Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

Minotaur - żył naprawdę czy to tylko mit

134 postów w tym temacie

Właśnie czytałeś jego post! Ale ja wolałbym być Minotaurem niż królem Krety!
Waldiben ---> Ty za to bardzo się nadajesz na takiego króla! Ech...Szkoda że nim nie jesteś! =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:12, speedraid napisał:

Nie i nei mam zamiaru. Wybacz, ze to tak zabrzmiało ale nie chcę czytać o tym o czym jstem
przekonany...Może jeżeli znajdę czas....Na dzisiaj traktue to z góry, moze inaczej będzie w
weekend :) Jeszcze raz sorka :P

Cóż... szkoda...
Warto być otwartym na nowe teorie, zwłaszcza, jeśli są one zbudowane na logicznej argumentacji i wywodzie logicznym.

Troszkę dziwi mnie podejście w stylu ''wiem lepiej, nie chce mi się słuchać'', ale rób jak chcesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te teorie są ciekawe, przynajmniej dla mnie, bo ja się ty bardzo interesuje(nie sposób zauważyć, nie?)! Ale zdania pod tytułem:
- To żart prawda lub bredzisz to nie jestr możliwe są tutaj całkowicie bez sensu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:14, Monastor napisał:

Troszkę dziwi mnie podejście w stylu ''wiem lepiej, nie chce mi się słuchać'', ale rób jak
chcesz :P


Wiesz co stary ten temat to coś w stylu "czy mistrz Yoda jest podobny do Robiego Wiliamsa" albo "Czy ryby piją wodę?!" naprawdę to fascynujące (-.-) . Osobiście uważam że proba zrozumienia bajek sprzed 2000 lat jest absurdalna to tak jakby wziąść Władcę Pierscieni i zadać sobie pytanie czy hobbici istnieli?! Pamiętajcie też, iż dokładne tłumaczenie tych tekstów nie jest do końca możliwe .Prawdopodobnym możebyć też iż pół-człowiek pół-byk może być poprostu błędem w tłumaczniu. Wszystko jest możliwe :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minos - król Krety iśmierć w gotującym wosku, no nie bardzo.
Minotaur - przechlapane dzieciństwo, brzydki ryj, odrąbana łepetyna - tez nie za różowo.
Mogę być Tezeuszem (ale on tez miał nietreściwy koniec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie błędem w tłumaczeniu, ale Minotaura można znależź na licznych wazach i malowidłach z tamtego okresu.
Rany. Solidniej się przygotuj, zanim coś napiszesz.
Poza tym, tez coś masz wspólnego z minotaurem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jak masz takie podejście do sprawy to się tu nie wypowiedaj, bo po co! Napisałem to wcześniej! Jak ktoś będzie miał jeszcze jakieś artykuły itp., to bardzo proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnym możebyć też iż pół-człowiek pół-byk może być poprostu błędem w tłumaczniu.

I przedstawianie go na freskach z głową byka? Ne sądze...

A zrozumienie "bajek" może być bardzo przydatne. Słyszałeś o Schliemmanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wydaje mi się, że Minotaur nie żył. Nie jest możliwe skrzyżowanie człowieka z bykiem, bo gdyby było, to istniało by więcej „Minotaurów”, a znam tylko jednego (z mitologii) Gdyby jednak komuś chodziło o człowieka podobnego do byka na skutek choroby genetycznej to i tak nie był by to Minotaur (pół człowiek, pół byk,), tylko człowiek z chorobą genetyczną, chociaż szczerze wątpię czy w czasach starożytnych przeżył by chociaż dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:35, Black Dog napisał:

A jeśli istniał Homo Tauris? Masz jakiś argument! Może Minos schwytał takiego i przeniósł na
Krete! To nie koniecznie musi być jego dziecko, może je pojmał... :P

W schwytanie Homo Tauris raczej nikt nie uwierzy :)

Prędzej słyszał podania o tych istotach (liczące już wtedy tysiące lat), a może wiedział o odnalezieniu skamieniałości (bo takie przypadki też się w starożytności zdarzały) i wykorzystał znalezisko do własnych celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:35, Black Dog napisał:

A jeśli istniał Homo Tauris? Masz jakiś argument! Może Minos schwytał takiego i przeniósł na
Krete! To nie koniecznie musi być jego dziecko, może je pojmał... :P


Wszystko pięknie ładnie ale to wszystko tylko domysły , nie masz żadnego konkretnego dowodu jego istnienia , a ja nie mam dowodu że on nie istniał . Więc po co ten topic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:37, Ziomuś SmS napisał:

Wszystko pięknie ładnie ale to wszystko tylko domysły , nie masz żadnego konkretnego dowodu
jego istnienia , a ja nie mam dowodu że on nie istniał . Więc po co ten topic ???

Żeby dowiedzieć się, czy ktoś inny nie słyszał o dowodach. Żeby usłyszeć zdanie innych na ten temat. Żeby spróbować dojść do prawdy.

Jak nie masz nic do powiedzenia, albo jak temat Ci nie odpowiada to po prostu się nie dopisuj. Tak jest napisane w regulaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:35, Black Dog napisał:

A jeśli istniał Homo Tauris? Masz jakiś argument!


Nie mógł istnieć – to jest fizjologicznie nie możliwe. Argument? Proszę bardzo – słyszałeś o jakimś przypadku Homo Tauris w ciągu jakiegoś 1000 lat? Nie? Dziwne, bo jeżeli Homo Tauris istnieje, lub istniał, to co jakiś czas w mediach pojawiały by się wiadomości o narodzeniu pół byka i człowieka.

Dnia 16.10.2006 o 22:35, Black Dog napisał:

Może Minos schwytał takiego i przeniósł na
Krete! To nie koniecznie musi być jego dziecko, może je pojmał... :P


Minotaur nie był dzieckiem Minosa, tylko Pasife (żony Minosa) i byka, którego zesłał Posejdon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 22:39, Monastor napisał:

Żeby dowiedzieć się, czy ktoś inny nie słyszał o dowodach. Żeby usłyszeć zdanie innych na ten
temat. Żeby spróbować dojść do prawdy.

Jak nie masz nic do powiedzenia, albo jak temat Ci nie odpowiada to po prostu się nie dopisuj.
Tak jest napisane w regulaminie.


Raczej nie sądze by ktoś o takowych słyszał albo takowe miał , a co do trzeciego punktu to masz rację ale dzięki za naprostowanie mnie na dobrą stronę mocy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc po co ten topic ???
A po co topic Gothic 4 skoro nie wiadomo nawet czy wyjdzie, bo to ma być trylogia! Kolejny niby bezsensowny temat, a jednak ludzie mają nadzieje na następne części!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo – > słyszałeś o jakimś przypadku Homo Tauris w ciągu jakiegoś 1000 lat? Nie? Dziwne, bo jeżeli

1000 lat temu media słabo funkcjonowały :D
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale muszę tutaj coś wtrącić.

Proszę nie używać nazwy Homo Tauris w przypadku rzekomych mutantów. Ona się odnosi tylko do określonego gatunku. Logiczne jest to, że żadna ludzka kobieta nigdy nie urodziła i nie urodzi Homo Tauris.

Lepszym pytaniem byłoby to, czy ten gatunek przetrwał gdzieś obok nas... jakkolwiek jest prawie pewne, że tak sięnie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować