Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Ubiquit - nie wiem, czemu, ale urwało mi część posta, którego zamieściłem powyżej. Damn. Rozwodziłem się nt. kilku poruszonych przez Ciebie spraw. Więc jeszcze raz - w sprawie Fallouta.

W skrócie - tak, jest tak dobry. ;-) A tak na serio - nie stawiam go poza kategorią cRPG, tylko stwierdzam, że ciężko mi go przyrównać do Tormenta i Cieni Amn. Zupełnie inne gry. Fallout swoją potęgę oparł na zupełnie innych czynnikach. Chociażby na niesamowitym poczuciu humoru.

Sorry, ale nie mam siły wszystkiego pisać jeszcze raz. Nie lubię takich sytuacji.

@ Łowca Gier - cieszę się,że się podobał. Ale fakt, o muzyce zapomniałem wspomnieć, a dobra była. ;-)

Poza tym - zgrabnie ująłeś wnioski o postaciach. W szczególności zgadzam się co do zadań z nimi związanymi. To nie były jednorazowe questy, tylko wątki, które ciągnęły się dokładnie przez całą grę.

I tak, jak w sumie wszyscy zgodnie stwierdzamy - cała trójka to cudowne cRPG o rozmaitych walorach. I nie potrafię stwierdzić, czy lepszy Fallout, czy Torment (ale na pewno obydwie są dla mnie ważniejsze od Cieni Amn). Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:48, Be-Yacz napisał:

BG jest przewidywalny i orginalny jak babcia w moherku :)


No fakt, Twoje argumenty za przemawiające za tą tezą są po prostu nie do pobicia. Nie pozostaje nam wszystkim nic innego jak tylko się z Tobą zgodzić :PPP <ironia mode off>

PS. Nie pomyliły Ci się tematy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 18:05, Madoc napisał:

a tak na serio to może na jutro mi kumpel przyniesie :)

Zobaczysz, że w poniedziałek nie pójdziesz do szkoły, bo będziesz grał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 18:50, Abi Dalzim napisał:

> a tak na serio to może na jutro mi kumpel przyniesie :)
Zobaczysz, że w poniedziałek nie pójdziesz do szkoły, bo będziesz grał ;)

nie wątpię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 21:58, thegunfire napisał:

jesli go wessalo to nie odpisze ;o

No fakt, strach pomyśleć o tym jak wygląda teraz... Podkrążone oczy, wychudzony z głodu i pragnienia, włos potargany a wzrok błędny.
Skąd ja to znam? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 12:54, Abi Dalzim napisał:

No fakt, strach pomyśleć o tym jak wygląda teraz... Podkrążone oczy, wychudzony z głodu i pragnienia,
włos potargany a wzrok błędny. Skąd ja to znam? ;)

To chyba jakieś próby upodobnienia się do samego "Udręczonego" :)) To chyba większość maniaków tej gry tak ma. Trudno się oderwać od tego, a jak już znajdzie się jakiś problem - to już w ogóle, siedzi się aż do rozwiązania, a potem... następny motyw i w koło Macieju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 21:16, Abi Dalzim napisał:

I jak? Gierka wessała Cię w swoje odmęty?

nie przyniósł :( wredny zdrajca. pewnie nie ma, tak się chciał tylko pochwalić że ma taką grę :)
ale itak sobie załatwię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 13:57, Madoc napisał:

nie przyniósł :( wredny zdrajca. pewnie nie ma, tak się chciał tylko pochwalić że ma taką grę :) ]

Ja mam inną teorię. On po prostu, wiedząc, że chcesz pożyczyć, zainstalował sobie i gra sam, bo mu szkoda Ci dać.

Dnia 19.04.2007 o 13:57, Madoc napisał:

ale itak sobie załatwię :)

Załatw, załatw, bo warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 13:59, Abi Dalzim napisał:

> nie przyniósł :( wredny zdrajca. pewnie nie ma, tak się chciał tylko pochwalić że ma taką
grę :) ]
Ja mam inną teorię. On po prostu, wiedząc, że chcesz pożyczyć, zainstalował sobie i gra sam,
bo mu szkoda Ci dać.
> ale itak sobie załatwię :)
Załatw, załatw, bo warto!

teraz to mi pewnie nikt nie pożyczy bo wszyscy grają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2007 o 21:37, Madoc napisał:

teraz to mi pewnie nikt nie pożyczy bo wszyscy grają :)


Co tu dużo gadać gra jest naprawdę warta grzechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 09:36, reaven1 napisał:


> teraz to mi pewnie nikt nie pożyczy bo wszyscy grają :)

Co tu dużo gadać gra jest naprawdę warta grzechu:)



oj tak... calkowicie sie zgadzam... ma tylko jedna wade - przez pierwsze 5 minut grafika w czy gryzie - potem ma sie jednak ta grafike gdzies.

No i tak naprawde bardziej sie oplaca miec walsna gre - bo nie jest to cos co przejdziesz raz i odlozysz na polke :P Do PT sie caly czas wraca i za kazdym razem odkrywa sie cos nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje... na początku grafika rzeczywiście wydaje się być drażniąca ale potem ginie we wspaniałej fabule:) JA zawsze kupuję oryginalne wersje dobrych gier:) z resztą mam wszystkie gry z black isle:) typu baldur czy icewind dale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego mowie - przez pierwsze 5 minut razi :P

a co do bier z black isle - rozpad samego black isle to nieodzalowana strata dla fanow prawdziwych cRPG - dotad nie mialam okazji pograc w cos co mogloby sie z grami typu PT, BG, czy nawet ID - mimo, ze to ostatnie bylo dosc liniowe , rownac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 09:54, Iras. napisał:

dlatego mowie - przez pierwsze 5 minut razi :P

a co do bier z black isle - rozpad samego black isle to nieodzalowana strata dla fanow prawdziwych
cRPG - dotad nie mialam okazji pograc w cos co mogloby sie z grami typu PT, BG, czy nawet ID
- mimo, ze to ostatnie bylo dosc liniowe , rownac.


no icewind to było w stylu idź tam, zabij i wróć... baldur juz dawał ogromną swobodę, zwłaszcza 1 część baldura:) ale wydaje mi się że juz raczej nie powstaną gry o tak wspaniałej fabule jak PE albo BG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 09:56, reaven1 napisał:

no icewind to było w stylu idź tam, zabij i wróć... baldur juz dawał ogromną swobodę, zwłaszcza
1 część baldura:) ale wydaje mi się że juz raczej nie powstaną gry o tak wspaniałej fabule
jak PE albo BG...



ale mimo tego, ze ID, bylo gra ty[pu "zabij i wroc" - mialo jednak swoj klimat.

co do przyszlych gier - niestety... teraz wszystko idzie na grafike - nie na fabule. a chocby po PT widac, ze grafika tak naprawde nie ma znaczenia... W sumie ciesze sie, ze historia baldura, czy PT zostala calkowicie zakonczona - przynajmnej nikt sie nie powinien wziac za profanacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2007 o 10:02, Iras. napisał:

co do przyszlych gier - niestety... teraz wszystko idzie na grafike - nie na fabule. a chocby
po PT widac, ze grafika tak naprawde nie ma znaczenia... W sumie ciesze sie, ze historia baldura,
czy PT zostala calkowicie zakonczona - przynajmnej nikt sie nie powinien wziac za profanacje..


szczerze wątpie ażeby ktoś próbował robić plagiat... chociaż krążyły pogłoski o zrobieniu Baldur''s gate 3 w wersji 3D... nie dość, że gra o czymś innym to jeszcze w tym fatalnym 3D bleee... myślą że tytułem ludzi zachęcą... się grubo mylą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować