tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2007 o 16:18, WorldWar3PL napisał:

Nie, nie ma.
Ale mówimy teraz o sprzęcie dla mnie, dla niego tylko o struny miałem się spytać.


Nie mozesz sie wybrac do sklepu muzycznego i ograc jakies gitary do 800- 900złotych ? :) Przy okazji spytac sie sprzedawcy o najlepsza gitare cena/jakosc... Kupywanie gitary w ciemno jest troche niebezpieczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 16:18, WorldWar3PL napisał:

Nie, nie ma.
Ale mówimy teraz o sprzęcie dla mnie, dla niego tylko o struny miałem się spytać.

ma racje, idz do sklepu i najpierw zagraj. wtedy bedziesz, pewny na 1000% bo gitary z netu sie przewaznie zamawia jak sie je najpierw gralo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Corta X-2 - grałem i mi się podoba.
Niektórzy polecają tego LP II ale na nim nie miałem przyjemności grać. I to pomiędzy tymi dwoma gitarami toczy się teraz ''bitwa''.
Jedyny, jedyny problem to jeszcze piecyk, ale Marshalla 15W chyba wybiorę (też sprawdzałem w sklepie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli piec bedzie sluzyl do cwiczen to maks 300-400złotych... Ewentualnie mozesz kupic efekt i podlaczyc do kompa , co bedzie milion razy lepszym rozwiązaniem... A gitara - do sklepu, ograć , kupić lub zamówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 17:41, WorldWar3PL napisał:

Jeżeli chodzi o Corta X-2 - grałem i mi się podoba.
Niektórzy polecają tego LP II ale na nim nie miałem przyjemności grać. I to pomiędzy tymi dwoma
gitarami toczy się teraz ''bitwa''.


Różnica między tymi gitkami jest naprawdę drastyczna, LPII to gitara z średnio-wyższej półki, i jeśli uda ci się wyrwać używkę za te 500-600 złociszy to da radę dwa razy lepiej od corta. Tyle, że możesz nie chcieś używanej, albo po prostu się nie trafi okazja - różnie bywa. Jeżeli się trafi to nawet się nie zastanawiaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 19:47, WorldWar3PL napisał:

Interesowałby mnie ten LP II podany w tym poście :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=579


Ten LP II to złom, jest bardzo ciezki i z gryfem są czasami problemy, ogólnie ja szczerze nie polecam, ale skoro jestes początkującym gitarzystą to pewnie ci to roznicy nie bedzie robic, ale z biegiem czasu zaczniesz kumac o co kaman :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 19:51, WorldWar3PL napisał:

Czyli z tych dwóch - Cort X-2 i LP II co poleciłbyś bardziej? :)


Mysle ze na poczatek bedzie okej...

http://opiniuj.pl/?p=produktyPokaz&nazwa=565&page=2 tu mozesz poczytac kilka opinii...

Nie wiem napisales ze masz 1200złotych do wydania, czemu nie wydasz 1000złotych na niezłą gitare (w tej cenie) i efekt gitarowy do 200-300złotych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ;>
Co do tej dużej kwoty - jednak aż takiej gitary mi nie potrzeba, na początek chcę skromnie. Skoro mówisz, że Corcik na początek przygody z elektrykami wystarczy, to starczy :P
Ważne, że trochę doświadczenia w gitarach mam, bo od lutego grywam na akustyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 20:30, WorldWar3PL napisał:

Dzięki wielkie ;>
Co do tej dużej kwoty - jednak aż takiej gitary mi nie potrzeba, na początek chcę skromnie.
Skoro mówisz, że Corcik na początek przygody z elektrykami wystarczy, to starczy :P
Ważne, że trochę doświadczenia w gitarach mam, bo od lutego grywam na akustyku.


Spoko tylko pamiętaj , jakbyś zmienił zdanie nie kupuj gitary z flojdem, chocbym nie wiem jaki sprzedawca ci go polecał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to flojd? ;-) Bo jeżeli chodzi o elektryki to jestem zie-lo-ny.
A propos, wiem, że Ty sporo grasz na elektryku, także zadam parę pytań.
Nie umiem grac kostką. Nie chcę nią grać - wolę palcami. Mogę ten nawyk przenieść na elektryk?
Jakieś rady co do gry kostką? Bardzo mnie irytuje, że choćbym nie wiem jak ją trzymam i jak kto mi radził, zahacza o pojedyncze struny ew. za mocno uderza w jedną i to bardzo psuje dźwięk. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 20:37, WorldWar3PL napisał:

Co to flojd? ;-) Bo jeżeli chodzi o elektryki to jestem zie-lo-ny.
A propos, wiem, że Ty sporo grasz na elektryku, także zadam parę pytań.
Nie umiem grac kostką. Nie chcę nią grać - wolę palcami. Mogę ten nawyk przenieść na elektryk?
Jakieś rady co do gry kostką? Bardzo mnie irytuje, że choćbym nie wiem jak ją trzymam i jak
kto mi radził, zahacza o pojedyncze struny ew. za mocno uderza w jedną i to bardzo psuje dźwięk.
:<


Oczywiście, że możesz grać palcami na gitarze elektrycznej - oczywiście jest to większe wyzwanie - za mistrza gry palcami na elektryku można śmiało uznać Marka Knopflera - sugeruje zapoznać się z jego techniką.

Jest jeszcze technika jednoczesnego grania kostką i uderzania palcami (stosowana zwłaszcza w country), ale nazwę w tej chwili zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektryk to raczej gitara przeznaczona do gry kostką ;) Akustyk to wiadomo inna sprawa, albo klasyk... Oczywiscie jak napisal kolega Yupy mozesz grac i palcami, ale napewno bedziesz w pewien sposob ograniczony bo nie wydobedziesz dzwiekow w taki sposob i tak szybko jak kostką ( przynajmniej na początku) Pamietaj ze to są poczatki z gitarą elektryczną... Nigdy na starcie nie jest łatwo, im wiecej bedziesz grał tym szybciej sie przyzwyczaisz do tego... Nie mam innej rady :) Zacznij grac akordy kostką potem z biegiem czasu przyzwyczaisz sie i do pojedynczych uderzen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sęk w tym, że nie daję rady nawet akordów poprawnie zagrać kostką - chciałbym móc je grać nawet wtedy, kiedy uderzam mocno - a mogę je grać w miarę normalnie tylko wtedy, kiedy dosyć lekko przejeżdżam kostką po strunach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 21:09, WorldWar3PL napisał:

No sęk w tym, że nie daję rady nawet akordów poprawnie zagrać kostką - chciałbym móc je grać
nawet wtedy, kiedy uderzam mocno - a mogę je grać w miarę normalnie tylko wtedy, kiedy dosyć
lekko przejeżdżam kostką po strunach.


Ale jak ty chcesz zaczynając dopiero przygode z gitarą grać poprawnie akordy (zwłaszcza w kombinacjach) - do tego musisz ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć (nie od razu Rzym zbudowano) - nadgorliwość szkodzi, to wszystko przyjdzie z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 21:09, WorldWar3PL napisał:

No sęk w tym, że nie daję rady nawet akordów poprawnie zagrać kostką - chciałbym móc je grać
nawet wtedy, kiedy uderzam mocno - a mogę je grać w miarę normalnie tylko wtedy, kiedy dosyć
lekko przejeżdżam kostką po strunach.


ĆWICZ... ćwicz ile możesz, ile możesz poświęcić na to czasu... Myślisz ze po pierwszym czy drugim dniu obcowaniu z elektrykiem bedziesz kozak ? :) Nie drogi panie, to kawał żmudnej monotonnej pracy i cwiczen, takze zycze powodzenia i nie demotywuj sie nad poczatku, ze za pierwszym razem nie zagrales to potem tez ci sie nie uda, prawdzwie problemy to przychodza po 3-4 latach grania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o graniu ogółem kostką :P Bo elektryka JESZCZE nie mam, gram na akustyku. Czyli problem mam teraz ogółem z gitarami a nie z elektrykiem.
Ale ćwiczyć granie kostką będę.
P.S. Na akustyku gram od lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się