tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2010 o 21:32, W1tch3r napisał:

Ten Squierek nie jedno potrafi xD Ostatnio zakupiłem nowe kable (Proel Die Hard), tydzień
temu dostałem od znajomych na 18 piec (Ibanez 30 W) no i to wszystko w połączeniu z BOSS
MT-2 Metal Zone daje moim zdaniem nawet neizły efekt ^^


Piec to Ibanez TBX30R?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dupa wogóle solo nie słychać w Enter Sandman ;[
A ten wokalista to tańczy :D ?
Ale to samo czuję, jak na scenie jestem bez gitary, nie wiem co robić xD
Ale ogólnie to szacun Nothinga i Enter Sandman solo ;]
Tylko pomyliliście tekst, bo w ostatniej zwrotce jest "and nothing else matters" a po solo jest dopiero "no nothing else matters" ;]
Ogólnie to zajebiście solo wyjszło, a ze skrzypencjami wyszło jeszcze lepiej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:34, kuba9876543210 napisał:

> Ten Squierek nie jedno potrafi xD Ostatnio zakupiłem nowe kable (Proel Die Hard),
tydzień
> temu dostałem od znajomych na 18 piec (Ibanez 30 W) no i to wszystko w połączeniu
z BOSS
> MT-2 Metal Zone daje moim zdaniem nawet neizły efekt ^^

Piec to Ibanez TBX30R?

tak, to on ^^ Ma zaje...fajne zdobienia (taki wzorki genialne xD)

Bezi_113

Wiem z tym solo w ES nie wyszło, po prostu za mało podkręciliśmy piec Łysego, aczkolwiek uwierz mi na słowo, jeżeli człowiek słyszy to solo w jego wykonaniu to "Cenka Opada" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:58, jcl99 napisał:

Ok.
Poczekam tydzień i dozbieram.
P.S A co jest złego w tym Marshallu? Podobno najlepsze wzmacniacze.

Ja słyszałem że Marshalle są owszem zajefajne itp. ale tak od 60W...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60W to mi będzie potrzebne, ale przy następnej gitarze.
Mój Encore przy tym by nie wyrobił ;)
Wezmę tego VOX''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:58, jcl99 napisał:

Ok.
Poczekam tydzień i dozbieram.
P.S A co jest złego w tym Marshallu? Podobno najlepsze wzmacniacze.

Wiesz to zależy od modelu. 4/15 to akurat model, w którym płacisz za słynne logo na piecu i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 18:10, xmarqinaxnellx napisał:

Cholera, nie wiem co z tym piecem ; /Napisałam na jednym forum gitarowym, ale konkretnej
odpowiedzi nie dostałam. Ograłabym sama te piece, gdybym miała gdzie.

Aaa, bo w końcu Ci nie odpowiedziałem.
Przestery ma bardzo dobre, porównywalne z droższymi kostkami, aczkolwiek nie jest to coś "super mega niesamowitego". Reverb jak to w przypadku marshalli też ok. Tyle mogę o tym napisać, bo na tyle ten piec znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 20:56, wsaadman napisał:

> Cholera, nie wiem co z tym piecem ; /Napisałam na jednym forum gitarowym, ale konkretnej

> odpowiedzi nie dostałam. Ograłabym sama te piece, gdybym miała gdzie.
Aaa, bo w końcu Ci nie odpowiedziałem.
Przestery ma bardzo dobre, porównywalne z droższymi kostkami, aczkolwiek nie jest to
coś "super mega niesamowitego". Reverb jak to w przypadku marshalli też ok. Tyle mogę
o tym napisać, bo na tyle ten piec znam.


Dzięki... Chyba skłonię się ku temu 8080, bo oprócz tego polecono mi tylko piece, które są zbyt drogie - a używek nie ma (np. Voxy). Wystarczyłby mi piec +50W, ale biorę co jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie brzdąkam na akustyku i zauważyłem, że zdecydowanie bardziej kręci mnie wygrywnie melodii na strunach basowych niż bicie akordów. Czy to znak, że gitara basowa byłaby dla mnie lepszym wyborem? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w jakiejś piosence jest bicie ddggdg i na jeden krótki wers przypadają np. cztery akrody GDAC to to bicie trzeba zastosować oddzielnie do każdego chwytu? Tak mi podpowiada logika, ale to trzeba by było niesamowicie szybko machać ręką, żeby się wyrobić w kilku słowach wersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 20:55, DazZy napisał:

ciacho


Napisał byś mi jak ta osoba grająca "Gdy nie ma dzieci w domu", z filmiku, co podałeś bije, bo za nic nie mogę skapować.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 10:43, Graszcz napisał:

Tak sobie brzdąkam na akustyku i zauważyłem, że zdecydowanie bardziej kręci mnie wygrywnie
melodii na strunach basowych niż bicie akordów. Czy to znak, że gitara basowa byłaby
dla mnie lepszym wyborem? Co o tym sądzicie?


Całkiem możliwe. Wielu basistów udowodniło, że bas może śmiało być używany do gry solowej. Polecam zapoznanie się z takimi artystami jak Victor Wooten, czy polski basita, Wojtek Pilichowski. Być może ktoś bardziej zorientowany w temacie rzuci kilka ciekawych nazwisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u gościa, który mógłby mnie uczyć gitary elektrycznej. Problem w tym, że zalecił roczną grę na klasyku, a to nijak ma sie do tego czego słucham( głównie podgatunków heavy metalu, rzadziej rocka). W sobotę mam wtępne przesłuchanie, nie wiem, jak mam z nim rozmawiać...Co robić? Może zasugerować mu akustyka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 17:40, Woo-Cash napisał:

Byłem dzisiaj u gościa, który mógłby mnie uczyć gitary elektrycznej. Problem w tym, że
zalecił roczną grę na klasyku, a to nijak ma sie do tego czego słucham( głównie podgatunków
heavy metalu, rzadziej rocka). W sobotę mam wtępne przesłuchanie, nie wiem, jak mam z
nim rozmawiać...Co robić? Może zasugerować mu akustyka??


powiedz mu ze jest gupi i niech sobie sam gra na klasyku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się