tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2009 o 11:58, wsaadman napisał:

A do tego, w miejsce squierów o wiele lepiej wstawić vintage, które od skośnookich squierów
są nieporównywalnie lepsze. Trochę brakuje w poradniku poza tym. Dwa sklepy? Ał - rn''r?.
No i do tego wyszlo fanbojstwo epiphone''owe (żart oczywiście). Ale ogólnie, ok.
A - wiem czego mi tu brakuje jeszcze - wzmacniaczy ;) Rozumiem, że to o gtarach, ale
kilka przykładowych ułatwiło by kupno "nowym".


dobra będę sukcesywnie dokładał, ale tutaj polecałem jedynie to co sam znam i miałem w łapach, a wzmacniacze, to z tych tanich to akurat słabo jestem zaznajomiony napiszę że polecam full lampę head Marshalla i do tego kolumnę z 100W :), ale a dwa sklepy, bo w sumie ceny są podobne , tylko różnice są drobne, bo mogłem oddać rnr i big beat, ale wziąłem takie dla zielonych, a prawda jest taka że te Epiphone są w sumie najodpowiedniejsze dla początkujących z ograniczonym budżetem, oczywiście nawet początkujący może kupić Gibsna BB King ale założę się że wielu na takie rzeczy nie stać :)

jakbyś mógł to prosiłbym podanie kilku wzmacniaczy, (pewno będzie Peavey backstage , Marshall 10 , Vox 15, ale wolę się upewnić a nie polecić coś słabego :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peavey Backstage, Line 6 spider 3, Line 6 micro spider, Marshall MG 4/15 (10 jest do pupki), VOX patchfinder 10 bądź 15. Jeszcze były jakieś Laney''e, ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 13:37, kindziukxxx napisał:

jakbyś mógł to prosiłbym podanie kilku wzmacniaczy


Ja od siebie jeszcze dodam Roland Cube 15x [nowa] albo 20x [uzywana]; [uzywany] Marshall Valvestate 15(R) i [uzywany] Vox AD 15 VT. Wszystkie z nich mozna dostac za <500zl.
Nie polecam za bardzo Marshalli MG. Sam omal takiego nie kupilem (MG30) i nie zaluje... Jeden koles u mnie w szkole takiego ma, jak przyniosl do szkoly na probe, to myslalem, ze zemdleje jak uslyszalem ten przester. Clean natomiast OK, lepszy niz w moim Marshalku VS15R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 00:59, wsaadman napisał:

Eh. - Człowieku - przez bite 3 strony omawiamy to na wszelkie możliwe sposoby z innym
forumowiczem - ba! Na tej stronie jest dobrych kilka pytań i odpowiedzi tego typu...
Wystarczy zajrzeć, co jest kilka postów wyżej ;)
Także - pytania na wszystkie odpowiedzi, które będziesz chciał prawdopodobnie zadać,
masz na 3 ostatnich stronach.

Masz rację - mój błąd. Faktycznie, znalazłem na poprzednich stronach pytania, które miałem zamiar zadać. Jeszcze raz przepraszam.

Dnia 23.12.2009 o 00:59, wsaadman napisał:

A Akustyk od klasyka różni się tym, iż akustyk ma węższy, wygodniejszy gryf, oraz metalowe
(nie jak w klasyku - nylonowe) struny.

Jednocześnie dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 22:25, ww3pl napisał:


dobra, nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ale że to mostek tremolo jest to jak nie będziesz używał wajchy i mostka to nie powinno być problemu, jednak mimo wszystko jak będziesz miał kasę radzę naprawić wszystko u lutnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 22:37, ww3pl napisał:

"Naprawić"
Śrubkę znaleźć ;D


no tak, bo sprężynkę masz, w najgorszym wypadku po porostu struna nie będzie tak trzymała stroju/naciągu/menzury, więc mimo wszystko najlepiej to do lutnika, tylko teraz ile może za coś takiego policzyć, kumplowi naprawił gniazdo w LP za 30 zł, a dorzucił do tego regulację gratis (lutnik Behemota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

De facto wymiana gniazda nie jest jakaś mega trudna, ostatnio sam naprawiałem, znaczy całe gniazdo wymieniłem. Ale na regulacje już bym się nie połakomił, bo po prostu nie wiem co i jak. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 00:28, Mateuszencjowaty napisał:

Zakładał sobie ktoś KillSwitcha? Zastanawiam się czy samemu nie spróbować tego wynalazku
;]

Jak masz dwa pokrętła głośności (każde do innego humbuckera) to możesz zrobić "domowego" killswitcha. Wystarczy jedno przyciszyć na max, a potem przełączać przełącznik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile nie szkoda Ci gitary przy samodzielnym majsterkowaniu, to może być to dość ciekawe doświadczenie. Sam nie mam i nie grałem taką techniką, ale z tego co widziałem na filmikach z Buckethead''em to nieźle to wygląda i może sam kiedyś się zdecyduję na takie "urządzenie", ale na razie zatrzymam się przy klasycznym graniu na elektryku. :>

wsaadman - tylko, że musi być to dość wyrobiony przełącznik, a takiego by nikt nie chciał. Lepiej z przyciskiem się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piec już wybrałem, waham się jeszcze do wyboru gitary: Cort m520, Vintage V100 (jestem do niej najbardziej przekonany) czy Epiphone G 400 EB? Głównie chcę grać rocka i hard rocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 10:56, jcl99 napisał:

Piec już wybrałem, waham się jeszcze do wyboru gitary: Cort m520, Vintage V100 (jestem
do niej najbardziej przekonany) czy Epiphone G 400 EB? Głównie chcę grać rocka i hard
rocka.

Jeśli chodzi o moje zdanie - to bierz Corta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym brał Vintage, ale warto też się zastanowić tam tym Epiphonem. A co do Cortów, to jakoś mi one nie leżą...Ale to mi. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 10:56, jcl99 napisał:

Piec już wybrałem, waham się jeszcze do wyboru gitary: Cort m520, Vintage V100 (jestem
do niej najbardziej przekonany) czy Epiphone G 400 EB? Głównie chcę grać rocka i hard
rocka.

Ja też jestem za Vintage. Jedna z lepyszch firm, jak nie najlepsza robiąca naprawdę dobre kopie, we względnie dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem kupić Vintage V100 ale ten model ma plastikowe klucze więc wziąłem Samicka AV7 . Ale w zasadzie z tych trzech gitar i tak bym wziął Vintage. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 09:20, Prateorian napisał:

Witam , mam taki stroik : http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/tunery/danelectro-qwik-tune-qt11
Czy jest możliwość , a jeśli tak to jak obniżyć dźwięk o 1/2 tonu , ton ?


Pół tonu to łapiesz pierwszy prog i normalnie stroisz tak zeby wychodzilo ze to pusta struna :) cały ton to 2 progi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się