tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2008 o 20:14, DawidGr7 napisał:

Zdecydowanie łatwiej gra się na klasyku, ponieważ ma szerszy gryf. Co do strun: na metalowych
szybko stwardnieją Ci opuszki palców, co jednak początkowo wiąże się ze sporym bólem.


Metalowe struny do klasyka to genialny pomysł! Klasyki nie mają (w zdecydowanej większości, bo są pojedyncze egzemplarze) pręta napinającego w gryfie, ani mostku przystosowanego do takich strun. Założenie metalowych strun to gwarancja wygięcia gryfu, a możliwość złamania go lub wyrwania mostka z pudła. Sprawdzone na własnej skórze ;-P

Dnia 01.01.2008 o 20:14, DawidGr7 napisał:

szybko stwardnieją Ci opuszki palców, co jednak początkowo wiąże się ze sporym bólem. Na nylonach
gram od początku (czyli 2 lata) i gra się łatwiej, co nie znaczy że są lepsze do nauki, po prostu nie są tak
wymagające.


I tu prawda, jeśli kupować akustyka, to lepiej imho metalowe, bardziej palce się wyrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 19:03, cortez1993 napisał:

Co na początek klasyczna czy akustyczna i z jakimi strunami??


Jeśli grasz tylko dla siebie (lub rzadziej), to kupuj akustyka, z metalowymi strunami (akustyk z strunami wiolinowymi? To już lepiej gitarę klasyczną kupić), jeśli uczysz się grać na gitarze w szkole muzycznej (lub zamierzasz to zrobić), to kupuj klasyczną, oczywiście z strunami wiolinowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 14:45, ReNeG4De napisał:

Metalowe struny do klasyka to genialny pomysł! Klasyki nie mają (w zdecydowanej większości,
bo są pojedyncze egzemplarze) pręta napinającego w gryfie, ani mostku przystosowanego do takich
strun. Założenie metalowych strun to gwarancja wygięcia gryfu, a możliwość złamania go lub
wyrwania mostka z pudła. Sprawdzone na własnej skórze ;-P


Omawiałem kwestię srtun, a nie możliwości ich zakładania, bo wiem że na klasyku raczej metali się nie zakłada.

Dnia 02.01.2008 o 14:45, ReNeG4De napisał:

> szybko stwardnieją Ci opuszki palców, co jednak początkowo wiąże się ze sporym bólem.
Na nylonach
> gram od początku (czyli 2 lata) i gra się łatwiej, co nie znaczy że są lepsze do nauki,
po prostu nie są tak
> wymagające.
I tu prawda, jeśli kupować akustyka, to lepiej imho metalowe, bardziej palce się wyrobią.


Ano widziasz masz kolejne potwierdzenie. Powiedz czy zamierzasz grać wyłącznie do siebie, czy zamierzasz uczęszczać do szkoły muzycznej, jak to wyżej przedstawił Edeń. Wtedy doradzimy Ci lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:42, edeń napisał:

Jeśli grasz tylko dla siebie (lub rzadziej), to kupuj akustyka, z metalowymi strunami (akustyk
z strunami wiolinowymi? To już lepiej gitarę klasyczną kupić), jeśli uczysz się grać na gitarze
w szkole muzycznej (lub zamierzasz to zrobić), to kupuj klasyczną, oczywiście z strunami wiolinowymi.


eee WTF !? ??
tak po first 3 strony dolne to wiolinowe a trzy strune gorne to basowe pomylilo ci sie nylonowe ~wiolinowe
struny nylonowe do klasyczej jesli juz a metalowe do akustycznej
a tak btw to klasylk ogolnie latwiejszy do nauki jest bo ma szerszy gryf przez co poznioej latwo przesiasc sie na elektryka lub akustyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:22, Magnus12 napisał:

a tak btw to klasylk ogolnie latwiejszy do nauki jest bo ma szerszy gryf przez co poznioej
latwo przesiasc sie na elektryka lub akustyka ;)


A powiedz mi po co się przesiadać, skoro można zacząć od akustyka / elektryka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:51, ReNeG4De napisał:

A powiedz mi po co się przesiadać, skoro można zacząć od akustyka / elektryka?

Ponoć nauka gry jest najprostsza na gitarze klasycznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 21:05, Sztywny-pl napisał:

> A powiedz mi po co się przesiadać, skoro można zacząć od akustyka / elektryka?
>
Ponoć nauka gry jest najprostsza na gitarze klasycznej :P


moim tez :D ej ludzie ile razy trzeba mowic ze trzeba sie o tym sam przekonac. nie mozesz powiedziec ze nauka na klasycznej jest najprostrza jak sam nie probowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:22, Magnus12 napisał:

a tak btw to klasylk ogolnie latwiejszy do nauki jest bo ma szerszy gryf przez co poznioej
latwo przesiasc sie na elektryka lub akustyka ;)


Według mnie fakt, klasyk jest nieco łatwiejszy, ale przesiadać się na węższy gryf akustyka jest moim zdaniem trudniej. Co do elektryka, wydaje mi się że ma porównywalną szerokość gryfu z gitarą klasyczną, toteż nie widzę problemu z przesiadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:07, Mr.Boom napisał:

> >

"Ponoć" może świadczyć - i tu świadczy - że ja tego nie jestem pewien i podaję tylko zasłyszaną od wielu osób opinię :D Sam i tak bym najpierw kupił klasyczną, z ewentualną przesiadką na elektryka z pominięciem gitary akustycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:11, Sztywny-pl napisał:

> > >
"Ponoć" może świadczyć - i tu świadczy - że ja tego nie jestem pewien i podaję tylko zasłyszaną
od wielu osób opinię :D Sam i tak bym najpierw kupił klasyczną, z ewentualną przesiadką na
elektryka z pominięciem gitary akustycznej.

no to nie podawaj dalej poki sam nie probowales :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:21, Sztywny-pl napisał:

Chciałem się dowiedzieć, co Wy o tym myślicie :)


I otrzymałeś odpowiedzi podzielone 50% - 50% :P Przesiadanie się to porażka, można dużo lepiej wykorzystać czas na naukę na gitarze, na której chce się docelowo grać, niż uczyć się na innej tylko po to żeby się potem przesiąść. Jedyny wyjątek - jeśli kogoś nie stać od razu na np. elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:51, ReNeG4De napisał:

> a tak btw to klasylk ogolnie latwiejszy do nauki jest bo ma szerszy gryf przez co poznioej

> latwo przesiasc sie na elektryka lub akustyka ;)

A powiedz mi po co się przesiadać, skoro można zacząć od akustyka / elektryka?


jest to prosty latwy i przyjemny sposob na nauczenie sie DOBRZE grac to po pierwsze
oj uwierz ze na szerszym gryfie trudniej sie gra niz na wezszym wiec moim skromnym zdaniem latwiej jest pozniej przesiasc sie na elektryczna , gram 4 lata i sam zaczynalem od klasyka wiec wiem co mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:37, Magnus12 napisał:

jest to prosty latwy i przyjemny sposob na nauczenie sie DOBRZE grac to po pierwsze


A co, zaczynając na elektryku nauczysz się źle grać? Nie ma takiej zasady :)

Dnia 03.01.2008 o 20:37, Magnus12 napisał:

oj uwierz ze na szerszym gryfie trudniej sie gra niz na wezszym


W co mam niby uwierzyć? Co ja gitary w ręku nie miałem? Szerokość gryfu tu subiektywne odczucie, jednemu będzie się grało lepiej na węższym, innemu na szerszym, bez sensu jest stwierdzenie "na szerszym gryfie trudniej sie gra niz na wezszym"

Dnia 03.01.2008 o 20:37, Magnus12 napisał:

wiec moim skromnym zdaniem latwiej jest pozniej przesiasc sie na elektryczna ,


Łatwiej się przesiąść ... tylko że przesiadanie się nie ma sensu, bo zaczynając od elektryka nauczysz się więcej niż grając na klasyku z przesiadką.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:21, Sztywny-pl napisał:

Chciałem się dowiedzieć, co Wy o tym myślicie :)


Jeśli nie grasz w szkole muzycznej - po co kupować klasyka? Jeśli zamierzasz grać rockowo (ewentualnie metalowo), kupuj gitarę elektryczną. Jeśli bardziej melodyjnie, to zakup akustyczną. Wybierając jedną z tych dwóch od razu oswajasz się z metalowymi strunami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ostatnio zainteresowałem się gitarą i mam pare pytań. Chciałbym grać tak dla siebie, tylko w domu 4fun :). Czy nauka na gitarze jest trudna? Jaka gitare na początek? Elektrzyczna, akustyczna czy jaką ? I jescze jedno pytanie, po ile chodzą takie gitary (takie dla początkującego, tak jak mówie, do domku pograć dla samego siebie, 4fun) ? Bo nie chciałbym wydac za dużo kasy :>. No i chciałbym grać tak rockowo/hard rockowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:45, m4teU5z napisał:

Siema

Ostatnio zainteresowałem się gitarą i mam pare pytań. Chciałbym grać tak dla siebie, tylko
w domu 4fun :). Czy nauka na gitarze jest trudna? Jaka gitare na początek? Elektrzyczna, akustyczna
czy jaką ? I jescze jedno pytanie, po ile chodzą takie gitary (takie dla początkującego, tak
jak mówie, do domku pograć dla samego siebie, 4fun) ? Bo nie chciałbym wydac za dużo kasy :>.
No i chciałbym grać tak rockowo/hard rockowo..



Też gram rockowo . Na początek polecam Ci kupienie akustycznej . I to dobrej - łatwiej będzie Ci się nauczyć przy dobrym dźwięku . Jednak na dobrą musisz troche wydać kasy . Ja mam Burtona za 500 zł . Co do nauki to na początku ostro bolą palce , ale później jest spoko . A i w muzycznym sklepie możesz dostać książeczke z akordami , a w necie taby do różnych piosenek . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:45, m4teU5z napisał:

Siema

Ostatnio zainteresowałem się gitarą i mam pare pytań. Chciałbym grać tak dla siebie, tylko
w domu 4fun :). Czy nauka na gitarze jest trudna? Jaka gitare na początek? Elektrzyczna, akustyczna
czy jaką ? I jescze jedno pytanie, po ile chodzą takie gitary (takie dla początkującego, tak
jak mówie, do domku pograć dla samego siebie, 4fun) ? Bo nie chciałbym wydac za dużo kasy :>.
No i chciałbym grać tak rockowo/hard rockowo..

Jeżeli lubisz hard rock, to powinieneś grać na gitarze elektrycznej. Jedyne znaczenie, przy wyborze pomiędzy elektryczną, akustyczną i klasyczną to kwestia gustu. No możesz jeszcze zacząć się uczyć grać na gitarze basowej. Nauka nie jest zbyt trudna, jednak na początku mogą Cię boleć opuszki palców. Takie średnie gitary to za ok. 500 zł (np. Washburn, Cort).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się