PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2007 o 15:16, Virus 500 napisał:

Mam kolejny problem .
W każdej grze mam takie coś , jak jestem od czegoś daleko , np. samochód to on jest taki jakby
kwadratowy , a jak trochę się zbliżę to już jest normalny , pokaże wam screen z gry Gta Vice
City , tak to wygląda :


Taka sytuacja występuje w każdej grze - im jesteś dalej, tym obraz jest mniej wyraźny i mniej ostrzejszy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze zapytam ale czy to w tym temacie moge sie wypowiadac bo jest taka sprawa ze moj kuzyn chce kupic sobie kompa ale powiedzialem mu ze lepiej zrobi jak sam sobie złozy blaszaka i tak wlasnie wziolem na siebie odpowiedzialnosc bo obiecalem jego tacie ze dowiem sie jakie są najlepsze karty itp zeby pasowały do jego kompa wiec zna ktos moze jakis temat gdzie moge napisac jakiego on ma kompa i czy ten komp utrzyma takie dobre karty i duzą ilosc ramu czy moze tu mam sie wypowiadac skoro nie tu to podajci mi link do stronki ktora najlepiej powiem mi co co kupywac,jak kupywac i za ile kupywac by zlozyc dobrego blaszaka a taniej niz nówki na sklepowych pułkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

Od kilku dni moje polaczenie internetowe nie jest stale bez przerwy tylko co kilka minut jest przerywane i po chwili znow wznawiane. Niby nic, ale ja gram przewaznie w gry, ktore wymagaja STALEGO polaczenia z netem (m.in. css, tdu) Nie wiem czy to jest spowodowane. Mam dialnet, stale IP wiec problemow nie powiinno byc. wujek mi cos tam wspominal, ze on tez takie cos mial i jego uslugodawca sieci mial wtedy wlaczone odswiezanie serwerow. Poprosil aby to wylaczyli i zadzialalo. Jest w ogole cos takiego jak odswiezanie serwerow ?? czy wujek wciskal mi kit i to wcale nie od tego trace polaczenie z netem ??

z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Kiedy włączam kompa, normalnie mi chodzi, ale gdy włączam jakąś aplikacje(gre) to procek dochodzi do wydajności 100% i po chwili wyłącza mi się komp. Co to może być ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie to są jakieś jaja !!
nie po to kupiłem kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy SE 7.1 żeby też dźwięk mi tak szumiał jak na zintengorwanej karcie !!

no mam najnowsze stery i kurde nic , cały czas od głośników słyszę strzelanie ! jak mam to skonfigurować ?!
proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu? może głośniki uszkodzone, albo kabel karta/głośniki jakieś zakłócenia łapie (bo same głośniki powinny już być ekranowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 17:33, Virus 500 napisał:

Ej no nie to są jakieś jaja !!
nie po to kupiłem kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy SE 7.1 żeby też dźwięk mi tak szumiał
jak na zintengorwanej karcie !!

no mam najnowsze stery i kurde nic , cały czas od głośników słyszę strzelanie ! jak mam to
skonfigurować ?!
proszę o pomoc



Wejdź w regulacje głośności (akcesoria > rozrywka) i tam zobacz, czy przypadkiem głośniki nie są ściszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem wygląda tak:
Czasami, podczas oglądania filmów (tzn. skakania ze sceny do sceny), na monitorze pojawiają się dwa "pasy" zniekształceń, monitor wyłącza się, a komputer zawiesza. Przy włączaniu gier, np. TDU nie ma tego problemu (może oprócz Vegas, ale moja karta, okazało się, nie spełnia wymagań gry:/). Ostatnio miałem podobny problem przy uruchomieniu programu do "cięcia" plików mp3. Włączałem, ciąłem i pojawiały się zniekształcenia. Co może być tego przyczyną? Karta graficzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 17:47, Virus 500 napisał:

Mam dwa na biurku
A kabel do tej karty dźwiękowej to gdzie podłączyć ? do jakiego koloru wejścia na karcie dźwiękowej
?

sprawdź w instrukcji od tej karty. w sumie możliwe że podłączyłeś głośniki do wyjścia słuchawkowego, i dlatego tak trzeszczy bo wzmocniła karta i jeszcze dodatkowo głośniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer wyłącza się w chwili uruchomienia i załącza się dopiero za drugim bądź trzecim razem. Moja konfiguracja sprzętowa to:
Płyta Główna:ConRoe865PE
Karta graficzna:GeForce 7600 GT
Procesor Intel Core2Duo(nie wiem jaki dokładniej)
Ram:2GB
Chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak i jak to naprawić. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 17:29, Baal Namib napisał:

Mam taki problem. Kiedy włączam kompa, normalnie mi chodzi, ale gdy włączam jakąś aplikacje(gre)
to procek dochodzi do wydajności 100% i po chwili wyłącza mi się komp. Co to może być ? ...


Sprawdź sobie napięcia bo możesz mieć zwalony albo za słaby zasilacz. Miałem coś takiego ale na szczęście miałemw domu 3 zapasowe zasilacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nową nagrywarkę DVD firmy LG, a mimo prawidłowego podłączenia (dokładnie na miejsce starego odtwarzacza DVD) BIOS i system jej nie wykrywają... O co może chodzić? Chciałbym dodać, że na płycie dołączonej do napędu nie było żadnych sterowników, więc chyba ich nie trzeba... Pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 18:28, BaradMaster napisał:

Mój komputer wyłącza się w chwili uruchomienia i załącza się dopiero za drugim bądź trzecim
razem. Moja konfiguracja sprzętowa to:
Płyta Główna:ConRoe865PE
Karta graficzna:GeForce 7600 GT
Procesor Intel Core2Duo(nie wiem jaki dokładniej)
Ram:2GB
Chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak i jak to naprawić. Proszę o szybką odpowiedź.


To może być zasilacz, albo płyta główna. Spróbuj wejść do bios''u (klawisz DEL, gdy tylko uruchamiasz komputer) i poszukaj tam jakiejś opcji ze słowem "voltage". Tam będziesz miał coś takiego:
3,3V: 3,28 itd.
Jeżeli jednak np. zamiast 3,3V będziesz miał 3,12 lub gorzej, to znaczy, że twój zasilacz nadaje się do wymiany.
W innym przypadku to wina płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 19:48, ziptofaf napisał:

To może być zasilacz, albo płyta główna. Spróbuj wejść do bios''u (klawisz DEL, gdy tylko uruchamiasz
komputer) i poszukaj tam jakiejś opcji ze słowem "voltage". Tam będziesz miał coś takiego:
3,3V: 3,28 itd.
Jeżeli jednak np. zamiast 3,3V będziesz miał 3,12 lub gorzej, to znaczy, że twój zasilacz nadaje
się do wymiany.
W innym przypadku to wina płyty głównej.


zasilacz mam w porządku. Ale co zrobić z płytą żeby to się nie działo? Mój ojczym który jest informatykiem mi mówi że można to zrobić(ale mi nie powie jak tylko mam to sam znależć) Jakby ktoś wiedział jak to zrobić to byłbym wdzięczny gdyby powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to może być zasilacz ? A oddawał dziwne odgłosy, i wyłączał się ? Wszystko dokładnie jak ja ? A czy procek miał wydajność 100% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 19:55, Baal Namib napisał:

Naprawdę to może być zasilacz ? A oddawał dziwne odgłosy, i wyłączał się ? Wszystko dokładnie
jak ja ? A czy procek miał wydajność 100% ?


No komp się przegrzewał i po włączeniu jakiejkolwiek gry mi się resetował. Ale sprawdź sobie jakimś programem napięcia żeby mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się