PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2007 o 14:50, dmn2 napisał:

Czy ktoś wie, gdzie mogę sprawdzić czy mój system jest 64-bitowy? Mam Windows XP Professional
+ SP2. Z góry dzięki za pomoc.

jak po polsku to napewno 32 bit, zresztą 64 bitowy nie dość że tylko po angielsku to jeszcze mało który sprzęt obsługuje (sterowników duuuuuuuuuużo mniej niż do 32 bitowego xp-ka). To był tylko eksperyment przed viśŧa-prrrrr, nawet microsoft go nie promował. Więc raczej masz 32-bitowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 19:17, sig. napisał:

+ SP2. Z góry dzięki za pomoc.
to jeszcze mało który sprzęt obsługuje (sterowników duuuuuuuuuużo mniej niż do 32 bitowego xp-ka).


No teraz to przesadziłeś. XP 64-bit ma przeogromną bazę sterowników w sobie. A i u producentów sprzętu ci ich pod dostatkiem. No fakt, z aplikacjami, które działają poprawnie na tym systemie już (delikatnie mówiąc) gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chialem zrobic formata i zainstalowac sytem windown ale gdy plyta sie ładuje (tamte napissiki na dole) zawsze w tym samym momęcie wyskakuje bląd tlo jest niebieskie a napisy biale i pisze ze jezeli problem wystepuje poraz pierwszy włacz ponownie komputer ale jezeli nie poreaz pierwszy to postepuj zgodnie z fskazówkami
skątaktuj sie z producetem
wymien karrtę video
pomyslalem najpierw z formatuje dysk d i wtedy, ale sie nie da usunowlem ręcznie wszytko co sie dalo i kiedy chce sformatowac wyskakuje blad nie mozna sformatowac dysku, zkoncz dzialanie wszystkich narzędi dyskowych i innych programów kture korzystają ztego dysku oraz upewnij sie czy w oknie nie jest wyswietlana zawartos dysku wtedu ponów formatowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma dziwny problem z PC-tem. Otóż ma Athlon''a X2 3800+ @ 2120 MHz, 2 GB RAM Kingston 667 MHZ CL5 @ 706 MHz, Asus EAX1950PRO i płytę główna MSI K9N Ultra-2F. W niektórych grach (zauważone tylko w Ubersoldier i Gothic 3, ale nie w inych o nawet większych wymaganiach np. Lost Planet, czy Ghost Recon 2) nieruchome obiekty (np. kamienie, rośliny, stoły itd) są albo otoczone białą ramką, albo też całe czarne (bez kolorów). Czego może to być wina? Sterowników? (ma chyba 8.30) Karty graficznej? Pamięci RAM? Dodam też, że Gothic 3 jest u niego praktycznie niegrywalny, gdyż osiąga max. 50 FPS poza miastem niezależnie od detali i ok. 15-30 w miastach. Ponadto bardzo często (co max. 1h grania) pojawia sie błąd Where is Guru.
PS Sprzęt zachowywał się tak samo bez podkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chialem zrobic formata i zainstalowac sytem windown ale gdy plyta sie ładuje (tamte napissiki na dole) zawsze >w tym samym momęcie wyskakuje bląd tlo jest niebieskie a napisy biale i pisze ze jezeli problem wystepuje >poraz pierwszy włacz ponownie komputer ale jezeli nie poreaz pierwszy to postepuj zgodnie z fskazówkami
>skątaktuj sie z producetem
>wymien karrtę video
>pomyslalem najpierw z formatuje dysk d i wtedy, ale sie nie da usunowlem ręcznie wszytko co sie dalo i kiedy >chce sformatowac wyskakuje blad nie mozna sformatowac dysku, zkoncz dzialanie wszystkich narzędi >dyskowych i innych programów kture korzystają ztego dysku oraz upewnij sie czy w oknie nie jest wyswietlana >zawartos dysku wtedu ponów formatowanie

Jeżeli chcesz sformatować dysk D, to uruchom kompa z dyskietki startowej lub ew. z płyty z Windows''em. Bo jeżeli próbujesz to zrobić, gdy masz włączonego Windows''a, to się nie dziw, że nie idzie. A problem może pojawiać się z powodu jakiegoś wirusa.A ogólnie najlepszym sposobem reinstalacji systemu jest uruchomienie kompa z płyty instalacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś dłuższego czasu mam poważny problem z komputerem:
samoistnie się restartuje... Podejrzewam, że to wina procesora [pentium4 3.0] - w spoczynku ma koło [a czasami ponad] 70 stopni celcjusza :/.
Jednak nie chciałbym ryzykować niepotrzebnej wymiany procesora - jaki element / jaki problem może powodować takie restarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:09, Ballonik napisał:

Od jakiegoś dłuższego czasu mam poważny problem z komputerem:
samoistnie się restartuje... Podejrzewam, że to wina procesora [pentium4 3.0] - w spoczynku
ma koło [a czasami ponad] 70 stopni celcjusza :/.
Jednak nie chciałbym ryzykować niepotrzebnej wymiany procesora - jaki element / jaki problem
może powodować takie restarty?


Procesor i jego przegrzewanie, zanim coś zaczniesz wymieniać oczyść radiator i wentylator procesora z grubej zapewne warstwy kurzu. Radiator najwygodniej jest oczyścić przy użyciu odkurzacza z wąską końcówką ssącą (nie zapomnij tylko najpierw zdjąć wentylator), a wentylator dobrze się czyści przy użyciu wykałaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:17, Nufiko napisał:

Procesor i jego przegrzewanie, zanim coś zaczniesz wymieniać oczyść radiator i wentylator procesora
z grubej zapewne warstwy kurzu. Radiator najwygodniej jest oczyścić przy użyciu odkurzacza
z wąską końcówką ssącą (nie zapomnij tylko najpierw zdjąć wentylator), a wentylator dobrze
się czyści przy użyciu wykałaczki.


Ech... Jakby to coś dało nie sięgałbym po pomoc specjalistów ;-) [czyściłem,czyściłem, czyściłem]
Warto zaznaczyć, że ten procek dużo przeszedł i był uszkodzony... Ale mimo wszystko, nie wiem czy to na pewno jego wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam takie problem, że ostanimi czasy mój PC zupełnie tak nie wiadomo skąd zaczął pracować o 75% słabiej niż wcześniej - teraz przy byle winampie potrafi się zachłysnąć, a przy filmach to istny pokaz slajdów. Pamiętam, że przy podobnych sytuacjach zawsze stosowałem czyszczenie procesorka za pomocą siły płuc i chyba teraz kolejny raz będę musiał to uczynić. Jednak miałbym do was takie pytanie, czemu mi się to częściej zdarza niż innym? Życie mojego kumputerka ocenił bym na 2 lata to w sumie nie jest wiele w szczególności, że niektórzy siedzą na jednej konfiguracji przez 5 lat, a prace poczynają na swoich wysłużonych maszynach bez żadnego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:37, s2nto napisał:

Chłopaki mam takie problem, że ostanimi czasy mój PC zupełnie tak nie wiadomo skąd zaczął pracować
o 75% słabiej niż wcześniej - teraz przy byle winampie potrafi się zachłysnąć, a przy filmach
to istny pokaz slajdów. Pamiętam, że przy podobnych sytuacjach zawsze stosowałem czyszczenie
procesorka za pomocą siły płuc i chyba teraz kolejny raz będę musiał to uczynić. Jednak miałbym
do was takie pytanie, czemu mi się to częściej zdarza niż innym? Życie mojego kumputerka ocenił
bym na 2 lata to w sumie nie jest wiele w szczególności, że niektórzy siedzą na jednej konfiguracji
przez 5 lat, a prace poczynają na swoich wysłużonych maszynach bez żadnego problemu...


Moze zainstalowales cos , albo podczas logowania wlacza sie jakis program i pochlania duzo pamieci . A propsos ile jej posiadasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:28, blacklio2 napisał:

Ale nie uważasz że 70 stopni to trochę sporo ja na swoim mam 43 stopnie i to dość mocno podkręonym


eee? No czywiście, że dużo - po wysiłku potafi mieć 85...
Dlatego podejrzewam, że to on jest głównym sprawcą restartów, jednak chciałbym mieć pewność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:38, MEZIL napisał:

Moze zainstalowales cos , albo podczas logowania wlacza sie jakis program i pochlania duzo
pamieci . A propsos ile jej posiadasz ?


1 GB Ram to dość spory kawał pamięci, jednak tutaj nie o pamięć podręczną chodzi, a o wykorzystanie CPU, które potrafi czasem wyciągnąć z explorer.exe 30% czy z programów 100% wydajności. Naprawdę bardzo śmieszna sprawa. A najlepsze jest w tym wszystkim to, że jak wezmę sobie na kolana tą całą skrzynię rozbiorę procka wraz z wiatraczkiem, wyczyszczę wszyściutko, to później hula, aż miło. :) Pewnie to wina wiatraka, ale dziwi mnie fakt, że mój po dwurocznej eksploatacji potrafi się zmęczyć, kiedy inne dalej mogą... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:45, s2nto napisał:

> Moze zainstalowales cos , albo podczas logowania wlacza sie jakis program i pochlania
duzo
> pamieci . A propsos ile jej posiadasz ?

1 GB Ram to dość spory kawał pamięci, jednak tutaj nie o pamięć podręczną chodzi, a o wykorzystanie
CPU, które potrafi czasem wyciągnąć z explorer.exe 30% czy z programów 100% wydajności. Naprawdę
bardzo śmieszna sprawa. A najlepsze jest w tym wszystkim to, że jak wezmę sobie na kolana tą
całą skrzynię rozbiorę procka wraz z wiatraczkiem, wyczyszczę wszyściutko, to później hula,
aż miło. :) Pewnie to wina wiatraka, ale dziwi mnie fakt, że mój po dwurocznej eksploatacji
potrafi się zmęczyć, kiedy inne dalej mogą... ehh


Na swiecie nie ma idealow , wiec nie zalamoj sie . Mi szwankuje naped i to drugi z kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:43, Ballonik napisał:

eee? No czywiście, że dużo - po wysiłku potafi mieć 85...
Dlatego podejrzewam, że to on jest głównym sprawcą restartów, jednak chciałbym mieć pewność...


Wow, to komp Ci się do takich temperatur rozgrzewa, pewnie buczy gorzej od markowego odkurzacza z 89roku, a Ty się wciąż zastanawiasz czy to wina overlockingu :o Ja na Twoim miejscu bym popuszczał w majtki z obawy spalenia HDD czy grafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:20, Ballonik napisał:

Ech... Jakby to coś dało nie sięgałbym po pomoc specjalistów ;-) [czyściłem,czyściłem, czyściłem]
Warto zaznaczyć, że ten procek dużo przeszedł i był uszkodzony... Ale mimo wszystko, nie wiem
czy to na pewno jego wina.


A jak z pastą termoprzewodzącą między prockiem a radiatorem?
W BIOSie powinna być opcja, która umożliwia ustawienie pewnej temperatury przy której następuje reset, albo nawet wyłączenie kompa i zazwyczaj oscyluje w okolicach 70-80stC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:48, Nufiko napisał:

A jak z pastą termoprzewodzącą między prockiem a radiatorem?
W BIOSie powinna być opcja, która umożliwia ustawienie pewnej temperatury przy której następuje
reset, albo nawet wyłączenie kompa i zazwyczaj oscyluje w okolicach 70-80stC


Pasta nie istnieje :-)
Ale nie sądze by pomogła wiele... Aczkolwiek nie za bardzo się orientuje na ile jest wydajna.

Biosa przeszukiwałem i kurde nie widzę, ale sprobuję jeszcze raz, może tym razem coś mi się uda.


@s2nto

Tylko procek się przegrzewa, reszta jest jak najbardziej ok - płyta głowna 30 stopni, dysk 34, a na karcie graficznej nie mam termometru ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:55, Ballonik napisał:

Pasta nie istnieje :-)
Ale nie sądze by pomogła wiele... Aczkolwiek nie za bardzo się orientuje na ile jest wydajna.


Tu się możesz zdziwić ona dość skutecznie przenosi ciepło z procesora na radiator, oczywiście jeśli jej warstwa nie jest za gruba, bo wtedy tylko utrudnia transport ciepła.

Dnia 14.08.2007 o 23:55, Ballonik napisał:

Biosa przeszukiwałem i kurde nie widzę, ale sprobuję jeszcze raz, może tym razem coś mi się
uda.


Ja już teraz mogę stwierdzić, że winowajcą tych restarów jest na 99,9% procesor, ale jeśli chcesz możesz sprawdzić czy kondensatory na płycie głównej nie są spuchnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:55, Ballonik napisał:

@s2nto

Tylko procek się przegrzewa, reszta jest jak najbardziej ok - płyta głowna 30 stopni, dysk
34, a na karcie graficznej nie mam termometru ;-)


No to wychodzi na to, że mamy identyczny problem - wiatrak na procek. Ja miałem kupić już go pół roku temu, ceny nie są wygórowane, a można dostać naprawdę bardzo dobre wiatraki w cenie nie przekraczającej 5dych. Albo po prostu można czyścić sobie procka raz na jakiś czas i mieć wszystko w jak najlepszym stanie. Polecam ten sposób - odłączanie wiatraka od procka, a później samego procka naprawdę nie jest trudne, a ryzyko zniszczenia, której z części nikłe. No chyba, że ktoś nie potrafi rozróżnić Rama od Procka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się