tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2007 o 11:54, Mr.P napisał:

Witam
MOżeci mi powiedzieć jakie gitary są dobre odpowiednio do ceny
do 400zł
do 800zł
do 1500zł
o do 10 000zł
Pozdrawiam


Do 400zl mozna szukac uzywanych Cortow, np x-2, rzadziej x-6.
Do 800zl warto zastanowic sie nad schecterami np. DELUXE, OMEN lub Cort X-6 z obustronnym tremolo, albo katana kx5 z TOMem.
Prog 1500zl to juz troszeczke wiekszy wybor. Napewno warto zwrocic uwage na Corty KX1Q, schectery Omen Extreme, ESP LTD MH-50, washburna X50, i przede wszystkim uzywane gitary. W tym przedziale mozna dorwac naprawde dobre wioslo. Rzadko sie zdarza ze za 1700 dostanie sie uzywanego Ibaneza Js-100, ale takie okazje trzeba wykorzystac.
A do 10.000 mozna dostac naprawde nieziemskie wioslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Chciałem sie pochwalić, że właśnie sie zakochałem.
W gitarze.^^

Zaczynam grać, i bardzo mnie to cieszy... Powiedzcie, ile wam zabrało nauczenie się podstaw, aby sobie pobrzdąkać?
Załączam parę fotek mojej gitarki ( Oczywiście classic :) )

20071016170301

20071016170319

20071016170334

20071016170405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:04, cedricek napisał:

Witajcie.
Chciałem sie pochwalić, że właśnie sie zakochałem.
W gitarze.^^

Zaczynam grać, i bardzo mnie to cieszy... Powiedzcie, ile wam zabrało nauczenie się podstaw,
aby sobie pobrzdąkać?
Załączam parę fotek mojej gitarki ( Oczywiście classic :) )

Mnie tak około... No piosenki grane na 3 akordach to po dwóch trzech tygodniach, ale ja tak naprawdę uczyłem się sam i nie wszystko rozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2007 o 17:18, akwyx napisał:

Mnie tak około... No piosenki grane na 3 akordach to po dwóch trzech tygodniach, ale ja tak
naprawdę uczyłem się sam i nie wszystko rozumiałem.


Hmm.. mnie uczy tata, a on gra świetnie. może za pół roku będę już sobie grał na jakimś dobrym poziomie?
Zobaczymy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:23, cedricek napisał:


> Mnie tak około... No piosenki grane na 3 akordach to po dwóch trzech tygodniach, ale ja
tak
> naprawdę uczyłem się sam i nie wszystko rozumiałem.

Hmm.. mnie uczy tata, a on gra świetnie. może za pół roku będę już sobie grał na jakimś dobrym
poziomie?
Zobaczymy...:)

Wiesz, mnie też tata, ale ma taką pracę że w domu jest tylko w weekend. A kiedy zaczołem się uczyć to wyjechał na dwa tygodnie do USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cedricek - Na poczatek swietna bedzie lektura Martian Love Secrets: Vaia. Znajdziesz to na jego stronie w "malych czarnych kropeczkach" (sic!). Bardzo spodobaly mi sie te artykuly. Duzo w nich prawdy. Na poczatku bedziesz mial problemy z opuszkami, kiedy sie utwardza - w moim przypadku po miesiacu gry 4h codziennie -, pozniej bedziesz lekko przytlumione wrazenia czuciowe na palcach, lekko swiecace opuszki przez jakis czas ale to calkowicie normalne.
Przechodzilem przez to kiedys... Pamietaj - najwazniejsza jest systematycznosc, dokladnosc i oszczednosc ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe mój tato gitarzysta to mam cały sprzęt w domu jakieś 5 gitar elektrycznych i wzmacniacze 2 jeden u mnie w pokoju... Gram już jakieś 2 miechy i mnie to cieszy a ja mam :
- Squire Fender Telecaster;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czym się różni gitara klasyczna od akustycznej i od której z nich lepiej zacząć naukę grania?
I polećcie mi jeszcze jakieś w miarę tanie, a solidne modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców: niektóre gitary elektryczne mają taki kształt w trójkąt zakończony, a niektóre wyglądają prawie jak akustyki. Czy to jest jakaś znacząca różnica, czy tylko bajer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 00:14, Azreix napisał:

Mam pytanie do znawców: niektóre gitary elektryczne mają taki kształt w trójkąt zakończony,
a niektóre wyglądają prawie jak akustyki. Czy to jest jakaś znacząca różnica, czy tylko bajer?

te gitary ktore maja trojkat zakonczony to sa modele tak zwane Flying-V, a modele ktore wygladaja prawie jak akustyki to sa albo Stratocaster albo Modern-Strat

w sumie to nie ma miedzy nie mi az takiej roznicy...to raczej zalezy od jakiej firmy sa... a reszta to tylko bajer i kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 00:14, Azreix napisał:

Mam pytanie do znawców: niektóre gitary elektryczne mają taki kształt w trójkąt zakończony,
a niektóre wyglądają prawie jak akustyki. Czy to jest jakaś znacząca różnica, czy tylko bajer?

O tym, jak gra gitara decydują pickup''y, struny, mozliwości modelowania dźwięku w gitarze. A kształt to bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A na przykład taki Steinberger robi gitary, których "obudowa" jest niewiele szersza od szerokości mostka. Wygląda to bardzo zgrabnie, nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 00:11, Sith66 napisał:

Mam pytanie:
Czym się różni gitara klasyczna od akustycznej i od której z nich lepiej zacząć naukę grania?
I polećcie mi jeszcze jakieś w miarę tanie, a solidne modele.


Klasyczna - struny nylonowe, ciepłe brzmienie.
Akustyczna - struny metalowe, chłodne brzmienie.

Lepiej zacznij od klasycznej, bo na akustyku Twoje mięciutkie opuszki nie podołają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:33, goldeneagle napisał:

A kształt to bajer.


I wygoda gry. Na LP dostęp do najwyższych progów jest trochę utrudniony przez płytkiego cutawaya. Ale i tak LP są zajebiste :-P Podobnie Xplorery - ciężko na tym łapę położyć. Straty są chyba najwygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:54, Nathais napisał:

> Mam pytanie:
> Czym się różni gitara klasyczna od akustycznej i od której z nich lepiej zacząć naukę
grania?
> I polećcie mi jeszcze jakieś w miarę tanie, a solidne modele.

Klasyczna - struny nylonowe, ciepłe brzmienie.
Akustyczna - struny metalowe, chłodne brzmienie.

Lepiej zacznij od klasycznej, bo na akustyku Twoje mięciutkie opuszki nie podołają.


Hej, gram już trochę na elektryku, więc moje paluszki sobie poradzą. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy. Ja tam wolę klasyki oraz elektryki. Do akustycznych lub elektro-akustycznych się jeszcze nie zbliżam, bowiem nie miałem potrzeby. Teraz zbieram na pewnego Washburn''a. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się