tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Po jakim czasie należy wymieniać struny?
Ja zamierzam wymienić po 4 miesiącach gry (czyli kwiecień) no i do tego przydałby się jakiś stroik.
Ile może kosztować jak najtaniej i najlepiej zestaw stroik+struny do elektryka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 13:39, MasterOfPuppets4 napisał:

> > > >ciach

Może być tylko przypuszczam, że cena znacznie urośnie :P


Edit: I jedyna opcja dostawy to odbiór osobisty :/


Wiem, ale podejrzewam, że i tak wyszłoby to bardziej opłacalnie. A co do odbioru, może dałoby sięnamówić sprzedającego do wysyłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

De facto te struny co masz je na początku przy kupnie gitary, to ja od razu bym wymienił. Ale przy częstym użytkowaniu powinno się wymieniać struny co trzy miesiące. Polecam Ci od Erniego Balla albo D''addario.

Co do stroika, nie warto kupować tych tanich, tak przyjmijmy na sam stroik z 50 zł, strunki 30 i masz 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powienieneś regularnie wymieniać strun, tylko obaczajać co jakiś czas jak wyglądają, czy są bardzo zdarte etc. No i czy jeszcze dobrze brzmią.
Struny zwykłe Hmmm GÓRA 30 zł. No chyba, że chcesz Eliksiry ze specjalną owijką za 90 ;]
Stroik to będzie od 60zł. w górę, tańszych nie polecam, najelepiej, żeby miał wbudowany metronom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 15:32, xmarqinaxnellx napisał:

Marshall Valvestate 8080, Marshall VALVESTATE VS100R. Czekam na opinie użytkowników.
Aha i pytanie czy Line6 IV 75 Watt jest tak nieciekawy jak trójka?

Cóż - z pierwszym Marszałkiem nie miałem przyjemności obcować, natomiast z pozostałymi wymienionymi piecami tak. VS100R potrafi dać niezłego kopa, do tego - co tu dłużej mówić - bardzo ładne marszałkowe brzmienie.
Z Line 6 dokładnie tak jak mówisz - jest porównywalny do III, ale mimo wszystko dalej nie brzmi to jakoś specjalnie.
EDIT:
Stay Marshall ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 16:11, wsaadman napisał:

> Marshall Valvestate 8080, Marshall VALVESTATE VS100R. Czekam na opinie użytkowników.

> Aha i pytanie czy Line6 IV 75 Watt jest tak nieciekawy jak trójka?
Cóż - z pierwszym Marszałkiem nie miałem przyjemności obcować, natomiast z pozostałymi
wymienionymi piecami tak. VS100R potrafi dać niezłego kopa, do tego - co tu dłużej mówić
- bardzo ładne marszałkowe brzmienie.
Z Line 6 dokładnie tak jak mówisz - jest porównywalny do III, ale mimo wszystko dalej
nie brzmi to jakoś specjalnie.
EDIT:
Stay Marshall ;]


A jak z efektami u tego marszałka?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 20:36, MysticCrusader napisał:

Przymierzam się do kupna gitary elektrycznej.
Jaką polecacie?
Grałem trochę na akustycznej, ale potrzebuję "pazura".
Jaką polecacie?
Najlepiej w cenie do ok. 500-600zeta.

Jeżeli możesz poczekać, to najlepszym wyjściem tutaj będzie uzbieranie dodatkowych funduszy do ok. 1 000zł. Wtedy można już zacząć coś szukać tj. Dean Vendetta czy jakiś Schecter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 20:51, Qbasmok napisał:

Jeżeli możesz poczekać, to najlepszym wyjściem tutaj będzie uzbieranie dodatkowych funduszy
do ok. 1 000zł. Wtedy można już zacząć coś szukać tj. Dean Vendetta czy jakiś Schecter.

To może używaną?
Choć mam na to dość dużo czasu to może coś tam więcej uzbieram.

Z góry dzięki.
I jakbym szukał czegoś tańszego to jakich firm unikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 01:05, MysticCrusader napisał:

> Jeżeli możesz poczekać, to najlepszym wyjściem tutaj będzie uzbieranie dodatkowych
funduszy
> do ok. 1 000zł. Wtedy można już zacząć coś szukać tj. Dean Vendetta czy jakiś Schecter.

>
To może używaną?
Choć mam na to dość dużo czasu to może coś tam więcej uzbieram.

Z góry dzięki.
I jakbym szukał czegoś tańszego to jakich firm unikać?

Szczególnie sounder, stagg i innych gitar marki "gitara z allegro".
Preferowane "początkujące" firmy to Epiphone, Vintage, scheter, squier (byle nie Bullet ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 01:48, wsaadman napisał:

> > Jeżeli możesz poczekać, to najlepszym wyjściem tutaj będzie uzbieranie dodatkowych

> funduszy
> > do ok. 1 000zł. Wtedy można już zacząć coś szukać tj. Dean Vendetta czy jakiś
Schecter.
>
> >
> To może używaną?
> Choć mam na to dość dużo czasu to może coś tam więcej uzbieram.
>
> Z góry dzięki.
> I jakbym szukał czegoś tańszego to jakich firm unikać?
Szczególnie sounder, stagg i innych gitar marki "gitara z allegro".
Preferowane "początkujące" firmy to Epiphone, Vintage, scheter, squier (byle nie Bullet
).


Dodałabym jeszcze Washburn''y (np. X10 lżejszy i X12 bardziej hard) i może deany? Też nie są złe przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne mi opinie na temat piecyka Fender Frontman 212r. Interesują mnie uzasadnione opinie, a nie typu "słyszałem że". Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 01:48, wsaadman napisał:

> > Jeżeli możesz poczekać, to najlepszym wyjściem tutaj będzie uzbieranie dodatkowych

> funduszy
> > do ok. 1 000zł. Wtedy można już zacząć coś szukać tj. Dean Vendetta czy jakiś
Schecter.
>
> >
> To może używaną?
> Choć mam na to dość dużo czasu to może coś tam więcej uzbieram.
>
> Z góry dzięki.
> I jakbym szukał czegoś tańszego to jakich firm unikać?
Szczególnie sounder, stagg i innych gitar marki "gitara z allegro".
Preferowane "początkujące" firmy to Epiphone, Vintage, scheter, squier (byle nie Bullet
).


Dzięki. Sprawie sobie na pewno coś eleganckiego dzięki wam.:)
Jeszcze się was spytam jaki piecyk mam kupić.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 21:25, MysticCrusader napisał:

Dzięki. Sprawie sobie na pewno coś eleganckiego dzięki wam.:)
Jeszcze się was spytam jaki piecyk mam kupić.;]


Ale zanim cos kupisz dobrze by bylo, gdybys jednak podeslal linka, zeby bylo wiadomo czy warto :P
Mowiles, ze masz ok. 600zl? Dalo by rade dozbierac ze 200zl? ;D Wtedy moglbys juz kupic niezla uzywke (np. jakiegos Ibanez RG 3xx;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam nadzieję,że z gitarą nie jest za późno - chciałbym grac na basowej(elektryku) i większosc mi mówi takie,że nie grałem na klasycznej i niby nic nie zrozumiem... A np. Mateuszencja mi mówi,że to nieprawda i nawet próbował mi to udowodnić czas temu i takie... Więc pytanie: nie grałem na klasycznej i chcę zacząc na elektryku,dobry pomysł?

Hmmm jak u was z graniem? Mieszkam w blokach- nie przychodzi do was sąsiad i mówi ,za głośno i marudzi ,marudzi?

Rozmawiałem z rodzicami co o tym myślą,powiedzieli ,że nikogo nie znają,ale jeśli bym się zdecydował spróbować i jeśli by mi się spodobało ,to chętnie mi pomogą w zbieraniu na gitarkę,piecyk i inne do tego potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

Więc pytanie: nie grałem na klasycznej i chcę zacząc na elektryku,dobry pomysł?


No pewnie, z tym całym graniem na akustyku to mit - po prostu elektryk kosztuje więcej, więc gdyby gitara ci się nie spodobała, to straciłbyś więcej kasy, niż na akustyku który kosztuje mniej.

Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

Hmmm jak u was z graniem? Mieszkam w blokach- nie przychodzi do was sąsiad i mówi ,za
głośno i marudzi ,marudzi?


Mieszkam w wieżowcu i jak dotąd nie miałem żadnych problemów, nikt się nie czepiał.

Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

Rozmawiałem z rodzicami co o tym myślą,powiedzieli ,że nikogo nie znają,ale jeśli bym
się zdecydował spróbować i jeśli by mi się spodobało ,to chętnie mi pomogą w zbieraniu
na gitarkę,piecyk i inne do tego potrzebne.


Do nauki nie trzeba nauczyciela, można jak najbardziej samemu, tylko trzeba się uprzeć - ja akurat jestem typem samouka i nauczyciela nigdy nie miałem, ale wcale nie narzekam. Nauczyciel na pewno pomoże ci szybciej ogarnąć podstawy i teorię, do tego pokaże ci jakie błędy robisz, ale jeśli chcesz uczyć się sam, to masz cały internet przed sobą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

Witam,mam nadzieję,że z gitarą nie jest za późno


Na gitare nigdy nie jest za pozno... :P Ja zaczynalem kilka miesiecy temu, a jestem od Ciebie troche starczy i jest dobrze ;)

Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

- chciałbym grac na basowej(elektryku)


Na basowej czy elektrycznej w koncu??

Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

i większosc mi mówi takie,że nie grałem na klasycznej i niby nic nie zrozumiem... A np.
Mateuszencja mi mówi,że to nieprawda i nawet próbował mi to udowodnić czas temu i takie...
Więc pytanie: nie grałem na klasycznej i chcę zacząc na elektryku,dobry pomysł?


Ciekawe czy te osoby co Ci mowia, ze koniecznie trzeba zaczac od klasyka/akustyka w ogole graja na gitarze? :D Zreszta na gitarze elektrycznej bedzie latwiej, chocby ze wzgledu na cienszy gryf... i wieksza frajde.
Nigdy nie gralem na gitarze innej niz elektryk i nauka w ciagu ostatnich kilku miesiecy idzie mi dobrze.

Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

Hmmm jak u was z graniem? Mieszkam w blokach- nie przychodzi do was sąsiad i mówi ,za
głośno i marudzi ,marudzi?


no, ja mieszkam w domu, dopoki ktos nie chce isc spac moge grac tak glosno, na ile mi moj piecyk pozwala ;)

Dnia 24.01.2010 o 21:36, Bartex69 napisał:

Rozmawiałem z rodzicami co o tym myślą,powiedzieli ,że nikogo nie znają,ale jeśli bym
się zdecydował spróbować i jeśli by mi się spodobało ,to chętnie mi pomogą w zbieraniu
na gitarkę,piecyk i inne do tego potrzebne.


No, mi tez pomogli. Ale jak juz bedziesz cos kupowal, to polecam uzywki. Nawet do dwoch razy taniej wychodzi, wiec za ta sama kase, mozna kupic wyzszej klasy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się