Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 14:39, VBone napisał:

Czemu takim lekceważącym tonem wypowiadasz się o Summoning? ;]


Hah. Nie no oczywiście i LotR i Summoning kocham. Tak, wiem to była ironia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez paweusz

> Oczywiście poza tobą - ale to na sajcie :)

sam żeś zapraszał :] ..poza tym wróciłem dziś do Hrabiego i powiem szczerze: ja paniał ten klimat.. z resztą nie trudno mi było bo oba łączące się w CNK gatunki muzyczne znam, lubię i cenię :)

> Dziwne to trochę, że tak dużo osób woli gadać
> o tym czego nie lubi, a niżeli o to tym co ich "kręci".

nie wiem, ale.. taki jakiś szarobury obraz naszego kraju mi się przed oczami namalował jak przeczytałem te słowa :/ ..świętego z siebie robić nie będę, bo na sumieniu mam parę postów w tonie.. ale dajmy spokój.
...
o Gorevent już tu było? jak nie to powinno :) buja wyśmienicie! ..po nazwie zespołu wiadomo cóż to za gatunek, więc zainteresowani na YT niechaj się udadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:09, Leslaw555 napisał:

Hah. Nie no oczywiście i LotR i Summoning kocham. Tak, wiem to była ironia :)


coś często Pan ironizujesz na tym forum ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:25, deuser napisał:

coś często Pan ironizujesz na tym forum ;p


Sugerowałem, że była to ironia nie z mojej, a VBone''a strony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:48, deuser napisał:

mój ból, moja radość.. sorry więc! :)


Nie ma przecież za co :) Ja obecnie zachwycam się techniką Meshuggah i Gojira. Płytki z 2008-"ObZen" i "The Way of All Flesh". Cudo powiadam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham TURBO i taki kawałek "Upiór w operze" z płyty Awatar ma bardzo fajny motyw tak ok 3min. No i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że właśnie ten fragment kojarzę z jakiejś innej piosenki tylko nie wiem z jakiej i to nie daje mi spokoju:/ Może jest ktoś kto wie czy ten kawałek jest do czegoś podobny? Jeśli tak dajcie znać. Link do piosenki http://www.wrzuta.pl/search.php?type=A&words=turbo+upi%C3%B3r+w+operze&header_search -submit.x=0&header_search-submit.y=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na jednym z GSów przeczytałem takie o to słowa: (...)To nie black, gdzie wszystkie riffy brzmią tak samo, bas smęci a perkusja nawala w jeden bęben. ..a Vikernes w avatarze.. myślałem że padnę xD
...
poza tym co tu taka cisza, spokój?? ..nudy <zieeeww> ,wstawać szatanuchy jedne ;)
na pobudzenie daję kawałek:
http://pl.youtube.com/watch?v=WVenGkkw5ew ..wiem, wiem znany, ale posłuchać nie zawadzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam uprzedzenia do "narodu wybranego", ale plytka Bishop of Hexen - The Nightmarish Compositions cholernie mile mnie zaskoczyla. bardzo dobry melo/sympho black, nie sa to tylko "cukierkowe" klawisze, muzyka jest zlozona. W recenzji (ktora jest tutaj: http://www.metal-archives.com/band.php?id=3856 ) jest pare porownan do Arctura, tak to prawda, chwilami niemal jak wczesny Arcturus. Dla mnie to wielki plus bo tworczos Arcturusa bardzo cenie. Jedyne co mnie drazni to wokal ktory chwilami "buczy" (nie jest to ani black, ani rasowy death, brzmi okropnie i slysze to nie po raz pierwszy - sporo kapelek takiego czegos probuje). Na szczescie jest to tylko dodatkowy wokal a nie glowny. Warto, oj warto.

no no, moze izraelska scena pozbawi mnie moich uprzedzen ? po swietnym Dalmerot''s Kingdom kolejna perełka :)

poki co wracam do Ali Project, metal narazie w odstawke, a mam jeszcze kilkanscie plyt do obadania - poczekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:12, EmperorKaligula napisał:

mam uprzedzenia do "narodu wybranego", ale plytka Bishop of Hexen - The Nightmarish
Compositions
cholernie mile mnie zaskoczyla.

A jaki wpływ na muzykę ma pochodzenie izraelskie muzyków BoH ? Ja np. nie chciałbym, żeby ktoś rezygnował ze słuchania zespołów tylko dlatego, że są z Polski.

Dnia 15.11.2008 o 18:12, EmperorKaligula napisał:

bardzo dobry melo/sympho black, nie są to tylko "cukierkowe" klawisze, muzyka jest zlozona.

Melodyjność, dźwięczność, rozmaite brzmienia na pewno punktują. Co do klawiszy, to melodic czy symphonic bm to nie są same klawisze - często ich nawet nie słychać.

Dnia 15.11.2008 o 18:12, EmperorKaligula napisał:

Jedyne co mnie drazni to wokal ktory chwilami "buczy"

Wokal dość specyficzny, chrypliwy, czasem trochę monotonny - ale nie jest najgorzej. Czasem słucham 10 s wokalu danej osoby i już wiem, że nie będę tego słuchał a "The Nightmarish Compositions" mnie nie odrzuciło.

Dnia 15.11.2008 o 18:12, EmperorKaligula napisał:

no no, moze izraelska scena pozbawi mnie moich uprzedzen ? po swietnym Dalmerot''s Kingdom kolejna perełka

Ja ostatnio badam szczególnie sceny francuską, fińską a nawet meksykańską - bo na całym świecie potrafią nagrać coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 10:40, paweusz napisał:

A jaki wpływ na muzykę ma pochodzenie izraelskie muzyków BoH ? Ja np. nie chciałbym,
żeby ktoś rezygnował ze słuchania zespołów tylko dlatego, że są z Polski.


mam swoje uprzedzenia, podobne mam do poludniowo amerykanskich "muzykow" ;). Bardzo czesto rezyguje z zespolu ktory jest z chile, peru czy brazylii - 99% kapel z tych panstw ktore poznalem to dno. Oczywiscie w innym wymiarze, bardziej dosadnym tez mam uprzedzenia od izraela, czesciowo przeszly tez na muzykow. Moze to dziwne ale tak mam.

Dnia 16.11.2008 o 10:40, paweusz napisał:

Ja ostatnio badam szczególnie sceny francuską, fińską a nawet meksykańską - bo na całym
świecie potrafią nagrać coś porządnego.


ano prawda, do finskiej sie troche zrazilem - zbyt "folkowe" by nie powiedziec "polkowe" - mowa oczywiscie powerku. Co do black/pagan z finlandii to slyszalem pare kapelek i jakos nie zostaly w glowie - niezle rzemioslo, ale nic ponad to. Chyba ze cos polecisz ?

Ja ciagle katuje Ali Project, daaawno mnie cos "nie metalowego" na tak dlugo nie wciagnelo jak to :) Rewelka na wszystkich frontach :]

edit: debiut emperorowego awatara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:39, EmperorKaligula napisał:

mam swoje uprzedzenia, podobne mam do poludniowo amerykanskich "muzykow" ;)

No w sumie, sam święty nie jestem - jak widzę że kapela jest z USA to z góry dziękuję. Co do kapel południowoamerykańskich, to zbyt wielu nie słuchałem ale i dobrych zespołów tam nie zauważyłem. Nie znaczy, że na tym kontynencie nie ma dobrych zespołów. Powiem tak, generalnie zrażam się do słabych kapel, czy nie trafiających w moje gusta; jak zagrają fajnie to mogą być nawet z Kirgistanu.

Dnia 16.11.2008 o 15:39, EmperorKaligula napisał:

ano prawda, do finskiej sie troche zrazilem - zbyt "folkowe" by nie powiedziec "polkowe" - mowa oczywiscie
powerku.

Ja ogólnie jestem "zrażony" do power, więc bez znaczenie kto go wykonuje.

Dnia 16.11.2008 o 15:39, EmperorKaligula napisał:

Co do black/pagan z finlandii to slyszalem pare kapelek i
jakos nie zostaly w glowie - niezle rzemioslo, ale nic ponad to. Chyba ze cos polecisz ?

Jest parę ciekawych kapel, ale jakoś bez rewelacji - tak jak napisałeś. W tym momencie słucham ukraińskiego pagan black - Kurgan, francuski industrial bm Count Nosferatu Kommando i La Division Mentale.

Dnia 16.11.2008 o 15:39, EmperorKaligula napisał:

Ja ciagle katuje Ali Project

W przypadku tego zespołu, katowanie się to idealne określenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie...
Z fińskiej muzyki polecam Nightwisha (zawsze i wszędzie), Children of Bodom, i chodźby np. TAROT. Do tego można jeszcze dorzucić Sonatę Ar[k/c]ticę i Paina (ale oni chyba nie są z Finlandii jeżeli się dobrze orientuję [Pain]). Dimu Borgir też niezły, coś jak nasz Behemoth (już sobie wyobrażam grad obelg w moją stronę lecących). Co by tu jeszcze można było dać...? A tak poza tym to In Flames, wspomniany wcześniej Dragonforce (chociaż uważam że jest to zespół jednego utworu... aczkolwiek imponującego :D). Na razie brak mi pomysłów, jak na coś wpadnę to dam znać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 23:11, BANITA PL napisał:

Jeśli chodzi o mnie...
Z fińskiej muzyki polecam Nightwisha (zawsze i wszędzie), Children of Bodom, i chodźby
np. TAROT. Do tego można jeszcze dorzucić Sonatę Ar[k/c]ticę i Paina (ale oni chyba nie
są z Finlandii jeżeli się dobrze orientuję [Pain]). Dimu Borgir też niezły, coś jak nasz
Behemoth (już sobie wyobrażam grad obelg w moją stronę lecących). Co by tu jeszcze można
było dać...? A tak poza tym to In Flames, wspomniany wcześniej Dragonforce (chociaż uważam
że jest to zespół jednego utworu... aczkolwiek imponującego :D). Na razie brak mi pomysłów,
jak na coś wpadnę to dam znać :D


lepiej nie wyjeżdżać tutaj z takimi kapelami, bo tu sami "trve" ci będą jechać, że to komercha, szit etc. najlepiej pisać o jakiś podziemnych death metalowych kapelach, najlepiej szwedzkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 23:18, wale z axa napisał:

lepiej nie wyjeżdżać tutaj z takimi kapelami, bo tu sami "trve" ci będą jechać, że to
komercha, szit etc. najlepiej pisać o jakiś podziemnych death metalowych kapelach, najlepiej
szwedzkich.

To nie jest wątek o trve kapelach - komuś mogą się nie podobać te "komercyjne kapele", ale nie jest to powód by o nich nie rozmawiać. Kto w tych czasach słucha szwedzkiego death metalu (jeszcze tego z Göteborga) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 10:40, paweusz napisał:

Ja ostatnio badam szczególnie sceny francuską..


Nocturnal Depression oraz Peste Noir.. drugi polecałeś na GSie, pierwszy zapewne znasz, ALE jeśli nie to ( do wszystkich mowa ) łykać bez popity! ..uwolnić się nie potrafię od ich dzieł.. zwłaszcza Nocturnal Depression!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 14:45, Wayzin napisał:

Ale już klasyki pokroju Emperora wszyscy mają w głębokim poważaniu. Zapomniany, opuszczony...


a tak ;) ..zapuść When Darkness Cover My Soul -wymienianego przeze mnie wcześniej ND to zaraz i ty go opuścisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 14:45, Wayzin napisał:

Ale już klasyki pokroju Emperora wszyscy mają w głębokim poważaniu. Zapomniany, opuszczony...

Słuchajmy kogoś za to co tworzy/tworzył, a nie za miano tzw. klasyka. Słucham niejednej kapeli ze słynnej fali norweskiego black metalu, ale Emperor u mnie nigdy nie znajdował się w tej grupie. Słuchałem, oczywiście - z racji "nazwy", ale nie przypadli mi do ucha.
-> deuser - za równo Peste Noire i Nocturnal Depression były prezentowane przeze mnie (tu czy na GS) - choć ten drugi jednak mnie nie powalał. Na razie mi przeszły brzmienia DSBM (trochę ożywienia na powrót) - teraz się zakochałem w Count Nosferatu Kommando. Czy są wybitni (or something like that) ? Nie wiem, ale trafili we mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 15:41, paweusz napisał:

Count Nosferatu Kommando.
Czy są wybitni (or something like that) ? Nie wiem, ale trafili we mnie :)


mam problemy z uzyskaniem dostępu do ich nagrań :/ pozostał YT, ale nie siedzę tam często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować