tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Teraz to wogule nie wiem o co chodzi. Zmieniać metronom na 2 4 tylko po to żeby móc w 4 na 4 liczyć w domyśle 1 i 3?? Po za tym co to znaczy ze wybija 2 i 4 ? Myślałem że metronom poprostu wybija 2 ćwiecnuty w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zmiany metrum musisz zmienić tempo. Tak żeby uderzenia metronomu zawsze były idealnie na 2 i 4. Pokombinuj sam trochę.
Wszystko ma służyć temu, byś sam zaczął czuć rytm, bo granie z perkusistą już nie jest tak prościutkie jak z metronomem. Ogólnie poproś go kiedyś, żeby pomógł Ci poćwiczyć równe granie i trzymanie się tempa. Zacznijcie razem od jakichś prostych rytmów na werblu i stopie, a potem on będzie wiedział o co chodzi.
A jeśli nie grasz z perkusistą to możesz sobie na razie podarować takie udziwnienia. Ja sam nie mam często takiej okazji, ale wiem, że bez przygotowania gra z perką może nieźle dezorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie 2 i 4 o co chodzi?? Jak wybija 2 i 4?? Jak gram w 2 i 4 to słychać jedno mocnjejsze uderzenie drugie cichsze. Nie wiem o ci chodzi z tym 2 i 4. w 4\4 słysze jedno mocnjejsze potem 3 ciche i tak w kółko. Szczeże mówiąc nie widze żadnej innej różnicy niż ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem żebyś sam pokombinował :/
W normalnym wypadku masz tak: PYK, pyk, pyk, pyk.
Masz ustawić metronom tak, żeby było: (cisza), pyk, (cisza), pyk.

A zresztą - jak masz bardziej zaawansowany elektroniczny metronom ustaw po prostu metrum 2/2. Jeśli nie da się (tak jak w moim przypadku) to musisz kombinować z metrum 2/4 i zmianą tempa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wogule po co mam to robić?? To tak jakbym grać 4\4 w metronomie na 2\4 ale nie wiem po co. Po prostu chce wiedzieć czym sie różnią te metrum. Na wikipedi czytałem że w dwuwymiarowym akcent pada na co druga nute, w 3 na pierwszą potem 2 ciche. Tym sie róznią metra??? A w 4\4 akcentowana jest po prostu co 4 nuta?????? To wyszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 12:29, slipknotslayersoad napisał:

Ale wogule po co mam to robić?? To tak jakbym grać 4\4 w metronomie na 2\4 ale nie wiem
po co.


Pisałem już 5 razy - żeby przygotować się do gry z perkusistą. Tak też było napisane w artykule. Jak Ty to wszystko czytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 00:36, Assasin93 napisał:

Ja mam 15 watt do domu i jest dobrze. W sumie 10 też jest dobre, ale więcej watt = większa
siła, niekoniecznie oznaczająca większą głośność. :P Ja bym brał 15.


Też bym z chęcią wział 15W ale nie mam tak dużo kasy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post z rzędu,

Co możecie powiedzieć o tym wzmacniaczu? http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/ibanez-ibz10g ? Albo coś takiego http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/kustom-dart-10 Opłaca się? Cena by mi bardzo odpowiadała...a widze, że ma dobrą ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może byście jakieś FAQ tu zrobili, bo jak odwiedzam ten wątek od czasu do czasu to na każdej stronie pytanie o zestaw dla początkującego... No, właśnie, znalazłby się jakiś w miarę akustyk dla kogoś kto gitarę zna tylko z legend i baśni, a na ten szczytny cel ma około tysiąca? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o basach firmy Aria? Znajomy kupił model Aria Pro II Magna Series Mab-20, 4-strunowy. Co powiecie na temat takiego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No człowieku to ty nie wiesz takich rzeczy ?
Pytasz się zupełnie bez sensu.
Metronom służy do tego, aby nam wystukiwać rytm, żebyśmy wszystko sobie wygrywali ruwniótko, a nie raz szybko a raz wolno.
Jak ustawisz metrum na 3 to wiadomo, metronom będzie Ci wybijał tępo jak pół nuta z kropką.
W sumie nie wiem jak to jest z tym metrum ale tego wyższego to każdy wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 03:52, Smocza napisał:

Może byście jakieś FAQ tu zrobili, bo jak odwiedzam ten wątek od czasu do czasu to na
każdej stronie pytanie o zestaw dla początkującego... No, właśnie, znalazłby się jakiś
w miarę akustyk dla kogoś kto gitarę zna tylko z legend i baśni, a na ten szczytny cel
ma około tysiąca? ;P


Yamaha F-310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 10:10, ziolek1301 napisał:

Pilnie potrzebuje tabów Kocham Cię Kochanie moje!!!! Taby muszą być kompletne z góry
dzięki!!


To co podał kolega Leber16, to wersja do pewnego programu, jeśli się nie mylę, i nie da się ich inaczej otworzyć...
http://www.chords.pl/chwyty/maanam/1639,kocham_cie_kochanie_moje/#1639
Tu masz chwyty, tabów nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość nabycia używanego OLP Lukather''a za 800zł. Opłaca się ? Czy lepszym wyborem będzie za nieco ponad 900 sprawić sobie nowego, schectera 006 deluxe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 10:10, ziolek1301 napisał:

Pilnie potrzebuje tabów Kocham Cię Kochanie moje!!!! Taby muszą być kompletne z góry
dzięki!!



Mam tę piosenkę super opisaną z magazynu "Gitarzysta". Mogę Ci wysłać skany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się