Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Tiaaa, The Head And The Heart to mój ulubiony zaraz po Bring Me The Night ;D W ogóle obrodziło nam dobrym thrashem ostatnio. Endgame, Ironbound... Co by nie było, źle nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 21:51, mskarpeta napisał:

Tiaaa, The Head And The Heart to mój ulubiony zaraz po Bring Me The Night ;D W ogóle
obrodziło nam dobrym thrashem ostatnio. Endgame, Ironbound... Co by nie było, źle nie
jest :)

No i wydana niedawno Exhibit B: The Human Condition, nowa płyta Exodus. Heh, tu akurat sytuacja zgoła odwrotna niż z Annihilatorem-Rob Dukes bardziej mi pasuje od Souzy, czy Baloffa. Koleś ma głos stworzony do thrashu, choć myślę, że jakby się wydarł jeszcze bardziej to by Nergal z Shagrathem ze strachu się w gatki posikali ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exodusa Ci ja nie słuchałem, ale pewnie to nadrobię w niedalekiej przyszłości. Za dużo zespołów z poszczególnych gatunków mam ostatnio do ogarnięcia. Szczególnie, że nie jestem typem, który przesłucha raz i bierze się za następny album :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 22:02, mskarpeta napisał:

Exodusa Ci ja nie słuchałem, ale pewnie to nadrobię w niedalekiej przyszłości. Za dużo
zespołów z poszczególnych gatunków mam ostatnio do ogarnięcia. Szczególnie, że nie jestem
typem, który przesłucha raz i bierze się za następny album :)


No cóż, ja też nie, ale thrash to jednak mój ulubiony gatunek, a wysyp płyt w ostatnich latach, których poziom oscyluje w granicach "zaje*isty-super zaje*isty" nie daje odpocząć. Do tego ta nowa fala... Nie chcę być też opóźniony, a zdarza się, że i przez cały miesiąc albo dłużej nie przesłucham żadnej nowej płyty w całości, to teraz, akurat jak mam czas(wakacje...:D), się za to wziąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o fenomenalnym "jak feniks z popiołów" Heathen :) Jeszcze Forbidden by sie zebralo i nagrali cos na poziomie (nie mowie, ze na poziomie Twisted into Form, ale dobrym ;) bylbym w 7 niebie :)


PS. No i moze Coroner, ale to zupelnie nierealne, chlip ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 22:21, mtobi napisał:

PS. No i moze Coroner, ale to zupelnie nierealne, chlip ;(


No ale grają przecież znowu! W sumie nie słucham ich za bardzo, ale o powrocie słyszałem. Coś teraz z nimi nie tak? Czy po prostu jak Carcass, nowej płyty nie chcą wydać? (a propos Carcass, szuje wredne, Ammott znowu z nimi gra, a oni dupy do studia nie ruszą! Przecież to by była masakra...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 22:26, Warchild napisał:

No ale grają przecież znowu! W sumie nie słucham ich za bardzo, ale o powrocie słyszałem.
Coś teraz z nimi nie tak?


Hmm, serio ? Daj jakies info, oficjalna strona coronera nic o tym nie wie, last.fm tez nie :) Jestem ciekaw skad to masz. Co do carcass, to watpie by nagrali znow cos na poziomie Heartwork (Carnal Forge, yeeeeaaaah), ale nie mialbym nic przeciwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 22:21, mtobi napisał:

Nie zapominajmy o fenomenalnym "jak feniks z popiołów" Heathen :) Jeszcze Forbidden by
sie zebralo i nagrali cos na poziomie (nie mowie, ze na poziomie Twisted into Form, ale
dobrym ;) bylbym w 7 niebie :)


PS. No i moze Coroner, ale to zupelnie nierealne, chlip ;(


forbiddem nagrało jakieś nowe kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 22:32, mtobi napisał:

Hmm, serio ? Daj jakies info, oficjalna strona coronera nic o tym nie wie, last.fm tez
nie :) Jestem ciekaw skad to masz. Co do carcass, to watpie by nagrali znow cos na poziomie
Heartwork (Carnal Forge, yeeeeaaaah), ale nie mialbym nic przeciwko :)


A było w Hard Rockerze napisane, numeru nie pomnę, ale chyba ostatni, nie wiem mam dziury w mózgu ;p Na Wikipedii z resztą nawet jest i na MySpace.
EDIT: A nie, sorry, na My Space nie. ;p Ale w HardRockerze którymś było z tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=6-iOKHjy3sQ

No tak, to miażdży. Może nie A7X, ale klip... To chyba coraz częstsze zjawisko, że metal się w grach pojawia. Kto to zapoczątkował? Ale nie o Guitar Hero mi chodzi... NFS? Chociaż Avenged Sevenfold nie jest taki zły, jak przymknąć oko na ich pedalskie ksywki i poprzedni wizerunek (emo-słitaśne-pedały). Teraz wyglądają jak zwykli ludzie, na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 23:02, Warchild napisał:

No tak, to miażdży. Może nie A7X, ale klip... To chyba coraz częstsze zjawisko, że metal
się w grach pojawia. Kto to zapoczątkował? Ale nie o Guitar Hero mi chodzi... NFS? Chociaż
Avenged Sevenfold nie jest taki zły, jak przymknąć oko na ich pedalskie ksywki i poprzedni
wizerunek (emo-słitaśne-pedały). Teraz wyglądają jak zwykli ludzie, na szczęście.


Iron Maiden na jakiejś gierce, w której polowało się na zwierzęta.:P
Avenged Sevenfold - blleeee. Miałem okazję posłuchać "City of Evil" i pierwszy riff był fajny, ale potem muzyka przybrała taki sam kształt jak powyżej określasz ich wizerunek. Never again!:>
Idąc dalej - najlepszy thrash metalowy kawałek to strasznie zapętlone pojęcie. Ale poważnie rozważałbym kandydaturę Metal Church z kawałkiem "Metal Church" - konkretnie wersję z płyty koncertowej "Live", wydanej w roku 1998, ale zarejestrowanej 1986. Za riff, wokal i dynamikę należy się co najmniej nominacja. Utwór był na YT jeszcze niedawno, ale już sobie znikł.:(
Dla fanów Coroner odpowiednie info jest na MA:
http://www.metal-archives.com/band.php?id=117
"As of June 2010 the band has reformed and will play France''s Hellfest Summer Open Air 2011 edition. A possible full-scale tour and new album are expected to follow."
Miło mnie zaskakuje taka wiadomość.:)

@hammerfall87 - "Suicidal For Life" popieram, pozytywnie zakręcona muzyka(i te teksty:P). Jakby się Deus przypadkiem pojawił, to pewnie wytoczyłby więcej argumentów na tak w kwestii ST.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2010 o 00:51, Nephren-Ka napisał:

@hammerfall87 - "Suicidal For Life" popieram, pozytywnie zakręcona muzyka(i te
teksty:P). Jakby się Deus przypadkiem pojawił, to pewnie wytoczyłby więcej argumentów
na tak w kwestii ST.:>


akurat suicidale nie wydali słabych płyt,dla mnie kapela wizjonerska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałuje tylko, że koncert w Polsce ominalem. Teraztylko trzeba sie wybrac na inna fajna kapelke, mianowicie Exumera (ju ar pozessd baj faaajaaaaa!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 23:02, Warchild napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=6-iOKHjy3sQ

No tak, to miażdży. Może nie A7X, ale klip... To chyba coraz częstsze zjawisko, że metal
się w grach pojawia. Kto to zapoczątkował? Ale nie o Guitar Hero mi chodzi... NFS? Chociaż
Avenged Sevenfold nie jest taki zły, jak przymknąć oko na ich pedalskie ksywki i poprzedni
wizerunek (emo-słitaśne-pedały).


Avenged Sevenfold jest wybitnie słabe, i to na każdej płycie. Co do metalu w grach komputerowych - spójrz na soundtrack Brutal Legend. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Br%C3%BCtal_Legend#Soundtrack ) ;> Nieważne kto to zapoczątkował, ważne kto obecnie w tej kwestii prowadzi.

Dnia 27.07.2010 o 23:02, Warchild napisał:

Teraz wyglądają jak zwykli ludzie, na szczęście.


http://en.wikipedia.org/wiki/File:Avenged_Sevenfold_2010_1.jpg

?!

Tak wg. Ciebie wyglądają normalni ludzie? ;D Drugi człek od prawej wygląda jakby wyszedł z szafy pana Jacykowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2010 o 13:05, Niflheim napisał:

Avenged Sevenfold jest wybitnie słabe, i to na każdej płycie. Co do metalu w grach komputerowych
- spójrz na soundtrack Brutal Legend. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Br%C3%BCtal_Legend#Soundtrack
) ;> Nieważne kto to zapoczątkował, ważne kto obecnie w tej kwestii prowadzi.

a dooma i painkillera to już nie pamiętają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 14:31, marcinsud napisał:

a dooma i painkillera to już nie pamiętają.


A pamiętają, pamiętają. ;) Nie wiem która gra wykorzystała metal w swoim soundtracku po raz pierwszy, ale wiem że żadna nie ma równie mocnej, metalowej ścieżki dźwiękowej co Brutal Legend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować