Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2011 o 20:56, Morton_axe napisał:

Żeby nie pominąć mojego poprzedniego posta, ten zespół to naprawdę perełka ;> Pytanie,
czy pójdzie w stronę progresywy( Dream Theater, ociupinkę Tool), jak teraz, czy nu-badziewia
a la Korn?


Dla mnie powinni zostać w takim repertuarze, w jakim słychać ich obecnie. Dobra progresja z elementami potężnego growlu brzmi świetnie - takie płyty mogłyby wychodzić co miesiąc, a i tak byłoby ich za mało.
Nie spodziewam się odejście w lżejszą stronę zła, dodania tony elektroniki i innych "nowoczesnych" brzmień, dlatego, że zespół gra z Ihsahnem na koncertach więc metalowe brzmienia nie są im obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 22:37, Sarturias napisał:

Nie spodziewam się odejście w lżejszą stronę zła, dodania tony elektroniki i innych "nowoczesnych"
brzmień, dlatego, że zespół gra z Ihsahnem na koncertach więc metalowe brzmienia nie
są im obce.


Nu metal niekoniecznie jest lżejszy. Slipknot przyprawia mnie o ból uszu. Ogólnie słucham tego, co było przed thrashem( Priest, Accept, Black Sabbath, Saxon czy Led Zep czasem), ale na nowe progresywne perełki też czasem znajdę ochotę ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 20:56, Morton_axe napisał:

Żeby nie pominąć mojego poprzedniego posta, ten zespół to naprawdę perełka ;> Pytanie,
czy pójdzie w stronę progresywy( Dream Theater, ociupinkę Tool), jak teraz, czy nu-badziewia
a la Korn?


Dream Theater to badziewie tego samego formatu co Korn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 17:45, Morton_axe napisał:

> Dream Theater to badziewie tego samego formatu co Korn.

To metalowy odpowiednik Floydów.

Gdyby tak było już dawno wstrzymaliby działalność.
Poza tym, PF nie nudzi tak jak DT (o czym wspomniał już hammerfall) i nigdy nie miał takich cyrków ze składem co DT... Żeby perkusista pozywał ich o bezprawne używanie nazwy? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 17:45, Morton_axe napisał:

> Dream Theater to badziewie tego samego formatu co Korn.

To metalowy odpowiednik Floydów. Zdecydowanie przesadzasz ;>

http://www.youtube.com/watch?v=Qq7xAEVQuPA


Traktuj moją wypowiedź z przymrużeniem oka ;) Chodziło mi o to, że jeśli Korn to badziewie, to Dream Theater również ze swoją przepitoloną, schematyczną i pseudo-progresywną muzyką powinno trafić do tego worka. Oczywiście nie mówię o całej twórczości DT, wszak mają oni ze dwa ciekawe krążki - tak jak Korn.

Może i DT w warstwie muzycznej jawią się jako metalowy odpowiednik Pink Floyd, ale DT to tylko kontynuatorzy kontynuatorów tego, co zaczął Pink Floyd wraz z pozostałymi z wielkiej szóstki prog-rocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 17:56, Noxbi napisał:

Żeby perkusista pozywał ich o bezprawne używanie nazwy?
o.O


No teraz to pojechałeś po bandzie. Takich przypadków jest od ch** i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 19:37, Morton_axe napisał:

> Żeby perkusista pozywał ich o bezprawne używanie nazwy?
> o.O

No teraz to pojechałeś po bandzie. Takich przypadków jest od ch** i więcej.


pink floyd chyba tez tez takie cos mieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 19:56, hammerfall87 napisał:

pink floyd chyba tez tez takie cos mieli :)


Pink Floyd mieli 100-krotnie ''ciekawsze'' problemy, glownie Waters z Gilmourem sie gryzli (oboje chcieli miec najwiekszy wplyw na dzialania zespolu; podczas tworzenia The Final Cut doszlo do tego, ze nigdy jednoczesnie nie nagrywali razem w studiu), pierwsze wasnie zaczely sie gdzies przy Dark Side of the Moon, az do The Wall, gdzie Wright''a wywalili (w zasadzie zostal zatrudniony tylko jako muzyk sesyjny...), jako nic nie wnoszacego, pozniej Waters odszedl, nie wierzac ze PF bedzie dalej istnialo, po tym jak sie dowiedzial, ze graja bez niego sadzil sie z nimi o prawa do PF, ale przegral ;)

Swoja droga to DT > Korn :p

A dla fanow Pentagram, trafilem jakis czas temu na Bedemon - zlozony byl z ludzi z Pentagram i The Obsessed, szkoda tylko troszke slaba jakosc, jak ktos potrafi znalezc ich nagrania w lepszej to bede wdzieczny :D

http://www.youtube.com/watch?v=VY4pXhdfi5Y
http://www.youtube.com/watch?v=-XqW2RuHgbY&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:15, kuba9876543210 napisał:

A dla fanow Pentagram, trafilem jakis czas temu na Bedemon - zlozony byl z ludzi z Pentagram
i The Obsessed, szkoda tylko troszke slaba jakosc, jak ktos potrafi znalezc ich nagrania
w lepszej to bede wdzieczny :D


Oj tak, bardzo fajne granie. Jako miłośnik doom metalu w ogóle, bardzo lubię oba zespoły, dlatego też Bedemon to "rarytasik", którego nie mogłem przepuścić. :P Wprawdzie nigdy oficjalnie nie wydali żadnej płyty to dema krążą po sieci (zwłaszcza na YT :P). Jak chyba w większości takich dość niszowych kapel jedynym oficjalnym wydawnictwem okazuje się składanka składająca się na nagrania z dem, moim zdaniem naprawdę ciekawa, w całości godna uwagi. Chętnie do niej wracam gdy mam chętkę na trochę porządnego doomu. ;P

Cała kompilacja, w najlepszej jakości jaką udało mi się znaleźć: http://angrierchairs.blogspot.com/search?q=bedemon ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, ponownie i ponownie z pytaniem o gatunek:
co gra Rammstein? tj. jaki to jest rodzaj muzyki, bo nie wierzę w to co tam jest wypisywane i że zespół siebie określa jako ten jakiś tam twór, tak samo Bruce powiedział że IM grają Jazz, a wszyscy i tak wiedzą co jest prawdą, więc jak jest w tym wypadku z R+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:55, kindziukxxx napisał:

witam, ponownie i ponownie z pytaniem o gatunek:
co gra Rammstein? tj. jaki to jest rodzaj muzyki, bo nie wierzę w to co tam jest wypisywane
i że zespół siebie określa jako ten jakiś tam twór, tak samo Bruce powiedział że IM grają
Jazz, a wszyscy i tak wiedzą co jest prawdą, więc jak jest w tym wypadku z R+?


dla mnei to metal z klawiszami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:55, kindziukxxx napisał:

witam, ponownie i ponownie z pytaniem o gatunek:
co gra Rammstein? tj. jaki to jest rodzaj muzyki, bo nie wierzę w to co tam jest wypisywane
i że zespół siebie określa jako ten jakiś tam twór, tak samo Bruce powiedział że IM grają
Jazz, a wszyscy i tak wiedzą co jest prawdą, więc jak jest w tym wypadku z R+?


Ja to bym powiedział, że generalnie industrial metal, ale zaraz pewnie Ci ktoś rozpisze na procenty ile w tym poszczególnych gatunków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:55, kindziukxxx napisał:

witam, ponownie i ponownie z pytaniem o gatunek:
co gra Rammstein? tj. jaki to jest rodzaj muzyki, bo nie wierzę w to co tam jest wypisywane
i że zespół siebie określa jako ten jakiś tam twór, tak samo Bruce powiedział że IM grają
Jazz, a wszyscy i tak wiedzą co jest prawdą, więc jak jest w tym wypadku z R+?


Niby Neue Deutsche Harte, ale można i też określić ich muzykę po prostu jako industrial metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.K> Panowie krytykujący DT może ja się nie znam, może to dwadzieścia kilka lat słuchania różnego typu ciężkich dźwięków wypaczyło mi gust ale nazwanie ich muzyki badziewiem to chyba lekka przesada. Trzeba moim zdaniem zauważać szersze spektrum tj. aranżacje utworów, warsztat muzyków itp. A zwyczajnie za tyle wspaniałych utworów należy im się po prostu szacunek. Przypomina mi się sytuacja z Metallicą i ich "Czarnym Albumem" kiedy wszyscy wieszali na nich psy. I co, dzisiaj ten album jest uważany za jeden z lepszych w ich dorobku. Jak mi się album nie podoba to go nie słucham, nie kupuję i szlus a nie na forum usiłuję dowieść wszystkim jakie to badziewie. Każdy powinien mieć swoje zdanie i to tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 15:57, meyhem666 napisał:

O.K> Panowie krytykujący DT może ja się nie znam, może to dwadzieścia kilka lat słuchania
różnego typu ciężkich dźwięków wypaczyło mi gust ale nazwanie ich muzyki badziewiem to
chyba lekka przesada. Trzeba moim zdaniem zauważać szersze spektrum tj. aranżacje utworów,
warsztat muzyków itp. A zwyczajnie za tyle wspaniałych utworów należy im się po prostu
szacunek.


Jak ktoś uważa dany zespół za badziewie, to raczej nie traktuje utworów jako "wspaniałe".

>Przypomina mi się sytuacja z Metallicą i ich "Czarnym Albumem" kiedy wszyscy

Dnia 27.09.2011 o 15:57, meyhem666 napisał:

wieszali na nich psy. I co, dzisiaj ten album jest uważany za jeden z lepszych w ich
dorobku. Jak mi się album nie podoba to go nie słucham, nie kupuję i szlus a nie na forum
usiłuję dowieść wszystkim jakie to badziewie. Każdy powinien mieć swoje zdanie i to tyle
w tym temacie.


To można mieć swoje zdanie, ale nie można go wyrażać? To dlaczego w takim razie Ty wyrażasz swoje?

Tak przy okazji, nie lubiłem, nie lubię i nie będę lubił DT. Jak ktoś się dobierze do nowego Metal Hammera, to polecam wywiad z Danielem z Pain Of Salvation, mam podobne zdanie na temat tego co dziś oznacza "progresywna" muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 16:24, Skazeusz napisał:

> O.K> Panowie krytykujący DT może ja się nie znam, może to dwadzieścia kilka lat
słuchania
> różnego typu ciężkich dźwięków wypaczyło mi gust ale nazwanie ich muzyki badziewiem
to
> chyba lekka przesada. Trzeba moim zdaniem zauważać szersze spektrum tj. aranżacje
utworów,
> warsztat muzyków itp. A zwyczajnie za tyle wspaniałych utworów należy im się po
prostu
> szacunek.

Jak ktoś uważa dany zespół za badziewie, to raczej nie traktuje utworów jako "wspaniałe".

>Przypomina mi się sytuacja z Metallicą i ich "Czarnym Albumem" kiedy wszyscy
> wieszali na nich psy. I co, dzisiaj ten album jest uważany za jeden z lepszych w
ich
> dorobku. Jak mi się album nie podoba to go nie słucham, nie kupuję i szlus a nie
na forum
> usiłuję dowieść wszystkim jakie to badziewie. Każdy powinien mieć swoje zdanie i
to tyle
> w tym temacie.

To można mieć swoje zdanie, ale nie można go wyrażać? To dlaczego w takim razie Ty wyrażasz
swoje?

Tak przy okazji, nie lubiłem, nie lubię i nie będę lubił DT. Jak ktoś się dobierze do
nowego Metal Hammera, to polecam wywiad z Danielem z Pain Of Salvation, mam podobne zdanie
na temat tego co dziś oznacza "progresywna" muzyka.


Owszem, wyrażam swoje zdanie ale nie narzucam go innym. OK nie lubisz, nie lubiłeś i nie polubisz DT. Mam więc prośbę. Podaj mi swoją piątkę ulubionych płyt progmetalowych. Tak dla porównania z moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować