tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Chciałem się wam pochwalić moim występem :D

Koncert w "szkole muzycznej"
Ja to ten w koszuli w kratkę ;)

1. Reise Reise (Rammstein)
http://www.youtube.com/watch?v=wHMa...

2. Enter Sandman (Metallica)
http://www.youtube.com/watch?v=wluY...

3. Nothing Else Matters (Metallica)(Wyszlo nam najlepeij)
http://www.youtube.com/watch?v=0NfS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:08, Assassin93 napisał:

Przesłuchałem po kawałku każdego kawałka (:P) i doszedłem do wniosku, że perkusja za
głośna troszkę. Ale reszta jest w porządku. :>

Wiem wiem, ale wez pod uwage 2 czynniki
1) mala salka (duzy poglos)
2) moj piec ma 30 wat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:08, Assassin93 napisał:

Przesłuchałem po kawałku każdego kawałka (:P) i doszedłem do wniosku, że perkusja za
głośna troszkę. Ale reszta jest w porządku. :>

Przepraszam cię bardzo, ale perkusista nie może starać się grać cicho - wtedy wychodzi całkowicie z rytmu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja nie mówiłem o graniu ciszej, tylko o tym że perkusja zagłusza inne instrumenty, z tego względu że mają po prostu słabe nagłośnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu "Kinga"? :]

Naprawdę dobrze sobie poradziliście. Świetna sprawa - zagrać koncert.
Niedługo i ja się pochwalę zapewne jakimiś filmikami...

PS
NEM się trochu ścinało. Może tylko u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od piątku jestem już szczęśliwym posiadaczem gitary i ćwicze. Wychodzą mi już w jakimś stopniu zmiany akordów, więc chciałem sprobować swoich sił z "Gdy nie ma dzieci w domu". Problem w tym, że bicie wcale mi nie chce wyjść.. no, nie brzmi to wcale tak, jak brzmieć powinno. Nawet z filmikiem ( http://www.youtube.com/watch?v=NR6MKVbh2KY) nie moge ze swojego wiosła wydobyć odpowiedniego dźwieku. Czy na tym filmiku użyte są jakieś specialne efekty, albo ustawienia wzmacniacza, czy też po prostu ja nie potrafię tego zagrać? (Raczej to drugie, przypuszczam, że robię coś nie tak lewą ręką. Konkretnie to trzymam ją nieruchomo do zmiany chwytu, zaś na klipie ta łapa "podskakuje" nawet przed tym i nie mam pojęcia o co w tej technice chodzi.)
Druga rzecz- czy jest może wśrod forumowych grajków ktoś, kto mieszka w Białymstoku i miałby ochotę oraz czas pokazać parę rzeczy nowicjuszowi? GG mam w podpisie, jeśli ktoś byłby chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz rzucam pytanko Marshall Valvestate 8080, Marshall VALVESTATE VS100R - czym się różnią, jak stoją z efektami, z przebijaniem się przez zespół, z barwą dźwięku i szumami ewentualnymi, po drugie pytanie - czy moc 100W może stać również w domu? Nie stać mnie na dwa oddzielne piece jeden do domowych przygrywek, drugi na próby. Z górdy mówię, że mieszkam w domu a nie w mieszkaniu (bloku etc.).
Jak się do nich ima Marshall Mg100dfx czy MARSHALL AVT100, który najbardziej się opłaca, gdyby różnice pomiędzy ich cenami były nie wielkie?

Czekam na fachową odpowiedź, bo jak sięzdecyduj, to na coś porządnego.

aha - jeśli kupię100W to nieistotnie od ustawień np. głośności, zawsze będzie pożerał tyle samo prądu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko ^^ Nie spodziewałem się aż tylu pozytywnych komentarzy, a już na pewno nie komentów typu "Świetny cover!" Dzięki wielkie! Mogę jedynie obiecać iż nie spocznę/niemy na laurach. Już planujemy koncert na koniec roku szkolnego ;>

A taka ciekawostka. Do tego koncertu przygotowaliśmy się na całych... 3 próbach, z czego na ostatniej nie wychodziło nam nic i dopiero na niej spróbowaliśmy ze skrzypcami do Nofing ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 17:09, ZO_S_O napisał:

Czemu "Kinga"? :]

Naprawdę dobrze sobie poradziliście. Świetna sprawa - zagrać koncert.
Niedługo i ja się pochwalę zapewne jakimiś filmikami...

PS
NEM się trochu ścinało. Może tylko u mnie...


Kinga dlatego iż na ostatniej próbie zwracając się do Izy pomyślałem o znajomej - Kindze i wyszło mi "Inga" No i od tamtej pory nabijają się ze mnie... xD

EDIT
Sry za 2 posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:13, xmarqinaxnellx napisał:

czy moc 100W może stać również w domu? Nie stać mnie na dwa oddzielne piece jeden do domowych przygrywek, drugi na próby. Z górdy
mówię, że mieszkam w domu a nie w mieszkaniu (bloku etc.).


Skoro mieszkasz w domu, to nie powinnas sie przejmowac moca :)

Dnia 25.01.2010 o 21:13, xmarqinaxnellx napisał:

Jak się do nich ima Marshall Mg100dfx czy MARSHALL AVT100, który najbardziej się opłaca,


Seria MG to najgorsza seria Marshalli. Slabiutki przester.
Co do AVT, nie slyszalem tego, ani nie widzialem, wiec nie powiem.
Majac wybierac pomiedzy Marshallem 8080, a VS100... zapytalbym sie na jakims wiekszym forum gitarowym, gdzie na pewno sie szybko znajdzie ktos, kto ma/mial ten sprzet. Osobiscie do cwiczen w domu mam VS15R i jest dobry. Moj kumpel ma VS100 i jak bylem u niego kiedys, to brzmialo niezle - zwlaszcza na przesterze;) niestety przy wiekszych glosnosciach (> 6.5/10) zaczyna wydawac z siebie troche niepozadanych dzwiekow :P Nie wiem czy to byla wina jego egzemplarza, ale moj VS15R przy 7.5/10 ma podobnie (ale wtedy i tak jest dosyc glosno, w pokoju 18m kw. nie slysze swojego krzyku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:15, W1tch3r napisał:

Do tego koncertu przygotowaliśmy się na całych... 3 próbach


Hehe... niezle :))) Myslalem, ze z dwa tygodnie cwiczyliscie (byliscie calkiem zgrani, byly co prawda pewne dysproporcje co do glosnosci, ale ogolem ladnie Wam wyszlo, zwlaszcza jak na gitare Squier Bullet ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:27, kuba9876543210 napisał:

> Do tego koncertu przygotowaliśmy się na całych... 3 próbach

Hehe... niezle :))) Myslalem, ze z dwa tygodnie cwiczyliscie (byliscie calkiem zgrani,
byly co prawda pewne dysproporcje co do glosnosci, ale ogolem ladnie Wam wyszlo, zwlaszcza
jak na gitare Squier Bullet ;-)

Ten Squierek nie jedno potrafi xD Ostatnio zakupiłem nowe kable (Proel Die Hard), tydzień temu dostałem od znajomych na 18 piec (Ibanez 30 W) no i to wszystko w połączeniu z BOSS MT-2 Metal Zone daje moim zdaniem nawet neizły efekt ^^ Aczkolwiek powoli rozważam zmianę gitary. No ale póki co Fenderek daje rade. Co ciekawe na tych filmach mam 2 pokolenia tej samej gitary, no prawie tej samej... Ta biała to 10 letni Fender Squier Affinity od kumpla pozyczony, a ta przypalana to mój roczny Fender Squier Bullet i cholerka, niby obydwie Made In China ale ta 10 letnia maszynka ma ładniejsze brzmienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się