Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2011 o 21:38, Witcher1990 napisał:

A który to?


wokalista

Dnia 01.11.2011 o 21:38, Witcher1990 napisał:

Nie da się porównać ich do IM bo grają coś w stylu melodeth. Dla mnie to takie dla nastolatków
z USA wokal tu w ogóle nie pasuje i może dlatego wydaje mi się, że muzyka nie ma takiego
kopa jak mieć powinna. Solo tragedia.
Gdyby zmienić wokal i dodać więcej mhroku kosztem melodii to byłoby coś...


Osobiście przy wyborze muzyki nie kieruję się tym "dla kogo ona jest", ale co kto lubi. I moim zdaniem natężenie "mhroku" objawiające się karwaszami z półmetrowymi kolcami czy też szczelnie opinającymi, skórzanymi spodniami jest co najmniej...żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne większość z Was poznawała te zespoły w odwrotnej kolejności. Za sprawą wokalisty Ex Deo, którego uwielbiam, zainteresowałem się kapelą Kataklysm. Przesłuchuję właśnie utwory z ich ostatniej płyty. Push The Venom znakomite, aczkolwiek w reszcie momentami imo za dużo melodyki. Nie wiem, czy otagowanie tego zespołu jako czysty death metal jest prawidłowe. Co nie zmienia faktu, że to naprawdę kawał świetnej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 14:22, Nephren-Ka napisał:

tak naprawdę to ta nowa
płyta ma tytuł "Myopia" i została nagrana pod szyldem Graviter.xD

Mógłbyś to rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 08:40, Kardithron napisał:

> tak naprawdę to ta nowa
> płyta ma tytuł "Myopia" i została nagrana pod szyldem Graviter.xD
Mógłbyś to rozwinąć?


Opeth zapowiadał w miarę spokojny album bez growli. Wyszedł im coś raczej nudnego i podobnego do dzisiejszego typowego ''progressive metalu'' - czyli dużo rożnych pomysłów, które jakoś nie mają za bardzo klimatu i odpowiedniej atmosfery(urywkami niby jest, ale gdzie tam do tej z "Damnation").
Ostatnio czystym przypadkiem wpadłem na płytę czegoś totalnie nieznanego - Graviter właśnie - i imo to ta ich płyta wygląda tak, jak powinno wyglądać nowe Opeth. Nie upchali w niej za dużo pomysłów, a te które tam się pojawiają mają swój klimat. No i wokalista przypomina mi w czystych partiach Åkerfeldta(bo growle i szybsze momenty też są, ale w bardzo małej ilości). Powinno być o nich głośno za jakiś czas, przypominają mi jeden z moich ulubionych fragmentów Opeth, Isis i Katatonii. Masz tu taki jeden, ''zupełnie czysty'' kawałek z tej płyty Australijczyków:
"Obscured" - http://youtu.be/0gE-HMQG5Y4

Przy okazji Kataklysm, to oni tak lubią sobie dodać nieco melodyjności ostatnio. Mieli tak w samych początkach, potem było brutalniej i bardziej klasycznie, po czym powrót do korzeni. Imo to na nowa płyta jest całkiem ok, ale ponad przeciętność(na odpowiednim poziomie ofc) nie wychodzi.

A przy okazji death metalu, to Relapse wydała wersję remastered "Individual Thought Patterns" i "Human". Powiem tyle, że brzmi to teraz znacznie lepiej niż dawniej(chociaż można marudzić nieco, że bas na tej pierwszej teraz nie jest aż tak wysunięty do przodu jak był) i fani powinni się zainteresować(w końcu bonusowe dyski z różnymi demami i wersjami live to fajna ciekawostka).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 14:41, Nephren-Ka napisał:

kawałek z tej płyty Australijczyków:
"Obscured" - http://youtu.be/0gE-HMQG5Y4

Hm, ok, teraz dopiero zrozumiałem sens zawarty w Twoim poprzednim poście. A ja już myślałem, że panowie dosłownie się powymieniali. :D Chociaż nie wiem, czemu by to mogło służyć.
Czysty wokal rzeczywiście uderzająco przypomina głos Akerfeldta. Riffy akustyka z wstępu również iście opethowe.
Z tego co widzę, panowie nie mają swojej strony na Metallum. Zawsze odruchowo szukam na Archivesach nowych zespołów, by poznać o nich jakieś podstawowe, jak na tę stronę wiarygodne informacje (bo np. gatunkiem się tam raczej nie sugeruję).

Dnia 02.11.2011 o 14:41, Nephren-Ka napisał:

Przy okazji Kataklysm, to oni tak lubią sobie dodać nieco melodyjności ostatnio. Mieli
tak w samych początkach, potem było brutalniej i bardziej klasycznie, po czym powrót
do korzeni. Imo to na nowa płyta jest całkiem ok, ale ponad przeciętność(na odpowiednim
poziomie ofc) nie wychodzi.

Mógłbyś podać jakieś konkretne tytuły, jeżeli chodzi o tą brutalniejszą wersję ich metalu? Przesłuchiwałem sobie utwory z płyt od Serenity In Fire do Heaven''s Venom i styl na każdej z nich zdaje mi się być dość jednolity. Jedynie, co jest w miarę oczywiste, zmianie uległa rejestracja dźwięku - na SIF wokal trochę wybija się nad resztę ścieżek, co nieco mi przeszkadza. Na HV się bardzo fajnie komponuje z resztą. Czuje się taką... przestrzenność.

Dnia 02.11.2011 o 14:41, Nephren-Ka napisał:

A przy okazji death metalu, to Relapse wydała wersję remastered "Individual Thought Patterns"
i "Human".

Z tego co widzę (słyszę), brzmienie nadal jest dość oldschoolowe, czego akurat można się było spodziewać.
Raczej nie dla mnie. Jestem miłośnikiem tego bardziej nowoczesnego brzmienia deathu. Właśnie takiego, jak choćby na Heaven''s Venom, czy oczywiście moim ulubionym, jeżeli chodzi o death metal, Rise To Dominate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 17:28, Kardithron napisał:

Z tego co widzę, panowie nie mają swojej strony na Metallum. Zawsze odruchowo szukam
na Archivesach nowych zespołów, by poznać o nich jakieś podstawowe, jak na tę stronę
wiarygodne informacje (bo np. gatunkiem się tam raczej nie sugeruję).


RYMa też nie mają, i nawet nie wiem, czy mają MS. Aczkolwiek w słuchaniu to nie przeszkadza zbytnio.:P

Dnia 02.11.2011 o 17:28, Kardithron napisał:

Mógłbyś podać jakieś konkretne tytuły, jeżeli chodzi o tą brutalniejszą wersję ich metalu?
Przesłuchiwałem sobie utwory z płyt od Serenity In Fire do Heaven''s Venom i styl na
każdej z nich zdaje mi się być dość jednolity. Jedynie, co jest w miarę oczywiste, zmianie
uległa rejestracja dźwięku - na SIF wokal trochę wybija się nad resztę ścieżek, co nieco
mi przeszkadza. Na HV się bardzo fajnie komponuje z resztą. Czuje się taką... przestrzenność.


Na "Sorcery" i "Temple of Knowledge"(czyli dwóch pierwszych płytach) możesz te bardziej brutalne i szybkie elementy znaleźć, aczkolwiek brzmienie tych płyt pozostawia sobie wiele do życzenia. Potem nastąpił okres, kiedy grupa tworzyła klasyczny death, potem doszły elementy melodyjne w większej ilości. W sumie nie spodziewaj się nic wielkiego - imo to średnie płyty są i można spotkać zespoły o wiele ciekawsze w tym gatunku.

Nowości, i mniejsze nowości - jedna dla fanów ostatniego krążka Agalloch:
"To Cleanse a World of Shadow" - http://youtu.be/SZV2B6AA5XI
"The Arrival" - http://youtu.be/ESu7log52o8
I druga dla tych od atmosferyczno-szybkiego(i rozdartego xD) blacku:
"Bleakness" - http://youtu.be/3DS-Q5y1C18
"My Last Breath" - http://youtu.be/FWuu6aKTTHs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 00:57, Nephren-Ka napisał:

RYMa też nie mają, i nawet nie wiem, czy mają MS. Aczkolwiek w słuchaniu to nie przeszkadza
zbytnio.:P

No jasne, że nie. Tylko szkoda, że nie można sprawdzić dyskografii, składu, aktywności, roku założenia, tekstów etc. Zawsze takie rzeczy sprawdzam na MA.

Dnia 03.11.2011 o 00:57, Nephren-Ka napisał:

W sumie nie spodziewaj się nic wielkiego
- imo to średnie płyty są i można spotkać zespoły o wiele ciekawsze w tym gatunku.

Za bardzo cenię Maurizio Iacano, żeby ich olać. Uwielbiam tego wokalistę.

Dnia 03.11.2011 o 00:57, Nephren-Ka napisał:

Nowości, i mniejsze nowości - jedna dla fanów ostatniego krążka Agalloch:
"To Cleanse a World of Shadow" - http://youtu.be/SZV2B6AA5XI
"The Arrival" - http://youtu.be/ESu7log52o8

Wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już słyszeliście, ale Black Sabbath zapowiedział tajemniczą konferencję 11/11/11 o 11:11 rano. Mając w pamięci niedawną wypowiedź Iommi''ego jakoby członkowie oryginalnego line-upu prowadzili rozmowy o powrocie oraz spotykali się na pierwszych próbach, nietrudno podejrzewać co się kręci. Nie miałbym nic przeciwko nowemu albumowi, ale najbardziej czekam na ogłoszenie trasy koncertowej. Narobię sobie zaległości w edukacji i zadłużę się na kilka miesięcy, ale uprę się i pojadę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebrnął ktoś przez nową płytę Megaśmierci?
Jak Endgame nie podobało mi się tak jak poprzednie płyty tak TH1RT3EN ssie na całej linii. Po pierwszym przesłuchaniu mogę stwierdzić, że kapela w ogóle się nie przyłożyła do nagrania. Nawet sam mix nie jest tak dobry jak to zawsze w przypadku Mega było teraz gitary są jakby przytłumione.
Mustaine śpiewa bez emocji, praktycznie każdy kawałek w ten sam sposób tak żeby tylko wymruczeć.
Drovera miałem za dobrego bębniarza jednak okazuje się, że nie ma za bardzo pomysłu na grę przez co jest wtórny do bólu.
Gitary no cóż czuć tutaj Mustaina i jego styl ale wszystkiemu jakby przytepiono pazur. Poza tym ma się wrażenie, że to już gdzieś było i jakby na potwierdzenie tego są dwa kawałki ze starych płyt. Mało jest typowego napierdalania za dużo grania o niczym.
Metallica się "popisała" z Lou Reedem, Mega zrobiło płytę na odwal się, Anthrax też nie jest najlepszy. Chyba pora myśleć o emeryturze panowie. Jeszcze niech tylko Sleja zrobi płytę która urwie wszystkim jaja to już w ogóle pogrzebie kapele z tej tzw Wielkiej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 22:09, Witcher1990 napisał:

Jam jest Łiczer mosh pit viking!:) a jedziesz na AA wikingu? będzie epicko.


Byłem na AA dwa lata temu, teraz siedzę w Irlandii więc nie ma szans. ;P

Dnia 05.11.2011 o 22:09, Witcher1990 napisał:

Przebrnął ktoś przez nową płytę Megaśmierci?


Wolę "Lulu", serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować