Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 bije rekordy popularności w Niemczech

159 postów w tym temacie

Eurogamer dał naprawdę wysoką ocenę, 9/10 która cieszy. Jestem zagorzałym fanem serii Gothic. Z niecierpliwością czekam na trzecią część. Nie oceniam dopóki nie zagram. Ale zapowiada się naprawdę interesująco. Myślę, że na pewno po zapoznaniu się z grą napiszę własną recenzję i wystawię ocenę, która dla mnie rzecz jasna będzie zdecydowanie najważniejsza. A i w moim odczuciu spory na temat, która gra i seria jest lepsza nie mają za bardzo sensu. Każdy ma własny gust. Jak dla mnie zdecydowanie seria Gothic a nie TES. A czy G3 przed Oblivionem. Zobaczymy. Osobiście TES 4 mnie zmęczył. Ta gra ma elementy, które zdecydowanie mi nie odpowiadają. Słaba fabuła, idiotyczne skalowanie przedmiotów nie trafione potworów. Jednostajny świat. Wnętrze Oblivionu. Monotonność lochów i podziemi. Kompas prowadzący gracza za "rączkę". Ale to jest moje zdanie i moja ocena. Uważam że znacznie lepszy był Morrowind.
Gothic 2 to gra na pierwszym miejscu dla mnie. Czy Gothic3 będzie lepszy od poprzednika? Pożyłem, obaczym.
Pewien jestem, że nikt nie narzuci nikomu swojego gustu. Jesteśmy w wolnym kraju. A do recenzji nie przywiązuję zbyt dużej wagi. Spotykałem się już z przypadkami dwóch odmiennych recenzji tej samej gry. Jedna chwaląca druga odwrotnie. Rozbieżności są i będą. Różni ludzie, rożne gusta. Oczywiście najlepiej jest zagrać i ocenić samemu. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc ludzie ktorzy maja karte graficzna Ati Radeon 9200 nie martwcie sie bo ja mam gre po niemiecku i chodzi mi na takiej karcie graficznej ....jakby co to ja mam legala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 11:49, Mateusz Brociek napisał:

Czesc ludzie ktorzy maja karte graficzna Ati Radeon 9200 nie martwcie sie bo ja mam gre po
niemiecku i chodzi mi na takiej karcie graficznej ....jakby co to ja mam legala...


powiedz mi tylko jak u Ciebie z ramem, ile masz i jak mniej wiecej chodzi gra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawiodłem się i to mocno. Tak mocno, że aż odwołałem zamówienie. Wiecie dlaczego w niemczech jest sukces komercyjny? Magia tytułu, G3 to porażka: pod względem budowy świata, grafiki, animacji, systemu walki, fabuły. Tylko muzyka jest niczego sobie. Kupię jak będzie kosztowało 20 zł. na obecną cenę nie zasługuje. Wystarczy przejrzeć niezależne recenzje G3. PB wyciąga łapę po pieniądze. Praktycznie mniej niż połowa zapowiedzi się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i... muszę się zgodzić. Budowa świata, grafika, animacja i fabuła - z tym nie, z resztą tak. Gra przypomina wczesną betę, niestety... Zamówienia nie odwołałem, poczekam na kolejne patche. Może jestem naiwny, ale tak to jest być fanboyem gothica. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Takie male info odnosnie popularnosci gry. W chwili obecnej Gothic III jest druga co do wielkosci premiera w tym roku po Homm5, ktory coby nie mowic wywodzi sie z totalnie bestsellerowej serii. Mysle, ze te dwie gry razem z NWN2 w tym roku pobija wszelkie rekordy popularnosci i od strony sprzedazy odsadza reszte tytulow, i to nie tylko tych z CDP. Oczywiscie nie liczac tasiemcow EA, ktore rzadza sie swoimi prawami i ich wyniki sprzedazy wymykaja sie standardowej analizie...

Tak swoja droga jakby sieci handlowe zrobily by jakies podsumowania roczne to w sumie fajnie by bylo rzucic okiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 00:16, Mike napisał:

Takie male info odnosnie popularnosci gry. W chwili obecnej Gothic III jest druga co do wielkosci
premiera w tym roku po Homm5, ktory coby nie mowic wywodzi sie z totalnie bestsellerowej serii.

Z tym, że się wywodzi, to bym polemizował... raczej "poszywa się"... to jest lepsze określenie

Dnia 28.10.2006 o 00:16, Mike napisał:

Mysle, ze te dwie gry razem z NWN2 w tym roku pobija wszelkie rekordy popularnosci i od strony
sprzedazy odsadza reszte tytulow, i to nie tylko tych z CDP. Oczywiscie nie liczac tasiemcow
EA, ktore rzadza sie swoimi prawami i ich wyniki sprzedazy wymykaja sie standardowej analizie...

Tak... i "arcydzieła" jakim jest Oblivion.
n4j84rd2133j c001 g13r4 !!!!!!!!!!!!!

Swoją drogą... jaki jest planowany nakład Gothic 3 w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2006 o 00:21, Monastor napisał:

Swoją drogą... jaki jest planowany nakład Gothic 3 w Polsce?


Niestety nie jestem upoważniony aby móc udzielić tej informacji. Niemniej jest on naprawadę duży. Drugi co do wielkości po Homm5 w tym roku - niewiele gier w ogóle zbliża się do takich wielkości, do końca roku realną szansę ma właśnie NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 22:56, Gothic I II III napisał:

Po prostu poczekaj te 5 dni wliczając max 3 dni po wysłaniu paczki a twoje pytania znikną jak
poranna rosa.

A tak przy okazji czy użytkownicy piszący niebieskim drugiem podają swoje gg ?


Za innych sie nie wypowiadam, ale ja nie podaje, bo nie używam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 19:23, Tolem napisał:

Niestety zawiodłem się i to mocno. Tak mocno, że aż odwołałem zamówienie. Wiecie dlaczego w
niemczech jest sukces komercyjny? Magia tytułu, G3 to porażka: pod względem budowy świata,
grafiki, animacji, systemu walki, fabuły. Tylko muzyka jest niczego sobie. Kupię jak będzie
kosztowało 20 zł. na obecną cenę nie zasługuje. Wystarczy przejrzeć niezależne recenzje G3.
PB wyciąga łapę po pieniądze. Praktycznie mniej niż połowa zapowiedzi się sprawdza.


Lol? Juz widzę, że jesteś czepialski i prawdopodobnie w dużo gier nie grałeś. Bo jak można się zawieść na jednej z najlepszych grafik? Co do innych aspektów też prawdopodobnie się czepiasz. Np. fabuła, powiedz mi, że była ona dobra w Gothicu 2... bo nie była ona dobra, jedyny fajny zwrot akcji był na samym końcu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje gothica 3 bo wierze,że PB się postarała i wyjdzie najlepsze cRPG w historii. Poprzednie gry także były piekne. Seria gothic jak dla mnie dystansuje wszystkie inne pod prawie każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wypowiem tak:

Co do sprzętu: ja mam Athlona 3500+ 1GB Ram DDR 400Mhz Winfast PX6800 GT 256MB i powinno chodzić dobrze, nie muszę grać w max detalach, najważniejsza jest grywalność. Możliwe, że gra jest zabugowana, źle zoptymalizowana itp. ale przynajmniej część tych niedogodności powinna być usunięta dzięki patchom. To po pierwsze. Po drugie: jestem wielkim fanem serii i większość wad poprzednich części nie jest tak oczywista. Np. interfejs i sterowanie to przede wszystkim kwestia przyzwyczajenia i indywidualnych odczuć, ja tam się szybko przyzwyczaiłem do sterowania i wcale nie uważam, że jest niewygodne. System walki natomiast mam opanowany, chociaż rzeczywiście jest słabiutki, żeby nie powiedzieć kulawy (mowa cały czas o częściach I i II). Ekwipunek w I był dosyć wygodny, natomiast w II beznadziejny. Grafa (wracamy do Gothica 3) - ona nie jest najważniejsza! Nie musi być super - hiper, nawet jak będzie na poziomie KotORa II, to nie będę bardzo zły. Tylko wymagania mogłyby być mniejsze. OK nie dużo, bo procek 2.0GHz i 128MB na karcie to nie jest dużo, 1GB ram też ma swoje powody (nie każda gra ma tereny o takiej powierzchni). Dlatego mówię (na wszelki wypadek, jakby ktoś się czepiał), mogłyby, a nie MUSZĄ.
Na tym zakończę swoją wypowiedź, oddaję głos do studia :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odżałowałem i kupiłem Edycje Kolekcjonerską - Wiem że się na Gothic''u nie zawiode.
Czekam na tą gierkę już od bardzo długiego czasu (praktycznie od kąd przeszedłem 7 raz Gothic II Noc Kruka ;D)
Mój komp może go nie udźwignąć ale się tym nie przejmuje - po nowym roku go zmieniam.
A warto bo szata graficzna G3 jest przepiękna. Jeszcze "tylko" kilkanaście godzin dzieli mnie od odbioru przesyłki.
Napewno jeszcze wielu innych tak jak ja czeka na swoje egzemplarze. Założe się że będzie to jeden z najlepiej (jeśli nawet nie najlepszy) sprzedających się tytułów.
Pozdro dla wszystkich fanów G3.
Bezimienny powraca ! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko kiedy dostaniemy Gothica3??Jedno wiem Gothic mnie nie zawiedzie.Co jest przepiękne w Gothicu??To że to doskonałe wyśrodkowanie dla fanów RPG i "wyżynanek".Ja po samych opisach wrażeń ludzi którzy grali w G3 wiem,że gra jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować