tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Nie wiem, bo wydaje mi się, że "futura" to nowa seria gitar od Epi. Ale ostatnio w Empiku przeglądałem jakiś magazyn o gitarach, to właśnie cała ta "Futura" dostała wyróżnienie cena/jakość ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytam sie ostatecznie bo nie wiem czy zamawiać czy nie...
http://rnr.pl/p5111.893_epiphone_les_paul_special_ii_vs_gitara_elektryczna.html
i do tego
http://rnr.pl/p7862.894_hartke_g10_kombo_gitarowe.html
i czy opłaca się jeszcze pozbierać do tego trochę kasy, czy:
http://rnr.pl/p6410.1720_epiphone_les_paul_junior_eb_player_pack_zestaw_dla_gi tarzysty_elektrycznego.html
to na co stać mnie obecnie? Bo nie wiem na co się w końcu zdecydować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 18:09, wale z axa napisał:

ostatnio widziałem w mieście kilka pisemek dla gitarzystów: Gitarzysta, TopGuitar i pare
innych, ktoś mi powie, które jest najlepsze ?


Ja osobiście zacząłem czytać Gitarzystę ostatnio. Z TopGuitar nie miałem styczności. W gitarzyście nie uczą wiele samej gry. Pod koniec jest z 20 stron z transkrypcjami i różnymi lekcjami (akustyk, elektryk, klasyk, jazz, solo, tapping, funky). W zależności od numeru co innego. W większości pismo poświęcone jest na wywiady, nowości w muzyce, testom sprzętu itp. Pismo niezłe ukazujące się raz w miesiącu w cenie 15 zł. Jeżeli chcesz sobie naprawdę porównać różne tytuły, zbierz każdy numer z półki i to zrób ;] Może nie najtańszy sposób, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej kupić osobno piec i gitarę. Bo jak pewnie wiesz Epi special II jest w tej kategorii cenowej chyba nie zwyciężony. Jest to gitara, która troszkę ci posłuży, co innego Epi Junior. Osobiście polecam KUPUJ OSOBNO!
Ps. Chociaż jak dla ciebie fajnym piecykiem byłby Peavey Backstage( http://rnr.pl/p5975.894_peavey_backstage_wzmacniacz_gitarowy.html) Dość, że fajne brzmi , to jeszcze ma wbudowany efekt Overdrive :) Na start masz i dobry piec i efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 20:36, W.S.A.D napisał:

Według mnie lepiej kupić osobno piec i gitarę. Bo jak pewnie wiesz Epi special II jest
w tej kategorii cenowej chyba nie zwyciężony. Jest to gitara, która troszkę ci posłuży,
co innego Epi Junior. Osobiście polecam KUPUJ OSOBNO!
Ps. Chociaż jak dla ciebie fajnym piecykiem byłby Peavey Backstage( http://rnr.pl/p5975.894_peavey_backstage_wzmacniacz_gitarowy.html)
Dość, że fajne brzmi , to jeszcze ma wbudowany efekt Overdrive :) Na start masz i dobry
piec i efekt :)

i do tego będę teraz zbierał... dobrze, że mam urodziny niedługo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam.
Chciałbym sobie sprawić nowy, dobry, głęboki przester. Mam, jak na razie Metal Zone MT-2 BOSSA.
Zastanawiam się nad zakupem Digitecha RP-150 (używany najlepiej), dlatego, że ma przedwzmacniacz, i mnóstwo innych efektów. Porozmawiajmy o przesterach. Jakie polecacie? Ten mój metal zone ssie jeżeli chodzi o granie Groove/Death metalu... Nadaje się chyba jedynie do black metalu, gdzie liczy się Gain do oporu i w większych proporcjach wysokie tony. Ja potrzebuję czegoś co po uderzeniu w strunę rozwali wszystko wokoło i walnie mną o ścianę xD (masochizm ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciał bym się dowiedzieć czy istnieje efekt, który zmienia barwe stroju gitary? Jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi to tłumacze. Efekt, który po podłączeniu do gitary (i pieca oczywiście) zmienia strój strun np.struny E6 na D6 bez kręcenia stroikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę Metal Planet Rocktrona. Naprawdę można na nim wykręcić siarczyste brzmienia, do groove/death metalu jak najbardziej się nadaje. Cena też nie jest zbyt wysoka, bo kosztuje tylko ok. 310 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:18, przemcio256 napisał:

a czy warto kupić gitarę i grać na niej ale podłączonej do kompa? dopiero potem dokupić
wzmacniacz?

nie radzę! dźwięk z kompa jest złej jakości(wiem bo sam próbowałem). lepiej wydać tę paręnaście złotych wiecej i dokupić wzmaacniacz. np. 10W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:26, Valandil napisał:

> a czy warto kupić gitarę i grać na niej ale podłączonej do kompa? dopiero potem
dokupić
> wzmacniacz?
nie radzę! dźwięk z kompa jest złej jakości(wiem bo sam próbowałem). lepiej wydać tę
paręnaście złotych wiecej i dokupić wzmaacniacz. np. 10W

no właśnie taki zamierzam ale znim go dokupię to już bym sobie grał na gitarze... ale chyba pozbieram jeszcze te 170zł i kupię cały zestaw... a nie wie ktoś, czy Epi Les Paul Junior jest faktycznie taki mały? czy jest on pełnowymiarowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:15, Valandil napisał:

Czy gitary firmy stratcoaster są dobre?? Mam zmiar kupić taką jak na obrazku

Eee... człowieku... czy ty się wogóle znasz na gitarach? Nie ma takiej firmy jak Stratocaster... Stratocaster to MODEL gitary, firmy Fender... jednej z najlepszych firm gitarowych jakie powstały... A co do pytania - tak jeżeli jest to FENDER american stratocaster za co najmniej 3000zł. Od pewnego czasu fender produkuje gitary na taiwanie, a one są... do chrzanu. Jeszcze dalej radzę ci się trzymać od Fender Squier stratocaster... Jest to jeszcze gorsza wersja tajwańskiego fendera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się