Zaloguj się, aby obserwować  
tosz

Kontrowersyjne komiks

46 postów w tym temacie

właśnie skończyłem lektórę 6 ostatniej części komiksu FURY wydanego przez Mandragorę i :
po pierwsze ta mini seria nie powinna być sprzedawana w kiosku ze wzgledu na drastyczność i wulgaryzmy zawarte w nim
po drugie scena śmierci Gagarina ( to taki oprych - nie mylić z kosmonautą ) jest poprostu szukujaca

czytałem dużo komiksów i czegoś takiego jak w tym to jeszcze nie widziałem

czy ktoś go czytał i ma jakieś zdanie o nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 11:40, tosz napisał:

właśnie skończyłem lektórę 6 ostatniej części komiksu FURY wydanego przez Mandragorę i :
po pierwsze ta mini seria nie powinna być sprzedawana w kiosku ze wzgledu na drastyczność i
wulgaryzmy zawarte w nim
po drugie scena śmierci Gagarina ( to taki oprych - nie mylić z kosmonautą ) jest poprostu
szukujaca

czytałem dużo komiksów i czegoś takiego jak w tym to jeszcze nie widziałem

czy ktoś go czytał i ma jakieś zdanie o nim ?



Komiks to komiks, rysunek artystyczny... jest dla ciebie za brutalny - nie czytaj, albo raczej nie ogladaj.

Moim zdaniem nie ma, co robic zamieszania... szczegolnie, ze zaraz sie znajda "Plastikowi Rodzice" i działacze parti... by doczepic sie do jakies pierdułki.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMFG. Dobre są takie komiksy, ja z takich lubię Silent Hill. Jak nie chcesz to nie czytaj. Może i Ty byś zabronił tego sprzedawac... i Twoi Rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 11:57, Locker HEHE napisał:

Dla mnie są wszystkie tramwaju warte.
P.S. Spalić je razem z mangą! :[.


Nawet te uhonorowane Nagrodą Pulitzera? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 11:58, Malevyn napisał:

OMFG. Dobre są takie komiksy, ja z takich lubię Silent Hill. Jak nie chcesz to nie czytaj.
Może i Ty byś zabronił tego sprzedawac... i Twoi Rodzice.

Ja się tym brzydzę. A rodzice to nawet gier komputerowych nie znoszą. Chociaż tata w Epokę Imperium lubi sobie pograć.
P.S I jeszcze jedno wara od moich rodziców :[ :[. Bo nie przesiadują tu na forum, nie znasz ich więc ich nie wspominaj. Jak zaś twoi rodzice cię nie wychowali to wiedz, że jak kogoś nie ma przy dyskusji i nie będzie to się go nie obgaduje :[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do Night Elf i Malevyn - jezeli uwżacie że duszenie gościa jego własnymi flakami to super sprawa to powinniście się nad soba zastanowić
czytajcie uważnie posty - chodzi mi tylko że taki komiks jak ten nie powinien być sprzedawany w kioskach , bo niestety małe dzieci mają do nich dostęp , nadmieniam że piszę tylko o tym konkretnym tytule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 12:02, Mudra napisał:

Nawet te uhonorowane Nagrodą Pulitzera? ;)

Mam gdzieś czyjeś uhonorowania oskary czy inne jakieś odznaczenia.
Jak coś jest odrażające to tego nie łykam ;]. Kminisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 12:04, Locker HEHE napisał:

Jak coś jest odrażające to tego nie łykam ;]. Kminisz ?


Napisałeś:

Dla mnie są wszystkie tramwaju warte.

Dnia 20.10.2006 o 12:04, Locker HEHE napisał:

P.S. Spalić je razem z mangą! :[.


Wszystkie? => czyli, że wszystkie komiksy (bez wyjątku) są odrażające?

Powiedz mi jak inaczej można było zinterpretować Twojego posta hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>chodzi mi tylko, że taki komiks jak ten nie powinien być sprzedawany w kioskach, bo niestety małe dzieci mają do nich dostęp, nadmieniam, że piszę tylko o tym konkretnym tytule
Nie wiem czy zauważyłeś na okładce taki napis
"UWAGA Komiks dla dorosłego czytelnika"
Czyli ostrzeżenie jest, więc dzieci nie powinny mieć do niego dostępu. A to, że kioskarz/ kioskarka go sprzeda jakiemuś dziecku to nie jest wina wydawnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te kiczowate okładki to już nie podchodzę do regału z nimi.
Coś ty myślał, że ja dzielę ? Nie jest to porządna literatura jak, np. powieści historyczne.
Czyta się coś porządnego a nie jakieś serwatyny-wymoczyny pełnymi obrazków które doskwierają kolorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 11:57, Locker HEHE napisał:

Dla mnie są wszystkie tramwaju warte.
P.S. Spalić je razem z mangą! :[.

Udaj się może do najbliższej księgarni, obejrzyj sobie Exit Thomasa Otta, coś Gaimana, Kota Rabina Sfara, komiksy Marjane Satrapi, Arta Spiegelmana, Alana Moore''a...
Bo widzę, że Twoje obeznanie w temacie kończy się na trykociarzach Marvela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 12:06, Deejay napisał:

/ciach/

skoro nie są opatrzone znaczkiem 18+ to chyba wszystko jest ok...

na dole okładki jest napis - dla dorosłego ( malutkie literkie białe literki ) czytelnika ( wielkie czerwone woły ) - jak ktoś ma słabszy wzrok to zobaczy tylko napis dla cztelnika
kioskarz sprzedaje jak leci przecież to komiks a komiksy są dla dzieci - proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 12:19, tosz napisał:

na dole okładki jest napis - dla dorosłego ( malutkie literkie białe literki ) czytelnika (
wielkie czerwone woły ) - jak ktoś ma słabszy wzrok to zobaczy tylko napis dla cztelnika
kioskarz sprzedaje jak leci przecież to komiks a komiksy są dla dzieci - proste


w świetle prawa jest ok... jedyny kto łamie prawo i może mieć z tego powodu wyrzuty sumienia to ten kioskarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fury nie znam, ale jestem wielkim fanem LOBO a tak flaki są na każdej stronie. Mimo to zaczytywałem sie tym od dzieciaka (podstawówka) i chyba na jakiegoś wykolejeńca nie wyrosłem, trzeba tylko umieć oddzielić chory komiks od rzeczywistości :)
Gdybym miał skaner wrzuciłbym coś drastycznego, te komiksy nie mają chyba nawet 12+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 12:15, Locker HEHE napisał:

Jak widzę te kiczowate okładki to już nie podchodzę do regału z nimi.
Coś ty myślał, że ja dzielę ? Nie jest to porządna literatura jak, np. powieści historyczne.
Czyta się coś porządnego a nie jakieś serwatyny-wymoczyny pełnymi obrazków które doskwierają
kolorami.


Problem polega na tym, że sa dobre ksiązki, i książki, na które szkoda było papieru. Filmy wybitne i filmy kiepskie. Komiksy marne i takie, które swobodnie możemy nazywać sztkuą. Prawidłowość jest właśnie taka, i to w każdym rodzaju twórczości. Ewidentnie nie doceniasz komiksu jako jednej z wielu form przekazu treści. Wierz mi komiks daje naprawdę duże pole do popisu twórcom, problem polega na tym, że trzeba jeszcze umieć to wykorzystać. Poza tym nie wszyscy twórcy posiadaja wielkie ambicje, stąd też cała plejada kiczowatych wydawnictw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 12:30, Budo napisał:

fury nie znam, ale jestem wielkim fanem LOBO a tak flaki są na każdej stronie. Mimo to zaczytywałem
sie tym od dzieciaka (podstawówka) i chyba na jakiegoś wykolejeńca nie wyrosłem, trzeba tylko
umieć oddzielić chory komiks od rzeczywistości :)
Gdybym miał skaner wrzuciłbym coś drastycznego, te komiksy nie mają chyba nawet 12+

ty nie wyrosłeś , a masz pewność że inni też nie wyrosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2006 o 12:35, tosz napisał:

ty nie wyrosłeś , a masz pewność że inni też nie wyrosną ?


Dlatego piszę, że należy umieć oddzielić komiks od "reala" (nie lubię tego słowa). Jeśli o mnie chodzi dałbym Lobo jakies ograniczenie wiekowe, bo ta produkcja nie jest zdrowa xD

Ale tak jak mówię, nie sądze żeby komiksy jakoś strasznie źle wpływały na psychike młodziezy, gorzej chyba działają bajki i filmy- ogólnie tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować