnością tego Windows 7?
b) Zainstaluj antywirus, takie zużycie mocy procesora w samym Windowsie nie wygląda na
normalne.
c) Wciśnij CTRL+Alt+Delete i zerknij na procesy, zobacz który z nich tak bardzo zżera
moc obliczeniową.

Windowsa mam od kumpla oryginalnego.
posiadam Antywirus : Avast
załączam ss.

20110914180854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się