Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Jako że z muzyki gitarowej słucham już praktycznie tylko tych nowych gatunków, to powinienem się podłączyć do dyskusji, ale jak czytam to co niektórzy piszą, to takie niedowierzanie mnie łapie, że się odechciewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 16:22, Skazeusz napisał:

Jako że z muzyki gitarowej słucham już praktycznie tylko tych nowych gatunków, to powinienem
się podłączyć do dyskusji, ale jak czytam to co niektórzy piszą, to takie niedowierzanie
mnie łapie, że się odechciewa.


E tam rozwiń myśl ja tam jestem jej ciekawy

A na margiensie to się zachwycam nowym helloween niby już tyle lat na scenie a ich muzyka nadal świerza oraz zaskakuje fajnymi patentami.Oni się nie starzeją !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 17:24, hammerfall87 napisał:

E tam rozwiń myśl ja tam jestem jej ciekawy


Pewnie chodzi o to, że słucha(ją/my) gimbusiarskiego mainstreamu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, ja wspólny język z kimkolwiek znalazłem dopiero za 5 próbą pisania tutaj, więc wal śmiało. Czego słuchasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 00:53, Nephren-Ka napisał:

Nie odżył, po prostu pojawiły się chwilowe różnice w zdaniach, które jak to zwykle bywa
się pojawiają(a i tak się przez dyskusję nie zmienią, tylko ''przez czas'').:P


No to też mówię, że tymczasowo - już za chwileczkę, już za momencik wszystko powróci do poprzedniego stanu. ;P

Nowy Voivod jest całkiem fajny, takie prawie powrót do czasów "Nothingface". Ja tam fanem zespołu nie jestem ("Phobos" uwielbiam za świetny klimat), ale fani starego Voivod nie powinni być zawiedzeni bo to najlepsze co wypuścili właśnie czasu "Phobos" (ile to już lat!).

@JayL

Skoro podoba Ci się moc Anaala, to polecam najnowszą płytę ( http://www.youtube.com/watch?v=kzQpiJjdprQ ), jest trochę przystępniejsza od innych w ich dyskografii (taki "Eschaton" dla niewprawnego słuchacza to kat na uszy) i czuć w melodiach staroszkolny melodic death metal. ;)

@hammerfall87

Łe tam, sądząc po statach na last.fm po prostu jest oburzony tym o czym się tu mówi. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 18:02, JayL napisał:

Stary, ja wspólny język z kimkolwiek znalazłem dopiero za 5 próbą pisania tutaj, więc
wal śmiało. Czego słuchasz? :)


Ha, tutaj większość towarzystwa wie czego słucham i zawsze jak coś wrzucę, to na mnie krzyczą, że pedalskie. Także nieciężko się domyślić. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 18:32, Niflheim napisał:

Łe tam, sądząc po statach na last.fm po prostu jest oburzony tym o czym się tu mówi.
;P


Raczej rozbawiony i nieco zdziwiony. :)

Sorasy za dwa posty obok siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 19:00, Skazeusz napisał:

Raczej rozbawiony i nieco zdziwiony. :)


A co w tym śmiesznego, to że muzyka o której była mowa to gimbusiarnia to fakt. ;P To czy się komuś podoba to inna sprawa, każdy niech sobie słucha czego chce.

>Ha, tutaj większość towarzystwa wie czego słucham i zawsze jak coś wrzucę, to na mnie krzyczą, że pedalskie. > Także nieciężko się domyślić. ^^

Pewnie wrzucałeś jakiś melodic metalcore (lub jakiś inny melodyjny core) - nie ma co się dziwić takim reakcjom, bo to muzyka znana wszem i wobec niestety jako szajs (naturalnie wykluczając fanów tej muzyki). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 19:15, Niflheim napisał:

A co w tym śmiesznego, to że muzyka o której była mowa to gimbusiarnia to fakt. ;P To
czy się komuś podoba to inna sprawa, każdy niech sobie słucha czego chce.


Wasze podejście jest zabawne. Głoszenie prawd objawionych i innych faktów na takie tematy również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 19:19, Skazeusz napisał:

Wasze podejście jest zabawne.


Jakie podejście?

Dnia 17.01.2013 o 19:19, Skazeusz napisał:

Głoszenie prawd objawionych i innych faktów na takie tematy
również.


Bez spiny proszę. xD To, że ta muzyka jest powszechnie uważana za marną i gimbusiarską to fakt (i to wcale nie tylko przez gimbusiarski krąg fanów Iron Maiden i G''n''R, czy jak to JayL powiedział, ''starego metalu'') - sam zresztą się o tym przekonałeś postując tutaj swoje melometalcore''y.

Bóldupy i postowanie takich pierdół jak "Bo Polandia jest zacofana i pełna ortodoksów" (była tutaj postowana i ciepło przyjmowana nie tylko awangardowa metalowa muzyka, ale i muzyka z metalem nie mająca wiele wspólnego) niczego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 19:52, Niflheim napisał:

Jakie podejście?


Chociażby to, że często padają stwierdzania o tym "jaka ta muzyka jest", a nie wydaje mi się, żeby większość przesłuchała więcej niż trzy piosenki.
Pisanie, że jakakolwiek muzyka jest słaba i "to jest fakt", jest nie tylko śmieszne, ale i absurdalnie głupie, a jeśli ktoś tego nie pojmuje, to ja nie mam zamiaru mu tłumaczyć. Jakby ktoś się nudził, albo by mu zależało, to napisałby, że wszystkie defy, blacki i trasze są dla brudasów i gimbusów i to jest fakt, a potem żarlibyście się czyja racja jest mojsza.
Tak, to ma sens.

Dnia 17.01.2013 o 19:52, Niflheim napisał:

Bez spiny proszę.


Wmawianie czegokolwiek obcym ludziom jest zabawne.

Polandia jest niewyobrażalnie zacofana pod kątem muzyki gitarowej. Nie wnioskuję bynajmniej po opiniach w internecie, tylko np. po koncertach jakie się odbywają i to jaka jest na nich frekwencja. W kwestii EDM-u chociażby jest dużo lepiej, nie mówiąc już o jakichś dziwnych alternatywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 20:06, Skazeusz napisał:

a potem żarlibyście się czyja racja jest mojsza.
Tak, to ma sens.

Prawda i racja nie jest monolitem. Dla mnie dany fakt jest absolutny, dla kogoś absurdalny i nikt nie osądzi która prawda jest ostateczna - to kwestia nierozstrzygalna. Czy komuś się to podoba czy nie wszelkie metalcore, nu metale, irish poema true metal ;) i temu podobne pozostaną w środowisku tzw. kinder-metalem.
Czy są tępe i drętwe gatunki muzyki? Jedni są otwarci, dla mnie rynsztokiem jest komercyjny pop - nienawidzę reggae i innych jamajsko-afrykańskich piosnek. Ale czy ktoś ma się ze mną zgadzać? Mam to gdzieś, bo mam własny gust i oczekiwania. Nie mam potrzeby by ogół powielał mój tok myślenia. Wielu nawet nie przesłuchałoby jednego kawałku z mojej muzoteki. I co? I nic! Kogo to obchodzi, bez napinki proszę.
A tak, walić metalcore ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 20:20, Transylvanian_Hunger napisał:

Prawda i racja nie jest monolitem.


Właśnie o tym mówię. Głoszenie prawd objawionych i mówienie o muzyce, której sie solidnie nie poznało jest zwyczajnie szczeniackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 20:06, Skazeusz napisał:

Chociażby to, że często padają stwierdzania o tym "jaka ta muzyka jest", a nie wydaje
mi się, żeby większość przesłuchała więcej niż trzy piosenki.


Na pewno znajdą się i tacy.

Dnia 17.01.2013 o 20:06, Skazeusz napisał:

Pisanie, że jakakolwiek muzyka jest słaba i "to jest fakt", jest nie tylko śmieszne,
ale i absurdalnie głupie, a jeśli ktoś tego nie pojmuje, to ja nie mam zamiaru mu tłumaczyć.


Napisałem, że jest uważana za gimbusiarską i kiepską, bo rzeczywiście jest za taką powszechnie uważana. Jeśli nie widzisz różnicy między tym, a stwierdzaniem że jest obiektywnie tragiczna (czego nie napisałem, więc zejdź na ziemię i nie konfabuluj) to już Twój problem.

Dnia 17.01.2013 o 20:06, Skazeusz napisał:

Wmawianie czegokolwiek obcym ludziom jest zabawne.


Ale kto tu komu i co wmawia? :l

Dnia 17.01.2013 o 20:06, Skazeusz napisał:

Polandia jest niewyobrażalnie zacofana pod kątem muzyki gitarowej.


Polandia jest w ogóle dość zaściankowa, deal with it. Akurat opinia o mallcore''owych zespołach nie jest wyłącznie sprawą polską, skoro wnioskujesz "po opiniach w internecie" to pewnie jesteś tego świadom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 20:36, Niflheim napisał:

Napisałem, że jest uważana za gimbusiarską i kiepską, bo rzeczywiście jest za
taką powszechnie uważana. Jeśli nie widzisz różnicy między tym, a stwierdzaniem
że jest obiektywnie tragiczna (czego nie napisałem, więc zejdź na ziemię i nie konfabuluj)
to już Twój problem.


Tak, a zdanie wcześniej napisałeś, że ta muzyka to gimbusiarnia i to jest fakt. Jeśli nie widzisz różnicy, to współczuję, tak jak potrzeby tłumaczenia się komuś w internetach.

Dnia 17.01.2013 o 20:36, Niflheim napisał:

Ale kto tu komu i co wmawia? :l


Dobrze, pisanie innym, że się spinają i mają ból dupy nie jest wmawianiem im czegoś. Ty masz rację, ja mam spokój.

Dnia 17.01.2013 o 20:36, Niflheim napisał:

Polandia jest w ogóle dość zaściankowa, deal with it. Akurat opinia o mallcore''owych
zespołach nie jest wyłącznie sprawą polską, skoro wnioskujesz "po opiniach w internecie"
to pewnie jesteś tego świadom.


Napisałem, że wnioskuję nie po opiniach w internecie, tylko koncertach. Ok, na przyszłośc będę używał krótkich słów i mniejszej ich ilości, będzie łatwiej przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 20:41, Skazeusz napisał:

Tak, a zdanie wcześniej napisałeś, że ta muzyka to gimbusiarnia i to jest fakt. Jeśli
nie widzisz różnicy, to współczuję, tak jak potrzeby tłumaczenia się komuś w internetach.


Bo to JEST gimbusiarska muzyka, tzn. nowoczesne metalowe gimbusy właśnie tego słuchają, ta muzyka jest obecnie w tej grupie popularna. Wydźwięk może to i ma pejoratywny, ale nigdzie nie napisałem, że ta muzyka jest kiepska i to jest niezaprzeczalny fakt (nie, gimbusiarnia to nie synonim złej muzyki). JayL w lot pojął różnicę i nastąpiła normalna wymiana zdań, Ty wiesz lepiej i wyjeżdżasz mi z jakimiś dziwnymi wstawkami i wmawianiem mi rzeczy, których nie powiedziałem. Co prowadzi nas do następnej części posta:

Dnia 17.01.2013 o 20:41, Skazeusz napisał:

Dobrze, pisanie innym, że się spinają i mają ból dupy nie jest wmawianiem im czegoś.


Zacznijmy od tego, że nic Ci nie wmawiam, więc nie koloryzuj, po prostu tak odebrałem ton w jakim prowadzisz rozmowę. Do rzeczy:

Najpierw twierdzisz, że to wszystko przez ''zacofanie'' naszych krajan, później wlatujesz do tematu z fochem ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=25670 - jaki jest sens pisania takiego czegoś?), następnie zaczynasz mi wmawiać jakieś brednie a wszystko w sugestywnym tonie. Jak to odebrać inaczej niż typowy butthurt? Sorki, ale przez literki na forum internetowym trudno wyczuć prawdziwe intencje i emocje rozmówcy.

Dnia 17.01.2013 o 20:41, Skazeusz napisał:

Napisałem, że wnioskuję nie po opiniach w internecie, tylko koncertach. Ok, na przyszłośc
będę używał krótkich słów i mniejszej ich ilości, będzie łatwiej przeczytać.


Mea culpa, pominąłem jakimś cudem ''nie'' przed "Nie wnioskuję". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 21:20, Niflheim napisał:

Bo to JEST gimbusiarska muzyka, tzn. nowoczesne metalowe gimbusy właśnie tego słuchają,
ta muzyka jest obecnie w tej grupie popularna. Wydźwięk może to i ma pejoratywny, ale
nigdzie nie napisałem, że ta muzyka jest kiepska i to jest niezaprzeczalny fakt (nie,
gimbusiarnia to nie synonim złej muzyki).


No widzisz, i jak tylko czytam coś takiego, to od razu wiem, że ktoś nie ogarnia. Ok, minęło kilka dobrych lat odkąd pokończyłem szkoły, ale nigdy nie widziałem dzieciaków w koszulkach Parkway czy innego As I Lay Dying, tylko w Slayerach i tym podobnych. Na koncertach to samo, definitywna przewaga dorosłych ludzi. Ale ok, my dojrzali słuchamy tego, a tamte szczyle innego. Fajnie. Druga strona zakrzyknie to samo, tylko podmieni gimbusów na brudasów i wszyscy będą drzeć ryja. Tylko ja wypłosz myślę, boże, przecież tego można uniknąć.

Dnia 17.01.2013 o 21:20, Niflheim napisał:

Zacznijmy od tego, że nic Ci nie wmawiam, więc nie koloryzuj, po prostu tak odebrałem
ton w jakim prowadzisz rozmowę.


No widzisz, a ja właśnie jako wmawianie odbieram to, gdy ktoś na wstępnie mi mówi, że się napinam. Jak ostatnio sprawdzałem, to miałem na ten temat lepsze informacje niż internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 21:34, hammerfall87 napisał:

Ok napiszcie kto wygrał bo ja tu widze narazie,że każdy ma prawdę objawioną na temat
jak powinno się oceniać muze ....


Ja wygrałem i od teraz wszyscy muszą mnie słuchać. Ustawowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 21:30, Skazeusz napisał:

No widzisz, i jak tylko czytam coś takiego, to od razu wiem, że ktoś nie ogarnia. Ok,
minęło kilka dobrych lat odkąd pokończyłem szkoły, ale nigdy nie widziałem dzieciaków
w koszulkach Parkway czy innego As I Lay Dying, tylko w Slayerach i tym podobnych. Na
koncertach to samo, definitywna przewaga dorosłych ludzi.


A inni, którzy widzą zupełnie co innego mają jakieś omamy? Nawet wśród znajomych mam takich gimbusów, na lipcowym koncercie Suicide Silence też widziałem nieco odmienną rzeczywistość od tej Twojej. Jak widzisz nie można dojść w tej kwestii do porozumienia, Ty podasz swoje doświadczenia, ja odpowiem swoimi a obie rzeczywistości zdają się być nieco rozbieżne. EOT z mojej strony, bo to strata czasu.

(Ps. Ano, gimby również biegają w koszulkach Ironów i Slayera i to też duża grupa.)

Dnia 17.01.2013 o 21:30, Skazeusz napisał:

No widzisz, a ja właśnie jako wmawianie odbieram to, gdy ktoś na wstępnie mi mówi, że
się napinam.


Trudno, takie uroki internetu.

@hammerfall87

Ja, przez Fatality i Flawless Victory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować