Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2009 o 17:14, Wayzin napisał:

"Anima Sola" brzmi całkiem nieźle, tylko brakuje "tego czegoś", co w tym przypadku oznacza
"klarowniejszego brzmienia".

Od kapeli grającej w duchu oldskula wymagasz klarowności brzmienia ;/? To może by tak zażądać od Nightwisha tłustego dźwięku z Sunlight?

Dnia 30.05.2009 o 17:14, Wayzin napisał:

Dismember zapowiada się interesująco, choć oczekiwania są naprawdę wysokie, oby je sprostali.

A czy Dismember kiedykolwiek zawiódł? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 22:07, Condoman napisał:

Od kapeli grającej w duchu oldskula wymagasz klarowności brzmienia ;/? To może by tak
zażądać od Nightwisha tłustego dźwięku z Sunlight?

Oni chyba zbyt dosłownie wzięli sobie do serca oldskul :) To mnie po prostu dołuje, gdy gówniane brzmienie zabija dobrą muzykę. Akurat w tym przypadku odnoszę wrażenie, że trochę przesadzili - nie musi to być produkcja za grube tysiące $ w najlepszych studiach na świecie, ale mogliby się zlitować i trochę złagodzić je w szczególności, że ów brzmienie nie dodaje jakiegoś specjalnego waloru ich muzyce. Co innego taki Dismember na ostatnich płytach - ale tam nie muszę się domyślać jaki był zamysł autora lub też dochodzić do tego ustawiając głośność muzyki w okolicy bólu uszu (choć i tak zazwyczaj słucham ją niewiele ciszej, nie zdając sobie sprawy - 5:1 mnie zadziwia). Pewnie mnie nie zrozumiesz... Po prostu trochę odzwyczaiłem się od marnego przesteru, bo wyznacznik kultu to dla mnie wczesne dokonania Entombed czy Napalm Death. Tylko tamte czasy nie pozwalały na lepszą jakość brzmienia, a w dobie dzisiejszych technologii takie zabiegi wydają się odrobinę śmieszne i - w tym przypadku - z lekka chybione. Mam nadzieję, że na płycie długogrającej trochę to poprawią. Mi naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia - tylko tutaj właśnie zabrakło tego *niewiele*.

Dnia 31.05.2009 o 22:07, Condoman napisał:

A czy Dismember kiedykolwiek zawiódł? ;)

Nieustannie mnie zawodzi tym, że nie prowadzi regularnych tras po Europie, a w szczególności po Polsce :) Marzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 23:53, Miklak napisał:

Najnowsze 1349 to syf.


Co Ty nie powiesz? Ja po przesłuchaniu miałem mieszane uczucia, brakuje mi killerów pokroju "I Am Abomination" czy "Nathicana". Spieprzyli sprawę, już nawet wcześniejsze wydawnictwa mają większego kopa. Spuścili wyraźnie z tonu na rzecz... Właśnie nie wiem czego. Może klimatu, którego tam nie ma? Nie mam pojęcia, raczej odradzam zakup tej pozycji. Przez cały miesiąc nie ciągnęło mnie ani razu, by przesłuchać ten kicz po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 23:22, Wayzin napisał:

> A czy Dismember kiedykolwiek zawiódł? ;)
Nieustannie mnie zawodzi tym, że nie prowadzi regularnych tras po Europie, a w szczególności
po Polsce :) Marzenia...

W tym roku w ogóle nie koncertują, bo postanowili zająć się życiem prywatnym oraz wydaniem defałdeka. Ale kto wie co przyniesie następny rok. Bankowo następną płytę i dużą trasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję. A ta duża trasa oby obejmowała Polskę, a w ramach supportu życzę sobie to cudo, które nam objawiłeś tutaj :)

@Lesiu
Przecież od dawna wiadomo było, że nowy album będzie na przełomie 2009/2010 roku ;> Co prawda trochę widzę się pośpieszyli i nie wiem do końca czy to dobrze. Liczę ponownie na 3 zajebiste, wydane osobno single, na których będzie jeszcze więcej fajnych utworów ("Unfurl", "Dissolving Bonds", "Code Against The Code")... Podobno eksperymentują właśnie z brzmieniem, jakie uzyskali na "Unfurl". Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, że nic dziwnego, sam byłem przekonany o tym, że album w tym roku się pojawi, ale tu mam oficjalne potwierdzenie. Way-Dissoliving Bonds to cudowny kawałek, oby więcej ich było w tym klimacie, pozostałe sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tam już nie mogę się doczekać. Dobrze trafili z terminem, bo w październik/listopad się tego najlepiej słucha ;) Pozostałe były zawarte na reszcie singli, z resztą wszystkie prócz "Unfurl" były też dodane do "The Great Cold Distance" w formie bonusów, nie do wszystkich egzemplarzy rzecz jasna ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 16:52, Wayzin napisał:

Spoko, ja tam już nie mogę się doczekać. Dobrze trafili z terminem, bo w październik/listopad
się tego najlepiej słucha ;) Pozostałe były zawarte na reszcie singli, z resztą wszystkie
prócz "Unfurl" były też dodane do "The Great Cold Distance" w formie bonusów, nie do
wszystkich egzemplarzy rzecz jasna ;P


Ja mam wszystkie na TGCD w bonusie, prócz powyższego Unfurl (miałeś rację, świetne) i Code Against The Code.

http://muzyka.onet.pl/10175,1981421,newsy.html

Jest data, jest zniecierpliwienie co pokaże nowa ekipa Petera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 14:17, Yrveen napisał:

Witam

Mam pytanie z innej beczki:P Czy można gdzieś nabyć pismo METALHAMMER i za ile??


Chyba w każdym kiosku można takowy nabyć. Nawet w małych miejscowościach (jak moja np.) nie powinno być z tym problemu. Ostatecznie pozostaje prenumerata.
Cena magaznu? Chyba 8.99 PLN, w ostatni mczaise czasopisma i gazety drożoeja jak nie wiem.

A i pamiętać - jutro nowy Teraz Rock:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 14:51, SpecShadow napisał:

> Witam
>
> Mam pytanie z innej beczki:P Czy można gdzieś nabyć pismo METALHAMMER i za ile??


Chyba w każdym kiosku można takowy nabyć. Nawet w małych miejscowościach (jak moja np.)
nie powinno być z tym problemu. Ostatecznie pozostaje prenumerata.
Cena magaznu? Chyba 8.99 PLN, w ostatni mczaise czasopisma i gazety drożoeja jak nie
wiem.

A i pamiętać - jutro nowy Teraz Rock:]



thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 20:34, Wayzin napisał:

http://www.metal-archives.com/release.php?id=232503

Premiera nowego Warbringera miała miejsce 19 maja... Jak zwykle jestem na czasie ;)


O cholera, całkiem zapomniałem, dzięki za przypomnienie. Jestem ciekaw natomiast co szykuje Slayer - na razie słyszałem jeno zajebiste "Psychopathy Red".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 20:34, Wayzin napisał:

http://www.metal-archives.com/release.php?id=232503

Premiera nowego Warbringera miała miejsce 19 maja... Jak zwykle jestem na czasie ;)


Hmm, nie tylko Ty: http://www.metal-archives.com/release.php?id=226394 i http://www.metal-archives.com/release.php?id=232697 Co prawda mam nieco mniejsze opóźnienie, i wkrótce je nadrobię, ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 23:19, Nephren-Ka napisał:

To to, jest dobre. Pierwszy utwór na płycie jest perfekcyjny! Reszta niemal tak samo świetna.

Dnia 02.06.2009 o 23:19, Nephren-Ka napisał:

Leciutko, co nie znaczy, że gorzej. Znowu mnie zaskoczył, pozytywnie oczywiście.

A jeśli chodzi o spóźnienia, to ja mam największe...
http://www.metal-archives.com/release.php?id=231928

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować