Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 19:59, Hitmanu napisał:

@UP:
Metal- nie. Rock, owszem. //To Lordi niby grają metal?//Ocenia się muzyke, nie wokaliste, hmm?


Jak dla mnie to ciężko nawet rockiem to nazwać. Raczej pop-rock. Ale ja się tam na tym zespole nie znam. Być może jakieś inne kawałki byłyby bardziej rockowe ale nie dla mnie NIN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 20:19, bombel1981 napisał:

> @UP:
> Metal- nie. Rock, owszem. //To Lordi niby grają metal?//Ocenia się muzyke, nie wokaliste,
hmm?

Jak dla mnie to ciężko nawet rockiem to nazwać. Raczej pop-rock. Ale ja się tam na tym zespole
nie znam. Być może jakieś inne kawałki byłyby bardziej rockowe ale nie dla mnie NIN.


Lordi brzmi rzeczywiscie pop- rockowo , napewno lzej anizeli Linkin Park (ktory uwazany jest za nu - metal) , Ja naprzyklad za prawdziwiwy cięzki metal uznaje CHIMAIRĘ i porownanie do niej Lordiego jest smieszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 22:16, Puszkin napisał:

Chimaira to w najlepszym wydaniu metalcore ;] ale co ja mogę powiedzieć... dobrze ostro szybko
grają ;]


no tak ale jednak muzyka ciężka , a nie jakis Lordi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 21:54, Widek napisał:

> > @UP:
> > Metal- nie. Rock, owszem. //To Lordi niby grają metal?//Ocenia się muzyke, nie wokaliste,

> hmm?
>
> Jak dla mnie to ciężko nawet rockiem to nazwać. Raczej pop-rock. Ale ja się tam na tym
zespole
> nie znam. Być może jakieś inne kawałki byłyby bardziej rockowe ale nie dla mnie NIN.

Lordi brzmi rzeczywiscie pop- rockowo , napewno lzej anizeli Linkin Park (ktory uwazany jest
za nu - metal) , Ja naprzyklad za prawdziwiwy cięzki metal uznaje CHIMAIRĘ i porownanie do
niej Lordiego jest smieszne ;)


Dla mnie Chimaira to nawet nie średnio-ciężki metal. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat oni są "wymieszani" z dwoma gatunkami ;] dla jednych będzie to katorga słuchać inni powiedzą dobre ciężki inni lekki metal ;] dla mnie to jest w sam raz ale nie trafia w moje ucho w 100% ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 22:31, Puszkin napisał:

Bo akurat oni są "wymieszani" z dwoma gatunkami ;] dla jednych będzie to katorga słuchać inni
powiedzą dobre ciężki inni lekki metal ;] dla mnie to jest w sam raz ale nie trafia w moje
ucho w 100% ;p


OK, co kto lubi, ja to rozumiem, ale miałem na myśli coś innego. Niezależnie, jak bardzo ktoś lubi/nie lubi Chimairy, to po prostu nie można powiedzieć, że to jest ciężki metal, bo jeśli to byłby ciężki metal, to w jakiej kategorii należałoby umieścić Anime Damnatę, Morticiana czy Pig Destroyer? Super-Ultra-Mega Ciężki Metal? Armageddon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 21:54, Widek napisał:

Lordi brzmi rzeczywiscie pop- rockowo , napewno lzej anizeli Linkin Park (ktory uwazany jest
za nu - metal) , Ja naprzyklad za prawdziwiwy cięzki metal uznaje CHIMAIRĘ i porownanie do
niej Lordiego jest smieszne ;)


Akurat miałem na myśli Nine Inch Nails :) Ale oczywiście podzielam Twoje zdanie co do Lordi.

Co do Chimairy to faktycznie do najcięższych nie należy, ale to specyfika metalcore''a. Z tego nurtu kapel lubię czasem posłuchać As I Lay Dying i Unearth.

=> Thorongil
Trochę późno odpowiadam, ale nie zauważyłem tego wcześniej. Otóż, nie wiedziałem, że Peter miał nagrywać z witalnymi. Ale zdecydowanie bardziej wolałbym, żeby nagrał wokale dla Bloodbath. Ostatnia ich płyta jest rewelacyjna i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj pewnie ze jest milion ciezszych zespolow od chimairy :) To przeciez normalne ;) Ja po prostu dalem takie mini porownanie ze Lordi brzmi przy chimairze jak mandaryna przy Vaderze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post, powiem wam ze tym ostatnim zdankiem troche za szybko - pomieszało mi sie we lbie ;) Mandaryna Vs Vader heh ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 22:58, Widek napisał:

Oj pewnie ze jest milion ciezszych zespolow od chimairy :) To przeciez normalne ;) Ja po prostu
dalem takie mini porownanie ze Lordi brzmi przy chimairze jak mandaryna przy Vaderze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 22:54, bombel1981 napisał:


=> Thorongil
Trochę późno odpowiadam, ale nie zauważyłem tego wcześniej. Otóż, nie wiedziałem, że Peter
miał nagrywać z witalnymi. Ale zdecydowanie bardziej wolałbym, żeby nagrał wokale dla Bloodbath.
Ostatnia ich płyta jest rewelacyjna i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na nią.


Bloodbath ma zbyt dobre wokale, by je zamieniać na co innego.
Jeśli chodzi o ostatnią płytę, to szczególnie dwa pierwsze kawałki niszczą mózgoczaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:27, Thorongil napisał:

Szkoda tylko, że Lordi i metal to w zasadzie dwa niemające ze sobą nic wspólnego pojęcia.


Jak to!? A od kiedy to pop metal nie jest metalem?! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 19:32, Thorongil napisał:

> > To chyba industrial jest jeśli się nie myle i chyba będe musiał się z nimi jakoś
zapoznać
> ;]
> >
> http://www.youtube.com/watch?v=e0oLe31r7B4
> Polecam ;>

Rozumiem, że to może się komuś podobać, ale gdzie w tym jest metal?


Hehe... mnie to bardziej przypominało mix Dzikiej Britnej z Namiętnym Red Hot Chilli Pepers... ja nie wiem czemu mamy stereotypy w stylu: jeśłi w teledysku są gołe babki oblezione przez robaki to od razu musi być metal, a jeśłi są opalone gołe babki wytapetowane jak barbie to hip hop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG! Dawno nie siedziałem jużw temacie... a teraz patrze że Ernie Carletti jest nowym gitarzystą Iced Earth... Noughy... Ale koleśjest niezły... mimo że mało znany... więcej jego muzy na officjalnej storne. Podoba mi się solówka z intro na stronie głównej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować