Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2005 o 20:29, d7 napisał:

> A ja to czegoś nie rozumiem. Kiedyś wszyscy metalowcy, punki to była jedna wielka
rodzina. A teraz porobiło się tyle że
> tak powiem subkultur w subkulturze: death, black, grind, trash, power, heavy itd,
wszyscy boczą się na siebie. PRZECIEŻ
> WSZYSCY KOCHAMY EKSTREMALNĄ MUZYKĘ, jedni intensywniejszą inni lżejszą ale nadal
jest to METAL. Nie dajmy się zwariować.
> Ja np. uwielbiam death metal ale lubie posłuchać i innych kapel z innych nurtów
METALU.

bombel masz 100% racji...
ja np. uwielbiam sluchac Children of Bodom... normalnie orgazm :D
ale do tego slucham SOAD, lub Ironsow... wiec nie kumam dlaczego tak sie dzieje...


Myślę, że spodoba ci się Sabaton. Powinieneś sprawdzić ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 11:22, Findan napisał:

Wczoraj miała miejsce premiera "Ballads of a Hangman" zespołu Grave Digger.
Nie jest tak świetna jak poprzedniczki, ale chłopaki odwalili kawał dobrej roboty. Tytułowy
utwór, dostępny już od dłuższego czasu, naprawdę kopie tyłek ;) Nic tylko poszukać i
kupić!
http://pl.youtube.com/watch?v=nGfoh7lMPa8


zgadzam się nic specjalnego ,ale fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:17, mas1213 napisał:

hmm metal ;/ nigdy nie lubiłem tego typu muzyki ;P podoba mi się może jedna piosenka
może dwie ;)


To po co tu piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 21:14, Vincent Law napisał:

Robię na WoK projekt o metalu i podgatunkach. Najważniejsze wymienić i opisać czy się
wyróżniają, i parę przykładów.
Industrial Metal (moje kochanie < 3) to będzie Rammstein, piosenka Buck Dich/Du hast,
coś w ten deseń, a wyróżnia się klawiszowymi wstawkami, przeróbką na komputerze etc.
Heavy Metal to Iron Maiden i Siódmy Syn, na przykład, ale co do opisu to nie wiem.
Power to może coś z Blind Guardian? Ale nie wiem jak opisać.. ''podniosłość'' w piosence..
troche mało ;d
Epic, tematyka, ManOwar - Warriors of the World United;
Co do trash... Metallica albo Megadeth(?) ale żadnych charakterystycznych dla gatunku
piosenek nie znam, i trashu też w ogóle nie słucham.
A co do reszty... to tam folk troche znam, nic więcej. Z góry dziękuję jakby się komuś
chciało rozpisać.


Umh, lol
Rammstein to taki industrial jak z Man''O''War porzadny metal. Industraill metal to przedewszystkim Ministry (dla przykładu piosenka Rio Grande Blood), charakteryzuje się samplami i mocnym przesterem gitar i wokalu. To jest industrial
Thrash- Slayer (np. War Ensemble)- prędkośc, brudek, ciężar, połer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wiadomo coś o nowej płycie Slayera? W końcu mamy już 2009 rok...
2. Czy jest szansa, że przyjadą do Polski promować nowy long play? Ile będzie tak mniej-więcej kosztował bilet? Ja bym stawiał, że podobnie jak na Metallikę ok 120zł...
3. Ile zazwyczaj trwają koncerty Slayera? Chodzi mi o czas jednego koncertu np ile trwał ostatni w Polsce bodaj w 2007roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 12:13, Leslaw555 napisał:

Panowie od czego zacząć z Mercyful Fate, ew. King Diamond ? Z góry dzięki.

Posłuchaj sobie może King Diamond & Black Rose 20 Years Ago (A Night Of Rehearsal) - trochę może dziwne, ale w końcu to początki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:15, THE WITCHER1990 napisał:

3. Ile zazwyczaj trwają koncerty Slayera? Chodzi mi o czas jednego koncertu np ile trwał
ostatni w Polsce bodaj w 2007roku?


1.narazie niewiele, oprócz tego, że wypuścili jeden kawałek, polecam przeglądanie tej stronki http://muzyka.onet.pl/10175,0,0,newsy.html
2.szansa jest, chociaż wydaje mi się, że mała, a co do ceny biletu to właśnie gdzieś w tych okolichach.
3.w 2007 trawał bodajże 2h i zazwyczaj tyle grają ostatnie zespoły na festivalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:15, THE WITCHER1990 napisał:

1. Wiadomo coś o nowej płycie Slayera? W końcu mamy już 2009 rok...

Ma być latem 2009... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:50, Szczur22 napisał:

> Robię na WoK projekt o metalu i podgatunkach. Najważniejsze wymienić i opisać czy
się
> wyróżniają, i parę przykładów.
> Industrial Metal (moje kochanie < 3) to będzie Rammstein, piosenka Buck Dich/Du
hast,
> coś w ten deseń, a wyróżnia się klawiszowymi wstawkami, przeróbką na komputerze
etc.
> Heavy Metal to Iron Maiden i Siódmy Syn, na przykład, ale co do opisu to nie wiem.

> Power to może coś z Blind Guardian? Ale nie wiem jak opisać.. ''podniosłość'' w
piosence..
> troche mało ;d
> Epic, tematyka, ManOwar - Warriors of the World United;
> Co do trash... Metallica albo Megadeth(?) ale żadnych charakterystycznych dla gatunku

> piosenek nie znam, i trashu też w ogóle nie słucham.
> A co do reszty... to tam folk troche znam, nic więcej. Z góry dziękuję jakby się
komuś
> chciało rozpisać.

Umh, lol
Rammstein to taki industrial jak z Man''O''War porzadny metal. Industraill metal to przedewszystkim
Ministry (dla przykładu piosenka Rio Grande Blood), charakteryzuje się samplami i mocnym
przesterem gitar i wokalu. To jest industrial
Thrash- Slayer (np. War Ensemble)- prędkośc, brudek, ciężar, połer.


nie mogłeś prościej napisać -połączenie elektroniki z metalem :P
i co ty masz do manowar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh a ja tak chciałbym jechać na ich koncert... Pytałem kolegi, który był ze mną na Metallice, czy by pojechał ale powiedział, że nie bo na Slayera to sami sataniści jeżdżą:D A poza tym nie przepada za Slayerem lubi tylko płytę SITA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:07, THE WITCHER1990 napisał:

Ehh a ja tak chciałbym jechać na ich koncert... Pytałem kolegi, który był ze mną na Metallice,
czy by pojechał ale powiedział, że nie bo na Slayera to sami sataniści jeżdżą:D A poza
tym nie przepada za Slayerem lubi tylko płytę SITA


A sam nie możesz jechać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:19, hammerfall87 napisał:


A sam nie możesz jechać ?

Samemu jakoś tak głupio, we dwoje jest lepiej, a większą grupą tym bardziej. Zawsze można się zrzucić na paliwo i jechać czyimś samochodem...
Jeśli nie znajdę nikogo chętnego, a na koncert (o ile w ogóle będzie) będę miał kasę to pewnie i tak sam pojade:) Nie przepuszczę takiej okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:32, THE WITCHER1990 napisał:

>
> A sam nie możesz jechać ?
Samemu jakoś tak głupio, we dwoje jest lepiej, a większą grupą tym bardziej. Zawsze można
się zrzucić na paliwo i jechać czyimś samochodem...
Jeśli nie znajdę nikogo chętnego, a na koncert (o ile w ogóle będzie) będę miał kasę
to pewnie i tak sam pojade:) Nie przepuszczę takiej okazji.


dobre myślenie masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2009 o 20:37, hammerfall87 napisał:


dobre myślenie masz :)

Żeby było jeszcze lepsze to powiem, że na flaszkę czy browar (w liczbie mnogiej rzecz jasna) też się można złożyć. Oby tylko przyjechali, a mnie tam nie zabraknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:44, THE WITCHER1990 napisał:


>
> dobre myślenie masz :)
Żeby było jeszcze lepsze to powiem, że na flaszkę czy browar (w liczbie mnogiej rzecz
jasna) też się można złożyć. Oby tylko przyjechali, a mnie tam nie zabraknie:)


ja się wybiorę na kreatora w lutym skoro już w Krakowie wystąpią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2009 o 20:51, hammerfall87 napisał:

ja się wybiorę na kreatora w lutym skoro już w Krakowie wystąpią :)

Też trochę słucham. Endorama to dla mnie coś więcej niż tylko płyta. Tego co czuję gdy tego słucham nie umiem opisać:) Ile bilet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 21:09, THE WITCHER1990 napisał:


> ja się wybiorę na kreatora w lutym skoro już w Krakowie wystąpią :)
Też trochę słucham. Endorama to dla mnie coś więcej niż tylko płyta. Tego co czuję gdy
tego słucham nie umiem opisać:) Ile bilet?


75 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja słucham Metalu i moge z czystym sercem powiedziec, ze jestem dumny tego ze jej slucham. Uważam, że metal i ogulnie Rock jst dużo fajniejszym nurtem muzycznym niż wszendobylski hip- hop. ktory trawie tak sobie. Wiem, że ludzie którzy słuchają metalu to zaraz im sie przypina ksywka "brudas i tak dalej, ale kest to zwyczajne obrażanie tego człowieka, bo to, że paru się tak zachowuje to nie znaczy zaraz że wszyscy są tacy ! Metal jest dobrym nurtem i jestem zdania iż mimo wszelkiej krytyki otoczenia. Bedzie się dalej tak rozwijaj jak się rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować