Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ich rock progresywny to chyba 2-3 płytki, których osobiście nie trafię.
Jeżeli chcesz posłuchać sobie jakiegoś "odważnego wykonawcę" to polecam Ulvera. Obecnie przesłuchuje jego. Każdy krążek to coś innego(od BM, po elektronice, końcąc na psychodelic pop)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 23:57, Niewiernus napisał:

Ich rock progresywny to chyba 2-3 płytki, których osobiście nie trafię.
Jeżeli chcesz posłuchać sobie jakiegoś "odważnego wykonawcę" to polecam Ulvera. Obecnie
przesłuchuje jego. Każdy krążek to coś innego(od BM, po elektronice, końcąc na psychodelic
pop)

Ulvera świetnie znam i bardzo sobie cenię. Zgodzę się że każda plyta jest zgoła inna i to chyba w tym zespole najbardziej mnie pociąga. Ulver szczerze mówiąc też był u mnie następstwem Opeth choć w tym przypadku przekonanie się do muzyki proponowanej przez zespół zajęło mi o wiele więcej czasu. Myślę że to świetny przykład grupy która z tych wielu elementów (min. tych które wymieniłeś) tworzy coś niezwykłego i poruszającego ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 20:12, JayL napisał:

Ten wątek ma 515 /ciach/


Chodziło mi o ''realne rozmowy'', na forum to zawsze można sobie podyskutować(czy też potrollować xD).
SoaD za bardzo się tutaj nie łapie, bo paradoksalnie metal alternatywny to już nie metal, i mamy nawet na forum watek poświęcony takiej ''metalowo-niemetalowej'' muzyce.:>

Dnia 19.01.2013 o 20:12, JayL napisał:

Co do utworu Opethu - jest spoko, ale mnie nie porywa. Nie mam awersji do długich kawałków,
ale muszą być dla mnie naprawdę dobre, żebym się wkręcił.


Oj, Opeth emocje skondensowane ma że ho-ho, tylko ''cza się wkręcić''.:P Piękny temat być kiedyś do dyskusji tym wywołał, ale już nie jest się młodym(i głupim), to powiem tylko że ok.xD
Btw - długie, melodyjne i ciężkie(w tej płycie swój udział miał też lider Opeth, ale wtedy to jeszcze byli raczej mało znani): http://youtu.be/VFAY3-HxVuw Lubisz In Flames, to może się wkręcisz.xD

@luq

Dnia 19.01.2013 o 20:12, JayL napisał:

Aj, byłem przekonany, że wskażesz BWP :>


A kim ja jestem, żeby wyrokować jaka płyta jest lepsza od innej.:P

@Net_com
Oj Panie, powiedzieć że zainteresowałeś się rockiem progresywnym dzięki Opeth, to trochę tak jakbym powiedział, że zainteresował mnie world music dzięki Nile.:P Nawet zakładając, że zacząłeś to od ''Damnation''(które jakby nie patrzeć jest całkiem art rockowe), to i tak jakoś dziwne wydaje mi się, że nie spodobał Ci się nigdy jakiś stary(czy nowszy) klasyk. A jest ich przecież niemało.

@All
Przy okazji, jak ktoś lubi sobie posłuchać czegoś klimatycznego, to wpadłem ostatnio na taki jeden utwór z jednej płyty: http://youtu.be/URc40MLY7Is Warto posłuchać do końca, bo tam dzieje się najciekawiej.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 01:50, Nephren-Ka napisał:

Chodziło mi o ''realne rozmowy'', na forum to zawsze można sobie podyskutować(czy też
potrollować xD).

W sumie fakt. Nadal jednak podtrzymuję zdanie, że zależy to od rozmawiających i scenerii. Wiadomo, najlepiej o muzyce gada się np. przed koncertem, albo choć z dostępem do muzyki. Opowiadać o dźwiękach to jak... wiadomo. ;p

Dnia 20.01.2013 o 01:50, Nephren-Ka napisał:

SoaD za bardzo się tutaj nie łapie, bo paradoksalnie metal alternatywny to już nie metal,
i mamy nawet na forum watek poświęcony takiej ''metalowo-niemetalowej'' muzyce.:>

Hm, kompletnie o tamtym wątku zapomniałem. Zresztą ja zazwyczaj kompletnie leję na gatunki i przynależność do nich. Po co przywiązywać do tego zbyt dużą wagę, jak często same zespoły nie wiedzą co grają, a prawie zawsze obecnie łączy się po kilka gatunków.

Dnia 20.01.2013 o 01:50, Nephren-Ka napisał:

Oj, Opeth emocje skondensowane ma że ho-ho, tylko ''cza się wkręcić''.:P Piękny temat
być kiedyś do dyskusji tym wywołał, ale już nie jest się młodym(i głupim), to powiem
tylko że ok.xD

E tam, chyba właśnie o dyskusję tu chodzi. ;p Zresztą nie wgłębiłem się w to na pewno tak, jak powinienem [np nie zapoznałem się z tekstem], ale cóż, taka wada długich piosenek - trzeba mieć na nie czas.

Dnia 20.01.2013 o 01:50, Nephren-Ka napisał:

Btw - długie, melodyjne i ciężkie(w tej płycie swój udział miał też lider Opeth, ale
wtedy to jeszcze byli raczej mało znani): http://youtu.be/VFAY3-HxVuw Lubisz In Flames,
to może się wkręcisz.xD

No, nie powiem... z taką ilością utworów na płycie jeszcze się nie spotkałem. Powalająca wręcz. Na tyle ile przesłuchałem całkiem niezłe, ale to nie jest raczej pora na takie kawałki... dokończę kiedy indziej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znałem klasyki takie jak PF czy Rush, ale prócz jednego czy dwóch albumów nie widziałem chocby w tych wymienionych zespołach nic ciekawego. Opeth był takim przystankiem w mojej muzycznej drodze i pierwszą płytą jaką dostałem w swoje ręcę było Blackwater Park a Damnation przesluchałem stosunkowo późno do reszty dyskografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ja jestem uprzedzony, nietolerancyjny i nie można mi powiedzieć złego słowa o Slayerze. Poza tym jestem rasistą i nie lubię brudasów. I nie żadne peace and love bo Tobie tak wygodnie, ja nie mam zamiaru być taki jak każdy i pogódźcie się z tym, że każdy poważny fan Sleji ma nasrane we łbie i jest popaprańcem. Nikt nie będzie mi mówił, że mam być tolerancyjny czy otwarty bo jemu tak wygodnie. Mam to w dupie, nie każdy musi być taki sam.
I co teraz?
SLAYER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podyskutowałbym z Tobą, ale skoro sam się tak określiłeś, to nie ma sensu się spierać. Twoje zdanie oficjalnie mogę mieć w dupie, a co o takich ograniczeniach myślę nie powiem, bo jeszcze ktoś to potraktuje jako obrażanie i zgłosi. Rób co chcesz, słuchaj czego chcesz, ja to mam głęboko. Możesz się też spokojnie do mnie przywalać, bo to w końcu tylko forum, więc styka jak nie będę Twoich postów czytał. Żyj sobie, denerwuj ludzi, napinaj się bezsensownie. Ja wolę swoje bezstresowe podejście do życia.

EOT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 01:50, Nephren-Ka napisał:

A kim ja jestem, żeby wyrokować jaka płyta jest lepsza od innej.:P

A ja Ci powiem, że w ogóle rzadko co porównuję albumy w ten sposób. Dla mnie piłka jest krótka: płyta może się komuś podobać lub nie (oczywiście z różnymi stopniami w skali) i z grubsza brak podziału na obiektywnie rzecz biorąc lepsze/gorsze prace. To o tyle dobre podejście, że na temat każdego wydania można wydać swoją opinię bez zastanawiania się, czy posiada się wiedzę niezbędną do oceniania. To naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji, ha! Skoro już wypowiadali się tu chyba możliwie wszyscy o możliwie różnym nastawieniu do muzyki, co Ludu sądzisz o Lamb Of God?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecę na IM w Łodzi i mam kilka pytań:
1. Na trybunach też jest super zabawa zazwyczaj? Czy lepiej na płycie?
2. Idę z dziewczyną, która w ogóle nie słucha metalu, chciałbym byśmy oboje byli zadowoleni i ponawiam pierwsze pytanie z uwzględnieniem jej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez ''''super zabawe''''? Jesli pogo to oczywiscie, ze nie. Jesli chodzi o naglosnienie to wszystko bylo bardzo dobrze slychac jak bylem. W zaleznosci gdzie siedzisz widocznosc moze byc troche inna, bylem kilka razy w Atlas Arenie, z czego raz na plycie i na plycie bylo lepiej, bo bylem duzo blizej (ale bylem na Golden Circle). Jesli dziewczyna nie slucha takiej muzyki to po co z nia idziesz? Moze chociaz pusc jej troche IM czy to przetrawi (choc jest to bardzo ''''lekki'''' metal). Jesli przeszkadzaliby wam inni obijajacy sie o was i spoceni ludzie, ciasnota, etc. to odpusc sobie plyte/GC, chyba ze gdzies dalej z tylu byscie stali. Jesli chce ''''poszalec'''' to obowiazkowo plyta/GC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chodziło mi bardziej o nagłośnienie. Wiem, że to leciutki metal, na Behemotha jej nie zabiorę, ale Im to mój ulubiony zespół i jedzie ze mną i koniec:P Dzięki za odpowiedź.

Na płytę to na Slayera sobie pojadę, taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 00:32, Witcher1990 napisał:

I co teraz?
SLAYER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Oh, jaki jestem buntowniczy. ^^

@mskarpeta

Moje ziomy, znaczy lubię to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 21:45, mskarpeta napisał:

Skorzystam z okazji, ha! Skoro już wypowiadali się tu chyba możliwie wszyscy o możliwie
różnym nastawieniu do muzyki, co Ludu sądzisz o Lamb Of God?


Jak ktos powie,że to słaby band prawdopodobnie ma uszkodzony słuch z gustem

a z koncertami iron maiden teraz jest tak ,że publika to piknikowcy więc dziewczyna będzie w pełni zadowlona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 23:16, mskarpeta napisał:

A mógłbyś polecić coś podobnego? Jaram się ostatnio Owieczką i w sumie, to chciałbym
usłyszeć coś innego, ale nadal w tym stylu.


Jako pierwszy do głowy przyszedł mi DevilDriver.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować