tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2009 o 20:16, Czternasty napisał:

Czyli jak dałbym ci jakąś tabuklaturę nieznanej ci piosenki, popróbowałbyś parę razy
i mógłbyś mi ją już zagrać? (oczywiście mając przed sobą tabulaturę)? Skoro tak to gratuluję
i jednocześnie sam mobiluzuję się aby do czegoś takiego dojść ;)


Zależy od piosenki, czy jej budowa jest prosta (jak np. ta, którą dałem Ci dwa posty temu ;d) czy skomplikowana (Canon Rock - jeśliś ciekaw, poszukaj na youtubie - i uspokajam, to nie jest metal, nawet nie ma tam wokalu :P). I przyznam się, że solówki żadnej nie zagram - teraz uczę się Plug In Baby od Muse i Canon Rock właśnie - w obu przypadkach leżę na kilku pierwszych sekundach, ale się zaciąłem. :>

Dnia 22.12.2009 o 20:16, Czternasty napisał:

Co to jest "pick-up"? A tutaj przykładowy kontekst: The pickups are easily powerful enough
to play live.


Pick-up, pickup, przystawka, przetwornik - jedno i to samo. :P Tutaj więcej info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwornik_(muzyka)

PS. (niezwiązany z postem Czternastego) Chciałem spróbować nagrać jakiś cover na youtuba, ale nie mam pojęcia jak nagrać gitarę, żeby w miarę dobrze brzmiało. Przystawiam mikrofon do wzmacniacza - za głośno, dźwięk zniekształcony - odsuwam, słychać mnie kostkującego i dźwięk zamienia się w basowe łupanie. Jakieś pomysły? Można podłączyć gitarę do komputera i to nagrać? Ogólnie prosiłbym o jakieś rady dot. nagrywania gitary, jeśli coś uda mi się wykombinować to obiecuję się podzielić efektami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 20:16, Czternasty napisał:

Czyli jak dałbym ci jakąś tabuklaturę nieznanej ci piosenki, popróbowałbyś parę razy
i mógłbyś mi ją już zagrać? (oczywiście mając przed sobą tabulaturę)? Skoro tak to gratuluję
i jednocześnie sam mobiluzuję się aby do czegoś takiego dojść ;)


Nie wiem jak Assassin93, ale nauka jednego utowru moze zajac jeden dzien, tydzien, albo nawet kilka tygodnie. W zaleznosci od umiejetnosci grajacego, no i oczywiscie od utworu... Granie np. takich solowek z takim tempem wymaga nie lada doswiadczenia :P

- http://www.youtube.com/watch?v=aNZihxUenUI&feature=related
- http://www.youtube.com/watch?v=rZJ0OJLVnNI

Ja osobiscie nie marze, ze bede kiedykolwiek tak gral :P

Dnia 22.12.2009 o 20:16, Czternasty napisał:

Co to jest "pick-up"? A tutaj przykładowy kontekst: The pickups are easily powerful enough
to play live.


Pickup, przetwornik, przystawka przenosi dzwiek ze struny wprawionej wibracje do wzmacniacza. W skrocie.
Co do tego tekstu, to chodzi o to, ze pickupy sa wystarczajaco mozne do grania Live (czyli na zywo).
Pickupy to jest to "cos" pod strunami:

http://farm2.static.flickr.com/1152/946984467_71d061b844.jpg

Sa rozne typy pickupow, ale najczesciej spotykane to chyba humbuckery, double coil i single coil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2009 o 20:26, Assassin93 napisał:

PS. (niezwiązany z postem Czternastego) Chciałem spróbować nagrać jakiś cover na youtuba,
ale nie mam pojęcia jak nagrać gitarę, żeby w miarę dobrze brzmiało. Przystawiam mikrofon
do wzmacniacza - za głośno, dźwięk zniekształcony - odsuwam, słychać mnie kostkującego
i dźwięk zamienia się w basowe łupanie. Jakieś pomysły? Można podłączyć gitarę do komputera
i to nagrać? Ogólnie prosiłbym o jakieś rady dot. nagrywania gitary, jeśli coś uda mi
się wykombinować to obiecuję się podzielić efektami. :)


najprościej jest postawić kamerę na statywie i nagrać... jak to nie wchodzi w grę zostaje kamera w komórce, jakość nie jest powalająca ale lepsza niż takiego mikrofonu więc radze próbować :)

ja właśnie jetem na 2 tygodniowym urlopie od grania na gitarze bo miałem mały wypadek z kciukiem u prawej ręki i wiertarką :), ale myślę że za 2 dni będę już w stanie kostkę jakoś utrzymać albo bede grał pozostałymi 4 palcami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2009 o 20:28, kuba9876543210 napisał:

Sa rozne typy pickupow, ale najczesciej spotykane to chyba humbuckery, double coil i
single coil.


nie wiem , może się mylę, ale czy humbucker to nie jest właśnie double coil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 20:40, kindziukxxx napisał:

nie wiem , może się mylę, ale czy humbucker to nie jest właśnie double coil?


Double Coil to to samo co Humbucker, moja pomylka, przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamery nie mam, za to mam aparat, ale bez statywu, W sumie próbowałem nagrywać, ale jakość nie jest jakaś super, może coś pokombinuje i mi się uda. Komórkę też mam, ale zapodział mi się kabelek i nie mam jak zgrać na kompa, a Bluetooth do PC nie posiadam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 20:48, Assassin93 napisał:

Kamery nie mam, za to mam aparat, ale bez statywu, W sumie próbowałem nagrywać, ale jakość
nie jest jakaś super, może coś pokombinuje i mi się uda. Komórkę też mam, ale zapodział
mi się kabelek i nie mam jak zgrać na kompa, a Bluetooth do PC nie posiadam. :(


to pozostaje aparat, i tak zawsze trzeba brać poprawkę na nagrania domowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 22.12.2009 o 20:28, kuba9876543210 napisał:


Granie takich wprawek jak na pierwszym linku to ja kto mówią amerykanie, no problem po góra 2,5 roku grania ,co innego z improwizacja . Ja nigdy się nie uczyłem czyichś solówek (oczywiście wsłuchiwałem się w nie i próbowałem wykorzystać niektóre motywy do mojej improwizacji ).Moze coś nagram i wstawię ale obecnie mam problem z wejściem do jecka ;/

to co się dzieje od 1:51 to mistrzostwo :) choć to nie mój styl grania ja używam o wieeeelleee więcej legato http://www.youtube.com/watch?v=s4sg-nzKFIQ


BTW: http://szkola.mayones.pl/ polecam ta szkółkę , wątpię żeby każdy przez nią przebrnął ale zawarte sa w niej wszystkie niezbędne informacje o teorii ,technikach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W temacie gitar jestem zupełnie zielony. Pozwolicie, że będę was zasypywał masą pytań, aby powiększyć swoją wiedzę :)
Na początek chciałbym się dowiedzieć, czym różni się gitara akustyczna od klasycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 23:40, Robhaal napisał:

Witam. W temacie gitar jestem zupełnie zielony. Pozwolicie, że będę was zasypywał masą
pytań, aby powiększyć swoją wiedzę :)
Na początek chciałbym się dowiedzieć, czym różni się gitara akustyczna od klasycznej?

Eh. - Człowieku - przez bite 3 strony omawiamy to na wszelkie możliwe sposoby z innym forumowiczem - ba! Na tej stronie jest dobrych kilka pytań i odpowiedzi tego typu... Wystarczy zajrzeć, co jest kilka postów wyżej ;)
Także - pytania na wszystkie odpowiedzi, które będziesz chciał prawdopodobnie zadać, masz na 3 ostatnich stronach.

A Akustyk od klasyka różni się tym, iż akustyk ma węższy, wygodniejszy gryf, oraz metalowe (nie jak w klasyku - nylonowe) struny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 00:59, wsaadman napisał:

A Akustyk od klasyka różni się tym, iż akustyk ma węższy, wygodniejszy gryf, oraz metalowe
(nie jak w klasyku - nylonowe) struny.


Ja słyszałem nawet o akustyku elektrycznym - czy ta gitara warta jest uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 11:25, Qbasmok napisał:

Jak w temacie o ps3, tutaj również przydałoby się imo FAQ w przyklejonym poście.
Co oznacz literka ''r'' w tabulaturze?

"r* - Bend Return to required pitch" - podciągasz strunę, po czym wracasz spowrotem ;)
EDIT - jak już robić FAQ to polecam dodać do niego jakąś historię znaków w tabulaturach, bądź tą stronkę http://stare.nieaktualne.faq.prmg.art.pl/faq7.html .
Czternasty
To nic innego, jak akustyk, którego możesz podłączyć do nagłośnienia/piecyka. Przydaje się to głównie, jeżeli chcesz, żeby podczas koncertu ktoś cię słyszał, a nie chcesz używać mikrofonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 11:30, Czternasty napisał:

Ja słyszałem nawet o akustyku elektrycznym - czy ta gitara warta jest uwagi?


I i akustyki elektryczne i klasyki elektryczne. Od zwykłych gitar różnią się one tym, że (tak jak w elektryku) można je podłączyć do wzmacniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.
Wcięło mi jedną śrubkę od gitary - sprężynę, całe szczęście mam.
Całość widać na załączonym, ekhm, zdjęciu - policzcie sobie struny, a później śrubki+sprężynki po prawej, a dowiecie się, w czym problem.
No i pytanie brzmi następująco - toto jakoś strasznie ważne jest, czy mogę sobie spokojnie grać i dopiero w styczniu lecieć do sklepu po śrubkę?
EDIT
A obrazka już zapomniałem - http://i50.tinypic.com/2cnjw4j.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kupilem Epiphone''a G310 EB, chcialbym wymienic struny, bo te sa slabej jakosci (i jedna juz nie zyje). : ) Moglibyscie polecic jakies komplety, najlepiej szybko, bo zaraz mam autobus.
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:20, Ksar666 napisał:

Witam!
Kupilem Epiphone''a G310 EB, chcialbym wymienic struny, bo te sa slabej jakosci (i jedna
juz nie zyje). : ) Moglibyscie polecic jakies komplety, najlepiej szybko, bo zaraz mam
autobus.
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Skoro krótka piłka, to :
Ernie ball 2215.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:20, Ksar666 napisał:

Witam!
Kupilem Epiphone''a G310 EB, chcialbym wymienic struny, bo te sa slabej jakosci (i jedna
juz nie zyje). : ) Moglibyscie polecic jakies komplety, najlepiej szybko, bo zaraz mam
autobus.
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Blue Steel .10-.52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:20, Ksar666 napisał:

Witam!
Kupilem Epiphone''a G310 EB, chcialbym wymienic struny, bo te sa slabej jakosci (i jedna
juz nie zyje). : ) Moglibyscie polecic jakies komplety, najlepiej szybko, bo zaraz mam
autobus.
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Blue Steel .9-.4x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się