PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Problem dotyczy słuchawek (Speedlink Xanthos) na port USB 3.0 z tyłu obudowy. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, a nic nie było zmieniane. Nagle w trakcie użytkowania zniknął dźwięk, w urządzeniach do odtwarzania pokazuje słuchawki jako niepodłączone. Sprawdziłem dla pewności jeden port i drugi (np. z pendrive i przenośnym dyskiem twardym - działają), ale słuchawek nie wykrywa, dalej pokazując jako niepodłączone.

Podłączyłem słuchawki do portów u góry obudowy, zainstalowało sterownik ponownie do nich i na tych działa, jednak na tych z tyłu dalej nie chce ich wykrywać. Podejrzewam, że to coś ze sterownikiem - czy jest jakiś sposób aby ponownie wymusić zainstalowanie/wykrywanie na tych portach z tyłu obudowy? Kombinowałem z podłączaniem i odłączaniem, czasem na chwilę wykrywało je i działały, po czym znowu pokazywało jakby były odłączone (i np. jedynie dźwięk był na głośnikach), nawet odłączałem też głośniki, ale słuchawki wciąż wykrywało jedynie na chwilę lub cały czas były jako niepodłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update do powyższego posta: znowu wykrywa normalnie słuchawki, nie wiedzieć tylko czemu czasem zamiast nich (które wykrywa jako Głośniki 2 - USB Headphone Set) pokazuje "cyfrowe urządzenie audio (s/pdif)" jako aktywne a tamto jako nie podłączone. Podejrzewam, że to coś z tym automatycznym wykrywaniem/sterownikami, ale dziwne, że tak samo z siebie się zrobiło (zapomniałem dodać, że system to W7 Pro 64bit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem natury dyskowej. Dysk uszkodzony, do wymiany? Problemy stwarza w każdej grze np. Diablo 3, WoT, WoW, Dragon Age Inkwizycja w postaci kilku sekundowych zwiech/lagów. Na dniach będę zamawiać cały nowy komputer, czy dysk też musze?

20150104094453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 09:47, Przemkoj napisał:

Na dniach będę zamawiać cały nowy komputer, czy dysk też musze?


Lepiej tak, do pelniejszego obrazu to pobierz hdtune i w nim zobacz smart, bo speedfan pokazuje 2 czerwone minusy- a hdtune pokaze rzeczywiste wartosci (chyba, ze speedfan tez to potrafi). Ale lepiej zaczynaj kopie danych robic lub ogranicz uzywanie kompa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Mam problem odnośnie komputera. Najpierw wyskakiwały blue screeny irql cos tam i kernel mode cos tam nie pamietam dokładnie potem zaczęły sie pojawiać cześciej potem juz odrazu po załadowaniu systemu po pierwszym formacie to samo potem zrobienie 2 formatu okazało sie niemożliwe bo wyskakuje blue screen w rożnych momentach nawet np w trakcie naprawy lub instalacji windows''a teraz juz wgl sie nie uruchamia generując ciągły pisk lub przerywany nie wyświetlając obrazu, pisk pochodzi z obudowy nie z głośników. Proszę o pomoc, format biosu nie pomógł, nie wiem co się dzieje... :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędy irgl to zwykle błędy sprzętowe. Czasem wynikają z tego ze coś nie kontaktuje. Spróbuj podociskać wszystkie elementy komputera , może jakiś się poluzował. Dla pewności najlepiej wszystkie karty rozszerzeń jest wyciągnąć i włożyć z powrotem na miejsce.
Jeśli chodzi o piski to warto sobie zapamiętać jak piszczy komputer, czy jest to jednostajny pisk, czy może przerywane, jeśli przerywane to czy są ułożone w jakąś serię np. długi - krótki, 2 krótkie przerwa itp. Pozwolą one wskazać co jest przyczyną problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 22:05, Ecko09 napisał:

Jak rozwiązać ten problem?


Panel sterowania
Narzędzia administracyjne
Usługi - tam znajdziesz Windows update - zobacz czy jest uruchomiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 22:13, haderQ napisał:

> Jak rozwiązać ten problem?

Panel sterowania
Narzędzia administracyjne
Usługi - tam znajdziesz Windows update - zobacz czy jest uruchomiona


Wchodziłem w windows update i zmień ustawienia. I tam jest ustawione "zainstaluj aktualizacje automatycznie (zalecane)". O to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, w panelu sterowania masz coś takiego jak Narzędzia administracyjne - po wejściu tam wejdź w Usługi - tam znajdziesz Windows Update i zobacz sobie stan usługi. Obrazek poglądowy na szybko :)

20150106222032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 22:20, haderQ napisał:

Nie, w panelu sterowania masz coś takiego jak Narzędzia administracyjne - po wejściu
tam wejdź w Usługi - tam znajdziesz Windows Update i zobacz sobie stan usługi. Obrazek
poglądowy na szybko :)


Zapomniałem dodać, że mam Windows 7 :D U ciebie to wygląda na Win XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 22:50, haderQ napisał:

To jest również Win7 - ale że w lapku za dużo ramu nie ma, wygląd jest z klasyka :)


No to wygląda tak jak u ciebie

20150106230429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy i jak dokładnie szukałeś, ale podrzucę Ci dwie opcje, może któraś z nich Ci pomoże.

1. http://support.microsoft.com/kb/2730071/pl

2. http://windows7forum.pl/przestal-dzialac-windows-update-rozwiazany-12949-t
W tej drugiej opcji zobacz sobie posty numer 5 (gpedit) lub 11, ostatni z postów. Daj znać czy coś pomogło, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim temacie o to zapytać, więc zrobię to tutaj. Czy przechowując w schowku w samochodzie płyty CD z muzyką przy mrozie na poziomie -10 do -15 stopni Celsjusza istnieje ryzyko ich uszkodzenia? Czy może raczej są na tyle wytrzymałe żeby się tym nie martwić?
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 23:50, haderQ napisał:

Nie wiem czy i jak dokładnie szukałeś, ale podrzucę Ci dwie opcje, może któraś z nich
Ci pomoże.

1. http://support.microsoft.com/kb/2730071/pl

2. http://windows7forum.pl/przestal-dzialac-windows-update-rozwiazany-12949-t
W tej drugiej opcji zobacz sobie posty numer 5 (gpedit) lub 11, ostatni z postów. Daj
znać czy coś pomogło, pozdrawiam.


Nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 00:05, Pietro87 napisał:

Przyczyną to może być wbrew pozorom wiele rzeczy.
Nie podałeś nawet jakie jest wyjście audio, co to za komputer itp ?
Czy to laptop a dźwięk trzeszczy w głośnikach wbudowanych ? A może w słuchawkach ?
Czy to komputer stacjonarny ? Dźwięk trzeszczy z głośników [jakie głośniki] czy słuchawek
[jakie słuchawki] ?

Jeśli z głośników - zapinamy do testu słuchawki, testujemy wszystkie wtyki audio [jeśli
masz wtyk do słuchawek na głośnikach przetestuj go, jeśli masz tez wejście osobne do
słuchawek gdzieś na przednim panelu obudowy kompa też je przetestuj]

Może to być tez problem ze sterownikami dźwięku - trzeba je będzie do testu przeinstalować
[jeśli sprawdzenie głośniki/słuchawki niewiele da]

Jakim programem odtwarzasz muzykę ? Trzeszczy tez podczas oglądania filmów ? Sprawdzałeś
różne programy do odtwarzania dźwięku [windowsowy media player, winamp aimp, vlc media
player itp itd] ?


Realtek HD Audio
z głosnikow Logitech z523
Przez kazdy program trzeszczy takze odpalajac cos na youtube slychac trzeszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się