tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2008 o 19:01, BzyQacz napisał:

Wymienię X''a 360 Elite z dwoma grami na porządnego Gibsona :D... Jestem ciekaw, czy
takie ogłoszenie miało być odzew. Jak myślicie?

raz forum to nie tablica ogłoszeń, dwa porządny Gibson jest wart tyle co trzy albo i cztery takie konsole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainwestować w jakąś tanią gitarę klasyczną, gdzieś tak za 100 - 150 zł, czy jest w Polsce możliwy zakup czegoś taniego, na czym dałoby się grać (i przede wszystkim nauczyć, bo ja w życiu nie miałem gitary w ręce)? :P Jeśli tak, to proszę o porady, gdzie powinienem szukać taniego sprzętu (sklepy internetowe itp.). Mam na oku zakup z Allegro za 100 zł + przesyłka, jakieś importowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 19:54, Machoni92 napisał:

Chciałbym zainwestować w jakąś tanią gitarę klasyczną, gdzieś tak za 100 - 150 zł, czy
jest w Polsce możliwy zakup czegoś taniego, na czym dałoby się grać (i przede wszystkim
nauczyć, bo ja w życiu nie miałem gitary w ręce)? :P Jeśli tak, to proszę o porady, gdzie
powinienem szukać taniego sprzętu (sklepy internetowe itp.). Mam na oku zakup z Allegro
za 100 zł + przesyłka, jakieś importowane.

W sumie to chyba lepszym instrumentem była by gitara akustyczna. Ma podobny do gitary elektrycznej(węższy, łatwiejszy do złapania) gryf . Klasyczna zaś... Ja wiem, ona nadaje się głównie do muzyki klasycznej, meksykańskiej, i troszkę może rockowej. Poza tym brzmienie strun metalowych(git. akustyczna) Jest takie... ja wiem... fajnejsze od nylonowych:) Dobra, ale teraz nie o brzmieniu gadamy:) Bardzo polecam ci sklep Rock n'' Roll. Można tam za niezłe ceny kupić gitarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam szczęścia do gitary... Po miesiącu około spokoju znów mam problem, a mianowicie zanika mi dźwięk. Grać się nie da, co chwila coś przerywa, charczy itp. itd. Zdaje mi się, że to może być wszystko (gitara, kabel, wzmacniacz), więc moje pytanie ogranicza się do tego, czy da się to jakoś sprawdzić (które z tych trzech)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się kablem, sprawdź czy coś się nie rozlatuje przy wtyczkach i skontroluj wejście na kabel w gitarze (możliwe, że trzeba będzie coś dokręcić). Mi też rwało, więc poprawiłem wszystko (czasem od chodzenia z gitarą, czy zwykłego podnoszenia i odkładania jej, coś się lekko odkręca) i teraz jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 20:50, JayL napisał:

Chyba nie mam szczęścia do gitary... Po miesiącu około spokoju znów mam problem, a mianowicie
zanika mi dźwięk. Grać się nie da, co chwila coś przerywa, charczy itp. itd. Zdaje mi
się, że to może być wszystko (gitara, kabel, wzmacniacz), więc moje pytanie ogranicza
się do tego, czy da się to jakoś sprawdzić (które z tych trzech)?


też tak mam, możliwe, że jakiś przewód niema styku, ale jak pokręce kablem to jest ok, chociaż raz mi się całkiem przerwał i musiałem oddać, żeby mi zlutowali ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 19:54, Machoni92 napisał:

Chciałbym zainwestować w jakąś tanią gitarę klasyczną, gdzieś tak za 100 - 150 zł, czy
jest w Polsce możliwy zakup czegoś taniego, na czym dałoby się grać (i przede wszystkim
nauczyć, bo ja w życiu nie miałem gitary w ręce)? :P Jeśli tak, to proszę o porady, gdzie
powinienem szukać taniego sprzętu (sklepy internetowe itp.). Mam na oku zakup z Allegro
za 100 zł + przesyłka, jakieś importowane.


Jak już wspomniałem parę postów wcześniej należy trzymać się z daleka od gitar za 100 zł z allegro, tak jak napisał W.S.A.D najlepiej kup akustyka, na początku będą bolały palce etc ale po kilku dniach przywykniesz ;) gitarę najlepiej kup w jakimś salonie, i weź kogoś kto się na tym zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy któryś z miłych forumowiczów mógłby mi polecić jakąś stronę, albo podać linki do tabulatur piosenek takich zespołów jak Van Halen, RHCP, SOAD itd. Chodzi mi o czytelne tabulatury. No i oczywiście na poziomie trudności: easy albo super easy :p Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 21:52, misiaczek12 napisał:

Mam prośbę. Czy któryś z miłych forumowiczów mógłby mi polecić jakąś stronę, albo podać
linki do tabulatur piosenek takich zespołów jak Van Halen, RHCP, SOAD itd. Chodzi mi
o czytelne tabulatury. No i oczywiście na poziomie trudności: easy albo super easy :p
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Ja osobiście używam tego: http://www.ultimate-guitar.com/ Jest tu naprawdę wiele tabulatur, jeszcze nie zdarzyło się tak żebym tu czegoś nie znalazł ;) No poza polskimi nutkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 08:26, dualowiec napisał:

> Mam prośbę. Czy któryś z miłych forumowiczów mógłby mi polecić jakąś stronę, albo
podać
> linki do tabulatur piosenek takich zespołów jak Van Halen, RHCP, SOAD itd. Chodzi
mi
> o czytelne tabulatury. No i oczywiście na poziomie trudności: easy albo super easy
:p
> Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ja osobiście używam tego: http://www.ultimate-guitar.com/ Jest tu naprawdę wiele tabulatur,
jeszcze nie zdarzyło się tak żebym tu czegoś nie znalazł ;) No poza polskimi nutkami
:D

Uuuu... Duża baza tabulatur:p Baardzo duża :) no cóż... Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 07:07, przemcio256 napisał:

Czy lepiej kupić zestaw za 420zł czy lepszą gitarkę elektryczną w tej samej cenie bez
pieca i dupereli?


I potem dokupić duperele, czy co? No bo jak dla mnie kupowanie elektryka bez pieca mija się z celem. Jeżeli chcesz tak to ja ci bym już radził zakupić akustyka. Przynajmniej coś usłyszysz. A tak... jakbyś komara dusił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 14:31, Doktor14 napisał:

> Czy lepiej kupić zestaw za 420zł czy lepszą gitarkę elektryczną w tej samej cenie
bez
> pieca i dupereli?

I potem dokupić duperele, czy co? No bo jak dla mnie kupowanie elektryka bez pieca mija
się z celem. Jeżeli chcesz tak to ja ci bym już radził zakupić akustyka. Przynajmniej
coś usłyszysz. A tak... jakbyś komara dusił ;]

Możesz sobie kupić najpierw samą gitarkę. Uwierz mi że kupowanie byle jakiego pieca bo kasy już nie starczyło sie nie opłaca. Sam sprzedaję swojego sqiera z piecem za 450 bo zdałem sobie sprawę że fendery nie dla mnie. A zresztą mam nowy piec droższy od samej gitary. Za ok 400 zeta masz squiera nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 15:07, adi54 napisał:

Możesz sobie kupić najpierw samą gitarkę.

Doskonale to wiem i dlatego na początku zapytałem czy potem zamierza to dokupić. Jeżeli tak to nie ma problemu, niech bierze, ale jeżeli nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 14:31, Doktor14 napisał:

> Czy lepiej kupić zestaw za 420zł czy lepszą gitarkę elektryczną w tej samej cenie
bez
> pieca i dupereli?

I potem dokupić duperele, czy co? No bo jak dla mnie kupowanie elektryka bez pieca mija
się z celem. Jeżeli chcesz tak to ja ci bym już radził zakupić akustyka. Przynajmniej
coś usłyszysz. A tak... jakbyś komara dusił ;]

akustyk już jest... wystawiony na allegro... tak rzuciłem od niechcenia... jeszcze dozbieram i kupie coś ciekawszego z piecem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić elektroakustyk - możesz to pudło podpiąć pod wzmacniacz albo grać na sucho. Taby? www.911tabs.com - Wyszukiwarka tabulatur, po angielsku. Nawet jak ktoś nie zna się na angielskim, to ten search engine jest bardzo łatwy w obsłudze, więc nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 16:54, przemcio256 napisał:

akustyk już jest... wystawiony na allegro... tak rzuciłem od niechcenia... jeszcze dozbieram
i kupie coś ciekawszego z piecem


No to zostaje elektryk. Jak tak samo jestem na akustyku, ale niedługo zacznę się zastanawiać nad czymś innym. A tak od niechcenia - wrzucisz link do swojego akustyka. Tak ciekawy jestem na czym tu ludzi pogrywają. Albo jak chcesz to na moje gg, żeby nie było, że tablice ogłoszeń robimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się