tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2010 o 22:32, Kirabaxior napisał:

Mnie na koncert się nie spieszy - a przy ognisku grałem na siedząco :P
Ale no cóż, masz rację, dlatego właśnie staram się grać na stojąco jak najdłużej, bo
to trochę jak z jednostronnym biciem. Przyzwyczaisz się do grania na siedząco i potem
ni ruszy z łapaniem akordów na stojaka. Tylko mam troszkę kijowy pas, czasem się odczepia.
Kolejna sprawa-problem, czyli trzymanie tej gitary. Gryf bardziej poziomo czy wyżej,
blisko głowy?

pas, idzie się przyzwyczaić, a z gryfem to powiem tak jak ci wygodniej, bo każdy gitarzysta trzyma inaczej, jedni mają pasek całkowicie opuszczony inni natomiast mają wysoko, musisz popróbować, i samemu ocenić jak ci najwygodniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy chcę uzyskać efekt częściowego stłumienia (nazwali to ''palm muted/muffled''), to wystarczy, że nie docisnę strun na gryfie do końca, czy jest na to jeszcze jakaś inna sztuczka? Bardzo lekkie bicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:20, nazgul47 napisał:

Gdy chcę uzyskać efekt częściowego stłumienia (nazwali to ''palm muted/muffled''), to
wystarczy, że nie docisnę strun na gryfie do końca, czy jest na to jeszcze jakaś inna
sztuczka? Bardzo lekkie bicie?


Prawą rękę możesz trochę położyć (oprzeć) na strunach niedaleko mostka i grać coś kostką/palcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 15:16, mlynar911 napisał:

> http://gitarzysci.pl/
> Tam możesz się dużo dowiedzieć.
Dzięki bardzo. Czekają nie teraz dni nauki jakiejś teorii podstawowej a potem łapie za
wiosło i coś będę brzdękać ;d

Prawidłowo ;)
Na początek polecam Nothing Else Matters

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 13:43, mlynar911 napisał:

Oto mój nowy nabytek ;d Macie jakieś rady dla początkującego? :D jakieś stronki gdzie
mógłbym poczytać co nieco? ;]

rada, hm ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, a najlepiej to te utwory jakich się słucha,
istnieje pierwowzór Guitar hero na komputer służący do grania na normalnej gitarze,. Guitar pro, jest też open sourcowa wersja Tux Guitar, a tabulatury ściągnąć możesz na ultimate-guitar.com, a pisałem o tym że trzeba ćwiczyć :)
a z utworów które radze opanować na początek, no może w pierwszych miesiącach jest Stairway to Heaven :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO mi to to także zależy od osadzenia środka ciężkości w gitarze, będzie się zdarzać, że gitara może zjeżdżać to danej pozycji mimo, że sobie zawiesimy ją po swojemu. Co to odpinania się paska. Polecam straplocki, nie są prawda tanie, jak za taką popierdółkę. Obecnie to raczej kwestia około 60 złotych. Ale mamy ten plus, że gitara się nie odepnie i jej nie spuścimy na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo nie mogę ustawić menzury. Na stroiku pisze ze stroi na 12 progu jednak podczas gry słucha wyraźnie ze coś jest nie tak. Jeszce do tego np na pustej strunie stroi ale na flażolecie z 12 progu już nie. Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że średnica straplocka będzie za mała...to więcej z tym bawienia. Ale można zalać żywicą epoksydową i pasuje idealnie wkręt. Ze znajomym tak robiliśmy, świetnie się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie spędzam czas przyzwyczajając palce i próbuje łapać po kolei progi na wszystkich strunach. Może znacie jakieś takie ćwiczonka na palce do przyzwyczajenia czy coś takiego? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się