tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

A ja posiadam G400 i jestem jeszcze bardziej zadowolony ;). Polecam, choć ostatnio w związku z drogim $$$ stała się strasznie droga :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa: Gdy będziesz testował wiosło w sklepie, przetestuj je sam, nieważne czy umiesz grać czy nie.
Sprawdź, jak Ci leży w ręce, czy nic Ci nie przeszkadza. Obecność kolegi, o którym pisałeś też jest wskazana.
I poproś o podpięcie sprzętu do możliwie najtańszego, najsłabszego wzmacniacza.
Zawsze jest tak, że sprzedawca widzący "newbie" bierze sprzęt, podpina pod bajerancki piec, wycina parę solówek
i tylko obserwuje ślinotok kupującego. ;)
Z "Szektami" nie miałem jeszcze nigdy do czynienia ale słyszałem o nich wiele dobrego, więc...
Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 20:49, gogiell napisał:

A ja posiadam G400 i jestem jeszcze bardziej zadowolony ;). Polecam, choć ostatnio w
związku z drogim $$$ stała się strasznie droga :/.

G400 jest gitarą godną polecenia, miałem ją z 3 tygodnie jak koledze się nie chciało patrzeć na gitarę, ale jednak szklanka jest moim zdaniem lepsza, nie mniej i G310 i G400 są już gitarami godnymi polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 19:02, przemcio256 napisał:

Pierwszy utwór jaki się nauczyłem ...


Nauczyłeś się ze słuchu, czy miałeś jakąś pomoc w postaci tabów ? :>
Jeśli taby, to chętnie bym skorzystał. Popróbowałbym jutro coś wreszcie ogarnąć, a ten kawałek ( godfather theme ) wydaje się być "do zrobienia". Nie żebym się nastawiał, ale chciałbym spróbować to zagrać ( oczywiście nie z biegu ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej gitarce:

http://muzycznymarket.pl/product_info.php?cPath=25_28&products_id=68

Generalnie gram dla siebie, aczkolwiek zdarzają się występy typu Dzień Kobiet czy Schola kościelna.


A drugie pytanie: na co powinienem przede wszystkim zwrócić uwagę w kupowanym wzmacniaczu chcąc grać muzykę a la In Flames...?
A może to kwestia ustawienia efektów Bass, Treble itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:
Jak dla mnie ta gitarka to kompletny crap, chociaż może się mylę, ale:
1. Ma ruchomy mostek - w gitarze za 300 zł będzie on do niczego, do tego utrudnia zakładanie strun.
2. Gitara marki gitara
3. Przy BARDZO rosnących cenach gitar, za 300 złotych nie kupisz obecnie żadnego "porządnego" elektryka.
Dlatego radził bym zainwestować w jakiegoś tańszego Dean`a (jeżeli chcesz grać coś w stylu In Flames) - będzie on kosztował ok. 1000 zł, ale będzie na pewno lepszą inwestycją.
A co do wzmacniacza, to szukaj takiego, który będzie miał wbudowany efekt distortion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 12:29, sprite39 napisał:

A drugie pytanie: na co powinienem przede wszystkim zwrócić uwagę w kupowanym wzmacniaczu
chcąc grać muzykę a la In Flames...?
A może to kwestia ustawienia efektów Bass, Treble itp.?


Ja mam wzmacniacz Marshall MG15CDR, jednak żeby grać taką muzykę, należy albo zainwestować we wzmacniacz z efektem Distortion - jak to powiedział gogiell, lub dokupić osobny efekt (jak ja) - wygląda takie coś jak małe pudełko, ma kilka pokręteł itp. Kosztuje dość sporo, bo ok. 300 zł (ja mam Boss DS-2), plus trzeba jeszcze dodatkowy kabel (jeden od gitary do efektu i drugi od efektu do wzmacniacza). Jednak efekty są naprawdę dobre.
Tutaj masz link do tego efektu, który mam ja: http://www.bratpol.com.pl/?prod=5400&cat=12 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 12:47, gogiell napisał:

1. Ma ruchomy mostek - w gitarze za 300 zł będzie on do niczego, do tego utrudnia zakładanie
strun.

Jedyna rzecz, która mnie w tej gitarze niepokoiła.

Dopowiem, że jestem w marnym stanie finansowym i nie będę w stanie wydać na elektryka więcej niż 400 zł (nie licząc wzmacniacza).
A co do muzyki In Flames, to brzmienie nie musi być idealne, zależy mi tylko na zbliżonym.

Gdybyście mieli polecić jakiegoś elektryka do 400 zł (kupowanego w internecie, oczywiście) to jakiego? Nawet żeby był używany...


I jeszcze jedna sprawa. Czy elektryka mogę podłączyć do każdego wzmacniacza gitarowego? Czy może są jakieś wyjątki? Mam jeden wzmacniacz, jednak nie ma on przycisku przełączającego na Fooza (można grać tylko na Cleanie), dlatego zastanawiam się czy mógłbym do niego podłączyć gitarę elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:13, sprite39 napisał:

http://www.allegro.pl/item586595216_gitara_elektryczna_echo_typu_sg_duzo_gratisow.html

Poszperałem trochę i znalazłem coś takiego. Gitara wydaje się przyzwoita.
Co Wy o niej sądzicie?


Tania jakaś. Kiedyś czytałem że dobra gitara to 500zł+ ale nie wiem co sądzić o tej. Wydaje mi się że jest dobra. Progów mogło by być więcej ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:18, driv4r napisał:

Tania jakaś. Kiedyś czytałem że dobra gitara to 500zł+ ale nie wiem co sądzić o tej.
Wydaje mi się że jest dobra. Progów mogło by być więcej ale...

Faktycznie, reflektowałbym raczej na 24 progi, ale 2 mniej jakoś przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:25, sprite39 napisał:

Faktycznie, reflektowałbym raczej na 24 progi, ale 2 mniej jakoś przeżyję.


Masz zamiar kupić? Poszukaj jeszcze trochę nie zaszkodzi Ci to. Może znajdziesz lepszą ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:13, sprite39 napisał:


Szczerze odradzam kupno gitary "marki gitara", za taką kasę to tylko używane
Corty/Deany/Yamahy/Epiphony/Ibanezy a i z tym będzie ciężko. Radzę dozbierać
jeszcze przynajmniej 200-300zł i wtedy się rozejrzeć, bo szkoda kasy na gitarę,
która Cię zniechęci do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:35, Nvaier napisał:

Szczerze odradzam kupno gitar "marki gitara", za taką kasę to tylko używane
Corty/Deany/Yamahy/Epiphony/Ibanezy a i z tym będzie ciężko. Radzę dozbierać
jeszcze przynajmniej 200-300zł i wtedy się rozejrzeć, bo szkoda kasy na gitarę,
która Cię zniechęci do gry.

Już wielu mi tak pisało i nadal ich do końca nie rozumiem...
Dlaczego ta gitara miałaby mnie zniechęcić do gry?
I co bym miał z gitary o 200-300 zł droższej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:38, sprite39 napisał:

> która Cię zniechęci do gry.
Już wielu mi tak pisało i nadal ich do końca nie rozumiem...
Dlaczego ta gitara miałaby mnie zniechęcić do gry?
I co bym miał z gitary o 200-300 zł droższej?


Chodzi o markę xD Ja też polecam Ci pozbierać kupisz sobie coś z ruchomym mostkiem i 24-rema progami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:18, driv4r napisał:

Progów mogło by być więcej ale...

22 progi to za mało? Ja od początku gram na 22 progach i to wystarcza w zupełności. Póki co nie zapowiada się, żebym przeszedł na 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się