tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2008 o 16:26, adi54 napisał:

Kupował ktoś coś kiedyś ze strony rock''n''rolla? Co możecie mi o nim powiedzieć? Przesyłki
w jakim czasie itp.


ja kupowałem w sklepie rock ''n'' roll''a ale nie przez internet, lepiej się wybrać do sklepu niż kupoważ przez neta, szczególnie, gdy będzie to twoja pierwsza gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 16:35, wale z axa napisał:

> Kupował ktoś coś kiedyś ze strony rock''n''rolla? Co możecie mi o nim powiedzieć?
Przesyłki
> w jakim czasie itp.

ja kupowałem w sklepie rock ''n'' roll''a ale nie przez internet, lepiej się wybrać do
sklepu niż kupoważ przez neta, szczególnie, gdy będzie to twoja pierwsza gitara

Mieszkam w miejscowości oddalonej o ok 50 km od tego sklepu. Wczoraj byłem tam ograć wzmacniacz. Podoba mi sie chce go kupić. Gitarę mam. Lubie wygody chce dostawę do domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 16:40, adi54 napisał:

Mieszkam w miejscowości oddalonej o ok 50 km od tego sklepu. Wczoraj byłem tam ograć
wzmacniacz. Podoba mi sie chce go kupić. Gitarę mam. Lubie wygody chce dostawę do domciu.


to mogę powiedzieć ci tylko tyle, że w ich sklepie jest świetna obsługa, doradzają, możesz ograć każdą gitarę na każdym piecu (mojego kumpla już mają dość bo codziennie po lekcjach chodził tam i podłączał najdroższe gitary do najdroższych wzmacniaczy xD), zapraszają znane gwiazdy etc. więc wydaje mi się, że dostaniesz ją w nienaruszonym stanie i krótkim terminie, ale najlepiej napisz do nich maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie do znającyc się dość dobze na wzmacniaczach. Szukam comba do 20W (nawet lepiej gdyby to była 15W) do ćwiczeń, głównie interesuje mnie duża możliwość przesterowania dobre brzmienie, anie jakoś strasznie głośne.
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:24, Bartek 93 napisał:

Ma pytanie do znającyc się dość dobze na wzmacniaczach. Szukam comba do 20W (nawet lepiej
gdyby to była 15W) do ćwiczeń, głównie interesuje mnie duża możliwość przesterowania
dobre brzmienie, anie jakoś strasznie głośne.
Z góry dzięki

Kiedyś zastanawiałem sie nad tym póki nie zakochałem sie w brytyjskim overdrive marshalla:
http://allegro.pl/item458796397_piec_gitarowy_roland_cube_20x_raty_grati sy_okazja.html 20W
http://allegro.pl/item458797055_piec_gitarowy_roland_cube_15x_raty_gratisy_okaz ja.html 15W
najlepiej samemu ograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://musicman.pl/sklep/gitara-i-akcesoria/wzmacniacz-gitarowy/vox-ad15vt-595/

C hoć polecam 30 (mój nabytek, pisałem o nim trochę, jeśli chcesz to poszukaj) lub 50, ze względu na "pokrętło mocy", które potrafi zmienić bestię w cichutki piecyk, bez straty jakości dźwięku. Jeśli chcesz kupić VOXa przez Internet, to polecam sklep Bigbeat, bo tam jest najtaniej, jeśli chodzi o tę firmę.
Wiele przesterów, fajne brytyjskie brzmienie, zbliżone do lampy. Najlepszy piec, jaki miałem okazję ograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Strasznie chciałbym grać w przyszłości na elektryku. Uczę się na klasycznej od jakiegoś miesiąca. i tak. Czy opłaca się kupić elektryka i jednocześnie chodzić na zajęcia z klasyka i coś tam samemu sobie na elektryku próbować? Czy może nauczyć się w miarę na klasyku i dopiero wtedy przenieść się na elektryka
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:59, BANITA PL napisał:

Mam dylemat. Strasznie chciałbym grać w przyszłości na elektryku. Uczę się na klasycznej
od jakiegoś miesiąca. i tak. Czy opłaca się kupić elektryka i jednocześnie chodzić na
zajęcia z klasyka i coś tam samemu sobie na elektryku próbować? Czy może nauczyć się
w miarę na klasyku i dopiero wtedy przenieść się na elektryka
Pozdrawiam


Ja po ograniu akustyka umiem wiele na elektryku ;d, jeżeli tylko masz na to pieniądze - bierz elektryka i chodź na klasyka. Na klasyku wyłapiesz technikę, a wtedy granie na elektryku to czysta przyjemność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 18:39, michal hunter napisał:

Jak nastroić gitare do stroju D???????


jeśli masz tuner, to kręć struną tak, żeby ci wykryła D, tylko za mocno nie przekręć (tak mi się wydaje, przynajmniej ja tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 18:39, michal hunter napisał:

Jak nastroić gitare do stroju D???????

Do drop D wystarczy przestroić strunę E6 o dwa półtony w dół (wtedy trochę inaczej łapiesz power chordy). Jeżeli chcesz całą gitarę przestroić do D to wszystkie struny w dół o dwa półtony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Do drop D wystarczy przestroić strunę E6 o dwa półtony w dół (wtedy trochę inaczej łapiesz

Dnia 17.10.2008 o 18:57, Metal-jestem napisał:

power chordy). Jeżeli chcesz całą gitarę przestroić do D to wszystkie struny w dół o
dwa półtony.


mój sposób też jest prawidłowy czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 19:16, michal hunter napisał:

nie rozumiem


Mówiąc najprościej - nastrajasz strunę E6 (tę najgrubszą) na dźwięk D (taki jak jest normalnie na strunie D4), a reszty nie ruszasz i masz strój Drop D.
Ten strój wygląda tak:
(licząc od najcieńszej struny) EBGDAD
(licząc od najgrubszej) DADGBE
Mam nadzieję, że już wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś mi wyjasnić jak np. taka struna na jakimś progu musi brzmieć jak inna pusta struna Stroiłem tak że najgrubsza na 7 progu musi brzmieć jak pusta A. A reszte strun czyli EBGDA stroiłem normalnie standardowo, ale brzmi to beznadzjejnie, muj kolega jakoś to nastroiłi brzmiało super a ja coś źle robie:/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 09:23, michal hunter napisał:

Mógł byś mi wyjasnić jak np. taka struna na jakimś progu musi brzmieć jak inna pusta
struna Stroiłem tak że najgrubsza na 7 progu musi brzmieć jak pusta A. A reszte strun
czyli EBGDA stroiłem normalnie standardowo, ale brzmi to beznadzjejnie, muj kolega jakoś
to nastroiłi brzmiało super a ja coś źle robie:/;/

Strojenie na ucho jest bardzo trudne, szczególnie dal początkujących... polecam kupić tuner, lubściągnąć odpowiedni program na komputer i kupić doń kabel (wersja dla gitar elektrycznych) lub mikrofon (dla klasycznych i akustycznych). Jeś chcesz jednak na ucho, to poszuaj wzrorów dźwięków w internecie.
Banita: Chodź na klasyka i graj na elektryku, sam tak robię i jest super. Wiesz, że klasyka zagrana na ostrym overdrive brzmi zaje... fajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jak zagrać ''Chorus" w tym utworze -> http://www.ultimate-guitar.com/tabs/b/blink_182/whats_my_age_again_tab.htm ?? Wiem co to jest tabulatura i jak się czyta, no ale nie do końca. Chodzi mi o ten moment:
e ---------
b ---------
g -8--4--4
d -8--2--2
a -6--2--2
E ----------

No i jak to zagrać? Mam to uderzać po kolei te struny, czyli najpierw g,d a czy może równocześnie? Jeśli po kolei to byłby chyba inny zapis..., czyli taki:
e ------------
b ------------
g -8---4-----
d ---8--2----
a ----6--2---
E ------------

A jeśli równocześnie.. to jak mam ułożyć te palce? Tak się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej posłuchaj dokładnie piosenki, to będziesz wiedział czy równocześnie, czy po kolei. Z tabulatury wynika, że równocześnie. Ja bym to łapał tak (oczywiście rękę na gryfie opisuję):
1) najpierw 4 (mały) palec na g, 3 na d, 1 na a
2) później szybkie przejście: barre na 2-im progu (czyli palec wskazujący połóż przez wszystkie struny na progu 2), a mały palec kładziesz na g4

Mam nadzieję, że pomogło ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się