PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2007 o 12:00, Vanmati napisał:

kupilem laptopa,i on ma czytnik kart pamięci jak wkładam memory stick pro to mi nie wyswietla
w moim komputerze zadnego dysku,na plycie ze sterami nie ma nic do tego czytnika,pomozcie to
pilne

a napewno obsługuje ten typ kart? jeśli tak, to sprawdź w np przy uzyciu aida 32 albo everest co to za czytnik, i poszukaj wtedy sterów na płycie/ w necie. ew wejdź na stronę producenta laptopa, może tam będą do ściągnięcia (tak jest np w przypadku hp mojego brata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj programu proces viewer, on napisze od razu jaki program uruchomił dany proces. może któryś należy do wirusa albo innego szkodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz mam drugi problem z tym czytnikiem,zinstalowalem stery ze strony HP i teraz mam problem z kontrorelem magazynu masowego nie moge znalesc sterow do nie go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 12:54, Vanmati napisał:

teraz mam drugi problem z tym czytnikiem,zinstalowalem stery ze strony HP i teraz mam problem
z kontrorelem magazynu masowego nie moge znalesc sterow do nie go!

to istnieje coś takiego? pewnie windows nie mógł poznać czytnika, i umieścił go pod taką nazwą. Spróbuj dać na niego prawoklik/właściwości i tam będzie w którejś zakładce aktualizacja sterownika. wskazujesz naturalnie ten od czytnika (i nie zgadzasz się na to żeby windows znalazł sam sobie sterownik), i ma być ok. Jak nie to spróbuj go odinstalować (magazyn nie czytnik). Jak też nie pomoże to odinstaluj czytnik, i zaktualizuj sterownik tak jak na początku opisywałem.
ps ewentualnie możesz zostawić jak jest, to chyba nie spowoduje żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 13:09, Vanmati napisał:

to nie dziala bo ja juz zainstalowalem czytnik i jest on pod inną pozycją

i właśnie dlatego jest problem, bo występuje 2 razy: raz jako kontroler magazynu, i raz jako czytnik (trzeba po prostu wytłumaczyć windowsowi że to jedno urządzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 12:04, PirO 17 napisał:

Możesz próbować czyszczenia rejestru, kombinowania z msconfig, defragmentacji itp, ale nic
nie będzie równie skuteczne, szybkie i proste jak format.


nie do końca... Mam taki program EasyCleaner, jak już udało mi się do niego dostać włączyłem szukanie niepotrzebnych wpisów w rejestrze, usunąłem je i już wszystko działa normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 22:08, syriusz.b napisał:

Dobra... miałem już taki problem, ale gdy dysk był zawalony (po roku bez formata - minimalnie)
i nie było to aż tak silne, jak teraz, mianowicie: komputer strasznie się "ścina", mam pokaz
slajdów na monitorze. Na gg gdy do kogoś piszę to pisany tekst widzę po 10 sekundach dopiero,
gdy klikam na pasku zeby rozwinąć firefoxa musze czekać z 3 minuty, chyba że korzystam z alt
+ tab. Co ciekawe po ogromnym wnerwie zacząłem wyłączać aplikacje w menadżerze windy, bo stwierdziłem
"jak ma się wysypać to na całego" i tak się stało, wystarczyło wyłączyć SVCHOST.exe, by winda
się wysypała. Po resie błąd biblioteki C++ i nie wiem czego musiałem tworzYć swojego usera
gg od nowa - help my :)


Może jakiś wirus? Ja miałem bardzo podobny problem - jeden z procesów systemu wyżerał mi 99% mocy procesora. Pomógł dopiero reinstall windowsa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 23:39, Kruk. napisał:

Ja mam taki problem. 2 miesiące temu mi się karta graficzna zepsuła. Oddałem komp do naprawy.
Gdy dał mi pan komp z nową kartą graficzną gry same mi się wyłączały albo zacinały, albo się
sam restartował system! Znowu dałem go do naprawy. Dał mi inną kartę graficzną. To samo zjawisko
w grach. Później wymienił mi płytę główną. Ale nic nie pomogło. Było tylko gorzej. Monitor
mi się sam wyłączał po 15 minutach. Trochę sam naprawiłem i mi teraz rzadziej się wyłącza ekran,
ale są nadal problemy z grami. Zainstalowałem nowy system (oryginał). To nic nie pomogło. Piszę
że te gry są oryginalne.


Poważny problem. Winny może być zasilacz (szczególnie jakiś niemarkowy) Jeżeli uszkodzenie karty uszkodziło zasiłkę, to pomoże tylko jej wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:47, Vanmati napisał:

co do tego laptopa.....czy trzeba z jego baterią postepowac jak z komorkowa(rozladuj i naladuj
x3)czy mozna od razu je ładowac jak nie sa rozladowane


Od razu ładujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:47, Vanmati napisał:

co do tego laptopa.....czy trzeba z jego baterią postepowac jak z komorkowa(rozladuj i naladuj
x3)czy mozna od razu je ładowac jak nie sa rozladowane


w biosie masz opcje kalibracji bateri zostaw to wlaczone na noc i bedzie OK. potem bedziesz mogl juz normalnie smigac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:58, Vanmati napisał:

a co to jest ta kalibracja baterii?


no to jest cops w rodzaju formatowania. Ja mam laptopa i w biosie jest taka opcja u Ciebie tez powinna byc. Trwa to oklo 4 godzin wiec lepiej zostawic go na noc oczywiscie podlaczonego do pradu za pomoca zasilacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

kazali mi tu napisac wiec pisze tutaj. przed formatowaniem dysku "D" usunelem z niego do kosza bardzo wazny dokument taty... i tata by chcial go spowrotem ale nie stety dalem opruznij kosz... da sie go jakos odzyskac polskim programem? bardzo mi zalezy bo czuje ze jak nie zrobie tego strace internet... bardzo prosze o szybką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 18:40, michalmw123 napisał:

witam

kazali mi tu napisac wiec pisze tutaj. przed formatowaniem dysku "D" usunelem z niego do kosza
bardzo wazny dokument taty... i tata by chcial go spowrotem ale nie stety dalem opruznij kosz...
da sie go jakos odzyskac polskim programem? bardzo mi zalezy bo czuje ze jak nie zrobie tego
strace internet... bardzo prosze o szybką pomoc


jest taki program nazywa sie EASY RECOVERY wersji nie pamietam ale obojetnie jhaka powinna ci przywrocic te rzeczy nie wiem czyy da rade folder ale pliki z niego napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 19:06, Virus 500 napisał:

Najlepszy to Easy Cleaner


easy clener jest do czyszczenia systemu ze smieci itp a nie do przywracani plikow usunietych i tym bardzioej opropznienocyh z kosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się