Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2007 o 21:15, 88Bonzo napisał:

Również witam nową GRAMowiczkę :-)

Co do metalu ciągle debata toczy się o kornach, slipknotach, slayerach itd. :) może ktoś poleci
coś z gatunku melodic death ? Norther, Kalmah, Wintersun, poszukuje czegoś podobnego :-) za
wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuje.


dark tranquality

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Arch Enemy (choć jak na melodic są ostrzy), Soilwork, In Flames. Jest też Sonic Syndikate, ale nie słuchałem go osobiście, więc nie będę polecał. Sprawdź na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:15, 88Bonzo napisał:

może ktoś poleci coś z gatunku melodic death ? Norther, Kalmah, Wintersun, poszukuje czegoś podobnego :-) za
wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuje.


Wintersun to podobno nie jest melodic death. ;)

In Flames, Dark Tranquility, Children of Bodom - polecam te zespoły, fajnie grają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark Tranquillity biorę w ciemno :-) resztę kapel wyżej wymienionych mam :) mam nadzieję że się nie zawiodę, jak coś macie u mnie browar :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:18, goldeneagle napisał:

Ja polecam Arch Enemy (choć jak na melodic są ostrzy), Soilwork, In Flames. Jest też Sonic
Syndikate, ale nie słuchałem go osobiście, więc nie będę polecał. Sprawdź na własną odpowiedzialność.

Sonic Syndicate niby melodic death, ale większość kawałków brzmi jak metalcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:09, goldeneagle napisał:

Ostatnia płyta Trivium- "The Crusade", uchodzi za trash metalową, a brzmi dużo ciężej. Mówiąc
za lekki miałem na myśli brzmienie, nie same riffy.


Od Slayera ? No nie wiem.
Ale spoko, Trivium też lubię.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trivium też lubię.

Chyba jedyna kapela z gatunku thrash, metalcore której naprawdę miło mi się słucha. Jak dla mnie najlepsza płytka Ascendancy [2005]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:15, 88Bonzo napisał:

Również witam nową GRAMowiczkę :-)


:)))

Dnia 04.09.2007 o 21:15, 88Bonzo napisał:

Co do metalu ciągle debata toczy się o kornach, slipknotach, slayerach itd. :) może ktoś poleci
coś z gatunku melodic death ? Norther, Kalmah, Wintersun, poszukuje czegoś podobnego :-) za
wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuje.


Jeśli podobne do Northera - dokładam się do zalecenia CoB, to prawie że bliźniacze zespoły jeśli chodzi o styl, poza tym - *zdecydowanie* Soilwork, cud, miód i orzeszki, In Flames - to samo (zresztą wszystkie kapelki ''gothenburg melodef'' to najwyższa półka), a Arch Enemy... hm... pominę, bo mimo, że fajne, to mnie żółć i krew zalewa, że jeszcze nie dysponuję wokalem a''la Angela :P

PS. Browara nie trza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:46, Nathicana napisał:

PS. Browara nie trza ;)


Nie to nie :P na siłę nie będę wciskał a samemu z chęcią się napije :D mimo wszystko dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Nigdy mi się nie chciało przeglądać dokładnie forum, zawsze bazgrałem w komentarzach newsów, a tu proszę, jaki miły temacik ;]

Na wstępie powiem, że słucham prawie wszystkiego - heavy, power, speed, epic, black, death, metalcore progressive...Był nawet okres, kiedy leciał u mnie Nu-metal (zły wpływ, złych ludzi :p), ale wyrosłem z tego :) Teraz po prostu już mnie to nie bawi...phi, zdarza się. Moim faworytem jest Iron Maiden... mogą się sączyć z głośników każdego dnia do oporu :)

Podpiszę się jeszcze tylko obiema łapkami pod tym, że Dark Tranquillity być gut i warto się z nim zapoznać ;)

Więcej ynfo na gramsajcie ( jakoś trzeba sobie staty nabijać, nie ? :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:15, 88Bonzo napisał:

może ktoś poleci coś z gatunku melodic death ? Norther, Kalmah, Wintersun, poszukuje czegoś podobnego :-) Ja osobiście death słucham mniej, ale ostatnio "wpadła mi w ręce" grecka kapela death Septic Flesh, bardzo dobra, medodyjna muzyka, chórki dodają klimatu. Słuchałem tylko albumu Sumerian Daemons, ale bardzo mi się spodobało. W każdym razie inna sugestia niż pozostałych, bo w tym temacie pojawiają się ciągle te same zespoły.

Ostatnio spodobał mi się zespół Notre Dame - black metal, teamtyka czysto wampiryczna ("La Theatre Du Vampire").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 08:50, paweusz napisał:

Ostatnio spodobał mi się zespół Notre Dame - black metal, teamtyka czysto wampiryczna ("La
Theatre Du Vampire").


Co do tematyki o wampirach... słyszał ktoś Powerwolf? (pewnie retoryczne pytanie). Wyśmienity power-metal ze świetnym wokalem i świetnymi pomysłami. Kto jednak nie słyszał niech szybko nadrobi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 09:53, 88Bonzo napisał:

Co do tematyki o wampirach... słyszał ktoś Powerwolf? (pewnie retoryczne pytanie).

Nie takie retoryczne, pierwsze słyszę ale ja nie słucham power metalu :) Oni czasem nie "identyfikują" się z likantropami/wlkołakami, a nie wampirami... Mniejsza o to.
Ja ostatnio sięgam też po polskiego Belfegora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 10:00, paweusz napisał:

> Co do tematyki o wampirach... słyszał ktoś Powerwolf? (pewnie retoryczne pytanie).
Nie takie retoryczne, pierwsze słyszę ale ja nie słucham power metalu :) Oni czasem nie "identyfikują"
się z likantropami/wlkołakami, a nie wampirami... Mniejsza o to.


Sam wokalista Attila Dorn w jednym z wywiadów mówi: "Śpiewam o wilkołakach i wampirach..." no ale fakt, mniejsza o to ;)

Co do kapeli osobiście ją polecam nawet fanom cięższych brzmień. Jest to czysty power/heavy bez żadnych cukierkowatych chórków. Płyta Powerwolf - [Lupus Dei] jest na prawdę godna polecenia :-) i warto zwrócić na nią uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 21:09, goldeneagle napisał:

Ostatnia płyta Trivium- "The Crusade", uchodzi za trash metalową, a brzmi dużo ciężej.


Triviem cięższe od Slayera??? No nie, tu żeś przesadził. Trivium jest dla mnie bardziej heavy niż thrash (chociaż mu się zdarza), najmocniejszy na "Crusade" jest chyba "To the Rats", ale on nie jest nawet w połowie tak ciężki jak "Black Serenade" (najlżejszy kawałek na Christ Illusion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, kocham swoją szkołę... W wakacje kupiłem trochę nowych ciuchów w sklepach wysyłkowych, więc idę do szkoły z SOADem na piersi, no i oczywiście wróciła ksywa "Hejwi" dodatkowo jeden kretyn zaczął się smiać że jestem DAŁN bo mam na koszulce DOWN. Eh... Szkoła... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 17:37, zbysheck napisał:

Dżizas, kocham swoją szkołę... W wakacje kupiłem trochę nowych ciuchów w sklepach wysyłkowych,
więc idę do szkoły z SOADem na piersi, no i oczywiście wróciła ksywa "Hejwi" dodatkowo jeden
kretyn zaczął się smiać że jestem DAŁN bo mam na koszulce DOWN. Eh... Szkoła... :/

Znam to za dobrze tyle, że ja już nie potrafię nie reagować. Chce w zęby, będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 17:44, Azreix napisał:

Znam to za dobrze tyle, że ja już nie potrafię nie reagować. Chce w zęby, będzie miał.

Wystarczy że go wybrechaliśmy przez to xD. Co za dziecko śmieje się ze słowa DOWN na koszulce? No i dodam że koleś ma ksywę NOCNIK, może to go usprawiedliwi xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować