PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2007 o 18:40, michalmw123 napisał:

witam

kazali mi tu napisac wiec pisze tutaj. przed formatowaniem dysku "D" usunelem z niego do kosza
bardzo wazny dokument taty... i tata by chcial go spowrotem ale nie stety dalem opruznij kosz...
da sie go jakos odzyskac polskim programem? bardzo mi zalezy bo czuje ze jak nie zrobie tego
strace internet... bardzo prosze o szybką pomoc



Odzyskasz te pliki pod warunkiem że nie nadpisałeś dysku, czyli po sformatowaniu tej partycji/dysku nie zapisywałeś żadnych danych na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:06, blacklio2 napisał:

Odzyskasz te pliki pod warunkiem że nie nadpisałeś dysku, czyli po sformatowaniu tej partycji/dysku
nie zapisywałeś żadnych danych na nim


nie tyle ze zapisal a skasowal. On nadpisuje je w momencie skasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, gdzie napisać, a więc wybór padł na ten temat...

Od kilku dni w grach sieciowych (Enemy Territory, TM Nations) mam koszmarne lagi - średni ping to około 500. Nawet jak jest napisane, że mam 50 to gra tak się tnie, że szkoda gadać. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Czy możliwe, że dzieję się to przez nowego firewalla, który akurat rozwiązał problem resetów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:16, master matrox napisał:

Nie wiedziałem, gdzie napisać, a więc wybór padł na ten temat...

Od kilku dni w grach sieciowych (Enemy Territory, TM Nations) mam koszmarne lagi - średni ping
to około 500. Nawet jak jest napisane, że mam 50 to gra tak się tnie, że szkoda gadać. Nie
mam pojęcia czym jest to spowodowane. Czy możliwe, że dzieję się to przez nowego firewalla,
który akurat rozwiązał problem resetów?


istnieje taka mozliwosc. A masz z kims siec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:18, MLODY2K6 napisał:

>

istnieje taka mozliwosc. A masz z kims siec??


Nie, nie mam podzielonej sieci. Mam Neostradę 1 mb/s i nigdy takich lagów nie miałem - zawsze ping około 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:20, master matrox napisał:

> >
>
> istnieje taka mozliwosc. A masz z kims siec??

Nie, nie mam podzielonej sieci. Mam Neostradę 1 mb/s i nigdy takich lagów nie miałem - zawsze
ping około 50.


a jakiego masz tego firewalla??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2007 o 20:15, MLODY2K6 napisał:


nie tyle ze zapisal a skasowal. On nadpisuje je w momencie skasowania


Że słucham, w momencie skasowania jest czyszczona tablica alokacji sektor, ale dane znajdują się na tym sektorze właśnie do momentu nadpisania a nie skasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:23, blacklio2 napisał:


>
> nie tyle ze zapisal a skasowal. On nadpisuje je w momencie skasowania
>

Że słucham, w momencie skasowania jest czyszczona tablica alokacji sektor, ale dane znajdują
się na tym sektorze właśnie do momentu nadpisania a nie skasowania


ale gdy skasowales dane i potem np skasowales nastepne to zdaza sie ze te pierwsze zostaja nadpisane tymi 2-gimi nie wszytskie ale pewna czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:23, MLODY2K6 napisał:

>
> >
> > nie tyle ze zapisal a skasowal. On nadpisuje je w momencie skasowania
> >
>
> Że słucham, w momencie skasowania jest czyszczona tablica alokacji sektor, ale dane znajdują

> się na tym sektorze właśnie do momentu nadpisania a nie skasowania

ale gdy skasowales dane i potem np skasowales nastepne to zdaza sie ze te pierwsze zostaja
nadpisane tymi 2-gimi nie wszytskie ale pewna czesc


Przy skasowaniu nie ma prawa nadpisać żadnych innych lub sąsiednich sektorów, takie jest oprogramowanie dysku twardego że się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tak zrobilo poprostu sakowalem pliki usunalem je z kosza potem na tym samym dysku skasowalem kolejne pliki i wywal;ilem je z kosza i nie dalo sie tych pierwszych przywrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:31, MLODY2K6 napisał:

Mi tak zrobiło po prostu skasowalem pliki usunąłem je z kosza potem na tym samym dysku skasowałem
kolejne pliki i wywaliłem je z kosza i nie dało sie tych pierwszych przywrócić


Ale chciałeś przywrócić z kosza?? Te pliki co skasowałeś z kosza możesz odzyskać specjalistycznym programem tylko i wyłącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:35, blacklio2 napisał:

> Mi tak zrobiło po prostu skasowalem pliki usunąłem je z kosza potem na tym samym dysku
skasowałem
> kolejne pliki i wywaliłem je z kosza i nie dało sie tych pierwszych przywrócić

Ale chciałeś przywrócić z kosza?? Te pliki co skasowałeś z kosza możesz odzyskać specjalistycznym
programem tylko i wyłącznie


no to ja wlasnie o nich pisze dlatego polecilem easy recovery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:40, blacklio2 napisał:

To wtedy musiałeś nadpisać dane, działającą aplikacją która pracowała na tej partycji lub dysku


no wlasnie dobra czas uciekac do domu pogadamy pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Koprzystam z najnowszej Opery, mam takze najnowszą Jave a nie mogę nic oglądać na youtube, zy czegokolwiek w tym formacie. Nie mogę takze grać w gierki na prizee. Stało się to jakś ostatnio, podejrzwam, że to po zainstalowaniu najnowszej Opery. Czemu tak się dzieje? Jak to naprawić? Jave wykrywa najnowszą.

Piszę to w 3 tematach, moze ktoś odpowie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak się nazywa program do autochecku przed uruchomieniem Windows (HP Home)? Ja go nie mam (tzn. miałem i nagle nie mam) i nie wiem jak go zainstalować (i w jakim jest folderze na płycie) bez przywracania systemu, lub reinstalki Windows. Jak ktoś wie, jak to zrobić to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 13:06, Krakers15 napisał:

Wiecie jak się nazywa program do autochecku przed uruchomieniem Windows (HP Home)?

ja nie bardzo rozumiem problemu:) o jaki autocheck chodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 13:10, danzelmario napisał:

ja nie bardzo rozumiem problemu:) o jaki autocheck chodzi,

Po włączeniu kompa, a przed uruchomieniem Windows (pokazaniu ekrany logowania) zostają sprawdzone karty, procesor i pewnie coś jeszcze (pojawiają się nazwy producenta karty głównej, itp. Najczęściej przy akompaniamencie głośniczka na karcie – charakterystyczne piski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 13:36, Krakers15 napisał:

Po włączeniu kompa, a przed uruchomieniem Windows (pokazaniu ekrany logowania) zostają sprawdzone
karty, procesor i pewnie coś jeszcze (pojawiają się nazwy producenta karty głównej, itp. Najczęściej
przy akompaniamencie głośniczka na karcie – charakterystyczne piski)


To ustawia się w BIOS-ie. Ale nie jest potrzebne - tylko wydłuża czas ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się