tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Niestety w lokalnym sklepie upragnionej przeze mnie gitary nie ma, więc zmuszony jestem zamówić w internecie? Czy to dobry pomysł? Często zdarza się dostać towar uszkodzony? A jeśli warto zamówić, to w jakim sklepie? Przypominam, że chodzi o T.Burton Greengo W-C BK oraz akcesoria (pokrowiec, kostki, tuner, ewentualnie struny i pas). Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 11:30, The_Lurker napisał:

Niestety w lokalnym sklepie upragnionej przeze mnie gitary nie ma, więc zmuszony jestem
zamówić w internecie? Czy to dobry pomysł? Często zdarza się dostać towar uszkodzony?
A jeśli warto zamówić, to w jakim sklepie? Przypominam, że chodzi o T.Burton Greengo
W-C BK oraz akcesoria (pokrowiec, kostki, tuner, ewentualnie struny i pas). Z góry dzięki.


Jest to jak najbardziej dobry pomysł : ) Pierwsze, że zazwyczaj dany osprzęt można dostać po niższej cenie, a po drugie zdecydowanie wygodniej, ponieważ kurier przyjeżdza pod dom i wystarczy tylko pokwitować (i zapłacić, jeżeli wybrało się sposób zapłaty przy odbiorze). I właśnie najlepiej jest wybrać, aby zapłacić przy odbiorze gitary, gdyż wtedy możemy sprawdzić przy kurierze, czy wszystko z gitarą jest w porządku. A jeżeli zauważymy jakieś wady to gitara wysyłana jest z powrotem i po kilku dniach przychodzi do nas nowe wiosło. Oczywiście trzeba najpierw zapłacić, żeby złożyć reklamację : ) Czy często jest uszkodzony? Raczej nie, są to śladowe przypadki. Wysyłana paczka jak już wspomniałem wieziona jest przez kuriera (zazwyczaj idzie to na koszt sklepu w jakim mieliśmy okazje nabyć sprzęt) i ma wszelkie naklejki na kartonie, aby ostrożnie się z daną paczką obchodzić. Sam kupowałem gitarę, piec i dodatkowe akcesoria i wszystko przyszło do mnie w nienaruszonym stanie. 2 dni i gitara jest u Ciebie w domu : )

edit; Jeżeli odnośnie sklepów w jakich opłaca się kupować. Wg mnie na guitarcenter opłaca się kupować tylko gitary w promocji, bo normalnie ceny gitar są troszeczkę za wysokie, a jak już jest jakaś prmocja to naprawdę można się skusić, bo jest to zazwyczaj o kilka stówek taniej. Sam zaś z własnego doświacznie polecam bratpol.com.pl - bardzo przyjemny i życzliwy kontakt, świetne ceny i szybka wysyłka. Nawet jeżeli nie posiadają danego modelu wiosła jaki Cię interesuje to napisz do nim majla, czy byłaby możliwość aby taką gitare sprowadzili. Specjalnie dla mnie zamówili Schectera 006 Extreme i to w cenie nieco ponad 900zł, gdzie w innych sklepach chodzi (czasem nawet grubo) ponad 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność ze Squierem jagmasterem? Bo grałem na nim, ale dosłownie minutkę i ogólne wrażenie ok, ale wolałbym jakąś bardziej rozwinętą myśl na temat ów wiosełka usłyszeć. Ogólnie jest ona uznawana za jeden z najlepszych modeli squiera, ale prosiłbym o opis kogos bardziej obeznanego w temacie squierów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 12:00, Qbasmok napisał:

Jest to jak najbardziej dobry pomysł : )

Otóż niezbyt masz rację. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić gitarę po przetrzymaniu jej chociaż w ręce. Ostatnio testowałem dwa aku. Fendera i Washburna, które kosztowały mniej więcej tyle samo. Nawet całkowity amator usłyszałby, że Fender, choć firma o renomie lepszej niż Washburn, brzmiał raczej przeciętnie, w przeciwieństwie do bardzo czystej, pięknie roznoszącej barwy dźwięku drugiego modelu... To pierwsza sprawa przemawiająca za kupowaniem "w realu" (jakże dwuznaczne :) Dwa...

Dnia 13.10.2009 o 12:00, Qbasmok napisał:

Raczej nie, są to śladowe przypadki.

no właśnie, dwa. Wiesz na pewno. Ile zamawiałeś w swoim życiu gitar (nie żebym ja zamówił więcej), ale wiem, że błędem jest kupowanie wiosła w necie "bo taniej". Za tą nadwyżkę można zaoszczędzić sobie odsyłania, mailowania ze sklepem i innych zmartwień.
Także imho przez neta zamawiamy gdy faktycznie musielibyśmy przejechać ćwierć Polski do najbliższego muzycznego...

The_Lurker to rady również dla Ciebie :)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra. Dzisiaj przyniosłem moją gitarę do budy bo potrzebna na akademię...
I gdy dzieci tylko to zobaczyły to... Daj mi zagrać... Ile kosztowała... Daj mi zagrać... Daj mi zagrać... Ile kosztowała... Daj mi zagrać... Daj mi zagrać... Daj mi zagrać... Ile kosztowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 17:09, Sebuuu98 napisał:

Ale masakra. Dzisiaj przyniosłem moją gitarę do budy bo potrzebna na akademię...
I gdy dzieci tylko to zobaczyły to... Daj mi zagrać... Ile kosztowała... Daj mi zagrać...
Daj mi zagrać... Ile kosztowała... Daj mi zagrać... Daj mi zagrać... Daj mi zagrać...
Ile kosztowała...

Pff, ja kiedyś na akademi grałem na perkusji i tyle gnojów się na to rzuciło, że miałem całe drewno poobdzierane i stopę zepsutą ;/
Z gitarą podobnie... Najlepiej nawet nie wyciągać z case''a ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę jak już zanieść gdziekolwiek pudło. Nie tak cenne co elektryk, a przyszpanić jak coś można :D
Najlepsze jak kumple chcą ci poprzeszkadzać... a to pobawią się kluczami, a to szarpną ci strunkę jak grasz. Bylebyś nie był bardziej cool niż oni xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 17:09, Sebuuu98 napisał:

Ale masakra. Dzisiaj przyniosłem moją gitarę do budy bo potrzebna na akademię...
I gdy dzieci tylko to zobaczyły to... Daj mi zagrać... Ile kosztowała... Daj mi zagrać...
Daj mi zagrać... Ile kosztowała... Daj mi zagrać... Daj mi zagrać... Daj mi zagrać...
Ile kosztowała...


skąd ja to znam, ale mam na to sposób, bo jak wiadomo straty mają twardy korpus, powiedziałem że jak ktoś dotknie to sprawdzę na nim czy jest z litego drewna i zadziałało, nawet sprawdzać nie musiałem, ale tak takie pytania są zabójcze, no ale i tak prawie nikt nie potrafi nawet trzymać gitary, dzisiaj był jakiś apel to z kumplem wzięliśmy na przerwie gitary ( akustyk i klasyk) od osób grających i szliśmy grając motyw przewodni z desperado , ale nikt nie wrzucił kasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnia okazja żeby się rozmyślić - zamierzam zamówić te oto produkty:

Gitara:
http://www.bratpol.com.pl/?prod=6999&cat=8
Pokrowiec:
http://www.bratpol.com.pl/?prod=6587&cat=699
Tuner:
http://www.bratpol.com.pl/?prod=1651&cat=56

Kostki i struny kupię w lokalnym sklepie. To jak, zamawiać ten zestaw? Nie wybrałem żadnego szajsu? (chodzi mi o dodatki)


BTW: W jaki sposób wybiera się pożądany kolor gitary w tym sklepie? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją gitarę to na szczęście przyszła bez najmniejszej rysy. Zgodzę się jednak, że nic nie zastąpi kupna w normalnym sklepie. Sam bym tak zrobił, ale nie mam takiej możliwości niestety. Na forach o gitarach jest pełno osób które się żalą, że gitara przyszła do nich uszkodzona. Poza tym nie wiemy czy gitara będzie nam odpowiadać. U mnie na szczęście strzał w dziesiątkę :D

Teraz odniosę się do tego co napisałem na poprzedniej stronie.
Miałem na myśli dokładnie to o czym mówił metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że mogą nie mieć na stanie? Mogłem ją dodać do koszyka... A co do samego zamawiania - jak wygląda taka procedura? Najpierw zamawiam na stronie, a potem podaję szczegóły w mailu/rozmowie telefonicznej? Czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 17:16, wsaadman napisał:

Pff, ja kiedyś na akademi grałem na perkusji i tyle gnojów się na to rzuciło, że miałem
całe drewno poobdzierane i stopę zepsutą ;/
Z gitarą podobnie... Najlepiej nawet nie wyciągać z case''a ;p


Ja miałem szczęście bo na moim "Pimpusiu 2" (bo tak się zwie moja gitara xDDD) po wszystkim pojawiła się tylko jedna ryska ale ktoś ją rozstroił x].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 18:21, Fucio napisał:

Teraz odniosę się do tego co napisałem na poprzedniej stronie.
Miałem na myśli dokładnie to o czym mówił metal.

Whatever :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 18:23, The_Lurker napisał:

Dlaczego sądzisz, że mogą nie mieć na stanie? Mogłem ją dodać do koszyka... A co do samego
zamawiania - jak wygląda taka procedura? Najpierw zamawiam na stronie, a potem podaję
szczegóły w mailu/rozmowie telefonicznej? Czy jak?


Pod miniaturką obrazka gitary obok ''wrzuć do koszyka'' jest taki prostokącik (? uciekło mi słowo ;p) ze słuchawką. Jest to ''prostokącik'' mówiący o dostępności, jeżeli jest wypełniony szarym kolorem to oznacza, że dane wiosło posiadają w magazynie, ale jak zdążysz zauważyć, ''prostokącik'' jest biały, więc oznacza to, że gitary najprawdopodobnie nie mają, lecz jak już mówiłem, zadzwoń, bo możliwe, że gdzieś po magazynie pałęta się jeszcze jeden egzemplarz. A co do zamawiania - możesz najzwyczajniej w świecie wysłać im mejla ze sprzętem jaki chcesz nabyć. Sam właśnie takim sposobem złożyłem zamówienie : ) A co wpisujesz:
1. Zamówienie (czyli sprzęt jaki chcesz zamówić)
2. Łączna kwota.
3. Rodzaj zapłaty (przelew, bądź za pobraniem)
4. Imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, kod pocztowy, telefon kontaktowy.
5. Poproś o potwierdzenie nadania ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 13:41, zerohunter napisał:

A ten kumpel jaką ma gitarę?

Chyba złoże zamówienie, jak tylko znajdę odpowiednie struny.



Epiphone Les Paul standard plus czy coś takiego , do tego ze sprzętu głowa Marshall + kolumna Randall 160W i stroik mu służy nawet na koncertach go używa, bo w gitarze klucze są słabe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1h0p1 jak to zagrać... w teorii wiem, ale mógłby ktoś mi spróbować to przybliżyć? Jak mam ,,h" po danej cyfrze to właśnie jej to dotyczy tak, a nie tej po znaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się