Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 22:08, caramondl napisał:

Powoli:) Sam słucham głównie teraz progresji, ale wynalazłem zespół nieco inny(w sumie
projekt, bo tylko jeden muzyk tam gra, ale za to na wszystkim), który paru osobom już
się tu spodobał. Parę stron temu jest o nim(czytaj Egoist) kilka słów i link do MySpace,
gdzie można posłuchać trzech kawałków z pierwszej płyty, które wkręcają w ziemię.

Nie martw się, ja ten temat regularnie przeglądam i już chyba nawet dopisałem sobie do listy oczekiwań, na dniach może sprawdzę cóż to.

Dnia 04.03.2009 o 22:08, caramondl napisał:

gościnnie zagra na niej niejaki Patrick Mameli(pewnie kojarzysz gościa),

Nie jestem chodzącą encyklopedią. Wystarczy, że podasz w jakich zespołach się udzielał ;]

W porządku, w każdym bądź razie nie pogardzę czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:21, Wayzin napisał:

> gościnnie zagra na niej niejaki Patrick Mameli(pewnie kojarzysz gościa),
Nie jestem chodzącą encyklopedią. Wystarczy, że podasz w jakich zespołach się udzielał ;]


Ekm, lider Pestilence...:) No i świetna płyta z C-187.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wayzin: Lol, to tobie o Borknagar chodziło. xD
caramondl: Wiadomo, od nikogo się encyklopedycznej wiedzy nie wymaga. Ale mi (w kwestii muzyki) to nazwiska itp. jakoś wybitnie wbijają w pamięć... Aż sam się sobie czasami dziwię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio kumpel polecił wiele zespołów polskich grających w latach 80 i 90. Przeważa heavy i thrash, ale są też perełki grające death metal. Mistrzostwo świata to nie jest, ale warto się zapoznać, bo nieźle grają. Armageddon (brutal death), Dragon (thrash), Imperator (death), Wolf Spider (techniczny thrash), Magnus (deaht/thrash), Necrophil (death/grind, teksty !), Open Fire (heavy). Narazie mało tego, dopiero zaczynam poznawanie własnego podwórka. Kojarzy ktoś może Cryptic Tales ? To legenda mojego miasta, grający black/death metal zespół, powstał w 1989r. i z przerwami funkcjonuje do dziś. Ostatnio supportował m.in. Samaela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 09:27, Leslaw555 napisał:

Mi ostatnio kumpel polecił wiele zespołów polskich grających w latach 80 i 90. Przeważa
heavy i thrash, ale są też perełki grające death metal. Mistrzostwo świata to nie jest,
ale warto się zapoznać, bo nieźle grają. Armageddon (brutal death), Dragon (thrash),
Imperator (death), Wolf Spider (techniczny thrash), Magnus (deaht/thrash), Necrophil
(death/grind, teksty !), Open Fire (heavy). Narazie mało tego, dopiero zaczynam poznawanie
własnego podwórka. Kojarzy ktoś może Cryptic Tales ? To legenda mojego miasta, grający
black/death metal zespół, powstał w 1989r. i z przerwami funkcjonuje do dziś. Ostatnio
supportował m.in. Samaela.


Heh, historia polskiego metalu. Pamiętam jak leciało sie do sklepu po winyle "Metalmania 87" i późniejsze. Kapelki typu Open Fire, Hammer, czy też Destroyer prezentowały raczej mierny poziom ale wtedy nie zwracało sie na to uwagi. Co do Dragon, Wilczy pająk, Kat - o to była pierwsza liga (jak na tamte czasy ofc). Magnus był z mojego miasta, zacna kapela. Co do Cryptic Tales to mam ich ostatnia płytę - była dodana bodajże do Thrashem All. Co do muzyki się nie wypowiem bo blacku prawie nie słucham ( zresztą oni już chyba grali i death, i thrash i teraz black) ale image miażdży - do zobaczenia na ich oficjalnej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 09:27, Leslaw555 napisał:

Mi ostatnio kumpel polecił wiele zespołów polskich grających w latach 80 i 90. Przeważa
heavy i thrash, ale są też perełki grające death metal. Mistrzostwo świata to nie jest,
ale warto się zapoznać, bo nieźle grają. Armageddon

Mam na końcu języka kapelę o podobnej nazwie i grającą podobną muzykę, którzy niedawno wydali pierwszego od zdaje się 15 lat długograja. Tylko za nic nie mogę sobie jej przypomnieć, natknąłem się na nich niedawno ;P

Dnia 05.03.2009 o 09:27, Leslaw555 napisał:

Kojarzy ktoś może Cryptic Tales ? To legenda mojego miasta, grający
black/death metal zespół, powstał w 1989r. i z przerwami funkcjonuje do dziś. Ostatnio
supportował m.in. Samaela.

Mam album "VII Dogmata of Mercy". Byli w zeszłym roku w zdaje się Metal Hammerze, musiałbym sprawdzić.

Nie wiedziałem, że gustujesz w brutal death metalu/grindzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:11, Wayzin napisał:

Mam album "VII Dogmata of Mercy". Byli w zeszłym roku w zdaje się Metal Hammerze, musiałbym
sprawdzić.


To ich najnowsza płyta po comeback''u.

Dnia 05.03.2009 o 15:11, Wayzin napisał:

Nie wiedziałem, że gustujesz w brutal death metalu/grindzie ;P


Nieszczególnie, grindcore raczej mi nie podchodzi, ale brutal tu i ówdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tu znowu się z polskim akcentem wbiję i polecę wszystkim zespół Neuma. Nagrali dwie płyty, pierwszą pt. "Neuma" z 2003 roku i drugą - "Weather" - wydaną 3 lata później. Muzyka trudna do sklasyfikowania, raczej powolna, leniwa i pełna psychodelii, ale nie brak jej ciężaru i mięsistego wykopu, zwłaszcza na pierwszej płycie.

Dla chętnych link do teledysku (znalazłem niestety tylko to):

http://www.lastfm.pl/music/Neuma/+videos/+1-TD3N1OZc1Cs - "It''s Time To Leave"

Oraz link do profilu na MySpace, jest tam kilka kawałków do posłuchania.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=420073915

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2009 o 21:20, rogoz94 napisał:

jak zwykle Opole opuścili ;/

Opole jest raczej większe, niż mniejsze, że tak powiem. ;) Może ktoś ich jeszcze ściągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 21:55, witek194 napisał:

Ja ostanio wegierskiego metalu slucham
Jezyk smieszy ale i tak ten kawalek kopie dupsko :)

http://www.youtube.com/watch?v=8oLC49sfsAQ


No co, węgierskie Iron Maiden...:) Ogólnie to Madziarzy mają naprawdę sporo utalentowanych muzyków i kapel. Patrz np. na takie coś: http://www.youtube.com/watch?v=fPXM478MA_U Przecież to jest niemal poziom Dream Theater, czyli mistrzostwo.
Albo to: http://www.metal-archives.com/band.php?id=102688 Zespół, który gra co najmniej na poziomie Liquid Tension Experiment czy dajmy na to Joe Satrianiego. A nieznany prawie wcale, nie mówiąc o tym, że nie może znaleźć wytwórni i sam wydaje płytę(czyżby gdzieś na świecie było gorzej niż u nas?)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 22:41, caramondl napisał:

> Ja ostanio wegierskiego metalu slucham
> Jezyk smieszy ale i tak ten kawalek kopie dupsko :)
>
> http://www.youtube.com/watch?v=8oLC49sfsAQ

No co, węgierskie Iron Maiden...:) Ogólnie to Madziarzy mają naprawdę sporo utalentowanych
muzyków i kapel. Patrz np. na takie coś: http://www.youtube.com/watch?v=fPXM478MA_U Przecież
to jest niemal poziom Dream Theater, czyli mistrzostwo.
Albo to: http://www.metal-archives.com/band.php?id=102688 Zespół, który gra co najmniej
na poziomie Liquid Tension Experiment czy dajmy na to Joe Satrianiego. A nieznany prawie
wcale, nie mówiąc o tym, że nie może znaleźć wytwórni i sam wydaje płytę(czyżby gdzieś
na świecie było gorzej niż u nas?)...


nie przepadam za progressive sry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 23:02, witek194 napisał:

> /ciach/
nie przepadam za progressive sry:)


Ogólnie to wcale nie na mawiam do słuchania tego czy tamtego gatunku, chciałem tylko ze swojej strony pokazać coś dobrego jeśli chodzi o Madziarów...:) A w K3 nie ma aż tak bardzo dużo progresji, potrafią nieźle zagrać rasowe heavy z genialnymi solówkami - szkoda, że nie ma tego jak pokazać...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 21:46, Azreix napisał:


> jak zwykle Opole opuścili ;/
Opole jest raczej większe, niż mniejsze, że tak powiem. ;) Może ktoś ich jeszcze ściągnie...

ale to zapadła dziura. Spójrzmy choćby na to, jak organizują festiwal, aż się płakać chce... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 14:02, hammerfall87 napisał:

Wiece o tym ,że stratovarius ma wpaść do nas w maju ,rzekomo blind guardian ma grać w
płocku.

A Ty skąd wiesz? :P
Ciekawe jak Strato bez Timo będzie nam grało. Czekam na nowy album z niecierpliwością. A Blind Guardian jest równie świetną wiadomością, choć wnioskuję, że to niepotwierdzone info. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować